Şimdi Ara

alerji ve geniz akıntısı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
86
Favori
569.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: becozmy

konuyu başlatan kişi olarak ilk başlarda bana yardımcı olacak bir kişi foruma yazı yazacak bu hastalığı yenmiş bir kişiyi bekledim fakat cevap alamadım ama bir taraftanda sevindim allah düşmanımın başına vermesin görüyorumki bayağı bir arkadaş bu hastalıktan müzdarip umarım bir birimize yardımcı oluruz.
    ben şu anda klasik tedavi yöntemine devam ediyorum alerji hapı ve vitamin en son gittiğim özel avusturya hst. kbb.doktoruna gittim bana dürüst davrandı ve bu hastalığı yenmek çok zordur dedi ve akupunktur tedavisi tavsiye etti ben bunun yanında rinolight ışık tedavisinden bahsettim kendisi o tedavi yöntemi de etkili olabilir dedi ama ben araştırmalarımda alerjiye en etkili yöntemin ozon tedavisi olduğunu öğrendim zaten denemediğim bu 3 yöntem kaldı bakalım zaman ne gösterecek allah büyük 6 yıl kabus gibi geçti.
    bu arada beni bayağı bir rahatlatan eski kbb doktorumun reçetesini burada paylaşmak istiyorum.
    sinirsistemi için citoles 5mg rexapin 2.5 mg alın
    daha sonra duact tablet
    sinüs rinse burun temizliği için bu çok önemli siz burnunuzu açık zannediyorsunuz ama bunu kullanınca o zaman göreceksiniz ne demek istediğimi
    birde vitamin gerekli çünkü uzun süre ilaç alımı vitamin eksikliğini beraberinde getiriyor
    ilaçların hiçbir yan tesiri yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz dikkat ederseniz ilaçlar içinde alerji hapı yok buda bana ilk başta enteresan gelmişti.
    deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın

hocam allerji mi değil mi önce ayırt etmek lazım.

akıntı ne zaman oluyor? sabah spesifik mi? öksürük sabahları mı oluyor? akıntının fotoğrafını çekme şansın varsa koy bi bakalım. yeşil renkli mi renksiz mi yoksa? (buraya kadar hep boğaz akıntısından bahsediyorum)

burun akıntın kokulu mu, kokusuz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: flyingfork

quote:

Orijinalden alıntı: franklyy

quote:

3 senedir bu illeti bir fiil çeken kapı kapı kbbci, göğüs hastalıkları uzmanı gezen biri olarak söylüyorum; son 1 aydır alerjiden eser yok. :D Sabahları artık geniz akıntısı ile uyanmıyorum, gecenin 4ünde uyanıp kusana kadar öksürmelerim de son buldu.
    Her şeyi bir laboratuvar faresi edasıyla denedikten sonra çözümü buldum sanırım.
    1 Kaşık taze çekilmiş çörek otuna 15 damla propolis ve 1 kaşık bal karıştırıp sabah ve akşam bu iğrenç ötesi karışımı yutuyorum. Propolisi fer markasından temin edebilirsiniz. Ben şuan hem elimdeki ham propolisi hem de fer markasına ait olanı dönüşümlü kullanıyorum.

Hem çörek otu hem de propolis bağışıklık sistemi için bir numara. Keşke alerjik astım olmadan, senelerce riniti çekmeden, o steroid iğnelerini yemeden bunu deneseymişim . Bu kadar etkili olduğuna şaşırıyorum. Arkadaşlar bari biriniz şunu bir deneseniz de bana da bir söyleseniz işe yarıyor mu diye. Placebomu diye kara kara düşünüyorum. Propolis ve çörek otu kullanmadığım günün ertesi şikayetler yavaş yavaş geri geliyor. Deneyen olursa lütfen buraya yazsın.

boğazınızda yanma oluyor muydu peki?

ben açıkçası denesem mi diye düşünüyorum ama geniz akıntımın neyden kaynaklandığını dahi bilmiyorum alerji testlerinde alerjim gözükmüyor,sinüs tomografisinde iltihap görünmüyor,deviasyon da yok.en sonunda asacam kendimi :(

Boğazımda yanma sabah akıntı çok biriktiğinden oluyordu genelde. Ama ben daha çok bütün genzimin ve burnumdaki etlerin şişmesiyle nefes almakta zorluk çekiyordum. Birde üzerine geniz akıntısı gelince geceler çekilmez oluyordu. Çalar saat gibi hiç abartmasız her gece saat 4 de uyanıp kusana kadar öksürüp en sonunda yorgunluktan düşüp uyuya kalıyordum.

Propolis arayan arkadaşlar için Arifoğlu Baharatçılığın bazı yerlerde şubeleri var. Dün Ankara Kentparktaki şubesinden iki çeşit propolis aldım. Birtanesi SepeNatural markası 10ml'lik 10 ampul(22 TL/Her gün bir ampul) alkolde değil Distile Su ile çözülmüş ki bu internette araştırdığım kadarıyla iyi bir şey çünkü Alkolde çözülmüşü tavsiye edilmiyor pek. Yalnız tadı ultra kötü. Birde orada çalışan bayan bana içeriden gidip toz propolis getirdi bunun kilosu 700TL tabiki bir kilo almıyoruz. Ben 50gr(35tl) aldım sanırım 1 ay kadar idare eder. Toz olan fena değil gibi. İlaç niyetine sabah akşam çörek otuyla birlikte yutuyoruz işte tadını boşverdim.
    Acaba bu propolis ve çörek otu ikilisi benden başkasına yarayacakmı merak ediyorum. Yakında kan testinin sonucunu almak için İmmünolojiye gideceğim ondan sonrada gitmeyi düşünmüyorum çünkü büyük bir sevinçle söylüyorum; artık ne doktorlara ne de ilaçlara ihtiyacım kalmadı. Birde şöyle düşünün hem propolis hem de çörek otu antihistaminik etkiye sahip, zaten bu bir çok makalede yazıyor. İlaçları da biz antihistamin diye alıyoruz nihayetinde. Kimyasal yoldan antihistamin alacağıma bunu doğal yoldan yapıyorum.

Hepinize tez zamanda şifa diliyorum.

arkadaşım senin adına gerçekten sevindim inşallah en kısa zamanda iyileşirsin ve dünya'ya geri dönersinbu hastalığı çekmeyen maalesef bilmez bilmesinde zaten yazdıkların gerçekten beni heyecanlandırdı acaba diyorum kendi kendime etki tepki olayımı diye en kısa zamanda denemek lazım sonuçta bitkisel şeyler bunlar.peki bunları kullanırken ilaç falan kullanmaya devam ediyor musun?

• quote:

quote:

quote:

quote:

3 senedir bu illeti bir fiil çeken kapı kapı kbbci, göğüs hastalıkları uzmanı gezen biri olarak söylüyorum; son 1 aydır alerjiden eser yok. :D Sabahları artık geniz akıntısı ile uyanmıyorum, gecenin 4ünde uyanıp kusana kadar öksürmelerim de son buldu.
    Her şeyi bir laboratuvar faresi edasıyla denedikten sonra çözümü buldum sanırım.
    1 Kaşık taze çekilmiş çörek otuna 15 damla propolis ve 1 kaşık bal karıştırıp sabah ve akşam bu iğrenç ötesi karışımı yutuyorum. Propolisi fer markasından temin edebilirsiniz. Ben şuan hem elimdeki ham propolisi hem de fer markasına ait olanı dönüşümlü kullanıyorum.

Hem çörek otu hem de propolis bağışıklık sistemi için bir numara. Keşke alerjik astım olmadan, senelerce riniti çekmeden, o steroid iğnelerini yemeden bunu deneseymişim . Bu kadar etkili olduğuna şaşırıyorum. Arkadaşlar bari biriniz şunu bir deneseniz de bana da bir söyleseniz işe yarıyor mu diye. Placebomu diye kara kara düşünüyorum. Propolis ve çörek otu kullanmadığım günün ertesi şikayetler yavaş yavaş geri geliyor. Deneyen olursa lütfen buraya yazsın.

boğazınızda yanma oluyor muydu peki?

ben açıkçası denesem mi diye düşünüyorum ama geniz akıntımın neyden kaynaklandığını dahi bilmiyorum alerji testlerinde alerjim gözükmüyor,sinüs tomografisinde iltihap görünmüyor,deviasyon da yok.en sonunda asacam kendimi :(

Boğazımda yanma sabah akıntı çok biriktiğinden oluyordu genelde. Ama ben daha çok bütün genzimin ve burnumdaki etlerin şişmesiyle nefes almakta zorluk çekiyordum. Birde üzerine geniz akıntısı gelince geceler çekilmez oluyordu. Çalar saat gibi hiç abartmasız her gece saat 4 de uyanıp kusana kadar öksürüp en sonunda yorgunluktan düşüp uyuya kalıyordum.

Propolis arayan arkadaşlar için Arifoğlu Baharatçılığın bazı yerlerde şubeleri var. Dün Ankara Kentparktaki şubesinden iki çeşit propolis aldım. Birtanesi SepeNatural markası 10ml'lik 10 ampul(22 TL/Her gün bir ampul) alkolde değil Distile Su ile çözülmüş ki bu internette araştırdığım kadarıyla iyi bir şey çünkü Alkolde çözülmüşü tavsiye edilmiyor pek. Yalnız tadı ultra kötü. Birde orada çalışan bayan bana içeriden gidip toz propolis getirdi bunun kilosu 700TL tabiki bir kilo almıyoruz. Ben 50gr(35tl) aldım sanırım 1 ay kadar idare eder. Toz olan fena değil gibi. İlaç niyetine sabah akşam çörek otuyla birlikte yutuyoruz işte tadını boşverdim.
    Acaba bu propolis ve çörek otu ikilisi benden başkasına yarayacakmı merak ediyorum. Yakında kan testinin sonucunu almak için İmmünolojiye gideceğim ondan sonrada gitmeyi düşünmüyorum çünkü büyük bir sevinçle söylüyorum; artık ne doktorlara ne de ilaçlara ihtiyacım kalmadı. Birde şöyle düşünün hem propolis hem de çörek otu antihistaminik etkiye sahip, zaten bu bir çok makalede yazıyor. İlaçları da biz antihistamin diye alıyoruz nihayetinde. Kimyasal yoldan antihistamin alacağıma bunu doğal yoldan yapıyorum.

Hepinize tez zamanda şifa diliyorum.

arkadaşım senin adına gerçekten sevindim inşallah en kısa zamanda iyileşirsin ve dünya'ya geri dönersinbu hastalığı çekmeyen maalesef bilmez bilmesinde zaten yazdıkların gerçekten beni heyecanlandırdı acaba diyorum kendi kendime etki tepki olayımı diye en kısa zamanda denemek lazım sonuçta bitkisel şeyler bunlar.peki bunları kullanırken ilaç falan kullanmaya devam ediyor musun?

Tesekkurler iyi dilekler icin :) Simdi forumdaki entrylerime baktim 15 Ocakta immünolojideki maceram baslamis gitmeden 1-2 gun oncesi ilaclari birakmistim. Testler icin zaten zorunluydu ilaci birakmak. Kisacasi 1 aydir ilac kullanmiyorum. Suan ihtiyacim da yok. Eger burnum hafif akiyorsa veya o gun havanin kirli oldugunu dusunuyorsam sinus rinse kullaniyorum sadece. Sinus rinseide bana tanistiran senin entryndir.
    Umarim herkes kurtulur su illetten ceken bilir demekle cok dogru soyluyorsun. Eger propolis ve corek otu kullanirsan lutfen buraya yaz ben de merak ediyorum baskasinda ise yarayip yaramayacagini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• flayingfork arkadsın anlattıkları umut veriyor insana hadi bakalım hayırlısı. flying fork su an durum nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

flayingfork arkadsın anlattıkları umut veriyor insana hadi bakalım hayırlısı. flying fork su an durum nasıl

Durum hala süper. :) Yalnız çörek otunu bıraktım sadece propolis kullanıyorum şuan. Nedeni de çörek otunu öğüterek kullandığım için dilimin ön tarafında hassasiyete neden oldu o yüzden şu an sadece propolis&bal devam ediyorum. Öksürük yok, alerji yok, sabah genizde biriken akıntı azaldı. Geçen sefer doktora gittiğimde specific IGE testinin normal çıktığını söylediler :D Ben de zaten böyle çıkacağını tahmin ettiğimi son geçirdiğim 3 yılda ilk defa bu ay şikayetimin olmadığını, testinde bu zaman dilimine rastladığını söyledim. Yalnız bana astımdan miras kalan fiziksel aktivite sonrası terle beraber gelen öksürük olayı devam ediyor. Bu öksürüğün alerjiyle alakası olmadığını düşünüyorum. Bunun içinde pazartesi günü bronşiyal provokasyon testi yaptırıcam. Doktor ne yapıyorsan aynen devam et ama artık alerjik şikayetin yok diye de alerjenlerle çok haşırneşir olma dedi. Deneyen yok mu şu propolisi sizin de iyi haberlerinizi alalım artık :)

Bu arada pazartesi günkü test için bugünden itibaren propolis kullanmayı bırakıyorum. Testin sonucunu kesinlikle etkiler diye düşünüyorum. Açıkcası bırakmaya da korkuyorum çünkü eskiye dönesim hiç mi hiç yok. Bakalım şikayetler geri gelecek mi bu seferde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyingfork -- 21 Şubat 2013; 10:02:07 >

• quote:

quote:

flayingfork arkadsın anlattıkları umut veriyor insana hadi bakalım hayırlısı. flying fork su an durum nasıl

Durum hala süper. :) Yalnız çörek otunu bıraktım sadece propolis kullanıyorum şuan. Nedeni de çörek otunu öğüterek kullandığım için dilimin ön tarafında hassasiyete neden oldu o yüzden şu an sadece propolis&bal devam ediyorum. Öksürük yok, alerji yok, sabah genizde biriken akıntı azaldı. Geçen sefer doktora gittiğimde specific IGE testinin normal çıktığını söylediler :D Ben de zaten böyle çıkacağını tahmin ettiğimi son geçirdiğim 3 yılda ilk defa bu ay şikayetimin olmadığını, testinde bu zaman dilimine rastladığını söyledim. Yalnız bana astımdan miras kalan fiziksel aktivite sonrası terle beraber gelen öksürük olayı devam ediyor. Bu öksürüğün alerjiyle alakası olmadığını düşünüyorum. Bunun içinde pazartesi günü bronşiyal provokasyon testi yaptırıcam. Doktor ne yapıyorsan aynen devam et ama artık alerjik şikayetin yok diye de alerjenlerle çok haşırneşir olma dedi. Deneyen yok mu şu propolisi sizin de iyi haberlerinizi alalım artık :)

Bu arada pazartesi günkü test için bugünden itibaren propolis kullanmayı bırakıyorum. Testin sonucunu kesinlikle etkiler diye düşünüyorum. Açıkcası bırakmaya da korkuyorum çünkü eskiye dönesim hiç mi hiç yok. Bakalım şikayetler geri gelecek mi bu seferde.

Ben de aldım ferin propolisini.2 gündür kullanıyorum bal ve çörek otuyla birlikte. fakat bi değişiklik yok.önerdiğiniz şekilde kullanıyorum.sizde ne zamandan itibaren etki göstermeye başlamıştı?

• quote:

quote:

quote:

Ben de aldım ferin propolisini.2 gündür kullanıyorum bal ve çörek otuyla birlikte. fakat bi değişiklik yok.önerdiğiniz şekilde kullanıyorum.sizde ne zamandan itibaren etki göstermeye başlamıştı?

Selam millet. Propolis kullanmadigim bu ilk gün gece 04:00 nobetinden bildiriyorum. Suan %30 kapasiteyle filan nefes aliyorum ve yine cigerlerim turlu turlu makamlarda ıslık caliyor. Bir buçuk aydan sonra tek gecede eskiye dondum. Pazartesi bronş provokasyona kadar uyku haram anlasilan.
    Franklyy sende ise yaramamasina cok uzuldum bende ertesi gun ise yaramisti. Ama dostum bence senin alerjiden ziyade baska bir durumunun var. Daha once diprospan vuruldugunu ve ise yaramadigini yazmistin, cok sasirmistim. Diprospan alerjik insanlar icin tatil bileti gibi bir sey. Normal sartlarda bende dilrospandan sonra iki hafta tum sikayetler bitiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de var bu hastalık. Cirrus içiyorum, biraz rahatlatıyor.

• Franklyy akşam malumunuz sabah kadar uyumayınca aklıma senin rahatsızlığınla ilgili şöyle bir şey geldi: KBBcilerin ve Göğüs Hastalıkları uzmanlarının çoğu hasta astımla birlikte gelen şikayetlere sahipse reflün var mı diye soruyor. Sana daha önce bunu soran oldu mu? Sanki seninkisi alerjiden ziyade reflünün şikayetlerine daha çok benziyor.
    Tabi ben tam olarak şikayetlerin nedir bilmiyorum doktor da değilim ama madem teşhis konmamış ona da bir baktır istersen. Aşağıdaki metni internette bir makaleden aldım
    reflü belirtileri başlığı altında:
    quote:

Erişkinlerde görülen astım rahatsızlığının sebebi çoğu zaman reflüdür. Ataklar biçiminde gelen öksürük krizleri, hırıltılı solunumla karakterli astım tablosunun altında reflü olabilir. Gece uyunulduğunda mide içeriği reflüsü olan birinin ağzına oradan da akciğerlerine kaçabilir. Hava yollarına devamlı kaçan çok az miktardaki asit, hava yollarında spazmlara sebep olur. Bu durumda da klasik astım bulguları meydana gelebilir.

• quote:

Franklyy akşam malumunuz sabah kadar uyumayınca aklıma senin rahatsızlığınla ilgili şöyle bir şey geldi: KBBcilerin ve Göğüs Hastalıkları uzmanlarının çoğu hasta astımla birlikte gelen şikayetlere sahipse reflün var mı diye soruyor. Sana daha önce bunu soran oldu mu? Sanki seninkisi alerjiden ziyade reflünün şikayetlerine daha çok benziyor.
    Tabi ben tam olarak şikayetlerin nedir bilmiyorum doktor da değilim ama madem teşhis konmamış ona da bir baktır istersen. Aşağıdaki metni internette bir makaleden aldım
    quote:

Erişkinlerde görülen astım rahatsızlığının sebebi çoğu zaman reflüdür. Ataklar biçiminde gelen öksürük krizleri, hırıltılı solunumla karakterli astım tablosunun altında reflü olabilir. Gece uyunulduğunda mide içeriği reflüsü olan birinin ağzına oradan da akciğerlerine kaçabilir. Hava yollarına devamlı kaçan çok az miktardaki asit, hava yollarında spazmlara sebep olur. Bu durumda da klasik astım bulguları meydana gelebilir.

evet diprosan işe yaramamıştı.sadece bir kez kullanmıştım ama.reflü olasılığına dair hiçbir tetkik yapmadım çünkü mideyle ilgili pek sorun yaşamadım.ama aslında bir doktora görünmek gerek.bu arada propolisi kullanmaya devam edicem.bakalım bi değişiklik olacak mı.

• quote:

quote:

Franklyy akşam malumunuz sabah kadar uyumayınca aklıma senin rahatsızlığınla ilgili şöyle bir şey geldi: KBBcilerin ve Göğüs Hastalıkları uzmanlarının çoğu hasta astımla birlikte gelen şikayetlere sahipse reflün var mı diye soruyor. Sana daha önce bunu soran oldu mu? Sanki seninkisi alerjiden ziyade reflünün şikayetlerine daha çok benziyor.
    quote:

evet diprosan işe yaramamıştı.sadece bir kez kullanmıştım ama.reflü olasılığına dair hiçbir tetkik yapmadım çünkü mideyle ilgili pek sorun yaşamadım.ama aslında bir doktora görünmek gerek.bu arada propolisi kullanmaya devam edicem.bakalım bi değişiklik olacak mı.

Franklyy mutlaka reflu icin git senin ozellikle yemekten sonra oksurugunun olmasi da refluyu akla getiriyor. Alerjik bir durumun olsa mutlaka diprospan ise yarardi bence. Ben en cokmus halde gittigimde bile diprospan beni aksamina ayaga dikti.
    Perisanlari oynuyorum adeta...yarin su lanet testi de atlatsam da propolisli mutlu hayatima geri donsem. Uykular yine haram oldu. Durumu degisen var mi bu arada?
    Ah birde bir yakinim "farsak" diye bir sey tavsiye etti astım icin kahvesi mi suyu mu ne varmis. Cokta arastirmadim ama hediye olarak gelecek onumuzdeki hafta. Varsin onu da deneyelim zaten denemedigim sey kalmadi gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

arkadaşlar bu hastalıkla ilgili deneyimi olanlar lütfen bilgilerini paylaşsın ben yaklaşık 6 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum bir çok tedavi yöntemi denememe rağmen banamısın demiyor devamlı olarak burnumu çekme ihtiyacı hissediyorum ,geniz akıntısı ve nefes darlığı oluyor yaşam tarzını inanılmaz etkiliyor şu an
    da tedavi gören veya tedavisini tamamlamış arkadaşlar varsa birbirimize yardımcı olalım benim görmüş olduğum tedavi ve şekilleri
    klasik hastane tedavisi alerji hapları , antibiyotikler, burun spreyleri
    kortizon tedavisi(kesinlikle tavsiye etmiyorum)
    aktar tedavisi
    biorezonans
    psikolog
    bu süre zarfında konulan teşhisler farklı oldu kimisi alerjik nezle kimisi alerjik kökenli sinüzit,kimisi bağırsaklarda mantar kimisi burun eti büyüklüğü dedi en sonunda konulan teşhis alerjik nezle şeklinde tecrübelerinizi bekliyorum selamlar.

Aerius tablet
    küçücük bişey ama allerjiysen çok faydasını görürsün

• Bendede 3-4 senedir yaz-kış devam eden bir burun akıntısı var. Bir yere gittiğimiz zaman rahat edemiyorum. Sürekli lavaboya gidip temizlemekten bıktım. Yukardaki mesajlarda arkadaşın belirttiği gibi bendede mide reflüsü var. İlaç kullanmıyorum daha ama alerji zor geçen bir hastalık kalıcıymış hayat boyu bunla yaşayacağız malesef.
  • Evet arkadaşlar dün en son ayak olan bronş provokasyon testini de oldum. Sonuç alerjik astım tabiki malumun ilamı oldu :p Test çok ama çok uzun sürüyor bana sorarsanız (1buçuk saat sürdü benimki) Ayrıca çokta yorucu. İçine çek, üfle, nefes al, ver, alma, tut derken mosmor oldum ilacında etkisiyle.
    Dün akşam propolise tekrar çöktüm ve gece süper bir uyku uyudum. Daha önce çörek otunu bıraktığımı çünkü dilimde hassasiyete yol açtığını yazmıştım. Dün yaptığım karışımı biraz değiştirdim; çörek otu yerine bir kaşık çörek otu yağı, bir kaşık bal ve arifoğlundan aldığım bir kaşık toz propolisi ekledim. Yağ eklediğimden yutması ve kaşıktan sıyırması daha kolay oldu. Sanırım böyle devam edeceğim şimdilik çünkü propolis kullandığım sürece ilaca ihtiyaç duymuyorum. Tecrübeyle sabit artık.
    Sevgiler.
  • quote:

Evet arkadaşlar dün en son ayak olan bronş provokasyon testini de oldum. Sonuç alerjik astım tabiki malumun ilamı oldu :p Test çok ama çok uzun sürüyor bana sorarsanız (1buçuk saat sürdü benimki) Ayrıca çokta yorucu. İçine çek, üfle, nefes al, ver, alma, tut derken mosmor oldum ilacında etkisiyle.
    Dün akşam propolise tekrar çöktüm ve gece süper bir uyku uyudum. Daha önce çörek otunu bıraktığımı çünkü dilimde hassasiyete yol açtığını yazmıştım. Dün yaptığım karışımı biraz değiştirdim; çörek otu yerine bir kaşık çörek otu yağı, bir kaşık bal ve arifoğlundan aldığım bir kaşık toz propolisi ekledim. Yağ eklediğimden yutması ve kaşıktan sıyırması daha kolay oldu. Sanırım böyle devam edeceğim şimdilik çünkü propolis kullandığım sürece ilaca ihtiyaç duymuyorum. Tecrübeyle sabit artık.
    Sevgiler.

Sorun bitkiselde olsa çözüm bulmak değil.Sorun kalıcı çözüm bulmak.Doktora gidince verdiği hap sprey ikilisi de çözüm oluyor ama 1-2 ay sonra ilaçlar etki etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Japonya

quote:

Evet arkadaşlar dün en son ayak olan bronş provokasyon testini de oldum. Sonuç alerjik astım tabiki malumun ilamı oldu :p Test çok ama çok uzun sürüyor bana sorarsanız (1buçuk saat sürdü benimki) Ayrıca çokta yorucu. İçine çek, üfle, nefes al, ver, alma, tut derken mosmor oldum ilacında etkisiyle.
    Sevgiler.

Sorun bitkiselde olsa çözüm bulmak değil.Sorun kalıcı çözüm bulmak.Doktora gidince verdiği hap sprey ikilisi de çözüm oluyor ama 1-2 ay sonra ilaçlar etki etmiyor.

Bir tavsiyeniz varsa çekinmeden söyleyin lütfen? Yukarıda ne anlatmak istediğinizi açıkcası anlayamadım. Kalıcı çözümü ben de arıyorum ancak geçici de olsa ilaçlarla böbreklerimi yorup, hormonlarla vücut dengemi altüst edeceğime hiçbir yan etkisini görmediğim doğal "geçici" çözümü tercih ederim. Nihayetinde sizinde dediğiniz gibi şuan için var olan tüm çözümler geçici.

• Arkadaşlar bende de küçüklüğümden beri vardı bu alerji.Burnumda da et var hala herhalde.Ama ben çok da etkilenmiyor muyum yoksa alıştım mı bilemiyorum.Arada sırada vücudumda kırmızı kırmızı alerjiler çıkıyodu hafif kabartı şeklinde kaşınıyodu falan.Annemler hep çikolata aburcubur yediğinden dolayı çıkıyo diyolardı ki ne kadar doğru orasından tam emin değilim.Bu zamanlar iğne tedavisi görüyordum her hafta bir aşı yapıyolardı her ay falan doktora gidiyodum kontrole.Tabi küçük olduğumdan birşeyden haberim yoktu kusura bakmayın tam ayrıntılı bilgi veremiyorum.En sonunda 13 yaşlarında falan bitmişti son iğne vurduklarında sırtıma 20 tane çok ufak boyutlu iğne yapmışlardı çok iyi hatırlarım.Ondan sonra hiçbir zaman o hafif kabartı şeklinde olan alerjiler çıkmadı hiç.Ama hala çoğunlukla ağzımdan nefes alırım , tozlara karşı falan hala hassasiyetim var.Özellikle sabahları çok hapşırıyorum.Ama sanki bunların hepsi havadan kaynaklı çünkü İstanbul'da yaşıyorum...Elazığ'a gittiğimden beri neredeyse bütün problemlerim dindi...
    Benim gözlemim şu oldu açıkçası kendi üstümde; Üniversiteyi kazanıp Elazığ'â geldiğimde buranın havası bana çoooook iyi geldi.Yani bunu hemen hissedebiliyorsunuz.Temiz hava, burun tıkanmıyor, hapşırma kesinlikle yok.Hatta ve hatta her sene mutlaka soğuk alan hasta olan ben Elazığ'da baya ince giyinmeme rağmen bir kere bile hasta olmadım.Herkes soruyor sen nasıl hasta olmuyorsun diye.2 senedir en ufak bir burun akıntısı bile yaşamadım.Etrafımdaki herkesin hasta olmasına rağmen
    Var mı bana benzer durumu olan?

• quote:

way be sonunda benimle aynı durumda olan hayat yorgunu bedbaht talihsiz muzdarip bir kardeş buldum bu internet denizinde.Kadreş seni bu dünyada anlayacak belki de ilk insanım.Ben de 4 senedir bu derdin eline düştüm.Günden güne beter oluyorum.Ev tozuna ve birkaç polene alerjim varmış.Buna bağlı geniz akıntısı,alerjik rinit ve bunların hediyesi kronik sinüzit,ve bonusları boğaz ağrısı farenjik ve yeni peydahlanan kulak kaşıntısı ağrısı ve yeni yeni başlayan nefes darlığı........Allahım çıldırmak üzereyim.Tüm gün zombi gibi geziyorum.Sanki ot gibiyim.Ne kadar uyusamda yorgun uykusuz kalkıyorum.

Ben de senin gibi başvurmadığım çare kalmadı.
    Kaç kulak burun boğaz doktoruna gittim bilemezsin.Hepsi klasik al şu antibiyotiği burun sipreyini kullan gel.İçim dışım ilaç oldu.
    Bi doktora inandım burun kemiğini kırarsak iyleşirsin dedi.onca çile çekip ameliyat kan pislik yine aynı.Allah sorsun o itten
    internetten biorezonans diye bir şey okudum.inandım.onca paramı yediler ama koca bi yalan.Allah sorsun adilerden
    ve tabi psikolog.
    Dostum bu aralar bi kaç yeni gözdem var.Sırada deneyeceklerim var.
    Ama senin bu kortizon tedavisi ile bağırsakta mantar var olayı nasıl teşhis edildi.yoksa su meshur lokmancının eline mi düştün?

Aynısını ben yaşıyorum alerjik astımdan kalma genelde ev yani kapalı ortamlarda akıntı oluyo kulak kaşınması sabah uyandıgımda bazen oluyo doktora gittim haplar verdi etkisi oldu devamlı kullanmadım kulak kaşıntısı için gittigimde hiç birşeyin yok dedi.bu ay başka doktora gidicem bakalım ne vericek.şükür benim durumum o kadar kötü degil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Japonya

quote:

Sevgiler.

Bir tavsiyeniz varsa çekinmeden söyleyin lütfen? Yukarıda ne anlatmak istediğinizi açıkcası anlayamadım. Kalıcı çözümü ben de arıyorum ancak geçici de olsa ilaçlarla böbreklerimi yorup, hormonlarla vücut dengemi altüst edeceğime hiçbir yan etkisini görmediğim doğal "geçici" çözümü tercih ederim. Nihayetinde sizinde dediğiniz gibi şuan için var olan tüm çözümler geçici.

Bende bitkiselden yanayım çok araştırmadım sadece menekşe suyunun iyi geldiğini biliyorum sizden istediğim kullandığınız bitkisel tedavinin uzun süreli mi yoksa geçici bir çözüm mü olduğunu belirtmeniz.

• Henüz kısa süreli çözüm mü yoksa uzun dönem kullanımda kalıcı etkisi olur mu bilmiyorum. Şimdilik 1,5 aydır kullanıyorum ve bir sorun yok gibi. Umarım böyle devam eder. Kullanıma devam ettiğim sürece buraya yazacağım.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.