Şimdi Ara

Alienware Laptoplar Sıkıntılı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar yurtdışında tanıdığım var ve önümüzdeki 2-3 ay içinde bana laptop alacak. Bende küçüklüğümden beri Alienware laptoplara meraklıyım ama birçok yerde Alienware laptopların sıkıntı yaşattığını söyleyenleri gördüm bu doğru mu? Alienware almalı mıyım? Alacağım model Alienware m17 r2 yeni versiyonlarını bekliyorum 10.nesil İntel ve RTX Super serisini. 21 Mayıs'ta çıkacak?

• Yurtdışı imkanın varsa Gigabyte Aero serisinin yeni oledli modelleri ve Razer Blade serilerini değerlendirebilirsin 1600usd civarı fiyatlar. Artı eksi 100 dolar oynuyor indirimlere göre. Ben şahsen hangisini uyguna denk getirirsem onu alırdım. Bir yanda oled var bir yanda da alaşımlı metal kaliteli kasa var. Donanımlar aynı soğutmalar başarılı zaten.
  • Merhabalar,

Acikcasi iyi olacak hastanin doktor ayagina gelirmis demek istiyorum :) neden mi ?

Yaklasik 2 saat once Bestbuy dan Alienware m17 R2 modelini almis bulunmaktayim hatta buraya da bir grup vs var mi acaba diyerek arattirma yaptigimda konunuzu gordum. Amerikada yasiyorum ve aldigim bilgisayardan cok memnunum (simdilik)

Malzeme kalitesi, kasa sicakligi, goruntu kalitesi (17.3 inch. 144 mhz) cok memnunum.

Benim aldigim model RTX 2070 ekran karti ve 9750H islemcili olan model. Daha once hic Alienware kullanmadim. Macbook pro ve MSI kullanmistim. Ikisini de aratmadi.

Simdilik begenmedigim tek yani, speakerdan gelen ses MAC kadar tatmin etmedi beni. Kotu diyemem kotu degil ama bir Apple kalitesi ne yazik ki yok. Kulakliklarimi taktigimda efsane sesi aldim o konuda sorun yasamadim.

Simdilik aklima gelenler bunlar, sormak istedigin bir soru olursa elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisirim.

Iyi gunler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maske187

Merhabalar,

Acikcasi iyi olacak hastanin doktor ayagina gelirmis demek istiyorum :) neden mi ?

Yaklasik 2 saat once Bestbuy dan Alienware m17 R2 modelini almis bulunmaktayim hatta buraya da bir grup vs var mi acaba diyerek arattirma yaptigimda konunuzu gordum. Amerikada yasiyorum ve aldigim bilgisayardan cok memnunum (simdilik)

Malzeme kalitesi, kasa sicakligi, goruntu kalitesi (17.3 inch. 144 mhz) cok memnunum.

Benim aldigim model RTX 2070 ekran karti ve 9750H islemcili olan model. Daha once hic Alienware kullanmadim. Macbook pro ve MSI kullanmistim. Ikisini de aratmadi.

Simdilik begenmedigim tek yani, speakerdan gelen ses MAC kadar tatmin etmedi beni. Kotu diyemem kotu degil ama bir Apple kalitesi ne yazik ki yok. Kulakliklarimi taktigimda efsane sesi aldim o konuda sorun yasamadim.

Simdilik aklima gelenler bunlar, sormak istedigin bir soru olursa elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisirim.

Iyi gunler.
    Tekrardan merhabalar,

Dun bilgisayar butun guncellemeleri yaptiktan sonra BIOS arizasi verdi bende iade etmek zorunda kaldim.

MSI GS75 Stealth rtx2080 32GB ram I7 9750 olan modelini siparis verdim.

Bi demek degil ki butun Alienware bilgisayarlar sikintili ama bir kere sogudum tekrar almak istemedim.

Iyi gunler

• Forumda bulabileceğin nadir Alienware kullanıcılarından biriyim. Bende m15 r1 olan model var. Ürünü şubat ayında Birleşik devletlerden aldım. Ancak cihaz şansıma sorunlu çıktı. Zaten sorunlu olmasa bile ince cihaz olduğu için iyi bir ısınma yapıyor. İçinde Alienware Command Center denen bir illet var. Aylardır düzeltemedim. Cihazı tamir edemedikleri için bana m15 r2 gönderecekler. Şu zamana kadar deneyimlerim ile tavsiye etmem. Ama yerine razer almanı da tavsiye etmem. Dersen ki tamamıyla mı kötü hayır aksine internette fazla memnun bir şekilde kullanan çok sayıda insan var. Ancak bu cihaz ısınıyor ciddi anlamda hem de. Bu nedenle eğer ısınması sorun olmazsa al derim. Sağlam cihazlar. Alırsan beyaz renk alma çünkü kir tutuyor. Ayrıca en üst tepe özellikleri de alma çünkü ince cihaz soğutamıyor. Şimdi r3 olan seri çıkacak. Soğutmayı iyileştirdik diyorlar ama göreceğiz. Bu sırada r2 olan modeller indirime girer belki iyi fiyata yakalayabilirsin. Alırsan 2060 üstü veya i7 üstü alma. Ayrıca ram r2 vve r3 de anakarta dahili geliyor ondan ram'i alırken yüksek tutmaya çalış.

• darkgamer_gs kullanıcısına yanıt
    Servise amerikada mı gönderdiniz yoksa türkiye de mi?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Çalışma mantıkları önce uzaktan sorun teşhisi yapıp sonra cihazın onlara gönderilmesini istiyorlar. Ben önce Amerika'daki servisle görüştüm ancak servise gitmesi gerektiği anlaşılınca garantimi Türkiye'ye transfer ettim. Cihazın yerinde servis garantisi olduğu için onlar benim evime geldiler parça ile.
    Yerinde evde garanti vardı o modelllerde doğru. Unutmuşum.
    Türkiyeye transferde ek ücret vs oluyor mu, tr de garanti 1 yıl mı 2 yıl mı geçiyor?
    Tamamıyla Dell’in kabul etmesine bağlı. Ekstra bir ücret alınmıyor. Benim garanti 1 senelikti Türkiye’de de 1 sene. Buraya alındıktan sonra Dell’in tanımladığı garanti kapsamı değişebiliyormuş. Yakın zamanda bu durumun şirkette mağduriyet yarattığını ve garanti taşıma işlemleri konusunda eskisi kadar esnek davranmayacaklarını söyleyen bir yazı göndermişler Türkiye’deki servise. Konuştuğum arkadaş son konuşmamızda söylemişti. Aklınızda bulunsun. Alırsanız premium garanti için biraz daha para ödeyin. En azından uluslararası kapsamı olur.
    Şu anda yurtdışından alma düşüncem yok ama öğrenmek istedim. Çevremden gidenler oluyor, onların da merak ettiği konuydu. Teşekkürler.
    Yurtdışından Türklerden çok alan var ki adamlarda mağduriyet düzeyine gelmiş:)
    Yurtdışından alınan bir üründe 1 yıl garantili olarak Tr de geçmesi yeterli. 2 yıl yapan şu an da yok gibi sanırsam.
  • Selamlar 3 yildir Alienware kullaniyorum benim modelim bi onceki seri, AW 17R4 Modeli GTX 1060 7700HQ ile donatildi. Genel olarak Alienware cihazlarda ben kronik bir soruna denk gelmedim. Benim makine 4.7 kg adeta bir tank AW urunlerine ben de eskiden beri merakliyimdir malzeme kalitesi olarak premium cihazlar. 17 serisi gibi ust seriler ozel malzemeler ile magnezyum vs gibi malzemeler kullaniliyor agirligin sebebi biraz sogutma sistemi, ben cok memnunum ozellikle sogutma sisteminden. ufak tefek mavi ekranlar aldim ilk basta ama elbette yazilimsaldi. Ekranimda cok ufak bir olu piksel var ama hic dert etmiyorum cunku farkedilmesi neredeyse imkansiz gibi, Sana tavsiyem amazon reddit ve gibi sitelerde kullanicilarin yorumlarini dikkatli oku. Ben tavsiye ederim. Amblemi yeter.

Yani mağduriyet olmasa bile özellikle Alienware marka cihazlar TR'de çok az satılıyor ve satılanlar da ciddi pahalı vergiler ile. Dolayısıyla şirket mantığı işlerine gelmiyor bu desteği herkese sunmak. Olayın çözüm yolu premium garanti alarak çözülüyor yine de.
  • mratt kullanıcısına yanıt
    Siz daha eski seri bir cihaz kullanıyorsunuz. Son çıkan m serisi ve area 51 m ile bu kalitelerini ciddi anlamda bozdular. Mesela area 51 m için değiştirilebilir gpu ve cpu var dediler ikinci nesli çıkınca biz üst jenerasyonlar için söz vermedik diyip kıvırdılar. M serisi 3 cihazların 3. jenerasyonu çıktı ilk ikisinde ısınma problemleri var ve 3. için durum belli değil. Şirket Dell ile birleşince maalesef kalite kayıplarına uğradı. Hatalı fabrikasyon cihaz üretimi çok yüksek. Ekranda ışık sızması, coil whine denilen ses, anakart ve fan hataları, beyaz renkli cihazlarda renk değişimi vs. Kullanıp da memnun olanı var mı kesinlikle evet. Ama aldıktan sonra uv yapmak, termal macun ve padi değiştirmek, bios konusunda performansı düşürmedikleri bir sürümde kalmak gerekiyor. Ben aynı zamanda reddit, notebookcheck gibi sitelerde de Alienware cihazlarla alakalı aktif olarak bulunuyorum. Özellikle çok fazla sorun yaşayan kişi görüyor olmak marka adına üzücü.

Fiyat epey yüksek olunca alanda az oluyor ne yazık ki.
    Yani aynı fiyata bir Asus'un bir MSI'ın sunduğu cihaza bakıyorum bir de Alienware. Kesinlikle değecek bir getirisi yok. Kendim uygun fiyata almasam zaten tercih etmezdim.
    Evet hocam, msı'ın altta kalır bi yanı yok. Alienware de evde garanti servis olayı güzel.
    Yerinde servis aslında Dell'in uygulamış olduğu bir servis çeşidi. Servisle yaşadığım deneyimlerden sonra çok da pozitif kelimeler söyleyemeyeceğim. Aylardır bilgisayarın problemini çözemeyen bir servise başarılı denmesi zor.
    Şaşırdım ama doğrudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkgamer_gs

Siz daha eski seri bir cihaz kullanıyorsunuz. Son çıkan m serisi ve area 51 m ile bu kalitelerini ciddi anlamda bozdular. Mesela area 51 m için değiştirilebilir gpu ve cpu var dediler ikinci nesli çıkınca biz üst jenerasyonlar için söz vermedik diyip kıvırdılar. M serisi 3 cihazların 3. jenerasyonu çıktı ilk ikisinde ısınma problemleri var ve 3. için durum belli değil. Şirket Dell ile birleşince maalesef kalite kayıplarına uğradı. Hatalı fabrikasyon cihaz üretimi çok yüksek. Ekranda ışık sızması, coil whine denilen ses, anakart ve fan hataları, beyaz renkli cihazlarda renk değişimi vs. Kullanıp da memnun olanı var mı kesinlikle evet. Ama aldıktan sonra uv yapmak, termal macun ve padi değiştirmek, bios konusunda performansı düşürmedikleri bir sürümde kalmak gerekiyor. Ben aynı zamanda reddit, notebookcheck gibi sitelerde de Alienware cihazlarla alakalı aktif olarak bulunuyorum. Özellikle çok fazla sorun yaşayan kişi görüyor olmak marka adına üzücü.
    Teşekkür ederim, alienware hakkında siz benden fazla teknik bilgiye sahipsiniz anlaşılan. Çok şükür termal macun değişimi anakart problemleri gibi ciddi sorunlar yaşamadım sanırım doğru üretim partiye denk gelmiş olabilirim. Kontrol aşamasından geçerken çok da dikkat edilmiyor anlaşılan ya da zayıf malzemeler ile donatıldığından bir süre sonra arıza vermesi alienware markası açısından üzücü.. Alan arkadaş eminim ki söyledikleriniz dikkate alarak yola çıkacaktır.

• mratt kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabınız için. Sırf bu konuda yeterli desteği sunmak adına Donanımhaber'deki Alienware laptop konusunu üzerime aldım ve sorusu olan herkesi o konuya beklerim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.