Şimdi Ara

Almanya'yla kıyaslamaktan bıkmadınız mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
1.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürekli Almanya ile kıyaslayan arkadaşlar bakın karşılaştırdığınız ülke Almanya Avrupa'nın en iyi dünyanın ilk 5 ekonomisi. Türkiyede fiyatlar şöyle böyle demekten sıkılmadınız mı ? Üretmeyen bir ülke olarak ekonomimiz bu durumda şükredin bence zaten devlet vergilerle geçiniyor anladık da borçlu da olsan son model telefonlarla geziyorsun. Yeter artık burada eleştiri yapacağına artık git bir çalış bişeyler üret yattığın yerden eleştiri yapıyorsun hiç samimi değil :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Azıcık konuşmayı öğrensen mantıklı şeyler söyleyeceksin. Potansiyel gördüm sende.

• Almanlara bayılmıyorum fakat gerçekten gelişmiş bir ülke ve bize göre çok çok ilerdeler.Ayriyeten otomotivde liderler.Kıyaslarken 2 kere düşünmek lazım.

• Evet bende onu demek istedim adamlar çalışıyor kazanıyor ve zenginler neyi kıyaslıyorlar anlamıyorum :) ve sürekli devam ediyor bu seviyemizdeki ülkelerle kıyas yapın tamam.

• Yaşın kaç senin
  • Anayurt Oteli kullanıcısına yanıt
    24.

• Onu bunu bilmem Avrupa bizi kıskanıyor.

• Almanya'da köprü yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zimbabve ile mi karşılaştıralım?
  • şükredin tabi yawww :Dd
  • son model telefonlarla gezinmesek devlet diye bir şey kalmazdı ortalıkta. devleti ayakta tutanlara boşuna bok atmayın
  • Bu konu almanya da açılsa ilgi görürdü türkiye de ilgi bile görmüyor.

• Daha okudugunuzu anlamıyorsunuz ben burada ülkemizi kıyasladığınız ülkelere bakın diyorum bu ülke üretmeden vergilerdi özelleştirmeydi ayakta hala gitmiş Almanyayla kıyaslıyorsunuz azcık mantık. Yapılanlar eleştirilir de Almanyada bu kadar bizde niye değil demek kadar saçma bişey yok.

• Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Atanlar o telefonu alıp hala bu ne kardeşim vergi vergi diyenler b.k atıyorlar işte napacaksın :)

• Arkadaş haklı bence suriye ile karşılaştırmak gerekiyor.

• Almanya bizi havada karada her türlü platformda 4 le çarpar.

Bizi Pakistan la falan kıyaslasınlar. Ama onlar bile bizden daha iyiler.
  • Az once ukraynali arkadasimle konustum. Turkiyenin ne kadar bok gibi oldugunu anlatiyorum o da ukraynayi. Ortalama maasin 100 euro oldugunu soyledi. 1000 yazicakken yanlis yazdigini sandim ama gercekten 100 mus. O da benim gibi amerikaya gitmek istiyo ve burdaki asgari ucret 350 euro. Yani benim para biriktirip gitmemin ondan daha kolay oldugunu anladim. Sanirim bizden kotu durumda olanlar da var sukredicek seyler de varmis. Tabiiki bu ulkede kalmam yinede. Ama en azindan gitme sansim var bu da sevinilecek bir sey

• Almanyadan dünya devleri çıkmış sadece bmw,mercedes yeter. Bizde ne var? Çiftçilik işleri bile ithal oldu

Bizi kıskanıyorlar 3.cü havaalanı 3.cü köprü

Suriye vs kıyaslasınlar.
  • wolf silver W kullanıcısına yanıt
    Onlarda bizden iyi 😂

• BRO EAGLE B kullanıcısına yanıt
    Ukrayna ve avrupanın çoğu ülkesi bu şekilde ama şu var yaşam standartları yüksek. Ama bir almanyayla türkiyeyi kıyaslamak sadece gülüyor insan :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.