Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.881.080
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13731374137513761377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. 21 nisan tarihinde bir akıllı saat siparişi verdim. Ürün 12 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı. Buraya kadar sorun yok. Sorun ise ürünün şarjı bittiğinde şarja takmam ve şarj sırasında çalışan ürünün şarjdan çıkardığım anda kapanması ve bir daha açılmaması. Bunun üzerine tabii ki satıcıyla iletişime geçtim, bana 5 saat aralıksız şarj et ve sonucu yaz dedi. Garanti olsun diye 6-7 saat şarjda tuttum ve sonuç aynı.

Ben de bunun üzerine tabii ki dispute açtım. Adım adım neler yaptığımı, cihazın ne sıkıntı çıkardığını anlattım. Saatin şarjdayken bir fotoğrafını ekledim ve ingilizce konuşarak 30 saniyelik bir video çektim açılmadığına dair.

Satıcı ise bana mesaj atarak şarj aletinde sıkıntı olabileceğini, istersem yeni bir şarj aleti gönderebileceğini söyledi. Ben de buna olumsuz yanıt verdim, çünkü hevesim kırıldı o kadar para ödediğim bir eşyanın bozuk çıkmasından dolayı ve kendisine ürünü kendisine geri göndereceğimi ve full refund yani paramın tamamını geri istediğimi belirttim.

Az önce gönderdiği mesajda da aynen şöyle demiş (çevirisini yazıyorum);

"Tabii ki olur. Fakat bizim doldurma işlemini yapabilmemiz için (ne demekse artık) lütfen dispute nedeninizi 'Bu ürüne artık ihtiyacım yok' olarak değiştirin."

Ben de bunun ne anlama geldiğini, neden böyle bir şey yapmam gerektiğini soran bir cevap daha attım.

Fakat kafama takılan nokta şurası; bu satıcının bir işgüzarlığı olabilir mi? Yani ben eğer dispute sebebini değiştirirsem (şuan ürün bozuk olarak görünüyor) acaba Aliexpress araya girdiğinde bana full refund değil de, çok daha az bir miktar mı ödeyecek?

Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim, satıcıya güvenmek içimden gelmiyor ama şöyle de bir durum var eğer Aliexpress araya girip çok daha az bir ücret iadesi yaparsa cidden ben yediğim kazıkla kalmış olacağım. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

• Schiaz kullanıcısına yanıt
    hocam ben olsam kesınlıkle degıstırmem cunku full refund almamanız ıcın oyle yapıyor ali... bu konularda cok hassas ben bır sıkıntı cıktıgında hemen basıyorum dısputeyı hıc de degıstırmıyorum ne kadar zaman gecsede alıex.... alıcının lehıne full refund prosudurunu ısletıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schiaz

Merhabalar. 21 nisan tarihinde bir akıllı saat siparişi verdim. Ürün 12 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı. Buraya kadar sorun yok. Sorun ise ürünün şarjı bittiğinde şarja takmam ve şarj sırasında çalışan ürünün şarjdan çıkardığım anda kapanması ve bir daha açılmaması. Bunun üzerine tabii ki satıcıyla iletişime geçtim, bana 5 saat aralıksız şarj et ve sonucu yaz dedi. Garanti olsun diye 6-7 saat şarjda tuttum ve sonuç aynı.

Ben de bunun üzerine tabii ki dispute açtım. Adım adım neler yaptığımı, cihazın ne sıkıntı çıkardığını anlattım. Saatin şarjdayken bir fotoğrafını ekledim ve ingilizce konuşarak 30 saniyelik bir video çektim açılmadığına dair.

Satıcı ise bana mesaj atarak şarj aletinde sıkıntı olabileceğini, istersem yeni bir şarj aleti gönderebileceğini söyledi. Ben de buna olumsuz yanıt verdim, çünkü hevesim kırıldı o kadar para ödediğim bir eşyanın bozuk çıkmasından dolayı ve kendisine ürünü kendisine geri göndereceğimi ve full refund yani paramın tamamını geri istediğimi belirttim.

Az önce gönderdiği mesajda da aynen şöyle demiş (çevirisini yazıyorum);

"Tabii ki olur. Fakat bizim doldurma işlemini yapabilmemiz için (ne demekse artık) lütfen dispute nedeninizi 'Bu ürüne artık ihtiyacım yok' olarak değiştirin."

Ben de bunun ne anlama geldiğini, neden böyle bir şey yapmam gerektiğini soran bir cevap daha attım.

Fakat kafama takılan nokta şurası; bu satıcının bir işgüzarlığı olabilir mi? Yani ben eğer dispute sebebini değiştirirsem (şuan ürün bozuk olarak görünüyor) acaba Aliexpress araya girdiğinde bana full refund değil de, çok daha az bir miktar mı ödeyecek?

Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim, satıcıya güvenmek içimden gelmiyor ama şöyle de bir durum var eğer Aliexpress araya girip çok daha az bir ücret iadesi yaparsa cidden ben yediğim kazıkla kalmış olacağım. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    Video cekmissin, YouTube a yukle, alinin dispute bölümüne de link at, onlar da baksın. Ürün arızalı bölümünü değiştirme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pusula önerisi olan var mı?
    Düzgün bir pusula lazım bana. Hassas olması gerekiyor. 60-70m yüksekteki metal kolların açısını ölçmem lazım.
  • SaMoVe kullanıcısına yanıt
    Hocam bana 3 4 antenli birşey lazım modem tipi direk prize takılanlardan değil

• bizimkiler yanlız şu dokunmatik prizleri çok sevmedi görsellik şahane lafım yokta kullanışlık açmada problem alışmışlar prize duvara bakmadan ezbere ışık açmaya haliyle elleri panelde alakasız noktalara dokununca zor açıyorlar şimdi bana bunu sök eskisini tak diyorlar eski kafalı teknolojiden anlamayan bir aileniz varsa düşünün derim masraf yapmadan..alışırsınız dedim ağız büktüler hiç eski kırocan prizleri takasım yok...ben çok beğendim kendi evime kesin takıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Mayıs 2018; 14:17:19 >
  • Schiaz kullanıcısına yanıt
    Dispute açma sebebinizi değişmeyin bence... Yapılacak herşeyi yapmışsınız bende merak ettim sonucu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

arkadaşlar, bu ali express deki coin ler, çok fazla biriktirince ekstradan özel bir indirim vs sağıyor mu? misal 400-500-1000 tane olunca şu kadar indirim vs gibi?
    Bende +5000 var ekstra biseyi yok bilgin olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

Video cekmissin, YouTube a yukle, alinin dispute bölümüne de link at, onlar da baksın. Ürün arızalı bölümünü değiştirme.

Alıntıları Göster
    Videoyu kanıt ekleme kısmından eklemiştim, şimdi de youtube'a ekleyip dispute açıklama kısmını düzenleyerek ekledim. Sonucu göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schiaz -- 5 Mayıs 2018; 21:31:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

bizimkiler yanlız şu dokunmatik prizleri çok sevmedi görsellik şahane lafım yokta kullanışlık açmada problem alışmışlar prize duvara bakmadan ezbere ışık açmaya haliyle elleri panelde alakasız noktalara dokununca zor açıyorlar şimdi bana bunu sök eskisini tak diyorlar eski kafalı teknolojiden anlamayan bir aileniz varsa düşünün derim masraf yapmadan..alışırsınız dedim ağız büktüler hiç eski kırocan prizleri takasım yok...ben çok beğendim kendi evime kesin takıcam
    Onları sök tak da sıkıntılı, livolo kullanıyorum bende, cok güzeller. Elektrik açıkken elektrik gittiğinde kapalı olarak giriyor devreye. Işığı da var, inat et değiştirme bence, insanlar alışır.. Yada başkasına ver. Kurtul onlardan..

Eskisi durdukça göze batacaktir. Kolay gelsin

• Arkadaşlar voltaj test edici usb lazım. Doğru ölçüm yaptığını bildiğiniz bir ürün var mı rasgele almak istemiyorum.

• sevgili arkadaşlar merhaba, iphone X için kılıf bakıyorum. kendim baktım da, sizin de aldığınız kullandığınız varsa, linkinizi beklerim.
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    Merhaba kılıf için baseus marka tavsiye ederim ürünleri gayet kaliteli oluyor fiyatlarda oldukça ucuz

• Şu anda alsak gönderim süresinin uzunluğunu gözönüne aldığımızda %18 vergi ödeyecek miyiz?
  • 147 dolarlık bi çadır siparişi verdim inş gümrüğe takılmaz ama takılırsa ne kadar öderim.nasıl öderim.
  • Kaliteli kayak gözlüğü almayı düşünüyorum yardımcı olacak var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu an alixpressde kablosuz oyuncu mouse çok iyi fiyata DP si düşük ama olsun aşşarıdaki linkde bulabilirsini

http://s.click.aliexpress.com/e/zjur7M3

• Arkadaslar aliexpress cebim hakkinda bilgisi olan var mi ?

https://forum.donanimhaber.com/aliexpres-cebim-cuzdan-hakkinda-bir-sorum-var--132720656#132721167

• önerdiğiniz düşük fiyata mp3 çalar(50 TL civarı) var mı? Türkiye'den de olabilir fark etmez.
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Bu özelliği kullananı zor bulursun ama amazonda bu özelliği kullanan çok bende kullandım, kampanya yapıyordu.
    Mesela 80 dolar para çekiliyor kartından 88 dolar oluyor hesabında ve istediğin ürünü alırken kullanabiliyorsun.
    Fakat alide extra bir şey olmadığından bugüne kadar kimse kullanmamıştır, kampanya yapsa değerlendirirdik.
    Ama mantık olarak aynı olması lazım cüzdanına eklediğin 20-30 doları her alışverişte kullanabilmen lazım.
    Geri alabilme olayını unut yani 30 dolar yatırdın, 27,5 kullandın 2,5 iade yok öyle bir şey onu da kullanacaksın.
    Umarım yeterli olur bu bilgiler sana, nihayetinde dene ver gör.
  • 
Sayfa: önceki 13731374137513761377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.