Şimdi Ara

ALMAN MI, JAPON OTOMOBİL Mİ TERCİH EDİLMELİ? (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
893
Cevap
12
Favori
107.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • NE DİYELİM ÖPÜLMEYE DEVAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM,
  • eğer bir gün oto tamircisi olmak istesem alman araçları tamircisi olurum japonlar aç bırakıyor tüm araç tamircilerine bir dost tavsiyesi,sanırım bıraz katkım olmuştur
  • Audi,BMW,Mercedes,Opel,Porsche,Volkswagen var mı daha ötesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Steelhammer -- 14 Mayıs 2014; 1:11:39 >
  • bir gün yolda bir japon aracı arıza yapmış sağa sola çekmişse fotosunu çekin alman dergisine gönderin kapak yapsın,
  • Japon otomobil tercih etmek için,

"Benim diğer spor otomobillere astronomik paralar ödemeye hiç niyetim yok, alırım bir japon gerekirse modifiye ederim performans'ın alasını alırım"

"Benim aracım arıza yapmamalı kafam rahat olmalı.."

"Çok konfor aramıyorum ama kutunun içinde gider gibi konforsuz bir araç da istemiyorum"

"İç mekan kalitesi çok yüksek olmasada iyi olsun dayanıklı olsun"

"Parçası, Bakım fiyatları, İkinci el piyasası gibi şeyler ne çok avantajlı olsun nede dezavantajlı olsun"

Gibi düşünceler olmalı bir sürücünün kafasında
  • Alman üç büyükten biri olmadıktan sonra, Japon'lar daha cazip.
  • çok basit paranvarsa alman paran yoksa japon mesela 60 lira var japon alırım 100 ü geçer alman alırım dünyaya 1 defa geliyoa gelmişken en iyilere binmek lazım
  • Alman alacaksın ömürlük bineceksin keyif alacaksın yola tutunacak haz alacaksın... paran olursa yenisini alacaksın alamazsan da seni üzmeyicek bu soruyu sorduğuna göre premium harici opel, ve vw ....
  • El cevap:

Japon arabası.

Artıları: Gerçekten sağlam arabalar, çok dayanıklılar, çok sorun çıkarmıyorlar, eşdeğerlerine göre daha ucuza alınabiliyorlar. Fiyat/performans oranları çok iyi.

Mitsubishi_Colt_1985
  • Premiumlar hariç Alman istemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basit olsun, konfor olmasın diyorsanız Japon alın. Detaylara hiç önem vermezler bakın corollaya mesela eğer o araç c sınıfı ise golf d sınıfıdır.

Özellikle corollaya binince daha doğrusu tüm toyotalarda ruhum daralıyor ,honda daha iyi en azından.

Alman araçları japonlardan daha iyi hemen hemen her segmentte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabikide alman aracı

• Ben yurt dışındayım buraya Japonya'dan araç ithalatı yapılıyor ve sürekli farklı japon markalarının modelleri geliyor. Ama araba tamircilerine baktığımda nedense focuslar bmwler mercedesler falan var :) al bir tane mitsubishi lancer bin paşalar gibi :)) köpek balığım benim...

• Merhaba arkadaşlar bu benim ilk mesajım olacak selamlar herkese
    Öncelikle kullandığım otomobiller reno fiat seat ford mitsubishi almanmı japonmu sorusu na cevap verebilecek tecrubem var diyebilirim kendimce nacizane fikirlerim şöyle;
    öncelikle arabadan beklentinize karar vermelisiniz konfor güvenlik hız yedek parca 2. el serilik yada halka rasındakid eyimle sünme gibi.Ben araçlarımda her zaman konfor güvenlik arıza çıkarmama sıralamasıyla giderim bu yüzden opel i direk sert süspansiyon ve koltuk en ufak tumsekte iceri veridği lastik süspansiyon tıkırtılarından dolayı geciyorum bence asıl sorulacak soru focus mondeo ya karsı auris corollamı yoksa yeni nesil lancer mı olmalı.
    ford focus ve corollanın 2. el performansına kimse bir şey soyleyemez bununla birlikte bu aracı internete koyarsınız 1000 kişi bakar 100 kişi arar bazen 1 kişi gelip almaz toyota da olay yarı yarıyadır m,tsubishide ise 100 kisi bakar 5 kişi arar ilk gelen alır.
    focusların + sı bana göre viraj kabiliyeti ki hic biri bu performansa cıkamaz 2. eli iyidir ama secenekte dogal olarak çoktur.yeni nesil 2013 2014 focuslarda içeri suspansiyon sesini fazla alma sıkıntısıda vardır.
    toyota servis + sı extra seçenekleri ve ic tasarımıyla japon motorunuda eklersek viraj kabiliyeti harici focusu her turlu ezmektedir,2. eli hiçte focustan geri kalamz ancak son zamanalrda çok fazla ticari kullanımı mevcuttur dayanklılığından dolayıdır bu yüzden 2. elinde çok dikkat edilmelidir.
    m,itsubishiye gelince zaten kendisinden 10 20 hatta 30 bin tl daha yüksek fiyatlı araçlarla karşılaştırdığımız için +1 başlamakta mitsubishi motoruna hic bir otomobilden anlayan söz edemez 1,5 milyon km gördüğü bilinmekte iç tasarımı çok sade kimine göre eksi kimine göre + özelliktir ama alırken çok performasn beklentiniz olmasın fiyat performans donanım sıralaması derseniz size sıfırda 1-mitsubishi 2 ford 3 toyota derim 2. elde ise fiyat performans binci icin 1 mitsubishi 2 toyota 3 focus derim 2 el satış içinse 1 ford 2 toyota 3 mitsubishi seçim zevke kalmış.

• Araba konusunda ALMAN'ların üstüne yok
  • Japon otomobili sana uyar. alman arabasına sen uyarsın.

• olm mazda 323 alacaktım az daha çıkıp polo aldırmayın bana
  • wir leben autos

das auto

gerisi autto
  • Arabadan arabaya degisir.Fakat ben genel olarak japon araclarini daha cok begeniyorum.

Belki de Japonlarin kendisini begendigimdendir.Param japonlara gitsin diye sigarami bile JTI lisansli camel kulaniyorum

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.