Şimdi Ara

Alfalık dersleri (Yeni bir düşünce'nin ışığında) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
15
Favori
3.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada sormak istediğiniz sorular varsa bu konu altında veya özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz, Cevaplamak beni mutlu eder.

Değinmek istediğim farklı bir konu olarak odaklanmayı anlatacağım. Hayatta hepimizin odaklandığı şeyler vardır, öncelikle kendinize bunu itiraf etmelisiniz. Neye odaklanıyorsunuz, odaklandığınız şey için neler yapıyorsunuz? odaklandığınız şey için neler yapmalısınız? odaklandığınız şeye gerçekten odaklanmalı mısınız? Asla ama asla odaklandığınız şeye kayıtsız kalmayın, odaklandığınız şeyden korkmayın.

Forum'un bir kanayan yarası olarak karşı cins konusunu alıyorum, bir çoğunuz kızlara odaklanıyorsunuz. Kızları düşünüp keşkeler çekiyorsunuz, bir çoğunuz kızlar ile hiç konuşmamış olmasına rağmen onlara odaklı kalıyor. Hayalini karşı cins etrafında şekillendiriyor. Tek bir kıza merhaba demek için bin takla atacak insan yeri geliyor çok ucuz hayaller kurarak (buna odaklanarak) buna kayıtsız kalıyor, kayıtsız kaldığı için senelerce mutsuzluk çekiyor.

Bu konuda kaybedecek hiçbir şeyiniz olmadığına eminim, odaklandığınız şeyden korkmayın deneyin ve yanılın. Odaklandığınız şeyi deneyin ve öğrenin. Önem verip kayıtsız kaldığınız her şey beyninizde bir tümör gibi büyüyüp sizi korkutur.

Siz güçlüsünüz çünkü kaybedicek hiçbir şeyiniz yok. Siz güçlüsünüz çünkü kararlısınız. Siz değişeceksiniz çünkü aydınlanıyorsunuz.

• Mad Hatter kullanıcısına yanıt
    kardeş uzatmadan direk mevzuyu tamamen anlatsan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guuwa chi-mu

kardeş uzatmadan direk mevzuyu tamamen anlatsan

Şimdiden bi çok şey söyledim, yukarıda yazılanları oku, kendini ve beni sorgula.

Bu işin neresindesin?
  • Özet:

HEvleveloap-sdpf<öoseğ
    <ösadgmöa<psgmasfmgpasdfjb
    aslgğma
    ğfgmaogmsdgopsmdfgmg
    ALFA OLACAZ HACUM
    ğaksgö
    pasgkapsğfgsdohmksldhms
    dhsdophsgöspdfgkösopdfgmsögsmdfg
    sdfg
    sdgkmösogmsdpgmsdfogmdgpsm
    dfgsdggggdfsgeuk
  • incisözlükde prim yapacak şeyleri burada yazan bu veletleri neden banlamıyorsun ey yönetim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryuzaki Hideki

Tcma başarısız ise sen nasil başarılı olacaksın?

Edit: Başarısız olan tcma mı yoksa okuduğundan birşey alamayan betalar mı? Yoksa ödev atlayarak okuyan omegalar mı?

Ben hayatında hiç kız arkadaşı olmayan, kızlarla iletişim sorunu olan, kafasında onlarca tabu olan, özgüveni zaten sıfır olan bir omegaydım.

Üniversiteye geçince kaldığım yurtta oda arkadaşım benim gibiyken tcma yazılarını okumuş. Beni ilk gördüğü ilk sohbet ettiği anda yaptığı karakter analizi ile benim ne olduğumu anladı. Sohbet ettiğimizde bana tcma ve yazılarını, neyken ne olduğunu anlattı ve bana üstteki arkadaşın attığı bloğu verdi. Bu arada şu an kendisi yurda haftada bir falan geliyor. Her gece başka bir dişinin evinde.

Yazıyı okumadan önce ne olduğumu yazmıştım. Tanıdığım kızlarla bile konuşamayan benim yazıyı okuduktan sonra bakışlarım, mimiklerim, kendime yaptığım bakım, duruşum oturuşum değişti. Aynı zamanda ödev olduğunda yapmadan bir sonraki sayfaya geçmedim ve o dediğim tanıdığı kızlarla bile konuşamayan ben okuduktan sonra ödevde bir günde 9 kızla tanıştım ve sohbet ettim. Otobüste veya kafede güzel bir kız görürsem rahatca tanışıyorum ve sohbet ediyorum arkadaşlarım özgüvenime hayran kalıyor eski arkadaşlarım üniversite için gittiğim yerin beni değiştirdiğini düşünüyor.

Bit eniği aramak istemiyorum ama ''DH Sapları''konusunda adın var ayrıca Çinli kızdan telefon numarasını alamamışsın. Konumuz kadınlar değil hatta onlardan konuşmayı hiç planlamıyorum ama forum beni bu işin içine sokuyor. Dediğin doğru olabilir, olamaz diye bir şey yok. Tcma'nın saha görevleri iyi o konuda sıkıntı yok, ama genel olarak saçmalıkla dolu. Saha görevlerinden sadece ''bilerek reddedil'' saha görevini hatırlıyorum diğerleri naat gibi saçma sapan bir şeydi. Bilerek reddedilmek özgüven sorununu aşabilir güzel bir taktik deneyim için. Senin yorumuna keşke inanabilsem ama inanasım yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Savage Garden

Özet:

HEvleveloap-sdpf<öoseğ
    aslgğma
    ğfgmaogmsdgopsmdfgmg
    ALFA OLACAZ HACUM
    ğaksgö
    pasgkapsğfgsdohmksldhms
    sdfg
    dfgsdggggdfsgeuk

Bak ''alfa'' tanımını yukarıda bir arkadaş çok güzel tanımlamış, onun dışında bunun adını ne koyarsın ben bilmiyorum. Burada değerlendirdiğimiz şeyler hayatın yasaları. Burada isteyen istediği gözlemini paylaşabilir ben burada insanlara alfa olacaksınız diyorsam alfalık kalıbının içine gireceksiniz demiyorum. Kafanda olan alfa tanımını yık, alfalar diye özel bir takım yok.

Yaşam kendi elinde kendini keşfediceksin insanları buna itiyorum. Kendi doğrularımla ve inanabileceğim doğrularla.

Buraya böyle saçma yorumlar atacağına benim yazdığım şeylere eleştiri mahayetinde yorumlarda bulunursan sevinirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mad Hatter

quote:

Özet:

HEvleveloap-sdpf<öoseğ
    aslgğma
    ğfgmaogmsdgopsmdfgmg
    ALFA OLACAZ HACUM
    ğaksgö
    pasgkapsğfgsdohmksldhms
    sdfg
    dfgsdggggdfsgeuk

Bak ''alfa'' tanımını yukarıda bir arkadaş çok güzel tanımlamış, onun dışında bunun adını ne koyarsın ben bilmiyorum. Burada değerlendirdiğimiz şeyler hayatın yasaları. Burada isteyen istediği gözlemini paylaşabilir ben burada insanlara alfa olacaksınız diyorsam alfalık kalıbının içine gireceksiniz demiyorum. Kafanda olan alfa tanımını yık, alfalar diye özel bir takım yok.

Yaşam kendi elinde kendini keşfediceksin insanları buna itiyorum. Kendi doğrularımla ve inanabileceğim doğrularla.

Buraya böyle saçma yorumlar atacağına benim yazdığım şeylere eleştiri mahayetinde yorumlarda bulunursan sevinirim.

kes

Bu konuyu takip et, sadece biraz saygısızsın takip etmemen için başka bir neden yok.

• Hacım bak eğer bi iki yazı dizisi okuyup da burda yazı yazmaya başladıysan hemen üstteki çarpıya basıp konuyu kapatıyorsun. Ama yok ben cidden kendimi geliştirdim ya da doğuştan böyleydim diyerek bi şeyler aktarmaya çalışıyorsan eyvallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnci sözlük, ekşi sözlük gibi platformlarda ün salmış makalelerin DH forumda hiç çıkmaması hakkında ara ara düşünürdüm. Saçmalıklarla dolu bir yazı olmaz umarım.
  • Rez PM atabilirmiyim size?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce insan olduğunu bil. Sen insansın, milyonlarca yıllık evrimin ve yaradılışın sonucusun.
    Milyon yıllar önce sağında farklı tehlikeler, solunda farklı tehlikeler barındıran insanoğlu, o bilinç ile bugünlere geldi. İnsan o zaman bilinçli olmak zorunda idi, çünkü yaşamak istiyordu. Yaşamak istiyosan tehlikelerin farkında olmak zorundasın. Tehlikelerin farkında değilsen insan olmaktan uzaklaşıyorsun. Günümüzde fiziksel tehlikelere fazla dikkat etmek zorunda değilsin, dikkat etmen gereken şey ruhuna neyin kötü geldiğidir. Ne senin için tehlikeli bilinçlenmelisin. Kendini keşfet.

Ruhuna ne kötü geliyorsa ondan uzak dur. Bir kadına odaklandın ne olucağını sanıyorsun, seni tatmin edebileceğini mi? Asla edemiycek kendini eninde sonunda kötü hissediceksin buna emin ol. Bir papağana fındık verirsen onu o an yer. Bir insana fındık verirsen onu yemeyi daha sonraya bırakabilir veya yemez. Sen akıllı varlıksın senin kerametin bu. Yanlış yollara sapmışsın. Hangi yola sapacağına kendin karar ver, zincirlerini kır. İrade insanı insan yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Samed Bey

İnci sözlük, ekşi sözlük gibi platformlarda ün salmış makalelerin DH forumda hiç çıkmaması hakkında ara ara düşünürdüm. Saçmalıklarla dolu bir yazı olmaz umarım.

Eğlence arıyor o insanlar, bu öyle değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gece büyük bir yazı gelebilir.

• quote:

quote:

Tcma başarısız ise sen nasil başarılı olacaksın?

Edit: Başarısız olan tcma mı yoksa okuduğundan birşey alamayan betalar mı? Yoksa ödev atlayarak okuyan omegalar mı?

Ben hayatında hiç kız arkadaşı olmayan, kızlarla iletişim sorunu olan, kafasında onlarca tabu olan, özgüveni zaten sıfır olan bir omegaydım.

Üniversiteye geçince kaldığım yurtta oda arkadaşım benim gibiyken tcma yazılarını okumuş. Beni ilk gördüğü ilk sohbet ettiği anda yaptığı karakter analizi ile benim ne olduğumu anladı. Sohbet ettiğimizde bana tcma ve yazılarını, neyken ne olduğunu anlattı ve bana üstteki arkadaşın attığı bloğu verdi. Bu arada şu an kendisi yurda haftada bir falan geliyor. Her gece başka bir dişinin evinde.

Yazıyı okumadan önce ne olduğumu yazmıştım. Tanıdığım kızlarla bile konuşamayan benim yazıyı okuduktan sonra bakışlarım, mimiklerim, kendime yaptığım bakım, duruşum oturuşum değişti. Aynı zamanda ödev olduğunda yapmadan bir sonraki sayfaya geçmedim ve o dediğim tanıdığı kızlarla bile konuşamayan ben okuduktan sonra ödevde bir günde 9 kızla tanıştım ve sohbet ettim. Otobüste veya kafede güzel bir kız görürsem rahatca tanışıyorum ve sohbet ediyorum arkadaşlarım özgüvenime hayran kalıyor eski arkadaşlarım üniversite için gittiğim yerin beni değiştirdiğini düşünüyor.

Bit eniği aramak istemiyorum ama ''DH Sapları''konusunda adın var ayrıca Çinli kızdan telefon numarasını alamamışsın. Konumuz kadınlar değil hatta onlardan konuşmayı hiç planlamıyorum ama forum beni bu işin içine sokuyor. Dediğin doğru olabilir, olamaz diye bir şey yok. Tcma'nın saha görevleri iyi o konuda sıkıntı yok, ama genel olarak saçmalıkla dolu. Saha görevlerinden sadece ''bilerek reddedil'' saha görevini hatırlıyorum diğerleri naat gibi saçma sapan bir şeydi. Bilerek reddedilmek özgüven sorununu aşabilir güzel bir taktik deneyim için. Senin yorumuna keşke inanabilsem ama inanasım yok.

O çinli kızla da saha görevinde tanışmıştım. Grup kızların arasına girme görevinde. 4 kız takılıyorlardı hep. Saha görevinde konuşmamın dışında arkadaşlık kurduklarım sadece onlar. Bu arada alamadım değil almadım diyelim buna. Ben isteyince o vermezse alamadım olur.

Bu arada ben alfa olduğumu söylemişim gibi karşılık vermişsin. Ben hâlâ alfa olmaya çalışan bir omegayım. Alfalığa biraz yakın veya biraz uzak. Ama tam bir omega değilim. İnanıp inanmaman da umrumda değil senin inanıp inanmaman bana herhangi birşey kazandırmaz veya kaybettirmez.

Ama sen yazıları bu kadar küçümsediğine göre kendin kaybetmiş gibi duruyorsun. Zaten "reddedilirsen reddedil. Nasıl olsa sen belli bir seviyeye ulaştın reddedilmeyeceğini kendin göreceksin" mantığıyla verilmiş bir görevi "kendini reddettir özgüvenin artsın" şeklinde anlamış olman senin ne oldugunu açıklıyor.

• Kişiliğiniz uygun değilse hiç bir halt olamazsınız boşuna alfa olacam diye yırtınmayın.
  • evet arkadaşlar bugün size boy uzaması için ne yapmanız gerektiğini göstericem ben bunları yaparak 10 cm uzadım .

- boyun kaç

- 1.50
  • Ryuzaki Hideki kullanıcısına yanıt
    Burası senin egonu tatmin edebilecek bir yer değil, dediğim şeyi tekrar edip yanlış anlamışsın diyorsun. Anlayıştan uzak, düşünceden uzaksın. Burada işin yok.
  • quote:

Burası senin egonu tatmin edebilecek bir yer değil, dediğim şeyi tekrar edip yanlış anlamışsın diyorsun. Anlayıştan uzak, düşünceden uzaksın. Burada işin yok.

Tcma'yı çekemeyen bir beta benim egomu tatmin etmeye çalıştığımı sanıyor

Git şu yazıları tekrar okuyup özümse görevleri atlama. Belki omegaya ordan alfaya dönüşürsün. Kendi fikirlerini benimsemeyen herkesi düşünceden uzak gören ve yaşadıklarımı salladığımı sanacak kadar inanılmaz gören/görecek beta

• quote:

quote:

Tcma'yı çekemeyen bir beta benim egomu tatmin etmeye çalıştığımı sanıyor

Git şu yazıları tekrar okuyup özümse görevleri atlama. Belki omegaya ordan alfaya dönüşürsün. Kendi fikirlerini benimsemeyen herkesi düşünceden uzak gören ve yaşadıklarımı salladığımı sanacak kadar inanılmaz gören/görecek beta

Savunduğun adama bak , çaresiz gözüküyorsun. Anlattığın gerçek olsa bile çaresizsin, sen kızlardan bahsediyorsun ben yaşamın özünden, fıtrattan.

Ayrıca şunu söyliyim o yazı başlığında bir sürü tutarsız cümle anlatım var. Nabza göre şerbet verdiği için başarılı olamadı zaten. Öncelikle ''bu yazı kadınlar ile ilgili değil, o sadece bir kısmı'' vsvs deyip sonra yazının abazan erkeklere merhem niteliğinde saçma cümleler kurması, Görevleri kadınlara odaklaması şeklinde devam eder.

O yazı dürüst bir yazı olsa ve o adam bir şeyleri çözebilmiş olsa emin ol arayışı ve paylaşımı kadınlar üzerine yapmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad Hatter -- 26 Şubat 2017; 21:45:11 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.