Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1061. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.515
Cevap
1.503
Favori
2.881.034
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10591060106110621063
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ruzgar63

Küçük power bank arayanlar için tavsiye ederim.

telefonun yarısı kadar boyutu var.

Turkey post ile gönderdi. 8 günde teslim aldım

USAMS 10000mAh Power Bank

http://s.aliexpress.com/euENVRvu

Hocam Xiaomi nin v2 10.000 mah lik powerbanki daha mantikli bence, hem buradan alinabiliyor hemde en azindan Qc 2.0 destekli. Eger daha fazla verebilecekseniz Pro versiyonu hem Li-Po, hem Usb Tip C girisli (kimi arkadas icin dezavantaj olabilir), hemde Qc 3.0 destekli.

Tabiki bu benim görüşüm, Xiaomi daha kalitelidir demiyorum, ki Xiaomi Powerbankte de sorun yasayan cok fazla arkadas oldu. Evde 3 adet Xiaomi powerbank kullanılıyor, suan icin bir sorun yasamadik hicbirinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gordon Milne kullanıcısına yanıt
    Hocam satıcıya şunu sorun " Have you ever shipped my parcel? " bu cümle "benim ürünümü hiç kargoya verdiniz mi?" demek oluyor. Eğer kargoyu vermediğini söylerse paranızı geri istediğinizi söyleyin " would you kindly give my money back?". Büyük ihtimalle sorun çıkarmadan dispute ile parayı geri verir. B seçeneğini seçin ve dispute açın. Full refund (tüm parayı geri istediğinizi) seçin. Elinizdeki resimleri yükleyin ve " Seller didn't ship my parcel. I want all my money back" yani "satıcı ürünü kargolamadı. Tüm paramı geri istiyorum" yazın. Dispute kabul olur ve bir süre sonra paranız geri yatar.

Bu senaryoyu resimlere göre yazdım çünkü satıcı hiç kargoya vermemiş gibi görünüyor. Eğer daha fazla çeviri lazım olursa yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Usbehci -- 23 Eylül 2017; 20:3:35 >
  • ahbap kullanıcısına yanıt
    kulaklığı satın aldım. fiyat uygun. toshiba laptopta ses %50de kulaklarım zangırdıyor. daha fazlasını açmaya cesaret edemedim. tiz bass on numara. kulaklarım zangır zangır titrerken bile seste en ufak bir cızırtı bile yok. zaten satış rakamlarına ve yorumlara bakarsan kalitesini görürsün.
  • iso227 kullanıcısına yanıt
    cr2016 benim arabanın uzaktan kumandasında kullanılıyor zaten 20 genişlik 16 derinlik kodu pilin. sadece derinlik farkı var yani 2016 yı iletken bir malzeme ile sıkıştırarak 2032 yerine geçici olarak kullanabilirsiniz.
  • Reco. kullanıcısına yanıt
    Pardon belirtmeyi unutmuşum ben 55 liraya aldım.

Şu anki fiyata aldanmayın.

Ama her Powerban kın kalitesi bir değildir.

yani ucuzluk yada pahalılık göreceli bir şey

Markası olmayan powerbank bile ucuza satılıyor.

Ben kendim küçük olduğu için pahalı olsada alırdım.

Telefondan büyük bir cihazı niye taşıyayım

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Valla niye yalan söyleyeyim benim için tasarımı ve boyutu önemli.

çanta falan kullanmıyorum taşıması kolay oluyor

• Arkadaslar Ykz Magasinda yine bu 2 cikisli standart sarj adaptöründe indirim var, 50 jetona 1 dolarlik cek de alirsaniz 1 dolara geliyor urun.

Evrensel USB Şarj AB ABD Duvar Şarj Cep Telefonu Şarj Cihazı iPhone Samsung Xiaomi Huawei için port Şarj usb adaptörü Tak Y6

http://s.aliexpress.com/Y3eIzaMn

(from AliExpress Android)

Eger Qc 3.0 ve tek cikislisini da isterseniz, 3.74 dolara geliyor yine 50 jetona 1 dolarlik cek degisimi ile. Ürün nasildir bilemiyorum ama 3.74 dolarlik fiyati iyi. Daha once almis olan arkadaşlar var ise fikir verebilirler.

Qualcomm 2.0 Qualcomm 3.0 Hızlı şarj, YKZ USB Telefon Şarj Samsung Xiaomi Huawei Qc 3.0 için AB USB Duvar Şarj Hızlı Y1

http://s.aliexpress.com/z2m2UruQ

Birde Yine Usams in klasik 1 metrelik surekli ucuz satilan Tip C kablosu, magazanin dağıttıgi 1 dolarlik bedava cek ile 0.68 dolara geliyor. Eger ikinciyi de alicaksaniz, yine 50 jetona 1 dolarlik cek degisimi ile 0.68 dolara geliyor.

USAMS USB Tip C Kablo Tipi-C Kablo Samsung Gaxaly S8 S8 artı Huawei Meizu Xiaomi mi6 mi5 mi4 oneplus 5 USB-C Şarj Kablosu

http://s.aliexpress.com/rmIrQv22

@Pi

Hocam klasik dh sorunundan oturu sizi etiketleyemedim bjr türlü. Ben dayanamadim 2 tane daha usams kablo siparisi verdim, bu arada Spedu artık usb kablo satmiyormus, sanirim zarar ettirdik firmaya Ykz ceki ile 1 dolara tekrar adaptör aldim, Qc destekli adaptörü de alacaktim ama 1 tane cek aldiriyormus firma jeton ile, bu kötü oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar63

Valla niye yalan söyleyeyim benim için tasarımı ve boyutu önemli.

çanta falan kullanmıyorum taşıması kolay oluyor

Anladim hocam tasarim onemli ise haklisiniz, siz ucuza almissiniz birde Ben suanki fiyati icin konuşmuştum, ucuza uzun olan ürünü var sanirim suanda.

• Usbehci kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler

Zamanında 1 tl ye 7-8 tane aldım o kablodan şimdi pahalı geliyor usams.

• quote:

Orijinalden alıntı: Canmacva

Zamanında 1 tl ye 7-8 tane aldım o kablodan şimdi pahalı geliyor usams.

Doğru hocam haklısınız, bende de 5-6 tane Micro Usb - USB Tip C karışık Usams kablo oldu. Spedu kabloların sayısı ise 30 dan fazladır 5-6 Tane Aukey şarj aletleri ile gelen Micro USB kablo var. 4-5 tane Ugreen kablo var yedekte. Ykz, Orico markalarından da 7-8 tane kablo vardır muhtemelen Kolideki kablo markalarını ve sayılarını bende tam hatırlamıyorum artık, toplamda 60 adeti geçti Şuanda Blitzwolf Ampcore serisini kullanıyorum hem Micro USB hemde Type C için; günlük olarak

Çift taraflı kullanılabilen Micro Usb kablo ise 1 adet Ugreen var evde, babam kullanıyor. Diğer cihazlar ile kullanmak için 5-6 adet daha sipariş vereceğim babamın isteği üzerine ben masrafa giriyorum Uygun fiyatlı, farklı markadalarda bulamadım Çift Taraflı Micro Usb kabloları; sizin bildiğiniz uygun fiyatlı marka varmı? Açıkçası genelde Bluetooth hoparlör vs. en fazla 1 amper çekecek cihaz kullanılacağı için; uygun fiyatlı olsa benim için daha iyi olacak

Şimdiki aldıklarımı da arkadaşa hediye etmek için aldım

Takip etmek lazım fiyatı indiriyorlar.

Bide konuda çoğu arkadaşın dediğini ben haftalar önce demiştim. yani Aliexpress artık satıcılarını kolluyor. Disputelerin çoğunda ürünü geri gönderin diyor. Satıcılarda çakallık yapıyor. zaten eskisi gibi markasız ürün satışınada pek izin vermiyor. fiyatlar sürekli yükseliyor marka kaliteden dolayı

Hocam 50 jetonla 1 dolar nasıl alinabiliyordu

• FORUMDA BİR TARTIŞMA SÖZ KONUSU
    ''ALİEXPRESS SATICIYI KORUYORMUş,MÜŞTERİ KORUMUYORMUŞ...''

Bu konuda çok temiz iyi insanlar var sözüm meclisten dışarı.aliexpress`den ürünleri bedavaya getirmeye çalışan ''insanlar'' çoğalınca Aliexpress`de dispute işlemini zor hale getirdi farkındayım.haklılarda böyle üçkağıtçılar olunca böyle oldu.dua edin alışveriş yapamya devam edebiliyoruz bunada şükür.
    fakat bilinçli alıcı herzaman hakkını alır,parası çöpe gitmez.bu yıl 11 bin dolarlık alışveriş yaptım 300 kusur dispute deneyimim oldu.Aliexpress`den 10 dolarım bile çöpe gitmedi hakkımı her zaman aradım 1 dolarlık üründe bile.
    diyeceklerim bu kadar,iyi alışverişler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iso227 -- 23 Eylül 2017; 21:47:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepcancan

Hocam 50 jetonla 1 dolar nasıl alinabiliyordu

Hocam Telefon uygulamasında; Jetonlar bölümünden, orta kısımda jetonla çek değiştir gibi birşey yazıyor. Oraya tıklayıp, oradaki kısımdan, Mobil cihazlar ve aksesuarlar kısmında bulabilirsiniz mağazaları.
    Çok sağolun bilgi için. Peki Quickcharge olmayan telefonlar ve cihazlar, Quickcharge'lı adaptör ile şarj olur mu?
    Hocam ayrıca bu usams kabloyu 0,66$ yapamadım, sadece tek kupon kullandırıyor. 50 jetonla bir kupon aldım, bir de mağazanın kendi bedava kupon veriyor ama sadece bir tanesi kullanılabiliyor. Siz nasıl yaptınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Usbehci -- 23 Eylül 2017; 22:44:0 >
  • iso227 kullanıcısına yanıt
    Satıcıları kolluyor demek istediğimiz şu yönde.

her ne olursa olsun ürün kusurluysa veya bozuk gelmişse yada yanlış ürün ise Aliexpress geri istiyor.

eskiden ürün iadesi kolay kolay istemezdi

Yoksa bizimde paramız kimsede kalmıyor.

Arkadaşları uyarmak istedim.....

• Arkadaşlar sürenin bitmesine 1 gün 16 saat kaldı ürün gelmedi, bana dispute açtırmıyor sürenin bitmesini bekle tarzında birley diyor? Ürünü alalı 2 ay oldu neredeyse daha fazla süreyi uzatmak istemiyorum, bu süre bitince parayı aktarmıyormu? Ben dispute ne zaman açacağım? Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler aliexpress'den EMS taşıma ile ürün alıp gümrüğe takılan oldu mu? Araba için Android multimedya sistemi aldım 250$'a. Gümrüğe takılırsa ne olarak yazar nasıl anlarım? ödemem gereken vergi ne kadar olur?
    En son hareketler şu şekilde.

1 18/09/2017 19:06:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
    -
    - China (Yurt Disi)
    2 18/09/2017 23:57:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
    -
    - China (Yurt Disi)
    3 19/09/2017 23:10:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
    -
    - China (Yurt Disi)
    4 23/09/2017 06:55:33 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
    -
    - Turkey
  • ruzgar63 R kullanıcısına yanıt
    hmm hiç başıma gelmedi sanırım yeni yapmaya başladırlar bunu.
    yapmamız gereken lşikayet etmek ve durumu anlatmak.
  • 
Sayfa: önceki 10591060106110621063
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.