Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (305. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    onu tam olarak bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla üründen ürüne değişiyor.fakat genelde %20 civarında
  • Aliexpress'ten China post registered air mail ile aldığım ürün ptt sitesinde 06.04.2016da Çinden yurtdışına gönderildi şeklinde görülürken ,China post'ta takip yapılınca 15.04.2016 Guanzhou DEparture yazıyor,bu nasıl olur,ürün 15.04.2016 ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****
    da mı Çinden ayrıldı? ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

• Blizzard Days kullanıcısına yanıt
    satıcıyla iletişime geçip iade et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: axellus1

arkadaşlar merhaba;
    14.04.2016 güne 13:53 te aliexpressten vermiş olduğum siparişte China Post Registered Air Mail ile gönderim yazıyordu. 14.04 2016 23:00 postNL ile takip numaralı gönderim yapıldı. 52 dolarlık bir saati. isim kısmına acele ile kendi ismin yerine adres bilgisi yazdım. sormak istediğim ptt teslimat sırasında sıkıntı çıkartabilir mi? birde saat sim kart destekli bir saat, yani içinden imei numarası var bunun gümrükte telefon muamelesi yapılıp takılma ihtimali var mıdır? sonuç ta sim kart takıldıktan sonra telefon görüşmesi ve sms alıp gönderebiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: axellus1

arkadaşlar merhaba;
    14.04.2016 güne 13:53 te aliexpressten vermiş olduğum siparişte China Post Registered Air Mail ile gönderim yazıyordu. 14.04 2016 23:00 postNL ile takip numaralı gönderim yapıldı. 52 dolarlık bir saati. isim kısmına acele ile kendi ismin yerine adres bilgisi yazdım. sormak istediğim ptt teslimat sırasında sıkıntı çıkartabilir mi? birde saat sim kart destekli bir saat, yani içinden imei numarası var bunun gümrükte telefon muamelesi yapılıp takılma ihtimali var mıdır? sonuç ta sim kart takıldıktan sonra telefon görüşmesi ve sms alıp gönderebiliyor.

cevap verebilecek arkadaş varmı acaba?

• axellus1 A kullanıcısına yanıt
    Simkarti yuvası olan her şey gümrükte takılır. Saat oldugu icin gümrükte pek dikkate alinmayabilir.Postnl iyi bir kargo. Gayet hızlı. Gecenlerde 74 dolarlik arac ici kameramı 15 gunde ulastirdi. İsim konusuna bir şey diyemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, telefon için jelatin sipariş vermiştim, takipsiz. Takip numarası ''02919938244'', daha önce 17track'ta çıkıyodu ama artık çıkmıyor. 7-8 Nisan gibi Türkiye'ye geldi diye biliyorum ancak hâlâ elime ulaşmadı. Sizce bir terslik var mıdır ?

Ayrıca eğer evde bulamazlarsa kapıya kağıt yapıştırırlar mı ?
  • leEco cevap için teşekkürler. henüz 1 hafta oldu Türkiye ye giriş yapmadı. gümrükte de takılırsa artık kısmet deriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axellus1 -- 22 Nisan 2016; 0:08:22 >
  • Beyler bu sitelerden alınan mallarda vergi,gümrük nasıl oluyor ve de güvenilir mi?

• createemir kullanıcısına yanıt
    Benim 80 gün oldu hala gelmedi. Adreste kimseyi bulamazlarsa fatura gibi kapıya bırakabilirler. Kayıtsız olduğu için postacının umrunda bile olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leEco -- 22 Nisan 2016; 14:49:15 >
  • REGULARY kullanıcısına yanıt
    Değeri 75 euro'yu aşmayan ürünler gümrük vergisinden muaftır. Aynı üründen tek seferde çok miktarda sipariş verirseniz ve aynı kolide gelirse değeri ne olursa olsun gümrüğe takılma ihtimali büyüktür. %20 gümrük vergisi ödeyerek gümrükten geçirebilirsiniz ancak. Güvenilirliğine gelirsek; 2 yıldır bu siteden çok sayıda ürün sipariş verdim ve tamamı elime sağlam bir şekilde ulaştı. Zaten şayet ürün elinize ulaşmaz ise satıcıya paranın ödenmesi için onay vermezsiniz ve paranız iade edilir.
  • CiHan.Demirelli C kullanıcısına yanıt
    Gümrüğe takılırsa %20 gümrük vergisi ödeyerek ürünü alabilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar ziraat öğrenci banka kartımla aliexpressden alışveriş yapmaya calıstıgımda son secure code aşamasında telefonuma kod gelmiyor sisteme telefonum tanımlı olduğu halde bu sorunla karşılaşan varmı yardım edicek birisi varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiefDunklen

Merhaba arkadaşlar ziraat öğrenci banka kartımla aliexpressden alışveriş yapmaya calıstıgımda son secure code aşamasında telefonuma kod gelmiyor sisteme telefonum tanımlı olduğu halde bu sorunla karşılaşan varmı yardım edicek birisi varmı

Hocam 4,5G kullanmaya başladın mi ??

• Herkese merhaba arkadaşlar. 11 nisanda 4 tane ürün sipariş verdim. Kılıf, BT hoparlör, usb çoğaltıcı ve 64 gb sd kartı. Kılıf benim için en gerekli şey şuanda. Neyse kılıfı China post registered air mail ile aldım. hoparlör PostNl. Çopaltıcıyı ne yazıkki small packet plusla aldım. Sd kartı Singapore postla. şimdi size bu ürünlerin trackinglerini atacağım. ve birkaç sorum olacak.Şu Kılıf:
    RI*********NL
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

Sd Kart
    RB*********SG (Sanırım bu ya Türkiye'de yada çok yakın)

Usb çoğaltıcı(Small packet plus, track yaptığımda tek 2 şey yazıyor)

Son olarak Hoparör(PostNL)
    RS*********NL

Şimdi sorulara geçelim. Arkadaşlar sizce Kılıf ve sd kart elime ne zaman ulaşır?
    Hoparloru sipariş edeli 10 günü geçiyor fakat hala bir haraket yok. Kargoya hazır yazıyor sadece. Sizce bu hoparlor Hollanda' danmı geliyor?
    Birde usb çoğaltıcı elime kaç günde geçer? Teşekkürler.

• aliexpressten salomon speedcross 3 erkek ayakkabısı alacağım. Sanal kartla mı yapmalıyım alışverişi? ayrıca kargo china post air maille gelse takipli mi oluyor?
  • screamtoronto kullanıcısına yanıt
    sanal kartla daha güvenilir. evet takipli olur.
  • Arkadaşlar şöyle bi şey arıyorum.
    Yanımda taşıyabileceğim küçük sesi iyi çıkacak bi hoporlor arıyorum. Bunun yanında mikrofon olacak oda büyük olmayacak. Babam umrede kullanacak topluluğa hitap etmek için. Böyle bişey bulabilir miyiz

• Güvenlik kodu kartın arkasındaki 3 haneli kod olması lazım. Cep telefonuna gelen kod değil.

• BENİM SİPARİŞE NE OLDU?
    CHİNA POSTTA ÜRÜN SEVK GÖRÜNÜYOR,PTTYE SORDUM,BİZİM KAYITLARDA BÖYLE BİŞİY YOK DİYOR...

GELEN CEVAP:
    Değerli Müşterimiz,

Yurt dışından postaya verilerek sevki sağlanan bahse konu takip (barkod) numaralı gönderinizin yurdumuza girişi sağlanmamış olup, Şirketimiz kayıtları altına alınmamıştır.

Bir ay geçmesine rağmen teslim edilmeyen gönderiler için herhangi bir PTT Merkezinden reklamasyon formu doldurarak detaylı araştırma talebinde bulunabilirsiniz.

Konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

PTT A.Ş.
    444 1 788 – info@ptt.gov.tr

• fbgencer kullanıcısına yanıt
    aynı satıcıdan 10 gün önce 60 dolarlık ürün sipariş verdim satıcı parçaları aynı gün kargoya verdi ve takip sıkıntısı da yok fakat tr içine henüz giriş yapmamış.
    Sizinki çok beklemiş bir anormallik var hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistik yönetmen -- 25 Nisan 2016; 18:31:08 >
  • 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.