Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (497. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.814
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2ekmek1sut

Şerefsiz ptt 1 ay 3 günden beri cep telefonunu ukimde bekletiyor,2 kez şikayet ettim madem yasaklı geri gönderin diye sonuç olumsuz.aynı şekilde arkadaşta cep telefonu aldı onunkide yaklaşık aynı sürede gümrükte bekliyor gelen ülkeye iade etmiyorlar.ne yapmayı planlıyor bu kansızlar.

Şikayet sonucu sözde çalışnlar geri iade edemiyormuş muş.kim iade edecek başbakanmı?
    Ne yazık ki sorun daha vahim. Benim bir telefonum 3 ay UKİM'de bekledikten sonra 6 Ocak'ta dönüş sürecine girdi (daha geri gitmedi; sadece süreç başladı). Yani parayı geri istemek için geri gitmesi de en az birkaç haftayı bulur (daha fazla sürmemesini umuyorum). Daha sonra sipariş verdiğim başka bir paket de 2 aydır UKİM'de bekliyor. Bu da 3. ayı geçirmeden geri dönüş sürecine girerse sevineceğim neredeyse. Zira uzun süre bekleyince Ptt'den yaptığım başvuruya şu cevap gelmişti:

İSTANBUL (AVRUPA YAKASI)-ULUSLARARASI KARGO İŞLEME MERKEZİ

Müdürlüğümüzce İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğüne yazı yazılmış ilgili müdürlükten alınan cevabı yazıda İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü Risk Analizi çerçevesinde posta yolu ile gelen ithalatı yasak eşyaların bekletilmesi ile ilgili olarak İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne yazı yazıldığı , mer'i mevzuat çerçevesinde gönderiler hakkında idari ve/veya adli süreç başlatılıp başlatılmayacağı hususunda bir karar verilinceye kadar söz konusu eşyaların İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğünün talimatı üzerine Müdürlüğümüzce Muhafaza altında tutulması gerektiği bildirilmiştir.

Sizin şikayetinize aynı cevap mı verildi, bilemiyorum ama benzeri bir sebepten dolayı beklediğini tahmin ediyorum ve bu durumda da birkaç ay daha bekleyeceğini düşünüyorum. Maalesef ki artık böyle olacak gibi görünüyor. Telefonun bu şekilde getirtilmesinin yasak olması kuralını kabullensek bile (ki tartışılacak bir konudur bence) bir tanecik telefon için yapılan "Olağan Kaçakçı" muamelesine ve paketin aylarca bekletilmesine söylenecek çok şey var da susmak lazım. Malum, Silivri soğuktur şimdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 8 Ocak 2019; 20:57:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brk5334

Toplam 33 ayrı siparişim var, 14 ürünün 15-20 günü kaldı ve hiç biri gelmedi arkadaşlar. Aralıkta 2 tane ürün geldi sadece, bu tarz sorun yaşayan var mı ?
    maşallah paketler niye geç geliyor daha iyi anladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Ne yazık ki sorun daha vahim. Benim bir telefonum 3 ay UKİM'de bekledikten sonra 6 Ocak'ta dönüş sürecine girdi (daha geri gitmedi; sadece süreç başladı). Yani parayı geri istemek için geri gitmesi de en az birkaç haftayı bulur (daha fazla sürmemesini umuyorum). Daha sonra sipariş verdiğim başka bir paket de 2 aydır UKİM'de bekliyor. Bu da 3. ayı geçirmeden geri dönüş sürecine girerse sevineceğim neredeyse. Zira uzun süre bekleyince Ptt'den yaptığım başvuruya şu cevap gelmişti:

İSTANBUL (AVRUPA YAKASI)-ULUSLARARASI KARGO İŞLEME MERKEZİ

Müdürlüğümüzce İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğüne yazı yazılmış ilgili müdürlükten alınan cevabı yazıda İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü Risk Analizi çerçevesinde posta yolu ile gelen ithalatı yasak eşyaların bekletilmesi ile ilgili olarak İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne yazı yazıldığı , mer'i mevzuat çerçevesinde gönderiler hakkında idari ve/veya adli süreç başlatılıp başlatılmayacağı hususunda bir karar verilinceye kadar söz konusu eşyaların İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğünün talimatı üzerine Müdürlüğümüzce Muhafaza altında tutulması gerektiği bildirilmiştir.

Sizin şikayetinize aynı cevap mı verildi, bilemiyorum ama benzeri bir sebepten dolayı beklediğini tahmin ediyorum ve bu durumda da birkaç ay daha bekleyeceğini düşünüyorum. Maalesef ki artık böyle olacak gibi görünüyor. Telefonun bu şekilde getirtilmesinin yasak olması kuralını kabullensek bile (ki tartışılacak bir konudur bence) bir tanecik telefon için yapılan "Olağan Kaçakçı" muamelesine ve paketin aylarca bekletilmesine söylenecek çok şey var da susmak lazım. Malum, Silivri soğuktur şimdi...

Alıntıları Göster
    buda demekki yasaklı ürün almayacaksınız,bunlar kazara kaçakçılıktan davada açarlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 8 Ocak 2019; 21:24:3 >

• Aliexpress siparişimin kargosunda bir hareket olmayınca pttye sormuştum. Bakalım sonuç ne olacak.

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
  • gokhans19 kullanıcısına yanıt
    Normal hocam China post çok yavaş kargonuz sevk edilmiş, zaten Türkiye'ye girene kadar bir hareket göremeyeceksiniz.Benim en son China post sevk edildikten tam 1 ay sonra geldi.
  • Kargolarımın çinden çıktıktan sonra hareketleri durdu böyle olması normal mi? Anlayan arkadaşlar bakıp bilgi verebilirmisiniz.

UN663713052CN
    UN661018050CN
    LP00116797599492
    LP00119939663532
    UN664566259CN
  • sewket10 S kullanıcısına yanıt
    İade hakkın var tabi ama aliexpress in gümrük ücretini ödemesini hiç bekleme. Sadece oraya yaptığın ödemeyi iade eder, gönderim ücretini yine sen ödersin. Ürünü istiyorsan geri yollamak mantıklı değil. Ödediğin vergi ve kargo ücreti boşa gider. Bir sürü de zaman kaybı. Ürün oraya gidecek diye de 1 ay beklersin en az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CHeLeP C kullanıcısına yanıt
    Normal, takipsiz çünkü hepsi.

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Dava açılmaz ama el koyma kararı çıkarsa geri göndermezler. Artık Çinlilerin de uyanması lazım Türkiye ye telefon gönderimi yapmasınlar. Amazon yapmıyor mesela.

• cervinff kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle düşünüyorum. Olası bir vergi çıkması durumunda ki en az 60-70 lira civarı bi vergi ödemek durumunda kalıcam. O da şansım varsa. 150-160 civarı gelmesi de muhtemel. Ürün bana 350-450 lira arasında bi fiyata gelmiş olacak. Aldığım ürün 2.el bir ürün. Yani denenmiş olsa bile bende sıkıntı çıkarabilir teknolojik ürün sonuçta. Bu durumda geri göndermeye kalktığımda ürünün parası iade edilse bile 100 küsur lira hava parası ödemiş olucam. Şu ara aynı ürünü türkiyede 280-300 lira olarak bulabiliyorum. Sonuç olarak ciddi bi vergi sorunu olursa almayıp dispute açıcam. 1 ay içinde de param iade edilmiş olur diye düşünüyorum. Zaten yurtdışından almamın tüm esprisi aliexpress güvencesiyle ekstra ücretler çıkmadan uygun fiyata almış olmaktı. 100 küsur vergi ödedikten sonra bir anlamı kalmayacak. Satıcıya da mesaj attım ürünüm gümrüğe takılmış etiketin üzerine ne kadar ücret yazmıştınız diye. Umarım sorun çıkarmazlar

• satıcı teslim süresini uzatabilirmi ?

Aliexpresten gelen MAİL.

Satıcı sizin için Satın Alma Korumasını genişletti.

Dear y. atli,
    Bu, satıcının 9000xxxxxxxxxx numaralı Sipariş için sizin için Satın Alma Korumasını uzattığını bildiren bir e-posta bildirimidir .

Halen 9000xxxxxxxxxx numaralı Siparişin Satınalma Koruması 2019.02.07 09:27 tarihinde sona erecektir.

Eğer aldığınız ürün memnun 1., o zaman 'tıklayabilirsiniz Alınan Sipariş Onayla ' .

2. Öğelerinizi almadıysanız veya öğelerinizden memnun değilseniz, Satın Alma Koruması son tarihinden önce ' Açık Anlaşmazlık Aç'ı tıklayabilirsiniz, yoksa Satın Alma otomatik olarak sonuçlandırılır.

sipariş verme tarihim : 14.11.2018
    14.01.2019 tarihinde 60 gün doluyordu.
    şimdi satıcı .......... 07.02.2019 tarihine uzatmış. bunu yapabilirmi ?

4 gün sonra 60 gününü dolduracak olan siparişimi mesajla hatırlattığımda satıcı aşağıdaki mesajı yolladı.

"" I don't understand, we have sent your package, and it is in transit now, you waited less than 60 days, you can open dispute after the protection time, and I suggest you buy you want offline, not online ""

"çevrimiçi değil de çevrimdışı satın almanızı öneririm"

derken ne demek istedi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y.atlı -- 9 Ocak 2019; 3:55:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: davidoff26

Normal hocam China post çok yavaş kargonuz sevk edilmiş, zaten Türkiye'ye girene kadar bir hareket göremeyeceksiniz.Benim en son China post sevk edildikten tam 1 ay sonra geldi.
    Önceden bu kadar beklemiyordum.

• y.atlı kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de aynı durumdayım. 11/11deki verdiğim siparişin normalde süresi 11 ocakta doluyordu satıcı 26 ocağa uzatmıştı. Ben de bugün chat'e durumu yazdım sizin için dispute açabilirim dedi ben de açmasını istedim. Bakalım bekleyeceğiz artık.
  • sewket10 S kullanıcısına yanıt
    Ürünü teslim almazsan vergi ödemezsin, o şekilde geri gidecek zaten. Ben sandım ki aldıktan sonra geri yollayacaksın. Yüksek bir tutar çıkarsa satıcıya şunu de gümrükte sorun çıktı ben bunu teslim alamıyorum, vazgeçtim geri gidecek, o yüzden full refund istiyorum.
  • y.atlı kullanıcısına yanıt
    O kısmı ben de anlamadım ama herhalde yine almak istersen alabilirsin gibi bir şey demek istemiş. Satıcı koruma süresini uzatabilir. Özetle ürün yolda diyor 60 gün koruma süresi bitmeden dispute açma diyor. 7 Şubat'a kadar beklemelisin.
  • Xientina kullanıcısına yanıt
    26 Ocak'a daha var. Umudunuzu yitirmeyin, postalar gelmeye başladı.
  • Merhaba arkadaşlar 26 aralıkta singapurpostla gönderilen kargom pttde hala gözükmüyor sizce nedeni ne olabilir.
    Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
  • RY436911367CN

Dun girisi yapilan urunum gumruge girmedi sanirim 0 tl yaziyor dogru mudur ?

• y.C.g kullanıcısına yanıt
    Yılbaşı yoğunluğu. 26 aralıktan 2 ocak'a kadar zaten yurtdışı tatildi. Bu ayın sonundan önce beklemeyin. Kasım sonu Aralık başı yola çıkanlar daha yeni geliyor.
  • Nobell N kullanıcısına yanıt
    Daha yeni gelmiş, gümrüğe gidecektir büyük ihtimalle.
  • 
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.