Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1936. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.515
Cevap
1.503
Favori
2.881.035
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19341935193619371938
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Takip kodu paylaşabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rovaniemi

Merhaba.
    3 Mart tarihinde siparişlerim Türkiye ye ulaştı. Takip numarasını convert edip PTT nin kargo takip sisteminden bakıyorum ama bilgiler görünmüyor. Sadece 3 Mart'ta Türkiye ye giriş yaptığı yazıyor.
    Kargoyu nasıl takip edebilirim?

o takip kodunu sorgulamaya devam edin ürün gümrük sırası bekliyordur

• quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

3-4 dolarlık, kablolu dandik kulak içi kulaklık.

Böyle gerekçe göstermeden geri gönderebiliyorlar mı? Bir kısmı yanlış olsa da o kadar bilgi veriyoruz telefon vs. bir bilgi vereylerdi bari  

Benim irtibata geçme şansım var mı?

Edit:

17track.net'te böyle diyor.

2021-03-08 09:36Added to Receptacle

2021-03-08 09:36Returned from Customs

2021-03-08 09:36İSTANBUL(AVR), Arrival to Office of Exchange

kodu ptt sitesinden sorgulayın iade vs gitmemiş

• krmbzkurt kullanıcısına yanıt

Takip kodu bu PR166748043YP

• GATIRCAN kullanıcısına yanıt
    Hocam bak bu senin ürününün tr takip numarası.
    https://gonderitakip.ptt.gov.tr/Track/Verify?q=RH157786595TR&as_sfid=AAAAAAWYhlwjRKosAg2t9KnnPPghWZgxoUt_bjiDQW9hlwGSWlqNlYJN6LqzRWOS6_eouG9XyvoRUiBzQJrXCf7M55oPZ8xRy-6oVondkCPanIPvfRn-vKOrVh-1Wqi2Qgy-pmI%3D&as_fid=db2a8a21b3ed069e2e8924491e11db64261b33b0

Tıkla doğrulamayı geç sonucu gör 16 tl vergisi çıkmış. Ve ptt iş yerinde sonradan işlem olur mu bilmiyorum ama track24.net de en alttan aldım tr kodunu da.

RH157786595TR

• Aliexpress'te "Returned from Custom" yazınca kabul etmediler sandıydım Aliexpress Ana Konu • 

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için Aliexpress Ana Konu • 

• GATIRCAN kullanıcısına yanıt

Yok siz aldırmayın onlara. Siz track24.net ve parcels den takip edin her zaman. Rica ederim bu arada. Gif iniz çok hoşuma gidiyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: krmbzkurt

Yok siz aldırmayın onlara. Siz track24.net ve parcels den takip edin her zaman. Rica ederim bu arada. Gif iniz çok hoşuma gidiyor :D

Kerem hocam burdada yardımcı oluyorsunuz bakıyorum hahaha

• Bayfilita B kullanıcısına yanıt
    Hahha seviyorum hocam yardımcı olmayı,😅
  • Selamlar arkadaşlar aliexpress ten vergi dahil aldığımız LP ile başlayan takip kodlarının aras kargo karşılığına nasıl erişebiliriz bilen varmı?
  • https://tr.aliexpress.com/item/4001206881160.html

İlk olan, bunu vergi kaç para gelir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bakaaaa -- 8 Mart 2021; 20:14:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

o takip kodunu sorgulamaya devam edin ürün gümrük sırası bekliyordur

Alıntıları Göster

Hocam sisteme bilgiler düştü.

Gönderen ve Alıcı için aynı isim girilmiş. I. Y. Şeklinde. Benim ismim değil alıcı kısmındaki. Bu bir sıkıntı oluşturur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CyberShooter kullanıcısına yanıt
    Aras’ın uygulamasını indirip sipariş verirken girdiğimiz telefon numarasıyla kaydolunca otomatik göstereceği söylenmişti ancak 2’si teslim edilmiş olan 3 kargomu da görüntüleyemiyorum dağıtıma çıktığı gün mesaj geliyor sadece. Sadece bende mi böyle bilmiyorum bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rovaniemi

Hocam sisteme bilgiler düştü.

Gönderen ve Alıcı için aynı isim girilmiş. I. Y. Şeklinde. Benim ismim değil alıcı kısmındaki. Bu bir sıkıntı oluşturur mu?

Alıntıları Göster

Hocam ptt tek tek isim girmiyor uğraşmak istemiyor paketin üstünde isim var diye

sisteme İsim Yok yazıyor İ*** Y** çıkıyor o yüzden

• quote:

Orijinalden alıntı: macconkey

Aras’ın uygulamasını indirip sipariş verirken girdiğimiz telefon numarasıyla kaydolunca otomatik göstereceği söylenmişti ancak 2’si teslim edilmiş olan 3 kargomu da görüntüleyemiyorum dağıtıma çıktığı gün mesaj geliyor sadece. Sadece bende mi böyle bilmiyorum bilgisi olan var mı?

oraya dusmesi sans mlsf :))

• Singapor post ne kadar yavaşmış arkadaş yanwen 8 9 güne getiriyor kargoyu,14 gün oldu hala tr ye gelemedi kargo.
  • Öncelikle merhaba. Aliexpress ten güneş gözlüğü almayı düşünüyorum. 6 tane alacağım merak ettiğim gümrükte açıldığında paket içindeki sayıya göre mi işlem yapılıp vergi hesaplanıyor yoksa paket üzerindeki etikette bulunan fiyata göre mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: akbas7

Öncelikle merhaba. Aliexpress ten güneş gözlüğü almayı düşünüyorum. 6 tane alacağım merak ettiğim gümrükte açıldığında paket içindeki sayıya göre mi işlem yapılıp vergi hesaplanıyor yoksa paket üzerindeki etikette bulunan fiyata göre mi?

Büyük ihtimalle paketin üstündeki fiyata göre hocam. Ama gümrük memurunun boş anına denk gelip paketi açarsa ve gözüne değerli gibi gelirse onun belirleyeceği fiyattan da vergi ödeyebilirsiniz. Ya da sizden fatura fiyat bilgisi de isteyebilir.

Hatta 5 adetten fazla aynı ürün olduğu için gümrüğe takılıp geri de dönebilir. (Aynı üründe 5 sınırı vardı diye biliyorum)

Yani gümrük işi biraz da şans işi

• melifkaya kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.. deneyip göreceğiz o zaman..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akbas7 A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Şansınız bol olsun :))
  • 
Sayfa: önceki 19341935193619371938
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.