Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (493. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.767
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
    gümrüğe takılmış sanırım nasıl bir yol izlemem gerekiyor şimdi.
  • Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
    gümrüğe takılmış sanırım ne yapmam gerekiyor şimdi.
  • 25 kasımda sipariş verdiğim 3 ürün hala ulaşmadı.Aralıkta sipariş verip kargom 10 gündür hareket etmedi diyenlere şaka gibi gelebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13 Ekimde sipariş verdiğim ürün 65 günde ulaşamayınca dispute açtım tum para iade edildi. İşin garip yani 13 aralıkta order completed diyor. Adamlar 15 ekimde 2 gun sonra kargoya vermişler 17sinde de trde olmuş.

Şuanda da 11 Kasımda verdiğim siparişi bekliyorum halen ulaşmadı... 12 kasımda kargoya verilmiş 18inde Türkiyeye inmiş. Destek ekibiyle irtibata geçin diyor anlamsız bir şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emreün -- 5 Ocak 2019; 13:19:47 >

• Arkadaşlar, aliexpress üzerinden bir TV Box satın aldım. İlk defa yurt dışı alışverişi yaptım. Kargo bilgilerim aşağıdadır. Ne yapmalıyım ? Tecrübeli bir arkadaşlar yorumlayabilir mi ? Malum acaip gümrük fiyatları çıkıyor. Şimdilik bende ücret çıkmadı.

• Gscarbon G kullanıcısına yanıt
    11 kasım da istediğim, 12 kasım da kargolanan 4 siparişim hala gelmedi.. asıl şaka bu..
  • pervane848 P kullanıcısına yanıt
    Tv box alanlarda çıkıyor maalesef hatta ek vergilerle burda satılanlardan daha pahalıya geliyormuş.

• 8 aralık tarihli edi reicived şeklinde duran kargomun nihayet 29 gün sonra yurtdışı geliş kaydı yapıldı. Aliexpress uygulamasında bilgi henüz güncellenmemiş. Ptt den sorgulayınca gördüm. Benzer tarihleri olup bekleyen arkadaşlar varsa bi kontrol etsinler. İnşallah şimdi de gümrük falan sorun çıkarmazlar da 30-35 günün sonunda kargomu alabilirim. Bu aralar china registered air mail den uzak durun arkadaşlar. Mümkünse turkey post veya aliexpress standart shiping kullanın. 10-15 gün içerinse gelen kargo 29 gündür havada maşallah. Ya bizim ülkede sorun var ya da adamların uçağı karayolundan geliyor
  • RY436911367CN

25 kasimda siparis verdim ben de ne ses var ne seda

• quote:

Orijinalden alıntı: pervane848

Arkadaşlar, aliexpress üzerinden bir TV Box satın aldım. İlk defa yurt dışı alışverişi yaptım. Kargo bilgilerim aşağıdadır. Ne yapmalıyım ? Tecrübeli bir arkadaşlar yorumlayabilir mi ? Malum acaip gümrük fiyatları çıkıyor. Şimdilik bende ücret çıkmadı.

Vergi çıkmamış. Bu tür ürünler, sadece kontrol amaçlı gümrükte kontrole tabi tutuluyor.Tv box bende almıştım. Kısaca içiniz rahat olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nobell

RY436911367CN

25 kasimda siparis verdim ben de ne ses var ne seda

Sizin ürün gelmiştir %99.Ptt yoğunluktan bekletiyor.

• Nobell N kullanıcısına yanıt
    Hocam seninki de ayın 6 sında çıkmış zaten. Bizim kaçında sipariş verdiğimizin bi önemi yok. Çinin hangi bölgesinden satıcının hangi tarihte kargoya verdiğiyle alakalı aslında. Sizin satıcı 3 ünde vermiş mesela. 6 sında çıkmış yurtdışına. Büyük ihtimal bu hafta içinde bilgisi girilir. Anca sıra geldi bizim aralık başı yurtdışına çıkan siparişlere. Gümrüğe takılacak bi ürün değilse uzamaz daha fazla. Sizinde china registered air mail galiba. Biraz daha sabredicez
  • Gscarbon G kullanıcısına yanıt
    Bence de gelmistir ama bi yerlerde istiflendi unutuldu bunlar

• sewket10 S kullanıcısına yanıt
    Evet registered air mail, isin kotu tarafi gunruge de takilir :)

dostum ürün gümrüğe takılmış. sana bir evrak gelecek. senden belge isteyecekler. sen hemen mail olarak evrakları yollarsan süreç biraz hızlanır diye umuyorum. ürün değeri üzerinden vergi çıkaracaklar. süreç 15 gün sürer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gscarbon

quote:

Orijinalden alıntı: pervane848

Arkadaşlar, aliexpress üzerinden bir TV Box satın aldım. İlk defa yurt dışı alışverişi yaptım. Kargo bilgilerim aşağıdadır. Ne yapmalıyım ? Tecrübeli bir arkadaşlar yorumlayabilir mi ? Malum acaip gümrük fiyatları çıkıyor. Şimdilik bende ücret çıkmadı.

Vergi çıkmamış. Bu tür ürünler, sadece kontrol amaçlı gümrükte kontrole tabi tutuluyor.Tv box bende almıştım. Kısaca içiniz rahat olsun.

Alıntıları Göster
    çıkmamaış çünkü evrak bekliyorlar. içi rahat olamsın vergi çıkar kesin

Hiç bir gümrük sıkıntısı yaşamadım tv box aldım Aliexpress'den sorunsuz teslim aldım.Hatta bıçak bile aldım geçti gümrükten ama nedense avuş kadar bluetooth hoparlör takıldı ama teslim edildi 5,40 TL ödeyip
  • quote:

Orijinalden alıntı: HübeyitBey

11 kasım da istediğim, 12 kasım da kargolanan 4 siparişim hala gelmedi.. asıl şaka bu..
    benimde aynı tarihlerde vermiş olduğum 2 siparişten ses yok gerçi satıcıya göre bir ürün Türkiyeye ulaşmış bakalım bu hafta gelecek mi?
  • ßlaCKFOX ß kullanıcısına yanıt
    ben de konuştum satıcılarla, benim ürünler de aynı şekilde türkiyeye ulaşmış.. bakalım 11 ocakta 60 gün doluyor.. son 5 gün kaldı taahhüt süresine.. Dispute olayını da konuştum, para iadesi yaparız dedi 4ü de.. zaten kullanıcı puanı 90-95 üstü almaya özen gösteriyorum alırken.. adamlardan yana değil de, bizim ptt den yana korkularım var.. :)) ceplemedilerse bu hafta senin de benim de ürünler gelir muhtemelen artık..
  • HübeyitBey kullanıcısına yanıt
    01-11-2018 tarihinden sipariş verdiğim 20 ye yakın paketden 1 i hariç diğer hiç birisi gelmdi hala,
    Daha önce böyle bşr durum hiç olmamış idi,binamızada paketler çok nadir gelir oldu,aralık içinde verdiğim bazı paketler geldi 1 2 tane ama öncesinde verdiğim belirttiğim gibi 1 kasım siparişlerim yok sonrasında verdiğim 15 kasım siparişlerim hala ortada yok,binaya bakan postacı almanyadan türkşyeye geliyor paketler dedi,orda grev oldu dedi,nete bakıyorum grevle ilgili haberde yok,
    Bunca insanın bugüne kadar gelen paketleri ne olduda şimdi gelemez oldu,hırsızlık desem binamızdaki 400 dairenin paketleri tümdenmi çalındı,yada memleketin bellş yerlerindeki paketlerdemş tümden çalındı

• 
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.