Şimdi Ara

Almanya ile Gümrük Birliği Sona Eriyor !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Vatandaş için kötü devlet için iyi olabilir. Birazda kendinizi düşünün firmalar ödeyeceği gümrük vergisini bize yükleyecek.
  • Gümrük birliğinin tamamen kalkması lazım. Keşke daha fazla ülkede kaldırılsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avrupa ile çarşı karışır
  • Burada amaç tarım ürünlerimizi falan avrupaya satmak ve onlardan da sanayi ürünleri almaktı. Ama olay öyle olmadı. Fındık ve nutella örneği var mesela. Ucuza fındık sattık. Ama onlar bunu işleyip nutella vs. gibi şeylerde bize daha pahalıya sattılar, burada kaybettik.

Onlardan ucuza sanayi aldık, bu durum içerdeki sanayi üreticilerinin yok olmasına neden oldu. Düşünsenize, küçük bir sirketsiniz, pazara bir sanayi ürünü satmak istiyorsunuz ama rakibiniz devasa Alman şirketleri. Ondan sonra neden ülkede üretim yok

Bu bir yere kadar idare etti. Sonuçta uretemesek de ucuza sanayi ürünü alıyorduk. Ama artık kur da arttığı için bu durum ortadan kalktı. Olay tamamen zarar haline döndü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkie

quote:

Orijinalden alıntı: amacsızpanda

anlamayacağını bile bile yine yazıyorum.

şimdi sen Türkiyede

1- istediğini yaptıramadığın liderler mi istersin

2- yoksa sana her geldiğince ülkeyi karalayan, senden yardım isteyen , yumurtalıklarını sıvazlayıp giden kşiler mi istersin?

ülkenin yarısına terörist diyen, dünyanın artık akıl sağlığı yerinde olmadığını düşündüğü, argo kahve agzıyla dünyaya ayar verdiğini sanıp aslında rezil oldugunun farkında olmayan, aynı zamanda bizimde ülke olarak itibarını sıfıra indiren, çin in bile artık işadamlarına vizede zorluk cıkarmasını sağlayan, kabataş yalanın atıp benimde evimde zor tuttuğum yüzde elli var diyip ülkesini iç savaş ile tehdit eden, hergün ötekileştiren ülkesinde demokrasiyi yerle bir eden, ülkenin en büyük muhalefet partisinin liderini tutuklamakla tehdit eden, eğitim ve adaleti sıfırlayan, gelenin geçenin kandırdığı birini sen tercih et ben etmiyorum. allah sana da akıl fikir zihin açıklığı versin yazık sana acıyorum artık sizin gibilere

Adam senden fikir istemis, sen corba yapmissin. Ustelik bizim guluk corbasi gibi. Bildigin ne varsa alakali alakasiz dememis icine doldurmussun.Ama nasil olsa kulakli corba bazilari tarafindan seviliyor. Ha ensari, Ataturk bustune saldiran davari ve sortlu kadina tekme atani unutmussun.

Tuncay tarzi. Gerci Tuncay bu yontemle m.vekili oldu. Sen de haklisin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkie

quote:

anlamayacağını bile bile yine yazıyorum.

şimdi sen Türkiyede

1- istediğini yaptıramadığın liderler mi istersin

2- yoksa sana her geldiğince ülkeyi karalayan, senden yardım isteyen , yumurtalıklarını sıvazlayıp giden kşiler mi istersin?

ülkenin yarısına terörist diyen, dünyanın artık akıl sağlığı yerinde olmadığını düşündüğü, argo kahve agzıyla dünyaya ayar verdiğini sanıp aslında rezil oldugunun farkında olmayan, aynı zamanda bizimde ülke olarak itibarını sıfıra indiren, çin in bile artık işadamlarına vizede zorluk cıkarmasını sağlayan, kabataş yalanın atıp benimde evimde zor tuttuğum yüzde elli var diyip ülkesini iç savaş ile tehdit eden, hergün ötekileştiren ülkesinde demokrasiyi yerle bir eden, ülkenin en büyük muhalefet partisinin liderini tutuklamakla tehdit eden, eğitim ve adaleti sıfırlayan, gelenin geçenin kandırdığı birini sen tercih et ben etmiyorum. allah sana da akıl fikir zihin açıklığı versin yazık sana acıyorum artık sizin gibilere

senin durumunu şöyle açıklıyorum ben.

2 insana bir resim gösterirsiniz.

1 tanesi resimde şeytan görür

diğeri ise bir iyi duygular beslediği bir insan

bunun sebebi ise şudur.

göz gördüğünü manaya dökerken kalp devreye girer ve kalbin içindekilerin tezahürü, gördüğüne verdiği manadadır.

onun için boşuna nefesini tüketme. seni anlıyorum ben. cidden

siz şeytanı melek olarak görüyorsunuz daha ötesi mi var

• forumu kullanıcısına yanıt
    ahah aktrol zekası şimdi anlıyorum pisa testinde neden turkiye kendi dilini anlamada 64 ülke arasında 50 küsürlerde.

adam hangisinin peşinden gidersin demiş bende cevap vermeden nasıl birinin peşinden gittiğini tasvirlemişim, çorba diyerek yiyecekten benzetme yapmışsın benden de yiyecek tavsiyesi gelsin, biraz balık ye haram değil korkma fosfor var içinde ek olarak bulmaca çöz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkie -- 16 Ağustos 2017; 19:16:15 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.