Şimdi Ara

Almanya'da Almanca Dil Kursu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu sene Almanca öğrenmeye başladım. A2 seviyesini bitiriyorum yazın başında. Hazır taze bilgiler kafamdayken yazın kursa Almanya'ya mı gitsem diyorum. 2 haftalığına veya 1 aylığına. Eğitimi Goethe'de aldım ve çok memnunum. Gerçekten hakkını verdiğini düşünüyorum. Yurt dışı kursların kalitesi veya ücretine değip değmeyeceği hakkında da bir şeyler söyleyebilir misiniz? Malum euro 4 tl neredeyse ve 1 aylığına yaklaşık 4000 tl harcayacağıma Almanya'da, Türkiye'de Goethe'nin yoğun kursuna mı gitsem? Fikirlerinize ve önerilerinize açığım. :)

• Hocam cevap için teşekkürler ama ben daha çok Almanya'daki kursların vaziyetini merak etmekteyim. Deneyimlemiş birileri varsa onların tecrübelerini duymak çok yararlı olur
  • Kursun kalitesi farklilik gosterir elbette ama Almanya'da oldugu taktirde sinif arkadaslariniz da yabanci olacagi icin surekli Almanca konusmaniz ve disarida basit islerinizi yine Almanca konusarak halletmeniz gerekecegi icin pratikte daha faydali olur Almanya'da kursa gitmek. Grammatik konusunda hicbir fark olmaz. Tabi bu her seyden cok kisinin ozverisi ile alakali bir durum. 1 yil kalip da pratik yapmayan kisiden, 8 ay kalip pratik yapan kisi daha iyi almanca konusur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim yorumunuz için
  • Rica ederim. Basarilar.

• Tıp fakültesi amblemi ve almancayı bir arada görünce sormadan geçemeyeceğim Almanyada uzmanlık hedefi/hayali mi var?
  • TheBigNurowski T kullanıcısına yanıt
    Evet
  • Benim kardeşim Avusturya Viyana'da Almanca kursuna gitmişti ama 2 ay zaten onlarda A2.1 A2.2 diye oluyor sanırım fiyatıda uygundu. Deutsch Akademi diye tam merkezde memnun kalmıştı. Bir incele istersen
  • www.studygateint.com
    diye bir site var, yurtdışında bir firma, belki işine yarar.
  • Teşekkürler arkadaşlar
  • Merhabalar.

İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde son sınıf öğrencisiyim.

2018 Haziran ayından sonra yoğunlaştırılmış dil kursu için Almanya’ya gitmeyi planlıyorum. (Frankfurt Tandem Dil Okulu)

Yabancı dilim olmadığı için biraz zorlanacağımı düşünüyorum. Bu yüzden hem arkadaş hemde birbirimize yardımcı olabileceğimiz birilerini arıyorum.

Benim gibi aynı tarihlerde dil okuluna gitmek isteyen arkadaşlar var mı ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gizemgamze

Merhabalar.

İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde son sınıf öğrencisiyim.

2018 Haziran ayından sonra yoğunlaştırılmış dil kursu için Almanya’ya gitmeyi planlıyorum. (Frankfurt Tandem Dil Okulu)

Yabancı dilim olmadığı için biraz zorlanacağımı düşünüyorum. Bu yüzden hem arkadaş hemde birbirimize yardımcı olabileceğimiz birilerini arıyorum.

Benim gibi aynı tarihlerde dil okuluna gitmek isteyen arkadaşlar var mı ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu yaz gitmeyi düşünüyorum ben de ama hangi şehir veya hangi kurs olmalı bir fikrim yok.B1 seviyesine yakınım şuan.TestDaf'a hazırlanıcam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.