Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu •

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
36.721
Cevap
1.493
Favori
2.416.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 4550
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3953
  • Ortalama Mesaj Aralığı 58 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 116857
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4550
  • Favoriye Eklediklerim 1537
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • iso227 (3953 mesaj) Pi (599 mesaj) buraoca2 (563 mesaj) kerimcem (542 mesaj) hakan1581 (365 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (20121 mesaj) Mobil (12494 mesaj) Tablet (659 mesaj) Mini (1803 mesaj) Uygulama (1663 mesaj)
  • @
Giriş
    18 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Devridünya

02.07.2020 gümrük girişli kargomu az önce teslim aldım. Çin'den gelişi bugünle birlikte tam 30 günde oldu. İlk etapta Cainiao Super Economy Global ile çıkmıştı, sonradan Yanwen'e devredildi. Azerbaycan üstünden AZ koduyla takipsiz olarak geldi. Tek siparişte aynı satıcıdan 3 ürün aldım, tutarı düşük göstermesini istedim ve toplamda 15,64 TL vergi ödedim.
    Haber etmiş olayım @Atahan2626

|
    |
    Bahsedilenler: Atahan2626

• Onbaşı
    15 Mesaj

Bende bugün 1 dolar görünen kargomu aldım aynı tutarı ödedim 15.58 tl bu nasıl oluyor anlamadım geçen yıl 1-2 lira vergi vardı. Şimdi 1 dolara 1 dolar vergi mi alıyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Devridünya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    18 Mesaj

Yok bu zaten minimum tutar... Artık ne alırsan al, en az 15 lira ödüyorsun.
    |
    |
    kaptan_tsubasa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vay arkadaş ayıptır ya haberim yoktu bu rakamlara çıktığından. Bilgi için teşekkürler hocam

|
    |
    Devridünya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    gümrükçü memurları çok güzel anıyoruz grup olarak, belli ki kendilerine sövdürmeye bayılıyorlar. muhtemelen burayı okuyorlardır.
    |
    |

don't cry....
    soldier of fortune...
    ..but why why why can't it be oh can't it be mine..
    ...and I still wonder if you ever wonder the same and I still wonder...
  • Yüzbaşı
    403 Mesaj
    Arkadaşlar ben yaklaşık 2 ayı geçti Singapur postla takipli sipariş verdim bugün gümrüğe girmiş ama ben bayram için memlekete geldim evde kimse yok kargoyu alacak şuan olduğum adrese gönderme imkanı varmı acaba böyle bir şey başına gelen oldumu veya kargo kaç gün PTT de durur arayıp iade etmeyin gelip alicam 15 gün içinde desem olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Marmara Ege Karadeniz ve hatta Akdeniz cacık olur diyorum
  • Yarbay
    3416 Mesaj

9 gün tutma süreleri var, paket üzerinden yazan adrese gelir başka adrese gitmez.

Araya bayram girdiği için bu süre uzayabilir, sormak lazım.

Ayrıca benimde Singapore post ile aldığım takipli kargo PTT sitesinden "Send item abroad (EDI-received)" diyor, sizin gümrüğe girmesi ile bu yazı arasında kaç gün-hafta-ay var?
    |
    |
    archeuscaine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Standard shipppingle gelen UB takip kodlu kargoların PTT kodu oluyor mu? UB083055225LV ve UB084353543LV olmak üzere iki kargom var. Herkes takip ediyorum diye yazmış bir türlü bulamadım. Bir yardımcı olabilirseniz sevinirim

Orijinalden alıntı: cenkeder

Standard shipppingle gelen UB takip kodlu kargoların PTT kodu oluyor mu? UB083055225LV ve UB084353543LV olmak üzere iki kargom var. Herkes takip ediyorum diye yazmış bir türlü bulamadım. Bir yardımcı olabilirseniz sevinirim
    Merhaba ben de aynı sorunu yaşıyorum sipariş verirken takip edilebilir kargo seçmiştim UB ile başlayıp LV ile biten aynı böyle bir takip kodu var.

24 mayısta sipariş verdim 17 track gibi takip sitelerinde 5 haziranda Türkiye'ye gelmiş gözüküyor. Fakat PTT sisteminde barkod hatalı sonuç bulunamadı diyor. Üründen haber alabilmenin başka bir yolu var mı?

1 hafta 10 gün arası sürdü ben ayın 14 de İstanbul'a donucem bakalım normalde erken gelsin deriz 8nsallah biraz daha geç gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    EknCn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Marmara Ege Karadeniz ve hatta Akdeniz cacık olur diyorum
  • Yarbay
    3416 Mesaj

https://t.17track.net/tr#nums=UB083055225LV,UB084353543LV

Bu site üzerinden takip edebilirsiniz.
    |
    |
    cenkeder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sizin kargolardan haber var mı benim de tamamen aynı durum. Aynı kargo şirketi, aynı günlerden beri haber yok.
    |
    |
    lutufi123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eğer ürüne vergi çıkmadıysa ve gümrükte gözüküyorsa kimi zaman 5-10 günde bekletebiliyor, aynı kargo firması aynı sürede çıkan iki farklı satıcının ürünü aynı yolu izlediler birisi gümrükten hemen çıktı diğeri 10 güne yakın gümrükte bekledi.

Öyle bir şansınız da olabilir, ya da PTT şubesine ulaşınca ararsınız durumu anlatırsanız anlayışlı iseler yardımcı olurlar.
    |
    |
    archeuscaine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Çok ilginçtirki 14ünde vermiş olduğum sipariş bu sabah ptt tarafından teslim edildi. 11 gün gibi kısa sürede elime ulaşmış oldu.AliExpress Standard Shipping ile gönderim yapılmış yanwen kullanılmış çok hızlı elime ulaştı. yaklaşık 70 tl lik ürün almıştım 15.86tl vergi çıktı. klasik herkese sanırım 16 tl çıkıyor. virus bulaşır diye içlerinede bakmıyorlar sanırım artık hiç açılmamış geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Qwerty -- 25 Temmuz 2020; 13:32:57 >
    |
    |

Maalesef değişen bir şey yok, bizim kargolar gelmeyecek gibi
    |
    |
    kafabandi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam aldınızmı paranızı benimde haziranın 26 sında iadem vardı hala yatmadı canlı bağlantıda kuramıyorum banka ile ilgili bir sorunmu var eskide kuveyt kullanıyordum 7 günü geçmiyordu iadeler şu anda enpara kullanıyorum onunla ilgili bir sorun olabilirmi
    |
    |
    UğurDündarın Dövdüğü Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Dün evaya live falan yazdım sol altta chat düğmesi çıktı. Bağlandım yarım yamalak anlattım iadem var 26 gündür bekliyorum falan dedim. Kart numaramı yazdı bu mu diye sonra REFUND_THIRDPARTY_INTREACTION_ID altta uzun sıra rakam var öyle bir şey verdi dedi bunu bankaya ver baksınlar. Finansbanka yazdım bunu verdiler ne bu diye. O da diyor bu ne kodu biz kodla işlem yapmıyoruz. İş günü hesabından bakınca bugün 20. gün isterseniz pazartesiyi bekleyin belki yatar dedi. Bakalım pazartesi de para yoksa tekrar bağlanmaya çalışacağım aliexpresse. Bundan önce de iadem vardı 1 haftayı bile bulmamıştı halbuki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cengooo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynen benim de aynı şekilde. Sözde Türkiye ye 50 gün önce ulaştı ama paketten haber yok

|
    |
    kafabandi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3589 Mesaj
    Anker'den kulaklık almıştım. 20 dolar ödedim. Kulaklığın fiyatı 45 dolar falan. kuponla falan filan indirdik düşürdük 20 dolar ödedim. Ancak şimdi muhterem gümrüğümüz 118 TL vergi çıkarmış. Nasıl oluyor bu? 110 tlsi vergi yani 16 dolar yapıyor. %20 olarak hesaplarsak paketin üzerinde 80 dolar yazması lazım ki 16 dolar olarak hesaplasınlar ama mümkün değil.

Buna itiraz etme hakkımız var mıdır? Kulaklığın ücreti kadar vergi veremem kimse kusura bakmasın. Eğer düzeltmezlerse iade ederim paramı geri alırım. Yok böyle saçmalık

Reklamlar
Sohbet
Bitcoin
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.