Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (2040. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.981
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20382039204020412042
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selamlar, yukarıda gördüğüm kadarıyla benim gibi 5 ürün sınırına takılan arkadaşlar var, tarafıma gelen sms de verilen mail adresine dün yazmıştım bugün cevap geldi. Anlıyorum ki bundan sonra bu durumla karşılaşan arkadaşlar da olacak, aldığım bilgileri aktarmak isterim. Durum şöyle bana verilen cevaba göre;

-1 ay içerisinde 5 adetten fazla ürün girişi olduğu için gümrük ürüne el koymuş.

-Eğer ki ürün yasaklo değil ve ürünü almak isterseniz Sinotrans firması size öncelikle 485 tl ye ordino belgesi satıyor. Sonrasında siz bir gümrük müşaviri ile anlaşıp ürünü ticari olarak aldırmak isterseniz de ortalama 4000 tl civarı bir bedel çıkıyor karşınıza.

-Ürünü iade etmek isterseniz Sinotrans firması iade işlemi gerçekleştiremediğini söyledi. Bunun için Aliexpressle görüşmeniz ve satıcının ürünü geri çağırması gerekiyormuş. Burda da şöyle bir problem var; Sinotrans firmasının verdiği bilgiye göre gümrükle ilgili tüm işlemler alıcıya ait ve geri gönderimde ciddi rakamlar çıktığını ve Aliexpress in bu harç bedellerini bizden kestiğini söyledi.

-Kısacası ürünü alamayacaksanız geri göndermekle uğraşmayın onda da zararlı çıkarsınız, satıcıyla ve Aliexpress ile görüşüp para iadenizi almaya çalışın diyorlar.

-Ben şu anda Aliexpress üzerinde dispute açamıyorum, ürün gümrükte olduğundan sistem disputeye de izin vermiyor, satıcı ile de görüşeceğim durumu, Aliexpress ile de, mümkünse bir şeyler yapmaya çalışacağım, bir gelişme olursa tekrardan yazarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sercrazy kullanıcısına yanıt

Kaç TL'lik ürüne 4000 TL gümrük müşaviri bedeli, gümrük vergisi,kdv,ötv ve ardiye masrafı çıkıyor?

• Benim aldığım ürün 50 dolar, fakat sanırım ürünün fiyatına bakmıyor bu rakam, müşavirlik hizmetleri bedeli, ticari gümrükleme bedelleri vs. Ama emin değilim tabi anladığım bu şekilde.

• aylık 5 ürün sınırının geçildiğine ilişkin mesajı ben de sinotrans-makzume adlı firmadan aldım ve firmaya 5 ürüne ilişkin takvim ayı, ordino ve diğer ücretler, ayrıca geri dönüş prosedürüne ilişkin sorular sordum. aynı zamanda aliexpress ile de yazıştım. bu durumla karşılaşan arkadaşlara faydası olur diye aktarayım; firmanın cevabında geçmiyor ancak anladığım kadarıyla bir takvim ayı içerisinde Türkiye'ye giriş yapan ürünleriniz esas alınıyor. örneğin haziran başı ya da ortasında ürünü aldınız ancak lojistik problemler nedeniyle temmuz ayında paketiniz geldi diğer temmuz ayında aldığınız ürünlerle birlikte rahatlıkla 5 adeti geçebilirsiniz. önemli olan temmuz ayında size ait kaç adet kargonun Tr ye vardığı. firma geri dönüş prosedürüne ilişkin henüz bilgi vermedi bu konuyu atlamışlar tekrar e-posta attım bu sefer cevaplamadılar. Aliexpress ile görüştüğümde özetle; benim ürünü oluşan ekstra maliyetler sebebiyle almamam ve firmaya bunu bildirmem neticesinde ürünün geri gönderilmesi gerektiğini (eskiden böyle oluyordu çünkü) ancak sistemde geri gönderilmediğini gördüklerini söylediler. yukarıda da farklı örnekler mevcut. Sinotrans yetkilisi olduğu söylenilen @Jayers nickli kullanıcı bir mesajında kargoların geri gönderildiğini, alıkonulma ya da el koyma gibi durumların söz konusu olmadığını bir mesajında dile getirmiş. Ancak @sercrazy ye firma tarafından verilen cevapta da geri gönderimin olmadığı bilgisi var. Firmanın bu konudaki tutumu net değil ve çelişkili. konuyu takibe aldım gelişmeleri aktarırım ben de.

• benicio B kullanıcısına yanıt

Bana verilen cevapta şu söyleniyor, geri gönderim prosedürünü firma olarak biz gerçekleştiremiyoruz, Aliexpress ile görüşün ve satıcının ürünü geri çağırmasını isteyin, ancak o halde iade gidebilir, ama bu durumda da sizden gümrükle ilgili diğer işlemler vs. kesilir diyor. Başka bir yerde de iade için gümrükle görüşülmesi gerektiğini okudum. Tek anladığım şey var kimsenin bir şey bilmediği. Aliexpress ürün gümrükte olduğu için dispute açmaya da izin vermiyor, müşteri hizmetleriyle görüşüp onları ikna etmek veya satıcıdan iyi niyetli bir satıcıysa iade istemek seçenekler arasında, ama çok da olası görünmüyor, burda bakıldığında satıcının da bir suçu yok, Aliexpress de direk sorumlu denemez ama en azından 5 üründen fazla alırken Türk kullanıcılara bir uyarı mesajı çıkarabilir. Burda sorun bizim gümrük işlerinde, kısacası yurtdışından bir şey almayın diyorlar, alırsanız da işte böyle cepleriz diyorlar.

• sercrazy kullanıcısına yanıt

İstanbul yeni havalimanı gümrük müdürlüğüne telefon ya da mail ile sormayacak mısınız? Ya da bankaya harcama itirazı?

• Harcama itirazı tabi ki düşünüyorum, ama onun için biraz beklemem gerekir diye düşünüyorum, ürünün bana ulaşmadığının kesinleşmiş olması gerekir ki verdiğim paraya karşılık hizmet alamadığıma dair itiraz da bulunayım. Gümrük müdürlüğünü arayacağım pazartesi ama sonuç alabilir miyim, hatta birilerine ulaşabilir miyim, hiç zannetmiyorum, Aliexpress in parayı iade etmesi bile daha olası bizim gümrüğe ve kargoya ualşmamızdan.

• Selamlar herkese 10dolarlik bir gozluk aldm gunes gözlüğü 66lira vergi kesilmiş nedir arkadaş bu çilemiz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aliexpress Ana Konu •

Bu ürünü düşünüyorum xbox kolum için. Vergi dahil görünüyor ama teslim alırken estra bir ücret çıkar mı?

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Çıkmaz kolay kolay;tabii hangi memura denk geleceğine de bağlı..

• Aliexpress den ürün alırken paycell kart kullandım ödeme hatası verdi. Ama hesaptan para çekilmiş ne yapmam lazım.

• Böyle demişler. 2 senedir alışveriş yapmadım diyemi böyle oldu acaba.

Aliexpress Ana Konu •

Valla banada 113₺'lik kupon vermişler ama kullanınca bu şekilde kapatıyor işlemi.

• Google da arattım. Dediğiniz gibi kupon kullanınca oluyormuş böyle ama bu sorunu yaşayanlar genelde Alinin kendisinden değil başka yerlerden kupon bulup kullananınca olmuş. Bana bizzat verdiği kuponda bunu yapması çok garip.

Sistemlerinde hata var anlaşılan düzeltmeleri lazım. Bu hata değilse o zaman neden kupon veriyorsun. Kullandığım kuponda tüm ürünlerde geçerli bir kupon. Tek şartı sepete atılan ürünün fiyatının kargo ve vergi ücreti eklenmeden önceki halinin 38 TL üstü olması. Almak istediğim üründe buna uygundu ve zaten uygun olmadığı zaman kuponu de eklemiyor.

Almak istediğim ürün ülkemizde satışta yok. Amazon Türkiye de sadece var onda da 183 TL ve üstüne daha vergisi filanda eklenecek

98 TL alacaktım ne güzel Ali den. Kısmet değilmiş. Benzer bir kalıp çıkarıp kendim tahtadan yapayım dedim ama bendeki testerelerle kesmeyi beceremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 25 Temmuz 2022; 10:16:9 >
  • mrb. aliexpress ten aldığım ürün geldi fakat uymadı geri göndermek istiyorum prosedür nasıl dır tşk.ler

Gravür seti alman lazım

Başka bir satıcıdan bulabiliyorsanız aynı kuponla(duruyorsa) deneyebilirmisiniz?

Bazı satıcılarda bu tarz problemlerde olabiliyor.

• Aliexpress Ana Konu • arkadaşlar 10dolar lik ürüne bu vergi normal gelmedi nasıl bu aralar 20 30 gelirdi normalde

• KoRrGeNeRaL kullanıcısına yanıt

Ptt son 3 senedir şişirme yapıp mal satın alana vurmaya başladı;az vergi ödeyeceksen vergisi peşin ödenen Aras kargo dağıtımlı seçeceksin ama bunda gümrüğe takılırsa iade olmaz malının üzerine yatarlar;Pttde ise geç de olsa ücretsiz iade olur hemşerim.. ÖTVye tabi ise yüzde 50 vergi eklenip piyasa fiyatının bayağı bi üzeri fiyat ta biçmiş olabilir gümrük memuru...

Farklı satıcı, farklı telefon, farklı adres denedim yine işlem kapatıldı.Hayır parada kaldı içeride iade de gelmedi 4 gündür.

• 
Sayfa: önceki 20382039204020412042
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.