Şimdi Ara

Alfa Giulietta 2014 - Makyajlı Kasa (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
19.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lpg takan yerler var. Ama ben tavsiye etmiyorum. Performans nitelikli araba alip lpg takmak mantıklı değil bence
  • Lpg uyumu olan bir kaç arabadan biri bu. Ben 120 liği lpg ile kullanıyorum. Çekiş kaybı çok az. Niyetim 170 lik alıp tüplemek ti ama kısmet..
    Güçlü araca lpg takılmaz diyenlere katılmıyorum.
    Araba hem güçlü hemde ekonomik olursa tadından yenmez.
    Diğer türlü anlamı yok. Çok parası olanın zaten 1.4 arabayla ne işi var
  • mkemalyigit M kullanıcısına yanıt
    hocam trim sesi sorunu giderilmiş mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: he_man

Maalesef hayır. Bende var. Çok sıkıntı yapmıyorum ama rutin bakıma gidince söyleyeceğim. Vaktim olmadığı için rutin bakımı bekliyorum. Su anda 10.000 kmde. Tek sıkıntı dahi yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkemalyigit

quote:

Maalesef hayır. Bende var. Çok sıkıntı yapmıyorum ama rutin bakıma gidince söyleyeceğim. Vaktim olmadığı için rutin bakımı bekliyorum. Su anda 10.000 kmde. Tek sıkıntı dahi yaşamadım.

Alıntıları Göster
    yuh abi ya....böyle bişey nasıl olabiliyo

yıllardır araçların tamamına yakınında böyle bi sorun var, alfa romeonun bunu bilmemesine imkan yok, şikayetler ayyuka çıkmış
    sorunu çözmeden piyasaya makyajlayıp araba sürüyolar. Biliyolar ki alfa müşterisi özel bulduğu bu aracı alacak.
    ama bu bir sürü seçenek içinde giuliettayı tercih eden müşterisine çok büyük bi ayıp değil mi...
    bunu da aynen söyleyin lütfen servise, bakım falan bişey hediye etsinler...

• quote:

yuh abi ya....böyle bişey nasıl olabiliyo

yıllardır araçların tamamına yakınında böyle bi sorun var, alfa romeonun bunu bilmemesine imkan yok, şikayetler ayyuka çıkmış
    sorunu çözmeden piyasaya makyajlayıp araba sürüyolar. Biliyolar ki alfa müşterisi özel bulduğu bu aracı alacak.
    ama bu bir sürü seçenek içinde giuliettayı tercih eden müşterisine çok büyük bi ayıp değil mi...
    bunu da aynen söyleyin lütfen servise, bakım falan bişey hediye etsinler...

Hocam zaten ilk iki bakımı hediye ettiler. Ve sürüş keyfinden dolayı dikkatimi çekmiyo bile. Civic te trim yoktu ama hayvanı gibi ruzgar sesi alıyordu. Bunda onlar yok.
  • Malatya Gaziantep arası yakıt tüketimi değerleri. 11000 km olduğunda da ilk günden bu yana olan yakıt tüketimi verilerini paylaşacağım.
     Alfa Giulietta 2014 - Makyajlı Kasa
  • mkemalyigit M kullanıcısına yanıt
    Sevgili dönem arkadaşım :) Aynı aracı alma arefesinde paylaşımlarını ve yorumlarını takip ediyorum, bizi bilgisiz bırakma ;)
  • furky86 F kullanıcısına yanıt
    Haftasonu ankaradayım. İstersen birlikte test edelim kardeşim. :)
  • Aracın 10000 km sonrası tüketim verilerini paylaşıyorum.
    Aracı biraz sert kullandığımı söyleyebilirim. Genellikle 170 beygirin hakkını vermek istiyorum. Bu da yakıt olarak geri dönüyor. Ayrıca ağırlıklı olarak şehir içinde kullanılmıştır.
    Araçta servise gitmeyi gerektirecek bir sıkıntı olmadı. Kuş pisliğinden dolayı kaputta bir yerde ufak bir sıkıntı oldu. Onun dışında sorunsuz. Üzerinde bridgestone turanza lastikle geldi. Değiştirmeyi düşünmekteyim.
    Notlar şimdilik bu kadar. Ankara yolculuğundan döndükten sonra videolu iceleme-tanıtım hazırlayacağım.

• quote:

Aracın 10000 km sonrası tüketim verilerini paylaşıyorum.
    Aracı biraz sert kullandığımı söyleyebilirim. Genellikle 170 beygirin hakkını vermek istiyorum. Bu da yakıt olarak geri dönüyor. Ayrıca ağırlıklı olarak şehir içinde kullanılmıştır.
    Araçta servise gitmeyi gerektirecek bir sıkıntı olmadı. Kuş pisliğinden dolayı kaputta bir yerde ufak bir sıkıntı oldu. Onun dışında sorunsuz. Üzerinde bridgestone turanza lastikle geldi. Değiştirmeyi düşünmekteyim.
    Notlar şimdilik bu kadar. Ankara yolculuğundan döndükten sonra videolu iceleme-tanıtım hazırlayacağım.
    Bir şey merak ediyorum, alfa kırmızısı dediğiniz opsiyon listesinde görünen 8c competizione kırmızısı mıdır? Yoksa özel sipariş mi oluyor alfa kırmızısı? Bu Giulietta'nın beğendiğim bir kırmızısı var ama hangisi olduğunu bir türlü öğrenemedim.

• Merhaba,

Temmuz 2014'de teslim aldığım yeni kasa 1.4 TCT Distinctive 170 hp arabamı bu hafta bir yokuşta valeye verdim. Geri aldıktan yarım saat sonra, sıkışık trafikte İstanbul Levent-Ulus arası 45 dakika süren yolu ( bilen bilir, max. 5 km, sıkışık trafikte 45 dak.) acayip bir yanık kokusu içinde tamamladım. Gözlerimden yaşlar aktı, pis bir koku, bu kadar soluduktan sonra artık kanser olmayız umarım.

4 gün oldu, koku hala çıkmadı. Servis yanlış kullanım olduğunu baskı balataların yandığını söyledi. 4000 TL yenileme garantiden karşılandı. Bunu vale mi yaptı anlamadım. Normalde ben hep D'de kullanıyorum, tiptronik manuele pek el atmıyorum. Sizce bunun etkisi olur mu? Bu hata otomobilin ikinci el değerini düşürür mü?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • siyahkedi14 S kullanıcısına yanıt
    Araç daha 4000 km'de bile değil bu arada. Olacak iş değil.
  • Arkadaşlar Aracım iş değişikliği nedeniyle satılık. Detaylı bilgi için pm atın. Arkadaşımın galerisine koydum.
    Forumdan bana ulaşan olursa ekstra yardımcı olabilirim.

http://sahibinden.com/195045555
  • quote:

Arkadaşlar Aracım iş değişikliği nedeniyle satılık. Detaylı bilgi için pm atın. Arkadaşımın galerisine koydum.
    Forumdan bana ulaşan olursa ekstra yardımcı olabilirim.

http://sahibinden.com/195045555
    https://www.facebook.com/groups/1576652339249018/

arkadaşlar facebookda guıletta türkiye diye grubumuz var aktif olarak kullanımda ve paylaşımda bulunuyoruz.Guıletta mito sahipleri araçlarıyla ilgili paylaşımlarını sorunlarını paylaşıyor el birlik çözmeye çalışıyoruz pek yakında izmirde ve birçok şehirde buluşmlarımız olucaktır sizleride bekleriz.saygılarımla

• Arkadaşlar merhaba,

B sınıfı dizel aracımı satıp yeni bir araç satın alacağım, 65.000 TL üst limit belirledim. Bir bayan olarak en çok aracın tipine bakıyorum. Ancak yılda 20.000 km. yol yaptığım için dizel olması da tercihim. Mutlaka C sınıfı ve hatcback olmasını istiyorum. Alternatiflerim arasında en çok Alfa Romeo Gulietta 1.6 2014 model Distinctive model üzerinde duruyorum, gerçekten çok güzel bir araç, dün test sürüşü yaptım ve çok da beğendim. Ancak Guilietta'nın çok sık arıza yaptığını, bakım ve onarım maliyetlerinin çok yüksek olduğunu, yedek parça ihtiyacı halinde aylarca parça beklendiğini duyuyorum. Bugün görüştüğüm bir tamirci çok sayıda Gulietta sahibinin sayısız sorun sebebiyle araçları ellerinden çıkarmaya çalıştığını ancak 2. elinin de ölü fiyata bile gitmediğini, çok hatalı bir yatırım kararı olduğunu söyledi. Her aracı al Guilietta'dan uzak dur, sana inanılmaz zarar ettirir dedi. Aksine inanmak istiyorum zira aracı gerçekten çok beğendim. Kullanıcılar bu konu ile ilgili deneyimlerini aktarabilirse çok sevineceğim. Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

• Güngör1984 G kullanıcısına yanıt
    2011 kasim cikisli tct 170 hp giuliettam 65.000km de ve su ana kadar bakimdisinda servise gitmedi.. Garantiden sadece meshur torpido ustundeki kapak degisti. Bu dedikodulari cikaran ustaya 10 sene once bir rane 147 gelmistir, hala onu sayikliyordur. Giulietta ozellikle cift kavrama sanzinana sahip kucuk hacim yuksek guc araclar icinde en sorunsuzlardan biridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güngör1984

Arkadaşlar merhaba,

B sınıfı dizel aracımı satıp yeni bir araç satın alacağım, 65.000 TL üst limit belirledim. Bir bayan olarak en çok aracın tipine bakıyorum. Ancak yılda 20.000 km. yol yaptığım için dizel olması da tercihim. Mutlaka C sınıfı ve hatcback olmasını istiyorum. Alternatiflerim arasında en çok Alfa Romeo Gulietta 1.6 2014 model Distinctive model üzerinde duruyorum, gerçekten çok güzel bir araç, dün test sürüşü yaptım ve çok da beğendim. Ancak Guilietta'nın çok sık arıza yaptığını, bakım ve onarım maliyetlerinin çok yüksek olduğunu, yedek parça ihtiyacı halinde aylarca parça beklendiğini duyuyorum. Bugün görüştüğüm bir tamirci çok sayıda Gulietta sahibinin sayısız sorun sebebiyle araçları ellerinden çıkarmaya çalıştığını ancak 2. elinin de ölü fiyata bile gitmediğini, çok hatalı bir yatırım kararı olduğunu söyledi. Her aracı al Guilietta'dan uzak dur, sana inanılmaz zarar ettirir dedi. Aksine inanmak istiyorum zira aracı gerçekten çok beğendim. Kullanıcılar bu konu ile ilgili deneyimlerini aktarabilirse çok sevineceğim. Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

Ben de 1 sene kullanip sattim aracimi. Ariza ile karsilasmadim, trim sesi dahi yoktu benim aracimda. Bakim maliyetlerinin cok ucuk olacagini sanmiyorum ama fiat araclar seviyesinde de degildir parca, bakim fiyatlari tabi ki Yedek parca sorun olacagini hic sanmiyorum, serviste arka difuzor taktirmistim bursa tofas fabrikasindan getirtilmisti. Son 3-4 yildir gitgide yayginlastigindan Giulietta lar, servisle ilgili sorular kafanizi kurcalamamali. Gorustugunuz ustalar ise muhtemelen eski nesil alfa araclarin imaji nedeniyle bu sekilde onyargili konusmus olabilirler. Istanbul, Ankara vs. gibi buyuk sehirlerde satis sonrasi hizmetlerinde sorun yasamazsiniz merak etmeyin.

Ancak 2.el durumundan muzdarip olacaginizi siz de benim gibi tahmin etmissiniz. Piyasada dizel Giulietta araclarin otomatik vites olmamasindan oturu ve marka algisindan dolayi 2.elde ragbet gormemesi gibi bir durum var. Benzinli/otomatikler icin de cok farkli degildir muhtemelen bu durum. Ya alip 4-5 sene kullanacaksiniz veya alacaksaniz da deger kaybini goze almalisiniz. Kontagi cevirip 1 sene kullanmasaniz dahi minimum %15 deger kaybedecektir Giu (kendi aracim ve cevremdeki/piyasadaki gozlemlerime gore)

Beni rahatsiz eden baska bir unsur ise 1. ve 2. vites gecislerinin oldukca sert olusuydu. Zaten Istanbul trafiginde duz vitese daha fazla katlanamadigimdan degistirmek durumunda kaldim

Baska sorulariniz olursa cevaplamaya calisirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_motive -- 9 Nisan 2015; 17:35:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_motive

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Ben de 1 sene kullanip sattim aracimi. Ariza ile karsilasmadim, trim sesi dahi yoktu benim aracimda. Bakim maliyetlerinin cok ucuk olacagini sanmiyorum ama fiat araclar seviyesinde de degildir parca, bakim fiyatlari tabi ki Yedek parca sorun olacagini hic sanmiyorum, serviste arka difuzor taktirmistim bursa tofas fabrikasindan getirtilmisti. Son 3-4 yildir gitgide yayginlastigindan Giulietta lar, servisle ilgili sorular kafanizi kurcalamamali. Gorustugunuz ustalar ise muhtemelen eski nesil alfa araclarin imaji nedeniyle bu sekilde onyargili konusmus olabilirler. Istanbul, Ankara vs. gibi buyuk sehirlerde satis sonrasi hizmetlerinde sorun yasamazsiniz merak etmeyin.

Ancak 2.el durumundan muzdarip olacaginizi siz de benim gibi tahmin etmissiniz. Piyasada dizel Giulietta araclarin otomatik vites olmamasindan oturu ve marka algisindan dolayi 2.elde ragbet gormemesi gibi bir durum var. Benzinli/otomatikler icin de cok farkli degildir muhtemelen bu durum. Ya alip 4-5 sene kullanacaksiniz veya alacaksaniz da deger kaybini goze almalisiniz. Kontagi cevirip 1 sene kullanmasaniz dahi minimum %15 deger kaybedecektir Giu (kendi aracim ve cevremdeki/piyasadaki gozlemlerime gore)

Beni rahatsiz eden baska bir unsur ise 1. ve 2. vites gecislerinin oldukca sert olusuydu. Zaten Istanbul trafiginde duz vitese daha fazla katlanamadigimdan degistirmek durumunda kaldim

Baska sorulariniz olursa cevaplamaya calisirim.
    @yt1990 @ampul_patlatan

İkinize de çok teşekkür ederim. Ben de bu arada araştırma yapmaya devam ettim ama henüz 1 yaşındaki bir Alfa Romeo'nun ciddi bir sıkıntı çıkarmasının da hiç olası olmadığını söyledi hemen herkes. Sürüş keyfini ise yerlere göklere sığdıramıyor sahipleri. Hala gözümü korkutanlar da var ama dediğiniz gibi 146 vb. örnekleri veriyorlar. Araca sadece yatırım aracı değil keyif için de kullanılacak bir mal olarak baktığım için içime sinerek Guilietta'da karar kıldım,iki hafta sonra almayı planlıyorum. Aracı satana kadar keyifle kullanmak, satarken biraz zarar etmekten daha ağır bastı benim için. Satın aldığım anda 3 - 4 yıl sonrasını düşünmek içime sinmedi 3 günlük dünyada. Zaten aracı en az 3 - 4 sene kullanmayı planlıyorum. 3 - 4 sene sonra satarken biraz zarar etsem de bu süreç içerisinde premium sınıf sayılabilecek bir aracı makul bir fiyatla satın alarak kullanmış olacağım, 2. eldeki fiyat şu anda benim için avantaj.

• quote:

@yt1990 @ampul_patlatan

İkinize de çok teşekkür ederim. Ben de bu arada araştırma yapmaya devam ettim ama henüz 1 yaşındaki bir Alfa Romeo'nun ciddi bir sıkıntı çıkarmasının da hiç olası olmadığını söyledi hemen herkes. Sürüş keyfini ise yerlere göklere sığdıramıyor sahipleri. Hala gözümü korkutanlar da var ama dediğiniz gibi 146 vb. örnekleri veriyorlar. Araca sadece yatırım aracı değil keyif için de kullanılacak bir mal olarak baktığım için içime sinerek Guilietta'da karar kıldım,iki hafta sonra almayı planlıyorum. Aracı satana kadar keyifle kullanmak, satarken biraz zarar etmekten daha ağır bastı benim için. Satın aldığım anda 3 - 4 yıl sonrasını düşünmek içime sinmedi 3 günlük dünyada. Zaten aracı en az 3 - 4 sene kullanmayı planlıyorum. 3 - 4 sene sonra satarken biraz zarar etsem de bu süreç içerisinde premium sınıf sayılabilecek bir aracı makul bir fiyatla satın alarak kullanmış olacağım, 2. eldeki fiyat şu anda benim için avantaj.

hocam duygularıma tercuman oldun yaşa :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.