Şimdi Ara

Alkol olcum cihazlari ve bir sehir efsanesi.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
44
Cevap
0
Favori
27.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Burnundan alıp damağının arkasından ağzına tahliye edersen alkolmetre yanılır. Ayrıca çok yavaş üflersen de yanılır. Ama bunu önceden tecrübe etmek gerek yoksa polis hemen anlar bu işte bir dümen olduğu. Mesleğini icra etmede başarılı bir emniyet mensubu aracı kullananın gözlerinden içip içmediğini anlar. Bazı durumlarda da gereksizca alkolmetre ölçümleri yapılıyor, mesela Salı günü sabah işe giderken saat 7:50'de kırmızı ışıkta biri gelip arkanıza toslasa ve polis çağırsanız hemen jelatinden beyaz boru çıkartılıyor (ağızlık) ve "üfle" emri veriliyor.

Naneli şeker, sakız, sarımsak, zeytinyağı gibi gıda maddeleri alkolü parçalayıcı bir etkisi olmadıdğından ve sadece nefesinize aromatik moleküller yaydığından etkisi sıfırdır.

En iyisi HİÇ İÇMEMEK veya EVDE İÇMEK ya da dışarıda İÇECEKSENİZ bir kişnin şoför olarak seçilmesi ve onun İÇMEMESİ. Alkol molekülleri ince bağırsaktan soğurulur ve doğrudan kana karışır. Karaciğer de bu molekülleri kompleks şekerlere parçalamakla meşgul olur. Aslında alkol beyindeki nörotransmitterlere kitlenerek ve sinir uclarındaki yağ tabakasını kırarak beynin ana merkezine bir saldırı gerçekleştirir. Görüntü bulanıklaşır, dikkati toplama zorlaşır, denge, yürüme, hareket ve konuşma yetenekleri olumsuz etkilenir. Buna da biz halk arasında "güzelleşmek" deriz.

Evet, içebilirsiniz, ama adabıyla, düzgünce ve efendice. Gidip içecekseniz bir yerde oraya arabanızla gitmeyin, taksi bulun veya bir arkadaşınızı görevlendirin.

İçmek, içki, alkol, bira, rakı, fışkı, port, sherry, Pisang Ambon, Blue Curaçao, ne içerseniz için, yeter ki önlemini alarak ve kendizi kaybetmeden. İçkiyi sorumlu tüketin, polisle de, şeytanla da, sizi evde bekleyenlerle de ve Allah Korusun daha kötü durumlarla da muhatap olmayın

Herkese selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Taner Göde

- ...
    - Abi bir bira içtim
    - Arabadan iner misiniz
    - Abi bir bira içtim
    - Ehliyet ve ruhsatı da verin
    - Abi bir bira içtim
    - Dört araca çarptınız ama
    - Abi bir bira içtim
    - Araç sahipleri şikayetçi
    - Abi bir bira içtim
    - Nasıl bir bira içtim diyorsunuz
    - Abi bir bira içtim
    - Nerede içtiniz onu söyleyin
    - Abi bir bira içtim
    - Anlaşıldı, bu gece işimiz var....!
    - Abi
    - Anladık, bir bira içtin
    - Ama o kadar güzeldi ki 10 şişe içtim
    - OOooooo.....hhhh... aaaa-
    - ...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Burnundan alıp damağının arkasından ağzına tahliye edersen alkolmetre yanılır. Ayrıca çok yavaş üflersen de yanılır. Ama bunu önceden tecrübe etmek gerek yoksa polis hemen anlar bu işte bir dümen olduğu. Mesleğini icra etmede başarılı bir emniyet mensubu aracı kullananın gözlerinden içip içmediğini anlar. Bazı durumlarda da gereksizca alkolmetre ölçümleri yapılıyor, mesela Salı günü sabah işe giderken saat 7:50'de kırmızı ışıkta biri gelip arkanıza toslasa ve polis çağırsanız hemen jelatinden beyaz boru çıkartılıyor (ağızlık) ve "üfle" emri veriliyor.

Naneli şeker, sakız, sarımsak, zeytinyağı gibi gıda maddeleri alkolü parçalayıcı bir etkisi olmadıdğından ve sadece nefesinize aromatik moleküller yaydığından etkisi sıfırdır.

En iyisi HİÇ İÇMEMEK veya EVDE İÇMEK ya da dışarıda İÇECEKSENİZ bir kişnin şoför olarak seçilmesi ve onun İÇMEMESİ. Alkol molekülleri ince bağırsaktan soğurulur ve doğrudan kana karışır. Karaciğer de bu molekülleri kompleks şekerlere parçalamakla meşgul olur. Aslında alkol beyindeki nörotransmitterlere kitlenerek ve sinir uclarındaki yağ tabakasını kırarak beynin ana merkezine bir saldırı gerçekleştirir. Görüntü bulanıklaşır, dikkati toplama zorlaşır, denge, yürüme, hareket ve konuşma yetenekleri olumsuz etkilenir. Buna da biz halk arasında "güzelleşmek" deriz.

Evet, içebilirsiniz, ama adabıyla, düzgünce ve efendice. Gidip içecekseniz bir yerde oraya arabanızla gitmeyin, taksi bulun veya bir arkadaşınızı görevlendirin.

İçmek, içki, alkol, bira, rakı, fışkı, port, sherry, Pisang Ambon, Blue Curaçao, ne içerseniz için, yeter ki önlemini alarak ve kendizi kaybetmeden. İçkiyi sorumlu tüketin, polisle de, şeytanla da, sizi evde bekleyenlerle de ve Allah Korusun daha kötü durumlarla da muhatap olmayın

Herkese selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Taner Göde

- ...
    - Abi bir bira içtim
    - Arabadan iner misiniz
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi
    - ...

Sayın ve Sevgili Taner Göde...

Öz abim olsanız eminim ki sizi bu kadar sevemezdim.. Belki bu forumda bulunmakla değil ama Sizi Tanımak'la kendimi çok şanslı hissediyorum.

Gönül dolusu Saygı ve Selamlar.. Lütfen bizi hiç bir zaman Bırakmayın..

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: emtue

quote:

Orjinalden alıntı: Rx8|CaRLioNe

Sayın emtue,

Tam o cihaz yaklaşırken yaparsanız sorun deil.. Yani içinize girmeyen havayı tekrar dışarı veriyorsunuz

Bunu şimdi bile deneyebilirsiniz çok ferah bir hava çıkar ortaya

2'inci ve 3'üncü defa da aynı olayı tekrarlayabilirsiniz

Saygılar..

yanlis anlasilmasin ben teknigi merak etmiyorum, Allah mecbur etmesin.

bu teknigi dusununce cigere hava cekmeden, yanaklari sisirme usulu havayi alip uflemek lazim. cunku eger havayi cigere cekerseniz kesinlikle alkol cigerdeki havaya karisir.

aletlerin de dandik oldugunu hesaba katarsak, eger agiz hacmindeki hava yetiyorsa soylediginiz taktik tutar.

ayrica, konu alkolmetreden nasil kacariz tarafina kayiyor, dedigim gibi lutfen yanlis anlasilma olmasin.

benim merak ettigim naneli sekerin bu cihazi yaniltip yaniltamayacagi. Malum bana soylenenler cihazin kokuya gore olcum yaptigiydi ki bence cok sacma..

Alıntıları Göster
    Yukardaki bilgiler çok faydalı olma yolunda ilerliyor :)

Kendime bir alkolmetre cihazı siparişi vermiştim.

Bakalım gelince bir deneme yapayım, cidden bu ağızda hava tutma olayı işe yarıyor mu görelim...

• quote:

Orijinalden alıntı: set

Diyorumki alkol kullanmasanız direksiyon başına geçmeden önce...

Bu gibi oyunlara, hilelere gerek kalmaz dimi?

Alkollü araç kullanmak çok tehlikeli, hem kendinizi hemde trafikteki diğer masum insanları tehlikeye atıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    @Set

Size katılmaktan kendimi alamıyorum.. Kesinlikle haklısınız.. Ben sadece zor durumda kalan arkadaşa yardım etmek istedim.. Belirtmiştim bunu da..
    Elbetteki siz çok haklısınız.. En iyisi yerinde ve zamanında içmek

@Barcelona,

inanın o arkadaşıma her gün öğütler veriorum ama öğüt dinleyip alan kişilerden değil.. Bende elimden geldigince onunla birlikte olmaya çalışıyorum dönüşte arabasını ben kullanıorum

@Emtue

Evet aynen öyle agızda havayı şişiriorsunuz ve güçle üflediğinizde hava yetior tabi biraz fazla almak lazım havayı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Rx8|CaRLioNe

@Set

Size katılmaktan kendimi alamıyorum.. Kesinlikle haklısınız.. Ben sadece zor durumda kalan arkadaşa yardım etmek istedim.. Belirtmiştim bunu da..
    Elbetteki siz çok haklısınız.. En iyisi yerinde ve zamanında içmek

@Barcelona,

inanın o arkadaşıma her gün öğütler veriorum ama öğüt dinleyip alan kişilerden değil.. Bende elimden geldigince onunla birlikte olmaya çalışıyorum dönüşte arabasını ben kullanıorum

@Emtue

Evet aynen öyle agızda havayı şişiriorsunuz ve güçle üflediğinizde hava yetior tabi biraz fazla almak lazım havayı..

Alıntıları Göster
    aranızda hiç polisin alkolmetresinin kalibrasyonun olup olmadığını soran oldu mu?
    çalıştığım hastanede alkol muayenesi yapılıyor. hastanemizde 1 tane alkolmetre var. ISO çalışmal

arı nedeniyle ölçüm yapan bütün cihazlar kalibre edildi. ama alkolmetre kalibre edilmedi.

örneğin bir gün adamın biri çıksa bunun kalibrasyonu yapılmamış, ölçümü hatalı ben sadece bir bira içtim dese. mahkemeye başvursa sonuç ne olur?

ayrıca ağzında üflerken hile yapmaya çalışan ( ağızda nefes tutmak, cihaza üflemek yerine içine çekmek...) kişileri tekrar üflettiriyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratt45

aranızda hiç polisin alkolmetresinin kalibrasyonun olup olmadığını soran oldu mu?
    çalıştığım hastanede alkol muayenesi yapılıyor. hastanemizde 1 tane alkolmetre var. ISO çalışmal

arı nedeniyle ölçüm yapan bütün cihazlar kalibre edildi. ama alkolmetre kalibre edilmedi.

örneğin bir gün adamın biri çıksa bunun kalibrasyonu yapılmamış, ölçümü hatalı ben sadece bir bira içtim dese. mahkemeye başvursa sonuç ne olur?

ayrıca ağzında üflerken hile yapmaya çalışan ( ağızda nefes tutmak, cihaza üflemek yerine içine çekmek...) kişileri tekrar üflettiriyoruz.

Alıntıları Göster
    bi de haşlanmış yumurta var çevirme de bizzat şahit oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur.K

bi de haşlanmış yumurta var çevirme de bizzat şahit oldum

Alıntıları Göster
    sigara özellikle marlboronunda testlerde promil çıkarttığı söyleniyor.ne kadar doğrudur bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EIRP

sigara özellikle marlboronunda testlerde promil çıkarttığı söyleniyor.ne kadar doğrudur bilemem.

Alıntıları Göster
    Bakın Ünal ne diyor!!

quote:

Ünal Korkmaz -> Cevap: Testte 6 Promil Alkol Çıktı

Sigara içsen promil çıkar. Sigaralar alkolle yıkanır çünkü. Çoğunluğu şarapla yıkanır Marlboro viski ie yıkanır.

Kamyoncu bi yerden portkal yüklüyo 1 kasa da yanına alıyo. Yiyerek gidiyo. Polis amcalarım bunu çeviriyo alkol muayenesi için. Adam alkollü çıkıyo sırf portakal yediği için.

• quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Bakın Ünal ne diyor!!

quote:

Sigara içsen promil çıkar. Sigaralar alkolle yıkanır çünkü. Çoğunluğu şarapla yıkanır Marlboro viski ie yıkanır.

Kamyoncu bi yerden portkal yüklüyo 1 kasa da yanına alıyo. Yiyerek gidiyo. Polis amcalarım bunu çeviriyo alkol muayenesi için. Adam alkollü çıkıyo sırf portakal yediği için.

Alıntıları Göster
    ben uğraşmaya gerek yok diyorum şahsen içki içen kişi direksiyona geçmesin atlasın bi taksiye gitsin evine kimseninde canıyla oynamasın

• quote:

Orijinalden alıntı: conquista

ben uğraşmaya gerek yok diyorum şahsen içki içen kişi direksiyona geçmesin atlasın bi taksiye gitsin evine kimseninde canıyla oynamasın

Alıntıları Göster
    Geçen sene eğlence dönüşü polis çevirmesine girdik. Gece boyunca 3 tane Redbull içmiştim. İki tanesine votkayı çok az damlatmıştım, birini öyle şekerli şekerli yuvarlamıştım:) Polis iyi geceler ehliyet ruhsat lütfen dedi verdim, akabinde alkol aldık mı dedi, çok az memur bey diyince biraz daha dikkatli bakmaya başladı bana. Neyse cihaza üfledim, bir kez daha üfleyebilir misiniz dedi dediğini yaptım, akabinde bir kez daha üfletti. Birer dakika aralarla 3 kez herhangi bir hile vb. şey kullanmaya çalışmadan normal bir şekilde nefesimi vererek üflemiştim(merak edenler varsa sakız çiğnemiyordum). Teşekkür ederim genç arkadaşım bir sıkıntı yok, yolunuz açık olsun ama bir dahakine siz yine de çok az da olsa alkol alarak yola çıkmayın dedi. Teşekkür edip yoluma devam ettim. Makinada ne yazdı hiç bilmiyorum göstermedi ama büyük ihtimal sıfırdır:)

• quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Bakın Ünal ne diyor!!

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: dranov

Bakın Ünal ne diyor!!

quote:

sigara-nargile vs promili yükseltir-yükseltiyor ama viskiyle vs yıkanmasıyla ilgisi yok (zaten öyle bir olay da yok) isterse gidip etil alkolle yıkasınlar yine de alkol daha paketlenmeden uçup gider, geriye kalsa kalsa aroması kalır.

promili yükseltmesinin sebebi ciğerlerin kapasitesini düşürmesi, dolayısı ile de alkolün yıkımını güçleştirmesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

Orjinalden alıntı: dranov

Bakın Ünal ne diyor!!

quote:

sigara-nargile vs promili yükseltir-yükseltiyor ama viskiyle vs yıkanmasıyla ilgisi yok (zaten öyle bir olay da yok) isterse gidip etil alkolle yıkasınlar yine de alkol daha paketlenmeden uçup gider, geriye kalsa kalsa aroması kalır.

promili yükseltmesinin sebebi ciğerlerin kapasitesini düşürmesi, dolayısı ile de alkolün yıkımını güçleştirmesi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

iyi de sigara akut olarak solunum depresyonu yapmaz ki, kronik olarak yapar.

ayrica alkol EDMA(=Emilim,Dagilim,Metabolizma,Atilim) gecisinde yikimini karaciger de gerceklestirir, bu yuzden akcigerlerin kapasitesinin dusmesinin alkol yikimina bir etkisi yok.

ha derseniz ki akciger kapasitesi ust uste icilen sigaralarla %20 olarak dustu, daha az havada ayni miktar kanli alkol filtre edildi; o zaman dogru olur fakat bu sekilde de ne kadar yukseltir orasi tartisilir.

@muratt45

dediginiz kalibrasyon olayi Adli Tip derslerinde sik sik dile getirilir,

fakat mahkemeye basvurma saatleri daha dogrusu hastaneye basvurma, testleri kayit altina aldirma saatleri cok onemli. basvurdugunuz alt mahkeme genelde alehte karar veriyor; ust mahkeme ise bilimsel veriler sunulursa surucuyu hakli buluyor fakat bu davalar genelde ortada kasko odemesi gibi mali bir durum varsa onem kazaniyor.

gecen yil adli tip kurumunun skandallarindan biri de bu yonde;

kamyon soforu kaza yapiyor, yukle birlikte 350 bin liralik hasar var. kan aliniyor ve teste gonderiliyor; surucu alkollu cikiyor ve kasko sirketi kesinlikle odeme yapmiyor. Sirket bu borcun altindan kalkamiyor ve iflas ediyor. sirket sahibi; soforuyle gorusuyor ve kesinlikle alkol almadigina inanip bilimsel arastirmalara baslayip, ciddi paralar harcayarak istanbul universitesi ve cerrahpasa'daki arastirmacilarla alinan kanin 11 gun cekmecede bekletildigi icin kandaki kimyasal degisikliklerin sicaklik vasitasiyla promili yukselttigini kanitliyor. Maddi hasarin ve bu paranin odenmemesinden kaynakli olusan magduriyetin giderilmesi icin Saglik Bakanligi, Adli Tip ve Kasko sirketini dava ediyor. Buna ragmen alt mahkeme davada sadece kasko sirketine faturayi kesiyor, sirket sahibi bir ust mahkemede davayi kazaniyor. Su an hala parasini alamadi cunku Saglik Bakanligi bu parayi odemeyi reddediyor.

kisacasi iki ucu kokulu degnek durumlari, kani alip cekmecede unutan Adli Tip mi, camura yatan Saglik Bakanligi ve kasko sirketi mi daha suclu siz secin.
    Unutmadan hastanedeki sorumlu memur(kani cekmecede unutan) aciga alindi ve Saglik Bakanligi paranin memurdan kesilmesini talep ediyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: emtue

quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

iyi de sigara akut olarak solunum depresyonu yapmaz ki, kronik olarak yapar.

ayrica alkol EDMA(=Emilim,Dagilim,Metabolizma,Atilim) gecisinde yikimini karaciger de gerceklestirir, bu yuzden akcigerlerin kapasitesinin dusmesinin alkol yikimina bir etkisi yok.

ha derseniz ki akciger kapasitesi ust uste icilen sigaralarla %20 olarak dustu, daha az havada ayni miktar kanli alkol filtre edildi; o zaman dogru olur fakat bu sekilde de ne kadar yukseltir orasi tartisilir.

@muratt45

dediginiz kalibrasyon olayi Adli Tip derslerinde sik sik dile getirilir,

fakat mahkemeye basvurma saatleri daha dogrusu hastaneye basvurma, testleri kayit altina aldirma saatleri cok onemli. basvurdugunuz alt mahkeme genelde alehte karar veriyor; ust mahkeme ise bilimsel veriler sunulursa surucuyu hakli buluyor fakat bu davalar genelde ortada kasko odemesi gibi mali bir durum varsa onem kazaniyor.

gecen yil adli tip kurumunun skandallarindan biri de bu yonde;

kamyon soforu kaza yapiyor, yukle birlikte 350 bin liralik hasar var. kan aliniyor ve teste gonderiliyor; surucu alkollu cikiyor ve kasko sirketi kesinlikle odeme yapmiyor. Sirket bu borcun altindan kalkamiyor ve iflas ediyor. sirket sahibi; soforuyle gorusuyor ve kesinlikle alkol almadigina inanip bilimsel arastirmalara baslayip, ciddi paralar harcayarak istanbul universitesi ve cerrahpasa'daki arastirmacilarla alinan kanin 11 gun cekmecede bekletildigi icin kandaki kimyasal degisikliklerin sicaklik vasitasiyla promili yukselttigini kanitliyor. Maddi hasarin ve bu paranin odenmemesinden kaynakli olusan magduriyetin giderilmesi icin Saglik Bakanligi, Adli Tip ve Kasko sirketini dava ediyor. Buna ragmen alt mahkeme davada sadece kasko sirketine faturayi kesiyor, sirket sahibi bir ust mahkemede davayi kazaniyor. Su an hala parasini alamadi cunku Saglik Bakanligi bu parayi odemeyi reddediyor.

kisacasi iki ucu kokulu degnek durumlari, kani alip cekmecede unutan Adli Tip mi, camura yatan Saglik Bakanligi ve kasko sirketi mi daha suclu siz secin.
    Unutmadan hastanedeki sorumlu memur(kani cekmecede unutan) aciga alindi ve Saglik Bakanligi paranin memurdan kesilmesini talep ediyor..

Alıntıları Göster
    Alkolmetre cihazı yanıltılabilir mi ? sorusuna verilebilecek cevabım evet.Yöntemi hiçbir şekil ve şart altında açıklamayı düşünmüyorum ( ne genelden , ne de özelden ).
    Başıma gelen tatsız olayın akabinde tanıştığım taksicinin gösterdiği yöntemle , oldukça yoğun bir alkol alımından sonra yapmak zorunda kaldım.3 kez pipet değişiminden sonra 0 sıfır alkollü olduğum ekranda görününce memur arkadaş göndermişti.Bir süre sonra gittiğim asker de de bir odada 4 kişi içki içerken nöbetçi subaya basılmış , kapıyı açmayıp suç delillerini yok ettikten sonra nöbetçi subay odasına giderken bu yöntemden bahsettiğim devrelerim yapmamışlardı ben yine yapmak zorunda kalmıştım.3 devrem ceza almış bense , sadece sözlü uyarıyla geçiştirilmiştim.Yöntemi açıklamayınca yazdıklarımın
    pek bir inandırıcılığı olmasada , kesinlikle ve kesinlikle böyle dangalakça bir şeyle övünmek babında yazmadığımı belirtmek isterim.Sadece bu cihazında geçilebileceğini söylemek adına yazdım.Konuyu açan arkadaşımızın sorusuna binalen.Alkol alarak lütfen araç kullanmayın , en pahalı taksi ücreti kaybedeceğiniz-kaybettireceğiniz bir uzuvdan , candan daha pahalı değildir.Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: synax1234

Alkolmetre cihazı yanıltılabilir mi ? sorusuna verilebilecek cevabım evet.Yöntemi hiçbir şekil ve şart altında açıklamayı düşünmüyorum ( ne genelden , ne de özelden ).
    Başıma gelen tatsız olayın akabinde tanıştığım taksicinin gösterdiği yöntemle , oldukça yoğun bir alkol alımından sonra yapmak zorunda kaldım.3 kez pipet değişiminden sonra 0 sıfır alkollü olduğum ekranda görününce memur arkadaş göndermişti.Bir süre sonra gittiğim asker de de bir odada 4 kişi içki içerken nöbetçi subaya basılmış , kapıyı açmayıp suç delillerini yok ettikten sonra nöbetçi subay odasına giderken bu yöntemden bahsettiğim devrelerim yapmamışlardı ben yine yapmak zorunda kalmıştım.3 devrem ceza almış bense , sadece sözlü uyarıyla geçiştirilmiştim.Yöntemi açıklamayınca yazdıklarımın
    pek bir inandırıcılığı olmasada , kesinlikle ve kesinlikle böyle dangalakça bir şeyle övünmek babında yazmadığımı belirtmek isterim.Sadece bu cihazında geçilebileceğini söylemek adına yazdım.Konuyu açan arkadaşımızın sorusuna binalen.Alkol alarak lütfen araç kullanmayın , en pahalı taksi ücreti kaybedeceğiniz-kaybettireceğiniz bir uzuvdan , candan daha pahalı değildir.Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Forumda duymuştum bu lafı çok da hoşuma gitti. Bir kadeh az için onu da taksi parası yapın Araba ve alkol... İkisi de benim için büyük zevk. İkisinin bir arada yapılamaması çok üzücü 21 yaşındayım şimdiye kadar hiç içki içip kullanmadım bir kadeh bile umarım bir gün gençlik hatası yapmam

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: synax1234

cok haklisiniz,

• quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, gençler, erkekler, delikanlılar, beyler, efendiler, dostlar, "malın iyisi koyun, akrabanın iyisi kayın", "yokuşta inerler, enişte binerler", "eşeğin yoksa enişten de mi yok" bu ara eğlenceden sonra çok kısa birşeyler söyleyip çıkmak istiyorum...

İÇİN... Ne içerseniz için

SU SÜT SODA BİRA RAKI VODKA SHERRY COGNAC ŞARAP KOKTEYL LİKÖR

Serbestsiniz, içebilirsiniz, yarasın, şerefinize, sağlığınıza, yasak değil, sorumluluk içenin, içene karışılmaz, içen de içmeyene karışmaz. İçtikten sonra yaptıklarınızdan sadece ve sadece siz sorumlusunuz, zaten bunu bilerek içersiniz. Buraya kadar hiçbir problem yok. Problem bundan sonra. Sorun içtiğiniz yer ile yattığınız yer arasındaki mesafenin mesafesine bağlı. Evde içiyorsanız sorun yok, oturma odasından veya balkondan siftinerek yatak odasına gider veya sızdığınız yerde sızarsınız. Ama evde içmiyorsanız o zaman ufak bir sorunumuz var, yani çok ufak, çözülemeyecek kadar büyük değil, yapmanız gereken otomobil anahtarını aranızda içmemiş ve ayık olan arkadaşınıza vermeniz, veya daha da güzeli, hatta en güzeli, arabayı evde bırakmak, taksiyle aklı başında gitmek ve taksiyle de aklı cebinde geri gelmek.

Bu akıllı hareketi içmeye istekli herkesin yapmasını umuyorum. Hem kaza yapmazsınız, hem siz, hem başkaları, hem aracınız, hem başkalarının araçları AMA EN ÖNEMLİSİ CAN CAN CAN CANINIZ VE CANLAR, HAYAT VE YAŞAMLAR devam eder, sizinki, başkasınınki, kaza ve kader dersini tekrar ama bu defa canlı ve uygulamalı olarak görmek istemezsiniz sanıyorum.

Görev vakti gelince... doğrusunu yapalım!

Selam ve sevgiler,

Taner Göde

• quote:

Orijinalden alıntı: der Rebell

quote:

- ...
    - Abi bir bira içtim
    - Arabadan iner misiniz
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi
    - ...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: der Rebell
    quote:

- ...
    - Abi bir bira içtim
    - Arabadan iner misiniz
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi
    - ...

Heerlijk
    Helder
    Heineken

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

quote:

Orjinalden alıntı: der Rebell
    quote:

- ...
    - Abi bir bira içtim
    - Arabadan iner misiniz
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi bir bira içtim
    - Abi
    - ...

Heerlijk
    Helder
    Heineken

Alıntıları Göster
    alkollü araç kullanılmamasını zaten çoğu arkadaşımız yazdı.ben de , alkollu iken araba kullanmak isteyen yakınlarımıza, küssede,bağırsada,ağlayıp sızlasada yetmedi sövsede izin vermeyelim, şurdan şurası ,kavşağa kadar desede en ufak taviz vermeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: necmi42

alkollü araç kullanılmamasını zaten çoğu arkadaşımız yazdı.ben de , alkollu iken araba kullanmak isteyen yakınlarımıza, küssede,bağırsada,ağlayıp sızlasada yetmedi sövsede izin vermeyelim, şurdan şurası ,kavşağa kadar desede en ufak taviz vermeyelim.

Alıntıları Göster
    naneli şeker ile alkolmetre cihazı aldatılamaz
    ayrıca polis şüpheli durumda hastaneye sevk edebilir sanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: meta80

naneli şeker ile alkolmetre cihazı aldatılamaz
    ayrıca polis şüpheli durumda hastaneye sevk edebilir sanıyorum

Alıntıları Göster
    Alkolmetre cihazlarına güvenmeyin arkadaşlar..

116 promil çıkan adamın itirazlar sonucu yarım saat geçmeden alınan kan örneğinde 30 promil altında çıktığına şahit oldum.. Nereye gitti bu 86 promil?!

Ayrıca neden 2. bir üfleme hakkı yok? Bu aletler madem kesin sonuç vermiyor neden şahsı birkaç kere üflettirip ortalmasını kayda almıyorlar? Hayır bak adam kaç tane içmiş 0 çıktı diye gidiyor..veya terside olabilir adam az içtiği halde çok yüksek çıkıyordur.. Labaratuar da yapılan bir deneyde aynı test birkaç kere tekrar edilip ortalama değer alınır.. Kanımca güvensiz ayarı kaçık devamlı çalışmaktan heder olmuş bu alkolmetrelerin sonuçlarına güvenecekmiyiz? Aynısı benim arkadaşımın başınada geliyor, 2 votka içtikten 15 dk sonra kontrole girip 0 promil çıkıp devam ediyor yola..

Neden polisler üflettikten sonra size sonucu göstermeden imza attırmaya çalışıyorlar? Arkadaşlar sakın olaki alkolmetre üzerinde sonucu görmeden imza atmayı kabul etmeyin, polise sonucu neden göstermiyorsun, ve bana sonucu göster şeklinde sorular sorun!! Hiç içmediğiniz halde başkasının kayıdı sizin üzerinize yıkılmasın!! Çünkü imzayı attığınız vakit itiraz hakkınız yanar!! Sonucu görüp hiç içmediğiniz halde 130 promil hayır ben böyle içmedim beni hastaneye yolla deme hakkınız var!.. Polisler bıkmış uğraşmamak için cihazı göstermemeye çalışıyorlar..

ben sosyal içiciyim, hayatta sarhoş olmadım daha, bir yere gittim arkadaşlarımla, orada 2 bira içtim üstünden 2 saat geçti arabaya binerim, bu normaldir, bu "alkollü" kullanmak değildir, kontrole girdim sonuç 10 promil çıktı bu normal bişeydir yasal sınırların çok altındadır, ama 5 bira içipte direkt direksiyona geçmem, veya içkiyi içipte hemen üstüne anında direksiyona hayatta geçmem, saatler sonra geçerim son yudumumu aldıktan sonra.. ve böyle bi akşamda kontrolde 10 promil çıkarsa gayet normal bir durumdur.. Sonuçta insanı hiçbir yasa hiçbir yasaklama engelleyemez birşey yapacaksa.. bu yüzden insanın ilk önce kendini kontrol etmesi lazım..

• quote:

Orijinalden alıntı: sight

Alkolmetre cihazlarına güvenmeyin arkadaşlar..

116 promil çıkan adamın itirazlar sonucu yarım saat geçmeden alınan kan örneğinde 30 promil altında çıktığına şahit oldum.. Nereye gitti bu 86 promil?!

Ayrıca neden 2. bir üfleme hakkı yok? Bu aletler madem kesin sonuç vermiyor neden şahsı birkaç kere üflettirip ortalmasını kayda almıyorlar? Hayır bak adam kaç tane içmiş 0 çıktı diye gidiyor..veya terside olabilir adam az içtiği halde çok yüksek çıkıyordur.. Labaratuar da yapılan bir deneyde aynı test birkaç kere tekrar edilip ortalama değer alınır.. Kanımca güvensiz ayarı kaçık devamlı çalışmaktan heder olmuş bu alkolmetrelerin sonuçlarına güvenecekmiyiz? Aynısı benim arkadaşımın başınada geliyor, 2 votka içtikten 15 dk sonra kontrole girip 0 promil çıkıp devam ediyor yola..

Neden polisler üflettikten sonra size sonucu göstermeden imza attırmaya çalışıyorlar? Arkadaşlar sakın olaki alkolmetre üzerinde sonucu görmeden imza atmayı kabul etmeyin, polise sonucu neden göstermiyorsun, ve bana sonucu göster şeklinde sorular sorun!! Hiç içmediğiniz halde başkasının kayıdı sizin üzerinize yıkılmasın!! Çünkü imzayı attığınız vakit itiraz hakkınız yanar!! Sonucu görüp hiç içmediğiniz halde 130 promil hayır ben böyle içmedim beni hastaneye yolla deme hakkınız var!.. Polisler bıkmış uğraşmamak için cihazı göstermemeye çalışıyorlar..

ben sosyal içiciyim, hayatta sarhoş olmadım daha, bir yere gittim arkadaşlarımla, orada 2 bira içtim üstünden 2 saat geçti arabaya binerim, bu normaldir, bu "alkollü" kullanmak değildir, kontrole girdim sonuç 10 promil çıktı bu normal bişeydir yasal sınırların çok altındadır, ama 5 bira içipte direkt direksiyona geçmem, veya içkiyi içipte hemen üstüne anında direksiyona hayatta geçmem, saatler sonra geçerim son yudumumu aldıktan sonra.. ve böyle bi akşamda kontrolde 10 promil çıkarsa gayet normal bir durumdur.. Sonuçta insanı hiçbir yasa hiçbir yasaklama engelleyemez birşey yapacaksa.. bu yüzden insanın ilk önce kendini kontrol etmesi lazım..

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaslar...
    Sadece 1 tane kırmızı içmiştim.Adli tıptaki üfleme cihazında 0.52 çıktı.Alkollü araç kullanma konusunda tecrübeli olmadığım için yasal sınırı bilmiyordum.Polise bu oranın sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağını sordum.Sorun olmaz dedi.Ben de itiraz etmedim.Karakola dönünce de cezayı yiyip ehliyeti kaptırmış olduk...Eğer isteseymişim kan testiyle de alkol oranını ölçtürtebiliyormuşum.Ama bu itiraz hakkım bana iletilmedi.Sizce yapabileceğim birşey var mı ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.