Şimdi Ara

ALFA 156 NIN YAĞ TÜKETİMİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR, 1 SENE ÖNCE 1999 ALFA 156 2.0 TS SATIN ALDIM. ARABANIN TARZI BENİ ÇOK ETKİLEDİ. SÜRÜŞ KEYFİ HARİKA. ANCAK YAĞ TÜKETİMİNİN ÇOK FAZLA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. AYRICA 6 AY ÖNCE MOTOR YAPTIRDIM. ŞU AN Kİ TESPİTLERİME GÖRE 1000 KM DE 1 LT YAĞ TÜKETİYOR DAHA FAZLA DA OLABİLİR. HERHENGİ BİR FİKRİ OLAN VARSA BANA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.

• Gercekten cok fazla.. Benimki 2000km de ortalama 0.5 litre..
    Fikrim yok, Alfalar cok yag yakar ama okadari cok fazla bence..
    Konuyu uplamak icin yazdim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AytacFx -- 11 Şubat 2011; 4:56:42 >
  • 6 ayda motor o hale nasıl geldi? Bence direkt olarak ustanıza gidin. Ama bu sefer başka bi tanesine..

Ben 6000km'de 100 gram bile eksiltmedim.
  • çok bilgili değilim bu konuda ama bu araçların 10.000'de bir yağ istediğini duymuştum. ama en kötü ihtimal 5.000'de filan bu kadar eksiltmeli bence. siz ustaya tekrar gidin.
  • ARACIMDA AYRICA BRC SIRALI SİSTEM TAKILI
  • 1000 km de yarım litre normal , sürüş tarzı ile alakalı. Devirli kullanıyorsanız Yag eksiltmesi normal hatta 1000 km de 600-700 gr ma kadar çıkabilir. Ama 1000 kmde 1 lt fazla, iyi bir özel servis sorunu giderebilir muhtemelen subap gaydlarindan olabilir , motoru yeni yaptirdiysaniz mühim bir sorunu yoktur.
    Not. Kullanma klavuzunda 1000 km de 400 gr normaldir diyor.
  • JTS motorlari arastirdim ve Yuksek devirli kullanirsan daha az yag yakiyormus :) Subablarla ilgili birseyler yaziyordu..
    Yuksek devirdende kastim 6000 lerde degil, 2500 / 3000 arasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: doenitz

1000 km de yarım litre normal , sürüş tarzı ile alakalı. Devirli kullanıyorsanız Yag eksiltmesi normal hatta 1000 km de 600-700 gr ma kadar çıkabilir. Ama 1000 kmde 1 lt fazla, iyi bir özel servis sorunu giderebilir muhtemelen subap gaydlarindan olabilir , motoru yeni yaptirdiysaniz mühim bir sorunu yoktur.
    Not. Kullanma klavuzunda 1000 km de 400 gr normaldir diyor.

1000km'de olduğuna emin misiniz? Bence o 10.000km'de birdir.. Ben baktım 156'nın kitapçığında yağ eksiltmesi hakkında bir rakam belirtmemiş.

Benimki hiç eksiltmiyor.
  • Bende ki user Manuel'de yazıyor. Belki tr deki basili kitapçıkta kaldirmislardir ayrıca tüm yetkili yada özel servislere sorun, benim dediğimden farklisini söylemez. 1000 km de yarım litreye hatta biraz fazlasina kadar normaldir, bu spor kullanımla doğru orantilidir. Neticede TS motor Yag eksiltir kullanıma göre az yada çok. 5000 - 7500 devirlerde motor yağı sıcaklığı limit degerlere yaklaşır ( standart 10 w 40 motor yağı için ) buharlaşma baslar Buda Yag eksiltmesi için uygun ortamı saglar , yüksek devirli motorlar Yag yakmaz Yag eksiltir ikisi farklıdır. Yanlız dediğim gibi bu olay kullanımla yakından alakalıdır. Ts ler için haftada 1 kez kontrol edilmesi uygun olup Yag eksiğinin tamamlanması varyator saglıgı acısından iyidir.

Sizinki eksiltmiyorsa çok sanslisiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.