Şimdi Ara

Allah sevdiği kulunu mu imtihan eder?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
3.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazen düşünürüm teste tabi olup olmadığımı. Yalnızlıkla test ettiğini düşünürüm. Hayatımın en parlak olması gereken dönemde bilinçaltıma ömür boyu yalnız olacağım, asla evlenmeyeceğim düşüncesini soktu, rüyalarıma girdi ve bu düşünce geçen yıllar içinde kemikleşti. Aslında pek de seveceği kul değilim. Yalnızlığa ruh sağlığım için kendimce kısa vadeli çözümler bulurum, kaderi sürekli sorgularım.

Siz ne diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Italoman kullanıcısına yanıt
    Kaç yaşındasın ,Yanlızlik senin tercihin mi yoksa insanlardan mı çekiniyorsun ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski bir çok evliyanın kitaplarında okudum. Hiç hatalığı hiç derdi yok diye üzüldüğünü ifade edenler gördüm.Şöyle bir gerçek var ki imtahanı başarıyla geçenin derecesi yükseltiliyor.
    Ancak en doğrusunu elbette Allah bilir. Birisine verdiği sıkıntıyı yaptığı bir hata için vermiş olabilir. Ya da makamı yükselsin diye. Belki de hiç vermeyebilir o yüzden bizim yapmamaz gereken sabredip isyan etmemek sonuç hayır olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhn0654

Kaç yaşındasın ,Yanlızlik senin tercihin mi yoksa insanlardan mı çekiniyorsun ?

Yalnızlık benim tercihim olmadı, ama bilinçaltımdaki sabit yalnız ölme fikrim nedeniyle çabam da olmadı, nasıl olsa olmayacak diye. Yaş 41

• Haluk Bilginer kullanıcısına yanıt
    Imtihanı başarıyla geçtiğimi sanmıyorum, eğer öyle olsaydı şimdi hasta ruhlu biri olup çıkardım.

Yaşınız benden 20 yaş büyük size tavsiye verecek tecrübede olduğumu düşünmüyorum.Ama bu yalnız ölme olayını anlıyamadım ,kendinizde eksik gördüğünüz bir şeyler mi var ? Biraz özgüven eksikliği sezdim.Çok sıradan bir soru olucak ama psikolojik destek aldınız mı yada almayı düşündünüz mü ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amel de durumun nedir? Farzları yerine getirip yasaklardan sakınıyor musun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gkhn0654 kullanıcısına yanıt
    Tanrı'nın bana garezi var gibi mistik duygular içindeyimdir. Reddedilmeyi kabullenmemek, işim rast gitmeyecek, şimdi bir pislik çıkacak düşüncesi hep vardır içimde. Psikolojik destek alıyorsun ama sadece o anlık iyileşme oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şeriat Sucuğu

Amel de durumun nedir? Farzları yerine getirip yasaklardan sakınıyor musun?

Tam tersi, yasakları kendim için farz kabul ederim, çünkü Tanrı bu yola itmiştir beni. örneğin Tanrı yalnız olmamı mı buyurdu, saatlik ilişkilerle buna çözüm bulmaya çalışırım, şeytan değil Tanrı itmiştir beni bu yola.

• Eskiden ben de inanırdım derdim Allah sınıyo vs. diye. Sonra farkettim ki herkes kendi hayatını kuruyo. Beceriksizliğimizi, tembelliğimizi, iş bulamamamızı Allah bizi sınıyo diye kendimizi kandırıyoruz. Tabiiki de Allah yürü ya kulum demezse özel hayatta iş hayatında 1 adım öteye gidemezsin buna hep inanmışımdır geri kalan hiçbir şey için bunu sorgulamam. Çalışırım olursa olur olmazsa daha çok çalışmam gerekirmiş derim.
  • :)
  • Allah sevdiği kulunu da imtihan eder sevmediğini de. Ancak biz ne Allah bizi seviyor diyip gurura düşmeli ne de sevmiyor diyip ümitsizliğe kapılmalıyız. İkisi de yanlış.

Yalnızlık konusu ise; biz O'nun yolunda olunca yalnızlık diye bir şey kalmıyor. O kafi geliyor. Bunun yanında samimi dostlar buluyorsun. Yeter ki sabır ve şükür olsun. Binler tecrübelerle sabit.

Daha ayrıntılı konuşmak vs istersen özel den de konuşabiliriz

dünyadaki dertkler öteki tarafta günahlarının kefareti çektiğin fakirlik hastalık sevdiğini kaybetme falan filan

benim yakınımda sevdiğimi kaybetmişliğim bir dedem okadar fakir değilim sağlıklıyım çok şükür heryerim sapasağlam bulunmaz bir sağlık yani Allah nazarn değdirmesin çokda arkadaşım var kardeşim boyutunda rakadşlarım çok ama hayattan tat almıyorum bıkkınlık var belki sıkıntı görmedik ondan bilmiyorum bende bu kadar nimetin üzerine bu kadar rahatlığa aşk derdine düştüm ve bir türlü olmadı olmuyor benimde günahlarıma kefaret bu mu diyorum ya hayat çok karmaşık satranç oynuyomuşyssun gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Italoman

quote:

Orijinalden alıntı: Şeriat Sucuğu

Amel de durumun nedir? Farzları yerine getirip yasaklardan sakınıyor musun?

Tam tersi, yasakları kendim için farz kabul ederim, çünkü Tanrı bu yola itmiştir beni. örneğin Tanrı yalnız olmamı mı buyurdu, saatlik ilişkilerle buna çözüm bulmaya çalışırım, şeytan değil Tanrı itmiştir beni bu yola.

Kusura bakma da sen kendine bahane buluyorsun sadece. Hepimiz sınavdayız ama onun emrettiğinin tersini yapıp da acaba beni mi sınıyor diye düşünmen çok yanlış. Zaten emrettiğini yapmazsan burnun pislikten kurtulmaz ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bazen düşünürüm teste tabi olup olmadığımı. Yalnızlıkla test ettiğini düşünürüm. Hayatımın en parlak olması gereken dönemde bilinçaltıma ömür boyu yalnız olacağım, asla evlenmeyeceğim düşüncesini soktu, rüyalarıma girdi ve bu düşünce geçen yıllar içinde kemikleşti. Aslında pek de seveceği kul değilim. Yalnızlığa ruh sağlığım için kendimce kısa vadeli çözümler bulurum, kaderi sürekli sorgularım.

Siz ne diyorsunuz?

Abi ilk işin hemen gidip abdulkadir geylani nin el Fethur rabbani kitabını alıp okumak olsun..
    Emin ol derdine deva olacaktır.. B'nde o durumdaydım ama şuan bakış açım herşeye değişti

• Yaşadıklarımızın tanrılarla ilgisi yok, sınav falan diyerek kendinizi kandırmayın. Bebek sorunlu doğuyor sınav diyorsunuz. Sonra bilim insanları düzeltiyor sınav iptal oluyor herhalde. Sosyal sorunlarınız varsa psikologa gidin, uydurma inançlarla kendinizi teselli etmeye çalışmayın gerçekçi olun, akılcı olun. Ne evrene ne de size dünyada bilinen binlerce tanrının hiçbirinin etkisi yok.
  • Mr. Cavor kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin atareyiz bende konuyu okurken neden çıkmadı derken sen yazmışsin
    Bak gari sen sen bi bok yemeden bi kağıt a herhangi bir şey yazmadan o kağıt boş oluyor demi kendi kendiliğinden bi cacik olmuyorsa dünyada bi bigbang olsunda şurada dönüp durayim dememiştir heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurg07 -- 4 Eylül 2014; 6:39:07 >
  • quote:

Bazen düşünürüm teste tabi olup olmadığımı. Yalnızlıkla test ettiğini düşünürüm. Hayatımın en parlak olması gereken dönemde bilinçaltıma ömür boyu yalnız olacağım, asla evlenmeyeceğim düşüncesini soktu, rüyalarıma girdi ve bu düşünce geçen yıllar içinde kemikleşti. Aslında pek de seveceği kul değilim. Yalnızlığa ruh sağlığım için kendimce kısa vadeli çözümler bulurum, kaderi sürekli sorgularım.

Siz ne diyorsunuz?

ortağız :)
    netteki tüm sefilleri toplayıp esra erol yada su gibiye gidelim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.