Şimdi Ara

ALMAN ÜRETİM Lİ VE YERLİ MALI ARASINDAKİ FARK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
75.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam çok teşekkür ederim bizi aydınlattığınız için artık kararımız almanya üretimli modellerden yana evlenecek arkadaşlara da ön bilgi olur inşallah
  • Basina bela ariyorsan yerli al
    Kafam rahat kullanmak keyfini cikartmakperformans istiyorsan ithal al

Emin ol en basta kalite olmak uzers cok fark var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen öyle yapıcam hocam
  • Almanya üretimi olan modeller genelde en üst modeller oluyor.
    Aynı modelin birebirini hem Türk hem Alman fabrikalarından çıkarmadıkları için birebir karşılaştırmamız mümkün değil.
    Ancak şu örneği verebilirim: Çamaşır makinesi grubunda Almanya'dan gelen modellerin bildiğim kadarıyla hepsinde inverter motor vardı.
    Türkiye'de üretilen modeller ise eski kömürlü motorluydu.(Şimdi inverter motorlu da burada montajlanıyor ama örnek olsun diye söyledim.)
    Bosch yeni inverter motorlarına 10 yıl garanti veriyor. Yani o parçaya güveniyor. Ama o parçayı öncelikli olarak orada ürettiği modellere uyguluyor. Sonra genele yayıyor.
    Bulaşık makinesinde de Alman üretimi olanların çelik kazanlı ve birkaç db sessiz olduğunu hatırlarım. Yani Türkiye'de yapılanlarda malzemeden biraz çalıyorlar.
    Burada bizim vatandaşımızın fark edilmiyorsa önemseme zihniyeti de var. O da beni korkutuyor. Almanlar bizimkilerden daha disiplinlidir.

• almanya üretimi ile türkiye üretimi arasında 1 parcada ortalama kaç tl fark oluyo arkadaslar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogu East

hocam öncelikle çok teşekkür ederim ilgi alakanız için evet dediğiniz doğru yerli üretimlerde polinox var bayideki adam çelik paslanır kimyasal kullanmayın ben olsam plastiği alırım dedi hiç bir farkı yok filtresi ikisindede plastik dedi şaştım kaldım bizim beğendiğimiz ürünlerin kodları buzdolabı :KGN56AI30 çamşr :waw2856x tr bulaşık: sms 63m38 tr olduktan sonra iyisi olsun bir kere alıcaz diyoruz yerli üretimler daha uyguna geliyor kalite farkı yoksa bütçemizi zorlamayalım diye merak edip soruyorum kazık yemeyelim boş yere

bende bi bayide bakarken bulaşık makinasının tabanı için "işte en önemli yeri bu, burası çelik değil o yüzdende daha sessiz" demişti doğrumu söylüyor yoksa elinde o var diye onu mu övüyordu anlamadım.

bende araştırdığım kadarıyla alman üretimlerinin tabanı plastik değilmiş. şimdi asıl soru şu, tabanının plastik olup olmaması ne gibi avantaj ya da dezavantaj sağlar? alman üretiminin işçiliği daha iyi falan diyebiliriz belki ama tabanına kafayı takmak gerekir mi acaba?

ayrıca bende aynı ikilem içersindeyim, aşağı yukarı beğendiğimiz bulaşık ve çamaşır makinasının TR üretimiyle Alman üretimi arasında toplamda 2bin tl fark var. 2bin tl o farka vereceğime ankastre fırın, mikro dalga vs. bişey alabilirim. bazen sonuçta parçaların hepsi alman üretimi montajı burda oluyor diyorum o kadar fakr gereksiz diyorum ama yinede işin içinden çıkamıyorum :)

bu arada almanya ve TR dışında başka ülkeden geliyo rmu ülkemize bosh veya siemens? ithal olanların hepsi alman mı oluyor yani?

• almanya üretimi ile türkiye üretimi arasında 1 parcada ortalama kaç tl fark oluyo arkadaslar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogu East

hocam öncelikle çok teşekkür ederim ilgi alakanız için evet dediğiniz doğru yerli üretimlerde polinox var bayideki adam çelik paslanır kimyasal kullanmayın ben olsam plastiği alırım dedi hiç bir farkı yok filtresi ikisindede plastik dedi şaştım kaldım bizim beğendiğimiz ürünlerin kodları buzdolabı :KGN56AI30 çamşr :waw2856x tr bulaşık: sms 63m38 tr olduktan sonra iyisi olsun bir kere alıcaz diyoruz yerli üretimler daha uyguna geliyor kalite farkı yoksa bütçemizi zorlamayalım diye merak edip soruyorum kazık yemeyelim boş yere

Yazdığınız çamaşır vs bulaşık makinesi alman üretimi ancak buzdolabı türkşye üretimi yeni nesil no frost. Buzdolabı eski hatalarından arındırılmış olduğu söyleniyor. Risk almam diyorsanız, yne yerli üretim low frost ya da yeriniz ve bütçeniz uygunsa kore üretimi xxl modellerini alabilrisniz. Lg nin xxl ları ile bosch grubu xxllarlar aynıdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Onu bunu bilmem, Alman malı Miele marka Çamaşır Makinesi kullanıyorum 84 Model.... Bilginize.
    Taş gibi ALLAH nazarlardan korusun.
  • Arkadaşlar hepinize cevaplrınız için çok teşekkür ediyorum herkes aynı şeyi söylüyorsa almanya üretiminden şaşmamak lazım bnce tabi maddi gücümüz elverdiği sürece! . ha yerli üretim çok mu kötüdür hayır kullanan memnun olan kişiler de var ama sanırım yerli üretimde beyaz eşya biraz şansa bakıyor almanya üretimliler de yüzde %90 daha sağlam oluyor riske atmayı istemiyorum ben bi kere olsun tam olsun low frost için de güzel şeyler duydum listemde o da olucaktır !! tekrar teşekkür ediyorum iyi akşamlar

• ben 4 sene önce profilo buzdolabı aldım. profilo-siemens-bosch servisine aynı adam bakıyor. iyi yapmışsın. hepsi aynı yerden çıkıyor boşa para ödeme,bazen parçalar bile aynı oluyor birbirine takıyoruz dedi. en geç 10 senede eşyaların değişmesi gerektiğine inanıyorum. o yüzden de çok pahalı modeller almıyorum.
  • Bulasik makinssi alirken sorduk hatta gosterdi. Alman uretiminde metal farkli malzeme varken turk uretimde plastik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.