Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (2039. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.568
Cevap
1.508
Favori
2.883.185
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20372038203920402041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aliexpress ise vergiyi peşin keserse en az yüzde otuz, peşin kesmezse Pttde 60 70 TL çıkartır, faturayı düşük gösterseler de Ptt inceliyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackMon B kullanıcısına yanıt
    Plati'de kupon var ama max 6 dolarlık

Ödeme adımına geldiğinizde çıkarsa 2 dolar civarı bir meblağ olur çıkmazsa ptt ile ürüne göre değişiyor en az 30-35 TL olur yine, şüphe çekmeyecek bir ürün ise 3-4 dolar olarak yazmasını isteyin

Vergiyi başta öderseniz Aras kargo ile geliyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ykurtulus kullanıcısına yanıt

Uzun zaman sonra selamlar sağolasın kardeşim 🙂

gan adaptör almıştık senlemi almıştık ;)

O eskidendi yapamazsın artık bunları. Artık en iyisi vergiyi alırken ödeten satıcıdan almakAliexpress Ana Konu • 

• Developing Eight kullanıcısına yanıt

yapacak şey beklemek yada ptt kargoyu aramak. vergiyi ptt çıkartır merak etme fazlasıylaAliexpress Ana Konu • 

• mito1172 kullanıcısına yanıt

küçük bir usb aleti Aliexpress Ana Konu •  8 dolarlık

Kutunun boyutu tamamen belirleyici. 400 liralık araç kamera aldım 35 lira çıkardılar, 250 liralık ürün aldım 100 e yakın çıkardılar. Ufak bir şey ise minimundan alabilirsiniz üzerine 4-5 dolar yazdırarak.

fark etmiyor ne oluşu maalesef artık bizim gümrükçüler azılı serbest soyguncu oldu. ona da vergi çıkartırlar gibiAliexpress Ana Konu • 

yok benimle değil :) ama gan adaptörü için konuşmuştuk.

şimdi siyah bir 65w almayı düşünüyorum uyguna bir kaç tane buldum ama laptopa zararı olur mu güvenemiyorum.

wotobeler vardı onu almıstım hocam aşırı uçmuşlar :)

kesinlikle çok para verilmez yani şu zamanda.

siz alır iseniz baska ürün haberleselim hocam

• Arkadaşlar merhabalar, uzun zaman sonra Aliexpress'ten alışveriş yapmayı planlıyorum. Yardımınıza ihtiyacım var.
    Almak istediğim ürün şu linkin 315 TL'lik olan mikrofonlu seçeneği:

TRY 277.92 25%OFF | MoonDrop CHU kulaklık 10mm yüksek performanslı dinamik IEMs
    https://www.aliexpress.com/item/1005004133044009.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=20596194170&aff_fcid=2732ea054f8743c08b01823e0e0de253-1658244592860-01489-_mKl4lhG&tt=MG&aff_fsk=_mKl4lhG&aff_platform=default&sk=_mKl4lhG&aff_trace_key=2732ea054f8743c08b01823e0e0de253-1658244592860-01489-_mKl4lhG&shareId=20596194170&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=29c7796815c54d0a9296d82a6df02722&afSmartRedirect=y

Almak istediğimde 203.95 TL vergi gösteren mağaza var.
    315 TL+203.95 TL =518.95 TL ediyor.

Aynı ürünün vergisini önden tahsil etmeden gönderen güvenilir bir başka mağaza daha var. Sizce vergiyi önceden ödeyip almak mı mantıklı?
    Ya da
    Vergiyi önceden ödemeyip bu gönderiyi yazdığım anın kuru ile 17.94 dolar tutan bu ürünün vergisini gümrük memurlarının insafına mı bırakmak mantıklı? Gözden kaçma vs olur mu sizce?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

düzenleme:yazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrhmalk -- 19 Temmuz 2022; 18:31:15 >

• Bu robottan canlı temsilciye nasıl aktarılıyor? Ne dediysem geçemedim. Hiçbir türlü canlı temsilci çıkmadı karşıma.

• Arkadaşlar Merhabalar ,

Aynı ürünü 5 adetten fazla söyleyip (Arkadaşlarla tek seferde, tek hesaptan ödeyelim diye düşünüp) sipariş çıktık fakat sinotrans firmasından gelen mesajla karşılaştık. Birkaç gün öncesinde de konuşulmuş bu konu ama iptal/iade eden var mı ? Ne tür bir süreçten geçildi yardımcı olabilecek var mı ?

Aliexpresste gümrük ile ilgili dispute açılabiliyor. Onu açsam iade alabilir miyim ?

• Frozen Neutron F kullanıcısına yanıt

Ürünler gelip gümrüğe takılınca satıcıyla görüşüp iade talep edin, tmm derse dispute yolu ile iade isteyin ve Sinotrans şirketi ana taşıyıcı olduğu için iade talebinizi onlara da bildirin...

• yurdakull kullanıcısına yanıt

Aliexpress mobile den Help Center a gir;orada siparişini seç;sonra bir soruya tıkla, cevap yazınca en altta Chat with agent var, ona tıkla online görüş hemşerim...

• 2000tl civarında drone getirtmek istiyorum, direkt vergi %20 + ötv vergisi %20 olayı gelmiş sanırım. Bilgisi olan var mı ne kadar vergi öderim drone için ortalama?

• CattishTurtle C kullanıcısına yanıt

Bazı kameralı ve büyüklerde havacılık müdürlüğü mü nedir izin gerekiyor hemşerim.. Gtip numarasını bul, gümrük tarife cetveli sitesinden kdv hariç vergilerine bak hemşerim..

• Jayers J kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar, ben de bugün bir mesajla karşılaştım, aylık 5 ürün sınırını geçildiği için ürünün gümrükte kaldığını ve sinotrans firmasına verilen mail ile ulaşmam söylendi. Mail gönderdim şimdi cevap bekliyorum ne zaman gelir bilmiyorum. Merak ettiğim nokta süreç nasıl işliyor, aldığım ürün 50-60 dolarlık bir ayakkabı, ürünü almak istesem nasıl bir ücretle karşılaşıyorum, veya geri gönderilmesini talep edebiliyor muyum, direk bu firmada çalışan birinin burda üyelik açıp soruları cevaplandırması güzel bir şey gerçekten, şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 20372038203920402041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.