Şimdi Ara

Alman mı Fransız mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
2.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Almanya'da bayağı bir Fransız arabası var.

İkinci el için yorum yapmak pek kolay değil. Ne kadar yeni o kadar iyi tabii, ama bir '97 model bulursunuz hepsinden daha temiz olabilir, veya 2017 olur hepsinden fena çıkar. Bugün bir taksiye bindim, Egea, sanki bu model daha dün çıkmadı, sanki otuz senelikti.

Bu kadar değişken varken yazabileceğim tek şey, Avrupa ve Avrupa pazarı için üretilmiş modeller daha iyi oluyorlar, daha iyi kalite kontrolünden geçiyorlar. Sizin listede Focus, model olarak benim için daha cazip olurdu. Sedan olmasalar Megane ve PSA da cazip.
  • Bende çok ilginçtir kullandığım fransız arabalarından hiç sorun yaşamadım. Alman arabalarından ise canım yandı. Son olarak da bu yüzden Alman'ı sattım Fransız aldım.

Alman arabaları kesinlikle daha konforlu. Daha kaliteli ve tok hissettiriyorlar. Daha fazla güven veriyorlar. Ama daha fazla bakım istiyorlar. Aksatmaya gelmiyor. Hor kullanmaya gelmiyor. Ama fransızlar öyle değil. Hatta peugeot 308 kullanıyorum şu an. 130k oldu. Çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç ararken-bakarken kafanda hep deli sorular olur :)

Alsam satılır mı, zarar edermiyim, masraf çıkarır mı, çevrem ne der falan filan.

Aldıktan sonra hiçbiri aklında kalmaz satana kadar, kuş gibi olursun

Her malın bir alıcısı vardır(2006 gibi daewoo alıp satmıştım. Elinde kalır diyen dinozorlara rağmen :))

Araştırırken kafana yatan temiz ve maddi açıdan seni üzmeyecek aracı al geç 😀. 2. el şans işi, her istediğini bir araçta bulmak kolay değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fransiz motor yapar
    alman geri kalanini
  • Anlaşılan pejo alacağım. Çünkü param ona yetiyor. 🤷🏻‍♂️

• 47-48 bine jetta bakabilirsiniz bütçeyi biraz daha zorlayabilirseniz a5 kasa octavia bakabilirsiniz 45 e 1.6 fsi temiz düz 1.6 lar temiz olmuyor

• karahancer2 kullanıcısına yanıt
    1.6 Fsi ler ne kadar yakıyor peki. Burda tavsiye edilen araçlar arasında pejo gibi az yakan var mı?

• Senkei kullanıcısına yanıt
    Golf passat jetta polo

• PSA alın geçin.
  • japon...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CF3D9488C

Golf passat jetta polo
    Bende biliyorum ama arkadaşa 40-45 aralığında alabileceği marka model ve yıl söylerseniz daha yardımcı olmuş olursunuz.

• Yeni olanı tercih ederim.

• emfore kullanıcısına yanıt
    Astra H sedanlara da bakabilirsiniz verdiğiniz bütçe aralığında fiyatları.

• Fransa küçük hacimli dizel de çok eskiden beridir argesi ile en çok tecrübe sahibi şirketlere sahip bir ülke.

• PAran neye yetiyorsa onu almalısın . Aşırı zengin isen Alman'dan başkasına bakmamak gerek. Orta halli biri isen ve sıfır araç alacaksan seçenekleri iyice gözden geçirip kalbe ve ihtiyaçlara hitap eden daha fazla indirimde olan bir model peşine düşülecektir, o zaman alman mı fransız mı düşünmek yersiz oluyor. İkinci el bakılacaksa da dediğim kriterler geçerli ancak Türkiye'de gelişmiş ülkere göre araçlar dah hızlı eskiyip yıprandığından daha dayanıkllı araçlar üreten Japon ve Kore markalarına veyahut yedek parçası ucuz ve 2. eli yaygın yerli modellere yönelmek daha mantıklı.
  • 0 fiyatlara temiz araç bul yeter ...

• Senkei kullanıcısına yanıt
    Binilebilir golf 5ler var hocam :)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.