Şimdi Ara

Almanya'ya okumaya gidiyorum soruları alayım (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
10
Favori
11.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben şuan lise 3.sınıfım ve yabancı dil bölümünde okuyorum.almancam b1 seviyesinde üniversitede almanya'da ekonomi okumak istiyorum bu mümkün mü ? yoksa burdanda ekonomi bölümünü mü kazanmam lazım
  • Devin Booker kullanıcısına yanıt
    Başvuru süreçleri ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için üniversitelerin sitelerini ziyaret edebilirsin. Bunun dışında evet Türkiye içerisinde bir ekonomi bölümü kazanmış olman gerekiyor. İki ülkenin de üniversite başvuru süreçleri yakın tarihlerde olduğu için arada bir sene kaybetmiş oluyorsunuz ne yazık ki. Yani sen burda okula başladıktan sonraki yaz başvuru yapabilirsin en erken
  • Merhaba hocam bir suredir oradasiniz ve basta munih teknik olmak uzere almanyada okumak hakkindaki deneyimleriniz suan icin neler ?

Genel olarak "egitimi zor" deniyor iyi bir liseden mezun biri olarak size de zor geldi mi ?

Cevre edinebildiniz mi yoksa yurtdisinda okumak biraz da olsa asosyallige itti mi sizi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaplaceDemon

Makine mühendisliği hocam

Makine mi

Hocam detaylı bilgim yok ama makine almanyanın en zor bölümü diyorlar ki zaten derslerin orada zor olduğu herkeçe bilinmekte. Umarım üstesinden gelirsin ve bir daha buraya dönmene gerek kalmaz. Lisansa başladıktan sonra yaz mutlaka bilgilendirmiş olursun insanları. Takipteyim.

Edit: 15 ekim 2015 miş şimdi gördüm. Ne yaptın hocam halledebildin mi dersleri?
  • hocam haftalık kaç saat ders görüyorsunuz ? rwth'de 7 sömestır 210 kredi yazıyor türkiyeye göre epey fazla.

ortalamanız kaç ve daha detaylı olarak ne kadar çalıştığınızı belirtir misiniz acaba ? günlük okuldan sonra 3 saat şeklinde vs.

sınıfta kalan insanlar ne tipte insanlar.kalan sayı geçen sayıdan fazlaymış sanırım benim bu konuda şüphelerim var.ne kadar büyük bir şeyle karşılaşacağımı biliyorum ama
    sınıfta kalan yüzdenin büyük olması beni korkutuyor.
  • ben şimdi 1 yıl almancaya vericem kendimi yani bir dahaki yaz sezonunda başvurucam.sizce almancam nasıl bir seviyede olur şuan b1 diyeyim kendime detaya girmeyim.

siz derslere ilk girdiğinizde "bu almancaysa ben ne öğrendim " tarız bir şey dediniz mi ? bir afallama oldu mu yani dersleri anlayabildiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheGermanEngineer_99

hocam haftalık kaç saat ders görüyorsunuz ? rwth'de 7 sömestır 210 kredi yazıyor türkiyeye göre epey fazla.

ortalamanız kaç ve daha detaylı olarak ne kadar çalıştığınızı belirtir misiniz acaba ? günlük okuldan sonra 3 saat şeklinde vs.

sınıfta kalan insanlar ne tipte insanlar.kalan sayı geçen sayıdan fazlaymış sanırım benim bu konuda şüphelerim var.ne kadar büyük bir şeyle karşılaşacağımı biliyorum ama
    sınıfta kalan yüzdenin büyük olması beni korkutuyor.

Münih Teknik'te 6 sömestr 120 kredi olmasi lazim.

Sinav dönemi bu sömestr icin 31 Temmuz'dan 11 Eylül'e kadar mesela en gec Haziran sonunda günde ortalama 8 saat kadar calisilmaya baslaniyor genelde.

Kalma orani dersten derse sinavdan sinava degisiyor. Baba derslerde (Yüksek Matematik ya da Teknik Mekanik gibi) kalma orani genelde %35-40 oluyor. Sonra tekrar sinavinda kalanlarin bi yüzde 40 kadari elenir. Diger derslerde de %20 civarindadir kalma oranlari.

Bir senede almancani c1 e cekersin iyi pratik yaparsan. Fakat ögrenecegin gunluk dil okulda isine pek yaramayacaktir. Akademik dil ile günlük dil arasinda iyi fark oluyor, ders terimleri gündelik dilde olmadigi icin.

Bölüm basli basina zor zaten bu da handikap olacaktir sana.

• slifer 2 kullanıcısına yanıt
    hocam c1e cekebiliyorsam ki cekecegimi dusunuyorum teknik terimler vs de 1 ay falan almaz mi en fazla ? Zaten universite baslamadan dsh sinavini verirsem kitaplara vs bakarim fachwörterbuch tarzi seyler de varmis sanirim yani handikaplik cozulmez mi ?

Bide universitelerde hazirlik diye bir sey var mi acaba ?

• TheGermanEngineer_99 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki isin buyuk kismi almancayi ogrenmekte. Sonrasinda okurken de asina olabilecegin seyler ders terimleri.

Hazirlik yok ama okula baslamadan once gelip bir sene derslere girenler olabiliyor. Ben yine de her seyin zamaninda yapilmasi taraftariyim.

Istedikten ve cok calistiktan sonra cozulemeyecek bir sey yok merak etme hic, ama saglam calismaya hazir olmak lazim zor gercekten. Gercekten zamanini iyi planlamak önemli burada.
    Bilgilendirme icin tesekkur ediyorum.sizin durumunuz nedir acaba okuyor musunuz ?

Aynen ben de Münih Teknik'te makine mühendisligi okuyorum
    ben rwth aachen düşünüyorum hocam benim tanıdıklar kölnde ve hollandada maksat yakın olayım ve şehir ucuz münihe göre
    siz niye münih seçtiniz hangisi daha zordur bir bilginiz var mı ? türkiyeden mi gittiniz bu arada almanya doğumlu musunuz ? ayrıca rwth'de kredi sayısı 210 iken münihte nasıl 120 yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGermanEngineer_99 -- 17 Ağustos 2017; 23:39:11 >
    Aachenda kiralar Münih'e kiyasla yari yariya, kesinlikle cok daha ucuz.

Ben Türkiye'den gittim. Münih secme sebebim hem daha onceden birkac gez gezme imkanim oldu sehri sevdim hem de daha buyuk ve uluslararasi bi sehir, ustelik Berlindeki gibi kaos da yok.

RWTH nin olayi Münih gibi kalirsan atarimdan cok surundururum 3 yillik okul sakiz gibi olur sana 6 seklinde. Almanya'nin top universitelerinden biri, ben ikisinin de asagi yukari ayni zorlukta oldugunu dusunuyorum.

Bilemiyorum valla kredi hesaplari farkli olabilir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slifer 2 -- 18 Ağustos 2017; 2:15:8 >
  • Ben de bir sene Erasmus yaptım şu an seviyem b2-c1 arası. Yüksek lisans için gitmek istiyorum. Bu sebeple İstanbul'da bildiğin duyduğun iyi bir testdaf kursu biliyor musun?

• Hocam Trakya Üinversitesi İpsala MYO Mekatronik öğrencisiyim . Geçen sene sorunlardan dolayı okulu uzattım fakat bu dönem Allahın izniyle bitecek sorum şu ki ben DGS denilen illet stresi çekmek istemiyorum ve vakti zamanında kulaktan duyma bir bilgiyi senin ile paylaşıp konu hakkındaki bilgilerini ve fikirlerini paylaşmanı istiyorum . Şimdi bana gelen söylemde ben Türkiye de okuduğum Önlisans programı diploması ile hiçbir şekilde sınava girmeden sadece Önlisans diplomam ile 2.sınıftan başlamak kaydıyla okula kaydolabiliyorum bu doğru mudur ? Yardımcı olursan çok memnun olurum kolay gelsin .
  • HOCAM SAĞLAM BİR GÜNCELLEME ALSAK.
  • Okulu Erasmus için tavsiye eder misiniz?
  • erasmusla gidilip o okulda kalmayi tavsiye eder misiniz?

• up

• Evet Münih'te 4 yili devirdik deviricez. Uzun süredir bakmadim basliga, merak ettikleriniz varsa yazin seve seve cevaplamaya calisirim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.