Şimdi Ara

Almanya Vize Reddi - 8. Madde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Almanya vize başvurum uçuşa 3 gün kala reddedildi.

4 yıldır çalışıyorum. İşe giriş bildirgesi, maaş bordrosu, izin belgesi, sgk dökümü vs tüm evrakları da ekledim. İdata aracılığıyla başvurdum, eksik evrak yok dediler başvururken.
    Seyahat belgelerim de tamdı. Benimle aynı rezervasyonu yapan, yani aynı belgeleri veren arkadaşıma vize çıktı(Bu onun 2. schengeniydi, ingiltere vizesi de vardı önceden.)
    Gösterdiğim hesapta sadece 4-5 bin tl vardı.
    Daha önce hiç yurt dışına çıkmadım. Pasaport boş.

Red açıklamasında 8. madde seçilmiş. Başka bir almanca sayfada alttaki iki sebep belirtilmiş.
    8. madde: Öngörülen seyahatin amacı ve şartlarını gösteren kanıtlayıcı belgeler inandırıcı değildir
    ---Seyahat amacı ile verilen belge/sözlü ifadelerin uyuşmaması,
    ---Başvurulan tarihlerin izin tarihinize uygun olmaması,

İzin tarihlerim doğru yazıyordu, izin belgesinin tipini mi beğenmediler anlamadım.
    Red olarak kalmaması için itiraz etmeyi düşünüyorum. Sebebini öğrenmek ve onu düzeltmek için mail attım konsolosluğa ama henüz tepki yok.

Sizce sebepleri ne olabilir? Sebebini bilmeden tekrar itiraz edip yine ret yemek istemiyorum. Ayrıca dün attığım maili dikkate alıp bir değişiklik/kontrol yapma ihtimalleri artık sıfır, değil mi? Rezervasyonları şu an iptal etmemin bir etkisi olmaz sanırım. iki gün sonra biletim.
    İtiraz dilekçemi verdikten sonra zaten çoktan bilet tarihi geçmiş olacak.

İtirazımı yaparken tüm belgeleri sıfırdan mı toplayacağım?

Yardımcı olursanız çok sevinirim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.