Şimdi Ara

Aliexpress' e dikkat..!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
1.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aliexpress' ten bir ürün alırken yorumlara bakarak karar veriyorsanız -ki en önemli veridir bu-, bir tezgaha düşmüş olabilirsiniz. Bazı satıcılar kazançlarının bir kısmını, olumsuz yorum yapanlara para teklif etmek için kullanıyorlar. Olumsuz yorumu olumluya çevirmek için pazarlık bile yapabilirsiniz. İşin en kötü tarafı da aliexpress' in isteyerek ya da istemeyerek 'bir kereye mahsus yorum değiştirme' opsiyonu sunarak bu tezgaha alet olması.
    Size kendimden örnek vermem gerekirse; haftanın en çok satanlarından bir ürün aldım (usb bellek) . Yorumlar excellent' tan geçilmiyor. Ama ürün tamamen sahtekarlık ürünü ve kullanılamaz bir ürün. Adetli almıştım, hepsini denedim hepsi aynı. Yani düşünün en çok satan ürünlerde bile bu tezgahı işletebiliyorlar.

Bu tespitlerimi paylaşmak istedim. Konu ile ilgili başka tecrübeleri olan varsa paylaşabilir. Herkes bilgilensin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PANGEA2 -- 2 Eylül 2013; 10:52:36 >

• Up'layalim herkes gorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sağol kardeş
  • Dx den mi alalım?

• Excellent olanların çoğu palavra zaten. Gerçekten memnun kalan adam 2-3 satır yorum yapıyor, excellent yazanlara güvenmeyin.
  • Son günlerde gördüğüm en yararlı konu. Sağolasın hocam.
  • Bunu birçok firma yapıyor. Hepsiburada'da malum. Ama fazla çaktırmıyorlar. Ayrıca şu var ki, olumlu yorum ile donatmak için yorum sahibine para vermek yerine webmasterlara verip işi kökünden halledebiliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bunu birçok firma yapıyor. Hepsiburada'da malum. Ama fazla çaktırmıyorlar. Ayrıca şu var ki, olumlu yorum ile donatmak için yorum sahibine para vermek yerine webmasterlara verip işi kökünden halledebiliyorlar.

Mutlaka yapılıyordur ancak en azından Hepsiburada' daki ürünler kullanılabilir şeyler. Çöpe atılacak ürün almak sahtekarlığın level' ını yükseltiyor (;
  • Ayıp !
  • usb bellekler kaçlıktı ve kaç dolardı 128gb 64gb ise 10dolara satıyorsa usb belleklerın arızalı çıkması normal
  • ben yıllardır kullanıyorum daha hiç sorun yaşamadım gelen ürünlerden
  • Bunu kötüye kullananlarda var.Çoğu satıcı Türkiye ye ürün göndermiyor. Bir satıcıyla trade manager da yaptığım konuşmada ürün gelse bile gelmediğini söyleyip para iadesi isteyen çok kişi varmış ve bunlardan bıkmışlar.Benim alacağım ürün tek o adamda vardı ve ürün gelmeden onay verme şartıyla ikna etmiştim göndermeye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximusix

usb bellekler kaçlıktı ve kaç dolardı 128gb 64gb ise 10dolara satıyorsa usb belleklerın arızalı çıkması normal

64 gb idi ancak bozuk olması değil sorun. 20 dolar civarı idi. Bozuk olsa olur böyle şeyler deyip gereği yapılır. 64 diye gönderilen ürünler 4 gb bellek üzerinde yazılımla oynanarak 64 gösterilmiş ürünler. 4 gb' den sonrasını yüklüyormuş gibi yapıyor ama ya yüklemiyor ya da bozuk dosya olarak yüklenmiş gösteriyor.Yani 4gb olarak bile kullanmak güvenli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PANGEA2

quote:

usb bellekler kaçlıktı ve kaç dolardı 128gb 64gb ise 10dolara satıyorsa usb belleklerın arızalı çıkması normal

64 gb idi ancak bozuk olması değil sorun. 20 dolar civarı idi. Bozuk olsa olur böyle şeyler deyip gereği yapılır. 64 diye gönderilen ürünler 4 gb bellek üzerinde yazılımla oynanarak 64 gösterilmiş ürünler. 4 gb' den sonrasını yüklüyormuş gibi yapıyor ama ya yüklemiyor ya da bozuk dosya olarak yüklenmiş gösteriyor.Yani 4gb olarak bile kullanmak güvenli değil.

hocam tr genelde 50 55dolar civarı 20 dolara vermeleri abest gelmedimi alırken

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PANGEA2

quote:

hocam tr genelde 50 55dolar civarı 20 dolara vermeleri abest gelmedimi alırken

Stoğu şişmiştir belki diye düşünüyorsun... Satış sayılarına bakıyorsun... Yorumlara bakıyorsun... Çin' de fiyatların düşük olması beklenebilir diyorsun.. Bir de bakıyorsun en çok satanlarda ilk sıralarda (; İşte ben de, benim gibi tüfeye düşmeyin diyorum arkadaşlara. (;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PANGEA2 -- 2 Eylül 2013; 12:26:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cahitdikici

ben yıllardır kullanıyorum daha hiç sorun yaşamadım gelen ürünlerden

Ben de genel olarak memnunum aslında. Gene de alışveriş yaparım netice itibarı ile ama çok daha dikkat ederek.
  • eline sağlık bilgilendirme için saol

• up.
  • Kimse yoğurduna ekşi demez. Satış yapan bir sitedeki hiçbir yoruma güvenmeyeceksin. Olumsuz yorumlara dikkat edeceksin. Bu genel bi şey. Ben ürün alırken mesela hepsiburada'dan alıyorsam oradaki hiçbir yoruma bakmıyorum. Daha önceden araştırırım bağımsız forumlardaki kullanıcıların ağzından duyarım, eşin dostun ağzından duyarım veya deneme imkanım olursa dener,araştırır öyle alırım.
  • Konu eski biraz hortlatmak gibi olacak ama benim elime ulaşmayan ürün için düşük verdiğim feedback kafasına göre değiştirilip 5 yıldız yapılmış üstelik yorum bile değiştirilmiş.Huylanıp diğer yorumlarıma baktım hepsinin yorumlar değişmiş tam kolpacı olmuş aliexpress.ürününüz geç kalmışsa özellikle takip kodu olmayanlar için satıcının gönlü olsun diye süre uzatma dalgasına gelmeyin direk open dispute açın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.