Şimdi Ara

Almanya'da yaşamak mı? İsviçre'de yaşamak mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 23 yaşındayım yurt dışında yaşama durumum var İsviçre'ye gitme durumum daha öncelikli ama Almanya'da seçimlerim arasında. Bu iki ülkeden birinde yaşayan var mı? Fikirler ve tavsiyelerinizi merak ettim.

Sizce Almanya'da mı yoksa İsvicre'de mi yaşam standartları yüksek.

• Hocam Türkiyeden gitde nere gidersen git
  • İsviçre, Almanyadan daha pahalı bir ülke diye biliyorum ama bence sen yinede İsviçreye git, pişman olmazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klarnetçi

İsviçre, Almanyadan daha pahalı bir ülke diye biliyorum ama bence sen yinede İsviçreye git, pişman olmazsın.

bende araştırdım evet isviçre daha pahalı. ama yaşam kalitesi önemli olan

• İkiside Avrupada, yaşam kaliten ikisinde de üst seviyede olacak zaten.Nereye gideceğin sana kalmış ama ben yinede İsviçre diyorum.Benim ilerideki hayalim İsviçreye gitmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klarnetçi -- 28 Nisan 2021; 2:25:48 >
  • Yaşam kalitesi olarak avrupadaki en iyi ülke isviçredir,sonra avusturya ve hollanda gelir.Almanya o kadar da iyi değil.

• Almanya derim isviçre pkkyı terör örgütü olarak tanımadığı için pkklı oranı daha fazla ve daha rahat hareket edebiliyorlar isviçrede
  • Tartışmasız İsviçre.

• quote:

Orijinalden alıntı: DJ Ten

Yaşam kalitesi olarak avrupadaki en iyi ülke isviçredir,sonra avusturya ve hollanda gelir.Almanya o kadar da iyi değil.

biraz pahalı bi ülke deniyor ama ne derece bilgin var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: emirjan7

biraz pahalı bi ülke deniyor ama ne derece bilgin var mı ?

Alıntıları Göster

İsviçre'deki maaşlar neredeyse tüm Avrupa ülkelerinden çok daha yüksek. Bu durum satılan ürün ya da verilen hizmetin maliyetini artırıyor ve bu da fiyatlara yansıyor.Bunun yanında İsviçre'de yerli firma ve çalışanları korumacı bir yasal düzenleme olduğu için ülke rekabete fazla açık değil. Bu sebeple de fiyatlar belirli seviyelerin altına düşmüyor. Ülkedeki ticaret yasaları daima yerli üreticiyi koruyor.

• quote:

İsviçre'deki maaşlar neredeyse tüm Avrupa ülkelerinden çok daha yüksek. Bu durum satılan ürün ya da verilen hizmetin maliyetini artırıyor ve bu da fiyatlara yansıyor.Bunun yanında İsviçre'de yerli firma ve çalışanları korumacı bir yasal düzenleme olduğu için ülke rekabete fazla açık değil. Bu sebeple de fiyatlar belirli seviyelerin altına düşmüyor. Ülkedeki ticaret yasaları daima yerli üreticiyi koruyor.

Alıntıları Göster

peki sen İsviçre'de mi yaşıyorsun veya yaşadın mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: emirjan7

peki sen İsviçre'de mi yaşıyorsun veya yaşadın mı?

Alıntıları Göster

Zaten orda yaşasam buraya niye geliyim benimde kafamda bu ülke olduğu için biraz araştırma yapmıştım sadece.Gitmek istediğim ilk ülke danimarka,2.'de isviçre

• quote:

Zaten orda yaşasam buraya niye geliyim benimde kafamda bu ülke olduğu için biraz araştırma yapmıştım sadece.Gitmek istediğim ilk ülke danimarka,2.'de isviçre

Alıntıları Göster

oraya giden zaten dönmek hiç istemez ya :)

• Almanya bence en güvenilir liman dünyada
  • İki ülke de kazandığım burs ile lisansüstü eğitim alabileceğim ülkeler arasında. Ben şu an Almanya'yı düşünüyorum, tabi beni etkileyen eğitim vs. bir çok faktör var. Almanya, Avrupa'nın ortasında, tüm ülkelere yakın bir konumda. Her türlü imkan, her alana yönelik çalışma alanı da mevcut. İsviçre Avrupa'nın en pahalı ülkesi, bunu bilerek tercih edin. Maddi geliriniz ne olacak, ne kadar süre yaşayacaksınız vs. her şeyi düşünün. Eğer zaten orada çalışacaksınız, bir işiniz olacaksa maddi sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum. Öte yandan oldukça huzurlu, her yerinde mükemmel manzaralar görebileceğiniz bir ülke. Ama sıkıcı olduğunu söyleyen de bir çok kişi var İsviçre için. Çok fazla huzur sıkıyor olabilir :) Gitme amacınız, orada yapacağınız şeyler bu seçimi etkileyecek parametreler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 28 Nisan 2021; 3:49:54 >
  • İsviçrede daha çok biriktirirsin. Sonra istediğin yere daha kolay gidersin. Dünya yıkılsa isviçrede savaş çıkmaz. Hiçbir devletle arası kötü olmaz. İsviçre gibi bir ülke varken tercih isviçredir.

Not paranın orda kazanılacağı düşünülerek yazılmıştır bu yorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 28 Nisan 2021; 4:7:48 >
  • Isviçre derim. Nüfus az bu en büyük tercih sebebim olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glogreia

Almanya derim isviçre pkkyı terör örgütü olarak tanımadığı için pkklı oranı daha fazla ve daha rahat hareket edebiliyorlar isviçrede
    Almanya farklı mı sanıyorsun o yüzden mi yürüyüş yapabiliyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.