Şimdi Ara

Algida'nın Türkiye'de farklı ürünler sunması (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
377
Cevap
8
Favori
47.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
444 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen öyle bunlara öpen yaranıyor sanki ingiltere de ki ürünün aynısı satılsa çok doğal yüzde yüz organik güvenerek çoluğuna çocuğuna yedireceksin git mis gibi maraş dondurması ye

gıda terörü her yerde var ülke ayırt etmeksizin
    https://www.youtube.com/watch?v=zbo0TfqOTOk

hani biz 3.dünya ülkesiyiz ya dünya devine bakalım.
    Chicago Üniversitesi, yüzbin reklamı inceledi: Reklamı yapılan gıdaların % 98'i yağ, tuz ve şeker yükü, % 90'ı ise besin değeri düşük bulundu. Bu yüzden ABD'de çocuk obezite oranı 1978-2004 yılları arasında 3 kat arttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adv11 -- 12 Haziran 2019; 15:57:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seyidkutub

Neden Japonya'daki çocuklara kahvaltıda yarım düzine yumurta yediriyorlar?
    Dikkatli okuyunuz.

Osmanlı Devleti'nin son 200 yılı dahil olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'nin gıda politikasını Emperyalistler dizayn ettiğinden beri zihinsel olarak sağlam bir gençlik maalesef yetişmiyor. Asıl sorunun kaynağına hiç inmedik, tartışmadık.

Japonya'da çocuklara 7 yaşından itibaren kahvaltı saati en az 6 yumurta yediriyorlar. Ekmek genellikle yok varsa da çok az. Her akşam ise kesinlikle sofrada deniz ürünü yani balık kesin oluyor. Japonya ve Güney Kore'de ceviz ithalatı son 50 yılda %140 artmis. Çocuklara durmadan ceviz yediriyorlar. Günde en fazla iki öğün yemek yiyorlar. Tamamen protein odaklı bir beslenme var…
    ABD'de teknolojik üretimin merkezi “Silikon Vadisi'nin” nasıl beslendiklerini anlattılar, şok oldum. 1950'lerdeki Alman Devleti'nin gıda politikasını araştırın. Güney Kore'de Japonya'yi örnek almaya başladı. Bu ülkeler resmen çocuklara nasıl beslenmesi gerektiğini öğretiyor, dayatıyor..

Şeker, ekmek(Tam buğday, kepek farketmez) odaklı beslenme beyin hücrelerini öldürüyor, beyin gelişimini mahvediyor. Marketlerdeki karbonhidratlı paketli ürünler tamamen operasyon aracı olmuş.

ABD halkı da da gerizekalı, obezite olmuş. Çünkü aynı beslenmenin esiri olmuşlar. Sadece Beyin Göçü ile farkı kapatıyor yada özel olarak seçtikleri bireylerin beslenmesine önem veriyorlar.

Buradan net olarak söylüyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nde milli bir gıda politikası olmadan kalkınma imkansızdır
    Türkiye'de protein bazlı ürünler pahalı iken karbonhidratlı ürünler neden daha ucuz? En büyük protein bazlı ürün olan kuzu etini Turkiye'de kaç kişi yiyebiliyor? Hayvancılık neden bitirildi? Asıl milli mesele budur. Beka sorunu budur.

Matematik zekası olmayan, kod yazmasını bilmeyen gençliğin olduğu ülke yazılımda ilerleyemez. Yapay zeka maalesef geliştiremez..
    Anne, babalara sesleniyorum. Çocuklarınızdan şekerli ürünleri, ekmeği uzak tutun. Bu ülkeye yazık etmeyin.

Şahsen denedim. 1 aydır ekmek, şeker yemiyorum, acıkmamaya başladım. 6 kg verdim. Geçen gün test ettim. Bir kitapta bir sayfayı 32 saniyede okuyup anlarken şimdi 21 saniye de okuyup anlamaya başladım. Bu tesadüf olamaz!

| Mert Adaş
    Biz hep söylüyoruz günde 3 öğün makarna yiyen insan mal olur diye.İnsanın et süt meyve sebze tüketmesi gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Almazsın olur biter. Türkiye de satılan baklavalı, irmik helvalı dondurması da ingiltere de yok ne yapacaksın. Kim demiş tüm ülkelerde aynı standartlarda ürün satılacağını. Ona bakarsan rusyanın gönderdiği domatesi çileği sana iteliyorlar. Mısırdan gelen çürük soğanları bile piyasana sundun. Orada ne kadar fiyatı bilmiyorum ama 1 sterlin 7.5-8 TL arası gidip geliyor kar marjı koymadan elin markası burada ürün satar mı sana. Alım gücüne göre üleknin belirlediği değerlere göre ürün çıkarıp satıyor. Mesela italyan makarna firması var ülkemizde fabrikası var bir yerli üretimine bir de italyan üretimine bak fiyatına bak lezzetine bak değişiyor. Alım gücün kadar ürün kalitesi artıyor.
  • Yanlış bilgidir. Bir adet adı sanı belli olmayan Instagram sayfası milyon dolarlık sirketi boykota kalkıyor. Dünyanın her yerinde aynı kolanın icildigini zanneden insanlar var. Gidin gezin görün derken bundan bahsediyoruz aslında. Görün ki her duyduğunuz yalana körü körüne bağlanmayın inanmayın.
    Ülkelerin damak zevkine göre üretim yapılır. Japonya'da yediğiniz marshmallow ile Türkiye'de yediğiniz marshmallow farklıdır. Çünkü Japonlar şekeri biz kadar sevmezler. Polonya'da üretilen süt dondurma ile Türkiye'de satılan süt dondurma arasındaki fark gene bunla aynıdır. Çünkü biz sert tatları severiz. Kaldiki koca holdingin bizi kıskanması durumu söz konusu değildir. Bu ürünlerin hepsi kontrolden geçer sağlığı tehdit edicek bir unsur yok yani ortada. Vermiş olduğunuz bilgi yanlıştır.

Bahsedilen %1 lik meyveli twister aslında üstte kaç olduğu yazıyor.

Algida'nın Türkiye'de farklı ürünler sunması

İngiltere'deki twister

Buda polonyadaki Twister

Değerler aşağı yukarı aynıdır. Boykotluk bir durum yok. Biraz bilinçli tüketici olmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesbihcekenhoroz -- 12 Haziran 2019; 16:12:54 >

• Ben bu farkın ekonomik durumdan kaynaklandığını düşünüyorum. Türkiyedeki üretim yerlerini göz önünde bulundurduğumuz zaman (Bkz. Algida Üretim Yerleri) bizim tükettiğimiz dondurmalar Türkiye'de yapılıyor. Ve bildiğimiz gibi ekonominin şuanki durumu her şeyde olduğunu gibi dondurma malzemelerinin de gittikçe pahalanmasına yol açmaktadır. Alışılmış ürünlerin aldığı bariz zamlar insanların tepkisini çekeceğinden ve satışların düşeceğinden ötürü ki dondurma gibi basit bir üründen bahsediyoruz, dondurmaların tadları ve fiyatları sabit kalacak şekilde besin değerleri dengelenmiş olmalıdır diye düşünüyorum. Hatam var ise affola
    iyi forumlar

• Valla geçenlerde ben Maraş usulü bir dondurma aldım algidanın. Hani şu içinde kaşığı olanlardan.

Yemeye başladım ama tadı bir tuhaf, sanki margarin yiyormuş gibi geldi.

Attım 5-6 kaşık yedikten sonra çünkü midemi bulandırdı. Ucuz olan cornetto'lardaa öyle.

Ciddi anlamda bitkisel yağ var sanırım. Kalite yerlerde ama daha 10 gün önce çektiğim perakende satış fiyatları ile Algida enflasyonu %60 göstermekte...

Geçen sene 3-3.5 TL verirdik Magnum'a fiyatlar maaşallah roket.

Algida'nın Türkiye'de farklı ürünler sunmasıAlgida'nın Türkiye'de farklı ürünler sunması

• Müstehak.Ulan ülkede yerli ürün çıksa ıyğğğ diyip göt çeviriyorlar al buyur.Ha yerliler de sıkıntı olmuyor mu ? Tabi ki olur ama fırsat dahi tanımıyoruz.Forza Panda :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • FoonBoi F kullanıcısına yanıt
    3 £ nireee 3 lira niree demezler mi.? Kimse de cıkıp demiyor 4 lüsü 24 lira diye ...tanesi 6 liraya geliyormuş ingilterede...aynı ürünü ingiltere de 1 £ pound a satıyorsa Türkiye de 8 liraya satması lazım ...ne bekliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

Yanlış bilgidir. Bir adet adı sanı belli olmayan Instagram sayfası milyon dolarlık sirketi boykota kalkıyor. Dünyanın her yerinde aynı kolanın icildigini zanneden insanlar var. Gidin gezin görün derken bundan bahsediyoruz aslında. Görün ki her duyduğunuz yalana körü körüne bağlanmayın inanmayın.
    Ülkelerin damak zevkine göre üretim yapılır. Japonya'da yediğiniz marshmallow ile Türkiye'de yediğiniz marshmallow farklıdır. Çünkü Japonlar şekeri biz kadar sevmezler. Polonya'da üretilen süt dondurma ile Türkiye'de satılan süt dondurma arasındaki fark gene bunla aynıdır. Çünkü biz sert tatları severiz. Kaldiki koca holdingin bizi kıskanması durumu söz konusu değildir. Bu ürünlerin hepsi kontrolden geçer sağlığı tehdit edicek bir unsur yok yani ortada. Vermiş olduğunuz bilgi yanlıştır.

İngiltere'deki twister

Buda polonyadaki Twister

Değerler aşağı yukarı aynıdır. Boykotluk bir durum yok. Biraz bilinçli tüketici olmakta fayda var.
    Şirket milyon dolarlık olunca boykot edilemiyor mu?

Bizim damak zevkimiz glikoz-fruktoz şurubuna, tatlandırıcıya, koruyucuya, %1 meyveye, %1 sütlü ŞEYLERE mi uygun?

Holdingin bizi kıskandığını kim söyledi?

Ayrıca attığınız görsel bahsedilen verileri doğruluyor. Pakette de yazıyor. Siz yanlış bilgi veriyorsunuz milleti yanıltmaya çalışmayın bilmiyorsanız da konuşmayın.

Yağsız süt:%1
    Yaban mersini püresi:%0,4
    Vişne suyu konsantresi:%0,3

Üstte yazan şey meyve oranı veya içeriği değil ürünün kısmının kaçta kaçını oluşturduğu. Yani %44 diye yazan şey meyve oranı değil ürünün %44ünü o yaban mersinli kısım oluşturuyor ve içindeki yaban mersini oranı %0,4

İngilteredeki görsel diye attığınız görseli baz alırsak üründe
    %4,5 limon suyu
    %4 çilek suyu
    %1,4 ananas suyu içeriyor

Yani içerik olarak bayağı fark var göreceğiniz üzere ve gayet boykotluk durum da var.

Dediğiniz gibi bilinçli tüketici olmakta fayda var.

• Zaten algida dondurma değil, buz ürünü.

• İçler acısı bir gösterge. Çok yazık gerçekten.

• tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Ne alaka
    Türkiye’de dondurmanın hası mis gibi süt kokar. Süt oranını azaltarak nasıl damak tadımıza uygun hale getiriyorlarmış?

• quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

Yanlış bilgidir. Bir adet adı sanı belli olmayan Instagram sayfası milyon dolarlık sirketi boykota kalkıyor. Dünyanın her yerinde aynı kolanın icildigini zanneden insanlar var. Gidin gezin görün derken bundan bahsediyoruz aslında. Görün ki her duyduğunuz yalana körü körüne bağlanmayın inanmayın.

İngiltere'deki twister

Buda polonyadaki Twister

Abur cuburların tadı her geçen gün kötüleşti. Herşeye glikoz basıyorlar, glikoz kullanılan ürünlerin tadından hoşlanan var mı ? Damak tadı falan 3.Dünya ülkelerinde hikaye. Seni devlet düşünmüyor firmalar mı düşünecek.

• Bunu yeni mi öğreniyorsunuz gerçekten? Yıllardır mantık ülkeye üretici gelsin para bıraksın da ne sattığı önemli değil. Otomobilde kalitesiz malzeme düşük donanım. Hala çevirmeli açılan camlar mı dersin, bluetooth aux vs kısılmış donanım mı dersin... Bu arada dondurmadaki o %1 sütte Türkiyede üretilen süt yani o da süt mü şüpheli Hepinizin elinde internet var yıl 2019 böyle hayati sahtekarlıkları yeni öğrenmeniz çok acı...
  • türkiye'ye ithal bütün ürünlerin zaten avrupada'ki ürünlere göre daha kalitesiz olduğu aşikardı
  • Sadece Algida olsa keşke.Bu ülkede o kadar denetimsizlik var ki kanser vakaları almış başını gidiyor.Su,et ürünleri,sebze meyve,ana besin kaynağı olan buğday herkesin malumu.İşin enteresan tarafı burada halkın sağlığıyla oynayan firmalar teşhir edilmiyor.Cuzi bir miktar para cezasıyla kurtuluyorlar.
    Bayramda ziyaretimize gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı'nda çalışan karı koca akrabamiz öyle şeyler anlattı ki inanın bu ülkede hicbirsey yiyip içmemek lazım.Neler yapılıyor neler.Zeytinyağına motor yağı katanindan,sucuklara kemik tavuk derisi vb.sakatat katanlara,baharatlarla toprak katanlardan,zeytine boya katanlara inanın lanet eder insan.

Denetim yokmu diyorum;var ama caydırıcı değil diyorlar.Adamlar 200,000 TL kazanıyor biz 20,000 ceza kesiyoruz,aynı işyerlerine onlarca ceza yazıyoruz boş diyorlar.Ulke resmen muz cumhuriyeti!

• Bir daha almayın. Olur biter. Güç tüketicide. Gücünüzün farkına varın. Bana kalırsa marketlerde satılan hiç bir ambalajlı ürünü almayın. İçinde ne olduğunu bilmiyoruz. O cipsleri, kolaları, çikolataları yemezseniz ölmezsiniz. Tersine uzun yaşarsınız. Bir de ne olduğu belirsiz gıdaları çocuklarına yediriyorlar. Sonra 7-8 yaşlarında tosuncuklar çıkıyor meydana. İleride potansiyel kalp damar, tansiyon, şeker hastaları olacaklar.
    Şekeri hayatımızdan tamamen çıkarmak gerekiyor. Şeker kanser hücrelerinin yakıtı diye okumuştum. Köylü gibi besleneceksin. Kendi tavuğun, yumurtan ve ürettiğin sebze ile besleneceksin. İmkan olsa sadece et ve sebze ile beslenirdim. Makarna, pilav, ekmek karbonitrat(şeker) olduğundan tüketmem bile.
  • Magnumdan başka dondurma yemeyin kardeşim. 4 Liraya adamlar 1 kiloluk algida dondurma satıyor bide sütlü yazmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyidkutub

Neden Japonya'daki çocuklara kahvaltıda yarım düzine yumurta yediriyorlar?
    Dikkatli okuyunuz.

Osmanlı Devleti'nin son 200 yılı dahil olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'nin gıda politikasını Emperyalistler dizayn ettiğinden beri zihinsel olarak sağlam bir gençlik maalesef yetişmiyor. Asıl sorunun kaynağına hiç inmedik, tartışmadık.

Japonya'da çocuklara 7 yaşından itibaren kahvaltı saati en az 6 yumurta yediriyorlar. Ekmek genellikle yok varsa da çok az. Her akşam ise kesinlikle sofrada deniz ürünü yani balık kesin oluyor. Japonya ve Güney Kore'de ceviz ithalatı son 50 yılda %140 artmis. Çocuklara durmadan ceviz yediriyorlar. Günde en fazla iki öğün yemek yiyorlar. Tamamen protein odaklı bir beslenme var…
    ABD'de teknolojik üretimin merkezi “Silikon Vadisi'nin” nasıl beslendiklerini anlattılar, şok oldum. 1950'lerdeki Alman Devleti'nin gıda politikasını araştırın. Güney Kore'de Japonya'yi örnek almaya başladı. Bu ülkeler resmen çocuklara nasıl beslenmesi gerektiğini öğretiyor, dayatıyor..

Şeker, ekmek(Tam buğday, kepek farketmez) odaklı beslenme beyin hücrelerini öldürüyor, beyin gelişimini mahvediyor. Marketlerdeki karbonhidratlı paketli ürünler tamamen operasyon aracı olmuş.

ABD halkı da da gerizekalı, obezite olmuş. Çünkü aynı beslenmenin esiri olmuşlar. Sadece Beyin Göçü ile farkı kapatıyor yada özel olarak seçtikleri bireylerin beslenmesine önem veriyorlar.

Buradan net olarak söylüyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nde milli bir gıda politikası olmadan kalkınma imkansızdır
    Türkiye'de protein bazlı ürünler pahalı iken karbonhidratlı ürünler neden daha ucuz? En büyük protein bazlı ürün olan kuzu etini Turkiye'de kaç kişi yiyebiliyor? Hayvancılık neden bitirildi? Asıl milli mesele budur. Beka sorunu budur.

Matematik zekası olmayan, kod yazmasını bilmeyen gençliğin olduğu ülke yazılımda ilerleyemez. Yapay zeka maalesef geliştiremez..
    Anne, babalara sesleniyorum. Çocuklarınızdan şekerli ürünleri, ekmeği uzak tutun. Bu ülkeye yazık etmeyin.

Şahsen denedim. 1 aydır ekmek, şeker yemiyorum, acıkmamaya başladım. 6 kg verdim. Geçen gün test ettim. Bir kitapta bir sayfayı 32 saniyede okuyup anlarken şimdi 21 saniye de okuyup anlamaya başladım. Bu tesadüf olamaz!

| Mert Adaş
    kesinlikle haklısınız,

ne yemeliyim konusunda arkadaşlara yol gösterici olsun,

dr ümit aktaş, prof ahmet aydın, prof karatay, prof yavuz dizdar, kimya prof ibrahim saraçoğlunu takip edin,

hepsini dinleyip harmanlayın, kendi beslenme tarzını oluşturun..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.