Şimdi Ara

aliexpress (china post air mail) kargo takibi nasıl yapılıyor? (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.917
Cevap
104
Favori
342.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürünü satarken a firması yazacak sonra kafasına göre b firmasıyla yolluyacak bu resmen karşındakini enayi yerine koymaktır. Ben mesajla, farklı kargoya verdiğini bu şekilde ürünün bana ulaşamayacağını belirttim satıcıya cevap yazmadı :) Dispute açacaktım ama site mal kargoya verildikten 10 gün sonraya dispute açmaya izin veriyor. 10 gün sonra ürünü alırken çektiğim ekran görüntüsüyle satıcının bana yolladığı kargo bilgisinin farklılığını gösteren bir resimle kargo bilgilerinde hile var diye dispute açacağım. Çünkü china air mail ile 15-20 günde gelir yazıyor ben buna güvenerek almıştım wedoexpresle 50 günü bulur diyorlar belki de hiç gelmeyecek kaybolacak(kargoda kol saati var)Burda resmen ufak çaplıda olsa sahtekarlık var sitenin yaklaşımına göre de burdan alışveriş yapıp yapmayacağıma karar vereceğim. 10 gün sonra tecrübelerimi burdan paylaşacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vav1en -- 16 Şubat 2016; 21:07:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vav1en

Ürünü satarken a firması yazacak sonra kafasına göre b firmasıyla yolluyacak bu resmen karşındakini enayi yerine koymaktır. Ben mesajla, farklı kargoya verdiğini bu şekilde ürünün bana ulaşamayacağını belirttim satıcıya cevap yazmadı :) Dispute açacaktım ama site mal kargoya verildikten 10 gün sonraya dispute açmaya izin veriyor. 10 gün sonra ürünü alırken çektiğim ekran görüntüsüyle satıcının bana yolladığı kargo bilgisinin farklılığını gösteren bir resimle kargo bilgilerinde hile var diye dispute açacağım. Çünkü china air mail ile 15-20 günde gelir yazıyor ben buna güvenerek almıştım wedoexpresle 50 günü bulur diyorlar belki de hiç gelmeyecek kaybolacak(kargoda kol saati var)Burda resmen ufak çaplıda olsa sahtekarlık var sitenin yaklaşımına göre de burdan alışveriş yapıp yapmayacağıma karar vereceğim. 10 gün sonra tecrübelerimi burdan paylaşacağım

En uzun süreli yöntem ile göndermiş bile olsa paketin size ulaşmama ihtimali %1 den az. Dispute açmak sizin için de çok olumlu birşey değil. Alışveriş yaparken satıcının puanını ve aldığı yorumlara bakıp öyle karar vermeliydiniz. Bunlar sorun değil. Süre sizin için bu kadar önemli ise daha hızlı gelmesi için önceden mesaj atmanız lazımdı. registered air mail ile normal kayıtsız gönderi arasında öyle süper fark yok. Hatta bazen kayıtsız paketin daha hızlı geldiği de olmuştur. Çok dert etmeyin o kadar. Paketiniz %99 size gelir. Kaç dolarlık bir saat ki bu?

• Aslında tamamen satıcı yorumlarına ve puanına göre alışveriş yaptım(36000 adet alışveriş yapmış puanı %95). Posta kısmında chine post registered air mail yazınca balıklama daldım. Bu ikinci alışverişim ilkini de bundan 4-5 gün önce yapmıştım o da yanvenle gelicek ama onda da satıcı yanwenle geleceğini belirtmiş bir aldatmaca yok 60 günde de gelse sorun yok. Zaten bu ikinci alışverişimi de ilk alışverişimde yaptığım hataya düşmeden kayıtlı kargo ile yapmak istemiştim ama satıcıya ürünü almadan kayıtlı kargo ile göndermesini sormadım bu da benim hatam sanırım. Saat 10 dolarlık bir saat hiç gelmese de bana koymaz ama daha değerli bir ürün almadan önce bu tip alışverişlerle site ve nakliyatı hakkında fikir sahibi olmak öncelikli amacımdı. Kayıtlı posta 25 günde gelicekti belki, benim diğer yapacağım alışverişlerim için bu cazip bi süre olabilirdi eğer kalkarda siparişlerimin bana ulaşması 50-60 günü bulursa buradan pek alışveriş yapacağımı sanmıyorum :)

• Beyler
    11752223682 bunada bakabilirmisiniz lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RI854743785CN kodlu şiparişim 12sinde kargoya verildi hala sistemde çıkıyor bir sıkıntı mı var acaba ?
  • Deadevill kullanıcısına yanıt
    Sistemde çıkması 8-9 gün sürebilir. sıkıntı yok.
  • 3-5 dolarlık malzemelerin registered air mail ile gönderilmesini çok beklememek lazım. Bunları takip edeceğim diye boş yere endişelenmeyin. Elbette gelirler.
  • Satıcıya tekrar sordum ve cevap geldi. Ürün bilinmeyen sebepten bize geri dönmüş, iade yapalım dediler. Belliydi zaten, boşuna vakit kaybettim işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 17 Şubat 2016; 12:19:44 >
  • 20 gün sabırdan sonra kargom geldi. Xioami piston 3 almışdım fiyatını gerçekden hakediyor. 3D vr gözlükde acayip bişiymiş .
  • Arkadaşlar merhaba salı günü kargoya verildi aliexpressten aldığım ürün takip numarası RS443230143NL postnl ile gönderildi diyor ancak 17trackte bulunamadı diyor sebebi nedir acaba? Birde bu postnl daha mı hızlı china post a göre
  • Sizinki Hollanda üzerinden gelecek. Henüz sisteme girilmemiş veya yola çıkmamış olabilir.
    Birkaç gün sonra buradan takip edebilirsiniz.http://www.postnl.post/tracktrace
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Sizinki Hollanda üzerinden gelecek. Henüz sisteme girilmemiş veya yola çıkmamış olabilir.
    Birkaç gün sonra buradan takip edebilirsiniz.http://www.postnl.post/tracktrace

Oncelikle tesekkurler. Hizli midir peki hocam

• Bilmiyorum, tahminen 10-12 gün içinde gelir.
  • 17Trackten bakıyorum 3-4 gündür elektronik bilgi alındı yazıyor normal mi?
  • Arkadaşlar Zimmete alındı derken ne anlama geliyor :)

ÜCRETLER

Gümrük Verigisi : 0.0 TL
    Damga Vergisi : 0.6 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 0.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 0.6 TL

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ

SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
    PTT İŞYERİ/ŞUBE İLÇE İL
    1 01/02/2016 12:17:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - China (Yurt Disi)
    2 02/02/2016 10:59:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - China (Yurt Disi)
    3 10/02/2016 16:03:12 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Turkey
    4 10/02/2016 18:02:44 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    5 11/02/2016 14:09:58 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey
    6 11/02/2016 14:09:58 PTT İşyerine Girdi Gümrüğe Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    7 11/02/2016 15:16:42 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    8 13/02/2016 11:09:10 PTT İşyerine Girdi Alıcı Merkez Torbayı Açtı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    9 13/02/2016 11:14:17 PTT İşyerine Geldi İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    10 19/02/2016 14:26:56 Zimmet Alındı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

• Abdurahman34 A kullanıcısına yanıt
    Dağıtıcı şube zimmetine girmiş. Bir sıkıntınız olduğunda dağıtıcı şubeyi muhattap alacaksınız yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beklemeye devam ozaman :)
  • ürünüm 9'unda shipped by air mail yazıyor, sanırım çin'den ayrılmış. buraya ulaşması ne kadar sürüyor? bir de türkiye içinde takibini nasıl yapıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Film Bu Ya -- 19 Şubat 2016; 20:32:46 >
  • 3 tane kargom var hepsinde elektronik bilgi aldı yazıyor ne demek yani?
  • Arkadaşlar aliexpressten bir arduino seti aldım.Ama güvenlikten 2 kez geçemedi.Aynı ürünü Türkiyeden alan bir sürü kişi var ve hepsine ulaşmış.2 kez geçemedi güvenlikten,1.de satıcıya döndü adam tekrar postaladı Bu sefer yine takıldı ve son işlem olarak 2 gündür Guangzhou airport,leave the yazıyor.Sizce ürün gelirmi neyi bekliyor olabilir?Yoksa ümidi kesmelimiyim.Birisi cevaplarsa sevinirim.

Kargo takip numaram:RF167447685CN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.