Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (227. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.849
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    euse1474 kullanıcısına yanıt
    Konusun extra süre açın yada direk dispute siz seçin @leronamso

Hesap ve göndereceğin kişi yada adres aynı olmak zorunda değil onun ismi ve adresini yazıp kendi hesabından spariş verebilirsin. @euse1474
  • Çok şükür 22 günde kadıköy ptt giriş yapılmış ,hafta içi teslim edilir.

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba akradaşlar, bu bangood standart shipping ve registered mail diye iki tane var. Hangisi daha hızlı?

• UxxxxxYP arkadaslar bu takipli kargo mu aliexpress takipli kargoyu sectim boyle tuhaf bi takip nosu verdi satici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismai1 -- 31 Temmuz 2017; 12:53:24 >
  • keremec kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla standart shipping dediği takipsiz kargo, ne zaman geleceği belli olmaz. 15 günde de gelebilir, 3 ayda da gelebilir veya hiç gelmez. Takipsiz olduğundan postacının imza attırma zorunluluğu olmadığından kapının önüne bırakır veya hiç getirmez. Kesinlikle önermem.
    Registered mail ise takipli postadır ve adım adım takibi mümkündür. Bu kargo tipini seçmenizi tavsiye ederim. Aksi bir durum olmadıkça 1 ay gibi sürede elinize ulaşır. Ama ürün size acil lazımsa hızlandırılmış kargoyu seçebilirsiniz. Ama daha pahalıdır. EMS, Aramex, UPS, DHL gibi firmalar daha kısa sürede getirir. Buna benzer firmalar gelen paketler kesinlikle gümrüğe girer ve paket açılarak kontrolü sağlanır.
  • ismai1 kullanıcısına yanıt
    http://track.yw56.com.cn/en-US/
    Linkten takip edebilirsiniz. Burada PTT de takip edeceğiniz numarayı vermektedir.
    Gerçek takip kodu : RC100488475MY (Malezya post ile gelmektedir.)
  • 24/07/2017 İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR e gelen kargom halen orda beklemektedir. Yıllardır yurtdısından alışveriş yapıyorum ilk defa bukadar uzun bir süre bir kargom burda kaldı.
    Gerçekten enteresan
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    Benim rekor heralde 5saatte gecen var

RS611695628CN

• bundan öncekiler normal geçiyordu benimde son 2 gönderide biri 5 gün bekledi bu 7 gün oldu halen ordayeniden şikayet açtım bakalım ne olacak
  • viperc V kullanıcısına yanıt
    tesekkurler hocam

• Arkadaşlar Aliexpressten alınan ürünün iki farklı kargo firması değiştirip gelme ihtimali var mı?

Siparişi verdiğimde Yanwen olarak gözüken kargo firması bir hafta sonra Post Malesia olarak değişti ve 7 gündürde bir gelişme yok Türkiye'ye gönderildiği, yolda olduğu gözüküyor. Sizce kargo firması değişmesinin sebebi nedir?

• Bimmerist kullanıcısına yanıt
    AliExpress standart shipping aktarmalı olarak çalışıyor. Çin'den malezyaya sunyou, yanwen gibi şirketlerle takipsiz (sadece çin içerisinde takipli) gönderiyor. Malezya ulaşınca da uluslararası takip kodlu olarak Türkiye'ye gönderiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konunun tümünü okuyamadım ama nasıl bir mağduriyet var birisi kısaca açıklayabilir mi?

AliExpress Standart Shipping ile takipli 2 ürün aldım. İkisi de 7 gün içinde gümrüğe girdi ve PTT'den takip edebiliyorum. Mağduriyet bunun neresinde?

• arkadaşlar saat aldım aliexspress standart shipping ile gönderildi ama singapur aktarmalı geldi. artık singapur aktarmalıdamı geliyor

• benim 2 kargomda adres yetersiz diye istanbuldan gümrüğe gitmiş. geri alamıyorum ne yapmam gerekir bilen var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzet141

Herkese iyi akşamlar son dönemde verdiğim siparişlerin büyük bir bölümü ilk 20 gün içinde elime ulaştı ama üç farklı siparişte bir hata mesajı aldım satıcıları sadece bekle dediler ptt yi aradım turkiyeye girişi yok. Hata olarak system is under maintenance sorry for the inconvenience caused e03. Kargoların bekleme süreleri var ama uzun süredir hiç hareket yok görüntüleri atıyorum fikir verebilecek varsa çok sevinirim

Bu alışverişinizde bir gelişme var mı? Ben de de durum aynı.

• 24 ünden beri kargom postanede bekliyor nasıl bir saçmalık anlamak mümkün değil
  • Ürünüm geldi 28 günde ulaştı,şirketin muhaberatına teslim edildilmiş,,tatilde olduğum için paketi döndüğümde teslim alıp açıcam bu yüzden malı teslim aldığımı bildirmedim ,içinden ne çıkacağını bilmediğim için geri bildirim açmak icap eder,şimdi teslim aldım desem bu sefer diycekler 6 gün geçmiş teslim alalı şimdimi ürünün sorunlu olduğunu anladınız diycekler,birde merak ediyorum ben teslim aldım demeden satıcı AliExpress den parasını alamıyormu

• vsozen kullanıcısına yanıt
    60 süre si var siz kargoyu alana kadar hatta aldıktan sonra 1 hafta vs deneye kadar aldım vs demeyin bekleyin. KArsı taraf parasını nezaman alıyor bilmiyorum
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    Aynen,

Zaten 60 günler geri sayıyordu,teslim edildi ibaresi görününce ,gün sayma ekranı kalkmış, evet en iyisi dediğiniz gibi içinden başka bişi çıkar,eksik çıkar sıkıntı olur 5 güne dönücem tatilden birazda onlar beklesin😁

Ürünü ücretsiz kargoyla aldım ,satıcı ben aldıkdan sonra 2.31 $ kargo fiyatı vermiş,ücretsiz ve takipli şekilde 24 günde gelmesi iyi bir süre bence.ki malezyada çok kalmasaydı ,bizim gümrüğe gelmesiyle postaya verilmesi,postacınında 2 gün içinde adrese teslim etmesi iyimiş,çinden siparişin çıkmasıda bir o kadar hızlı oldu yani hesaplara göre malezyada 15 gün kaldı ürün

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.