Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (334. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.767
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PostNL ile gelen kargom ayın 7sinde varış ülkesine ulaştı. Ptt sitesinde de düne kadar gözüküyordu ancak sabah sistemde takip koduyla şuan hiç birşey çıkmıyor. Böyle bişey başına gelen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Winters kullanıcısına yanıt
    Benimde aynı şekilde PTT Takipte görünen birkaç kargo bu gün görünmez oldu ya sistemsel bir hata ya da geri döndü diye tahmin ediyorum. Benim diğer bir sorunum da 26.02.2018 de hem güvenilir olsun hemde daha erken gelsin diye Turkey Post'la gönderenhttps://www.aliexpress.com/store/721141?spm=a2g0s.9042311.0.0.sdJuba mağazasından birşeyler aldım. Başka mağazalarda ücretsiz kargo ve daha düşük fiyat olmasına rağmen sırf Turkey Post seçeneği için bu mağazayı seçtim. Ürünler 02.03.2018 de kargoya verildi ve RH078283477TR takip kodu girildi. Ancak bu güne kadar bu numarayı ne 17track ne cainiao ne de PTT sayfasından takip edemiyorum. Aynı zamanda şipariş ettiğim ve China Post gelen ürünler Türkiye ye geldi ya da havaalanında ama bununla ilgili hiç bir bilgi yok. Önceden tecrübe etmiş arkadaşlardan konu ile ilgili yardım bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Winters

PostNL ile gelen kargom ayın 7sinde varış ülkesine ulaştı. Ptt sitesinde de düne kadar gözüküyordu ancak sabah sistemde takip koduyla şuan hiç birşey çıkmıyor. Böyle bişey başına gelen var mı?

Benimde aynı şekilde PTT Takipte görünen birkaç kargo bu gün görünmez oldu ya sistemsel bir hata ya da geri döndü diye tahmin ediyorum. Benim diğer bir sorunum da 26.02.2018 de hem güvenilir olsun hemde daha erken gelsin diye Turkey Post'la gönderenhttps://www.aliexpress.com/store/721141?spm=a2g0s.9042311.0.0.sdJuba mağazasından birşeyler aldım. Başka mağazalarda ücretsiz kargo ve daha düşük fiyat olmasına rağmen sırf Turkey Post seçeneği için bu mağazayı seçtim. Ürünler 02.03.2018 de kargoya verildi ve RH078283477TR takip kodu girildi. Ancak bu güne kadar bu numarayı ne 17track ne cainiao ne de PTT sayfasından takip edemiyorum. Aynı zamanda şipariş ettiğim ve China Post gelen ürünler Türkiye ye geldi ya da havaalanında ama bununla ilgili hiç bir bilgi yok. Önceden tecrübe etmiş arkadaşlardan konu ile ilgili yardım bekliyorum.

• Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

6 martta sipariş verdim depoya kadar gitti ürün fakat 17track ve singpostta kargo numarası bulunamadı diyor. Sıkıntı mı var acaba kargomda? Satıcı sahte numara mı verdi acaba?

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Kargo numaram : RB497066595SG

• nike35 kullanıcısına yanıt
    5-10 gün gibi bir süre var o süre dolmadan kargo takip bilgileri gözükmeyebilir. Ayrıca RGxxxxCN kodları takip edilebilen kodlardır. Sadece Lojistik Sipariş yaratıldı diyorsa henüz kargolama işlemleri bitmemiştir o bitince takip edilebilir olacaktır.

Geçen ay bir satıcıdan bir sırt çantası aldım ve verdiği kod senin satıcının verdiği gibi RGxxxxxCN şeklindeydi ve gayette takip ediliyordu o sebeple biliyorum takip edilebilen olduğunu.

• Kargonuzun bilgisi /global.cainiao.com/ de var Sıralam merkezinde imiş. Bir kaç güne yola çıkar

• 42users 4 kullanıcısına yanıt
    En önemli şeyi ihmâl etmişsiniz o da satıcı güvenilirliği. 2013 yılından beri satış yapıyor ama puanı yok.

02.03.2018 de kargoya verilmiş diyorsunuz ama herhangi bir kayıt yok Nasıl emin oldunuz? En azından "lojistik bilgi alındı" diye bir kayıt olmalıydı. Şu an Türkiye'ye ulaşmış olan Turkey Post lu kargomda ilk satırda şu yazıyor 17track te "
    Origin, Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship" Siz de ise hiçbir ibare yok. Satıcıya kargu durumunu sorun. 10.gün lptal edebilirsiniz

• braveyours kullanıcısına yanıt
    Ürün hong kongtan çıkıcak diye biliyorum sg ile biten kod singapurdan çıkıyo demek olmuyo mu? Çünkü global ciano da çinden çıkıcak diyo

• Singapur aktarmalı gelir

• Genel PTT sorgulama sayfasında bi sıkıntı var sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

5-10 gün gibi bir süre var o süre dolmadan kargo takip bilgileri gözükmeyebilir. Ayrıca RGxxxxCN kodları takip edilebilen kodlardır. Sadece Lojistik Sipariş yaratıldı diyorsa henüz kargolama işlemleri bitmemiştir o bitince takip edilebilir olacaktır.

Geçen ay bir satıcıdan bir sırt çantası aldım ve verdiği kod senin satıcının verdiği gibi RGxxxxxCN şeklindeydi ve gayette takip ediliyordu o sebeple biliyorum takip edilebilen olduğunu.

Ben çok defa china post registered air mail ile sipariş verdim. İlk defa bu kadar uzun sürüyor. 10 gün oldu hala aynı. Bu siparişle aynı gün başka bir sipariş verdim başka yerden yine aynı kargoyu seçtim. 2 gün sonra EDI RECEİVED oldu. Cuma günü teslim aldım. O yüzden şüpheliyim. Fake kod yazmış olabilir diye.

Edit: ürün yorumlarında da bir alıcı, ürün takip edilemez yazmış. Cainiao sitesinde Packed for picking-up. Yazıyor.
    Bu kesin takip edilemeyen china post ile yolladı.

Hızlı gelsin diye registered seçiyoruz. Adam müşteri çekmek için onu gösterip kayıtsız yolluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nike35 -- 11 Mart 2018; 17:52:40 >

tamam hocam teşekkürler

• Satıcının teki bana UHxxxTR şeklinde bir takip kodu verdi, ve sadece Çin içinde takip edilebildiğini söyledi. Daha önce bu şekilde bir kod alan var mıdır? Ne zaman TR ile biten bir kod olsa R ile başlıyordu ve takip edilebilir oluyordu. Bunu takip etmek istediğimde ise sadece Yanwen'de "The item information was created by the seller." şeklinde gözüküyor. 26 gün oldu. Ucuz bir şey de değil 25 dolar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chat Noir -- 11 Mart 2018; 18:43:52 >
    Haklısınız ben de şimdi kontrol ettim ve hatayı anladım. Kargoya verildi kısmını Aliexpresteki takip yerine göre söylüyorum. Kargoya verildi yerine kargotakip numarası girildi daha doğru tabir olacak sanırım. Neyse 2-3 gün daha bekleyeyim olmadı anlaşmazlık ve para iadesi en mantıklısı. Ayrıva bu satıcıhttps://forum.donanimhaber.com/turkey-post-ve-turkey-post-kullanan-saticilar-listesi-aliexpress--125585934-54#131795837 sayfaından da kaldırılırsa benim gibi mağduriyetler yaşanmaz sanırım. İlginiz için teşekkürler. Bu arada PTT sayfası düzeldi.

• nike35 kullanıcısına yanıt
    Bu durumda size verdiği takip numarası sahte. Çünkü RG ile başlayan ve CN ile biten kodlar takip edilebilen kodlardan. Size verdiği kod ile ilgili bilgi göremiyorsanız verdiği kod kesin olarak fake bir kod.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Bu durumda size verdiği takip numarası sahte. Çünkü RG ile başlayan ve CN ile biten kodlar takip edilebilen kodlardan. Size verdiği kod ile ilgili bilgi göremiyorsanız verdiği kod kesin olarak fake bir kod.

Dediğim gibi 10gun önce kargo bilgisi girdi. O günden beri 'Lojistik sipariş yaratıldı' yazıyor. Ne EDI RECEİVED ne başka bir şey hiçbir şey yazmıyor. Zaten bu takipten kıllandim, yorumu okuyunca da emin oldum.

Hocam tekrardan merhabalar

AliExpress ve Banggood dan Birer ürün almıştım hatırlarsınız

Bu gece tekrardan kontrol edeyim dedim her şey normal mi hocam sizce son durum olarak

• Schi20phrene kullanıcısına yanıt
    Normal

• quote:

Orijinalden alıntı: braveyours

Normal

Allah razı olsun hocam 😎😊

• 24 ocakta 2 sipariş vermiştim. Hala aşağıdaki gibi görünüyor. Bu saatten sonra da gelmesin zaten.
    Logistics company:
    China Post Ordinary Small Packet Plus

Hand over to airline
    2018-01-28 17:18:31 [GMT+8]

Received by line-haul
    2018-01-26 17:14:53 [GMT+8]

Outbound in sorting center
    2018-01-26 17:13:45 [GMT+8]

Inbound in sorting center
    2018-01-26 17:02:32 [GMT+8]

Accepted by carrier
    2018-01-26 16:50:47 [GMT+8]

Waiting for pickup
    2018-01-26 01:26:51 [GMT+8]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KasarHood! -- 12 Mart 2018; 9:16:29 >
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.