Şimdi Ara

ALMAN MI, JAPON OTOMOBİL Mİ TERCİH EDİLMELİ? (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
893
Cevap
12
Favori
107.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: supremum

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

Ben bu konuya Fransız kaldım

ben araba alacaksam ülkesine bakmam arabaya bakarım arabamı diye hoşuma giderse ve ihtiyaçlarımı görüyorsa alırım. Belirli fanatiklikler bana ters

+1

Ülkeden çok arabanın kendisi tercih kararımı etkiler. Japon kullanıyorum ama yarın bi Alman alabilirim. Ancak kendimi Alman ve Japon'larla sınırlamak istemem. Bir gün bir İtalyan'a niye hayır diyeyim ki? Olmadı karşıma çıkacak çok hoşuma giden bir Amerikan'ı nasıl görmezden gelebilirim?
    Yoksa Saab, Volvo gibi İsveç'lilere soğuk olunabilir mi?...
    Bu aslında birazda kadın gibi karşına bi kadın çıkar ülkesine falan bakmazsın.

Dostum görüşüne hayran kaldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tarihi belli olan turboyu ilk kullanan otomobil ureticisinde bile ayrilik yasiyor, ya gercekleri yazmiyor yada millet olarak hastaligimiz olan googlei kullanip, arastirmiyoruz.

Ilk turbo GM'den geldi, almanlar bu ise cok gec girdi.

The first production turbocharged automobile engines came from General Motors in 1962. The A-body Oldsmobile Cutlass Jetfire and Chevrolet Corvair Monza Spyder were both fitted with turbochargers. The Oldsmobile is often recognized as the first, since it came out a few months earlier than the Corvair. answer to your bet BMW 1973 with the 2002 turbo porche 911 was not seen till the 1974 paris motor show

• 5 yıllık bir konuya tesadüfen denk geldiğim ve ilgilendiğim bir konu olmasından dolayı yorum yapmak istiyorum.
    Almanlar teknoloji tasarım kalite donanım performans herşeyde üstünler fakat bu japonların geri kaldığı anlamına gelmiyor. Japonların beğenmediğim tarafı dünyayı Abd pazarından ibaret sanmaları herşeyi onlara göre yapıyorlar. Almanların ise farklılık yaratamamasına üzülüyorum özellikle tasarım konusunda radikal çizgilerden uç konseptlerden kaçınıyorlar yerine göze batmayan sade tasarımlar kullanıyorlar. Bazı arkadaslar honda mercedes karşılaştırması yapmış belliki bu işleri pek bilmiyor. İnfiniti-bmw lexus-mercedes honda toyota mitsu nissan subaru vw opel daha dogru olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mete445 -- 22 Mayıs 2014; 23:44:23 >
  • Herkese merhaba,

Yeni araç almak üzereyim ve şu ana kadar bir çok araç kullandım.
    -fiat stilo 1.9 jtd (2 kez)
    -daihatsu sirion 1.3 102hp
    -opel corsa c 1.2
    -peugeot 106
    -peugeot 206 2.0 hdi
    -Mercedes a180 cdi autoronic

İnanın sürüş keyfi bakımından sirionun keyfini hiç bir araçta bulamadım. Motor yağı haricinde servise dahi gitmedim. Digerleride iyi araclardi fakat japon araçları zevk araclaridir. Almanlarin işçiliği daha iyi diyenlere sesleniyorum;
    Bmwnin muhih fabrikasında çalıştım, ve sistem tamamen toyotadandir. Ve toyotadaki sistemi %100 uygulayamiyorlar.(kalite, ast üst arası saygi vb.) Ayrica fabrikanin yaridan fazlasi yabanci işçi ozellikle Polonyalı.ve işyerinde alkol serbest. Toyota bu işin piridir kısacası.
    Alman kötüdür diyemeyiz tabiki. Japon zevktir,heyecandir.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: rnd-34

Herkese merhaba,

Yeni araç almak üzereyim ve şu ana kadar bir çok araç kullandım.
    -fiat stilo 1.9 jtd (2 kez)
    -daihatsu sirion 1.3 102hp
    -opel corsa c 1.2
    -peugeot 106
    -peugeot 206 2.0 hdi
    -Mercedes a180 cdi autoronic

İnanın sürüş keyfi bakımından sirionun keyfini hiç bir araçta bulamadım. Motor yağı haricinde servise dahi gitmedim. Digerleride iyi araclardi fakat japon araçları zevk araclaridir. Almanlarin işçiliği daha iyi diyenlere sesleniyorum;
    Bmwnin muhih fabrikasında çalıştım, ve sistem tamamen toyotadandir. Ve toyotadaki sistemi %100 uygulayamiyorlar.(kalite, ast üst arası saygi vb.) Ayrica fabrikanin yaridan fazlasi yabanci işçi ozellikle Polonyalı.ve işyerinde alkol serbest. Toyota bu işin piridir kısacası.
    Alman kötüdür diyemeyiz tabiki. Japon zevktir,heyecandir.

Saygılarımla.

Ne yani bmw fabrikasındaki işçiler alkol içtiği için arabaları düzgün monte edemiyorlar ve bu yüzden alman markaları iyi değilmi diyosun

• Bu sorunun bir cevabı yok ihtiyaçlar ve istek dogrultusunda sürekli değişir amerika ve Asya ve Arap ülkeleri gibi çok Kilometre yapan zorlu şartlarda araç kullananlar için japon araçları elzemdir Avrupa gibi sık araç değiştiren bölgeler için ise alman ve fransız arabaları kullanılır bu gün bir Arap ülkesinde kaç tane vw gördünüz? Oranın kumuna sıcağına Extrem ortalarına bu araçlar dayanamaz ama mitsubishi, Toyota vs her sokak başında aynı şey Amerika içinde geçerli ordada Japonların bizde olmayan lüks arabaları var Lexus, acura gibi.

• Tabiki JAPON

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikan malı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

Konfor'da alman
    geri kalan herşey için Japon.

Aynen

• HERKESİN ZEVKİ ,GÖRÜŞÜ FARKLIDIR ,BENCE BÖYLE BİR KONUNUN BURAYA AÇILMASINI YERİNDE BULMUYORUM,CANIM ÜLKEMİN ,CANIM İNSANLARI YIL OLMUŞ 2015 TEKERLİĞİN İCADINDAN KAÇ ZAMAN GEÇMİŞ BÖYLE BİR KONUYA SADECE GÜLERİM

KİMİ VAR ALMAN ARABASI SEVER,KİMİ VAR JAPON,KİMİ VAR KORE,KİMİ ÇİN,KİMİ VAR HEPSİNDEN NEFRET EDER,BURDA İLKOKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLAR GİBİ YOK BENİM BABAM SENİN BABANI DÖVER MİSALİ GİBİ BÖYLE ŞAÇMA ŞEYLER İÇİN TARTIŞMAYA GEREK YOK BENCE.

BEN KENDİ ADIMA SÖYLÜYORUM JAPON OTOMOBİLLERİNİ ALMAN VE KORE OTOMOBİLLERDEN DAHA ÇOK SEVİYORUM VE KULLANIYORUM ,ŞİMDİ İSTEYEN BURAYA JAPONLARLA İLGİLİ İSTEDİĞİ KADAR KÖTÜ ,ŞAÇMA ,MANTIKSIZ,ÇOCUKÇA YORUMLAR YAZARAK BENİM SEVDAMIVAZMI GEÇİRECEK YOK BEN YİNE JAPON ARAÇLARINA HAYRAN OLARAK DEVAM EDECEĞİM.

• quote:

Orijinalden alıntı: mete445

5 yıllık bir konuya tesadüfen denk geldiğim ve ilgilendiğim bir konu olmasından dolayı yorum yapmak istiyorum.
    Almanlar teknoloji tasarım kalite donanım performans herşeyde üstünler fakat bu japonların geri kaldığı anlamına gelmiyor. Japonların beğenmediğim tarafı dünyayı Abd pazarından ibaret sanmaları herşeyi onlara göre yapıyorlar. Almanların ise farklılık yaratamamasına üzülüyorum özellikle tasarım konusunda radikal çizgilerden uç konseptlerden kaçınıyorlar yerine göze batmayan sade tasarımlar kullanıyorlar. Bazı arkadaslar honda mercedes karşılaştırması yapmış belliki bu işleri pek bilmiyor. İnfiniti-bmw lexus-mercedes honda toyota mitsu nissan subaru vw opel daha dogru olur.

Hocam yanlış anlamanı istememde HONDA ile MERCEDEZ karşılaştırması yapmış diyorsun ,sen o zaman VW İLE HANGİ MARKALARIN karşılaştırdıklarını görmeni çok isterim ,senin dediğine kalırsa golfü,pasattı adamlar bmw 3 serisi,mercedez c serisi ,volvo S60 kıyaslanlarda var o zaman bunların bir gram arabadan anladıklarını zanetmiyorum

• Biraz daha sorunsuzluk odaklı düşünüyorsan genelde japon otomobilleri daha iyidir, konfor prestij olarak bakıyosan Almanyanın dünyanın lüks otomobil üretim lokomotifi olduğunu düşünürsek alman otomobilleri daha bir öne çıkar.

Bu bile vasat bir cevap aslında, bu kadar geniş sorguya anca bu kadar. Belli bir kaç model koyarsın karşılaştırılır, bu şekilde düzgün cevap olmaz, gereksiz tartışma olur ancak.

• Alman otomobili iyidir,özellikle mercedes ve bmw.

• BojanBogdanovic B kullanıcısına yanıt
    almanlar mı iyi çakma a3 leon japon almayı düşünmemiş

sen istesende japon almassın ancak rüyanda

• Almanya ve ABD gibi ülkelerde adamlar japon marka araçları kullanıyorlar sizde burda almanları savunun ne alemsiniz arkadaş bir düşünün bakalım, niye kendi üretikleri araçları değilde japon araçlarını kullanıyorlar acaba .
  • daha önce 2008 wv kullanıyordum.. şimdi ise 2011 Honda .. süspansiyon olarak wv arıyorum.. ama honda da güzel.. aklım ise hep mazda da ondan aldığım kullanım zecvkini hep arıyorum.. 3 yıl sonra alacagım inşallah..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhangun1992

1992 doğumlu olduğunu bu kadar belli etme.. Ders çalış, iyi işe gir, para kazan. güzel arabalar al. Ondan sonra yorum yaz. Önce bilgin, tecrüben olsun, sonra fikrin olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhangun1992

bu arada, sen doğduğunda, mazda 3.23 almıştık, daha dün gibi aklımda. O zaman doğru düzgün arabada yok. Resmen ferrari sürüyorum zannetmiştim. Anlıcan yaşın kadar japon arabası kullanmışlığım var benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BojanBogdanovic -- 25 Ekim 2014; 19:04:01 >

İLk önce 1992 doğumlu değilim,sadece 1992 yılı benim için önemli bir yıl olduğu için seçtim ve 27 yaşındayım,üniversiteyi bitirdim,sevdiğim işimde de çalışıyorum.Kesinlikle emin ol arabalardan senden çok iyi anlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhangun1992 -- 27 Ekim 2014; 8:44:50 >
    hocam takma adımla yaşımı hesaplayan ilk insansın,senin gerçek adında BojanBogdanovic galiba güzel isimhangi göçmenlerdensin.

BU yazıların ilkokul çoçuklarının arkadaşlarıyla dalga geçmesine benzemiş,ilk önce ödevlerini yap,bilgisiyarın başında da çok durmamanı tavsiye ederim,unutkanlık ve geri zekallılığa yol açıyormuş.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.