Şimdi Ara

alerji ve geniz akıntısı (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
1.110
Cevap
85
Favori
566.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flyingfork

Henüz kısa süreli çözüm mü yoksa uzun dönem kullanımda kalıcı etkisi olur mu bilmiyorum. Şimdilik 1,5 aydır kullanıyorum ve bir sorun yok gibi. Umarım böyle devam eder. Kullanıma devam ettiğim sürece buraya yazacağım.

Alıntıları Göster
    Ne yaptınız arkadaşlar? Benden başka durumu iyiye giden yok mu? Ben çok iyiyim şükürler olsun. Kabusum bitti her şey kontrol altında. Tabi yememe içmeme hala dikkat ediyorum ve propolis&çörek otuna devam ediyorum. Sizleri merak ediyorum. Hepinize acil şifalar.
  • 10-11 seneden beri alerji hastasıyım. Türkiyede doktorların uyguladıkları tedavi yöntemlerinin bir işe yaradığına kesinlikle inanmıyorum. Görev dolayısıyla yurt dışına çıktığımızda kendime bir doktor bulmuştum ve o doktor sayesinde alerjim %90 derecede azaldı. Ayrıca benim alerjik astımım vardı ama artık nefes alma veya burun akıntısı gibi herhangi bir sorun yaşamıyorum. O doktor bulana kadar bütün gün burnumu çekiyordum ki burnumu çekmekten burnumun üzerinde çizgi şeklinde bir çizgi bile oluştu. O da bu hastalığın bana olan hatırası
  • quote:

Ne yaptınız arkadaşlar? Benden başka durumu iyiye giden yok mu? Ben çok iyiyim şükürler olsun. Kabusum bitti her şey kontrol altında. Tabi yememe içmeme hala dikkat ediyorum ve propolis&çörek otuna devam ediyorum. Sizleri merak ediyorum. Hepinize acil şifalar.

arkadaşım iyi olduğuna sevindim geçen günlerde propolisi sordurdum kilosu 500 tl demişler.ancak ben bizim buradaki aktarlara pek güvenemiyorum ilk kullanım için mesela 1 ay gibi ne kadarlık almak gerekir.selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moja

10-11 seneden beri alerji hastasıyım. Türkiyede doktorların uyguladıkları tedavi yöntemlerinin bir işe yaradığına kesinlikle inanmıyorum. Görev dolayısıyla yurt dışına çıktığımızda kendime bir doktor bulmuştum ve o doktor sayesinde alerjim %90 derecede azaldı. Ayrıca benim alerjik astımım vardı ama artık nefes alma veya burun akıntısı gibi herhangi bir sorun yaşamıyorum. O doktor bulana kadar bütün gün burnumu çekiyordum ki burnumu çekmekten burnumun üzerinde çizgi şeklinde bir çizgi bile oluştu. O da bu hastalığın bana olan hatırası

anlat dostum o kadar bu hastalıktan muzdarip insan var burada nasıl bir tedavi uyguladı.burda okuduklarından farklı neler var mutlaka faydası olur senin hastalığın da aynı benimki gibi önce alerji sonra astım nefes darlığı geniz akıntısı vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: becozmy

quote:

arkadaşım iyi olduğuna sevindim geçen günlerde propolisi sordurdum kilosu 500 tl demişler.ancak ben bizim buradaki aktarlara pek güvenemiyorum ilk kullanım için mesela 1 ay gibi ne kadarlık almak gerekir.selamlar.

Becozmy ben şuan Arifoğlu Bahartçılığın bir şubesinden aldığım toz propolisi kullanıyorum. Kilosu 700 tlydi ben 50gr aldım 35tlye hala kullanıyorum. sanırım 1 ay kadar oldu aldığımdan beri ve bir kaç haftalık kullanıma yetecek kadar daha var. Fiyatlar çok çeşitli bana kilosu 2000 tl diyen dahi oldu. Arifoğlundan aldığım propolisten memnunum ne kadar doğal olduğunu tabiki bilemem ama en azından şikayetlerimin geri gelmediğini gözönünde bulundurursam ürünün sahte olmadığını söyleyebilirim..
  • quote:

quote:

quote:

Becozmy ben şuan Arifoğlu Bahartçılığın bir şubesinden aldığım toz propolisi kullanıyorum. Kilosu 700 tlydi ben 50gr aldım 35tlye hala kullanıyorum. sanırım 1 ay kadar oldu aldığımdan beri ve bir kaç haftalık kullanıma yetecek kadar daha var. Fiyatlar çok çeşitli bana kilosu 2000 tl diyen dahi oldu. Arifoğlundan aldığım propolisten memnunum ne kadar doğal olduğunu tabiki bilemem ama en azından şikayetlerimin geri gelmediğini gözönünde bulundurursam ürünün sahte olmadığını söyleyebilirim..

Merhaba,
    Bende forumdaki bu konuyu yeni gördüm.Yıllardır claritine,allerset vs birçok antihistaminik kullandım belli aralıklarla.Şu aralar geniz akıntım,gözlerde sulanma ciddi biçimde arttı.Dün forumda yazılanları okuduktan sonra flyingfork'un kullandığı propolisten aldım.Balen marka kapsül şeklinde olandan buldum.Dün akşam ve bugün sabah çörek otuyla kullandım.İnşallah işe yarar.Propolis uzun kullanımda bağırsak florasına zarar veriyormuş şeklinde bilgi vardı internette.Kesin bir bilgisi olan varmı?
    Birkaç gün sonra bende işe yarayıp yaramadığını paylaşırım.
    Herkese acil şifalar
  • quote:

10-11 seneden beri alerji hastasıyım. Türkiyede doktorların uyguladıkları tedavi yöntemlerinin bir işe yaradığına kesinlikle inanmıyorum. Görev dolayısıyla yurt dışına çıktığımızda kendime bir doktor bulmuştum ve o doktor sayesinde alerjim %90 derecede azaldı. Ayrıca benim alerjik astımım vardı ama artık nefes alma veya burun akıntısı gibi herhangi bir sorun yaşamıyorum. O doktor bulana kadar bütün gün burnumu çekiyordum ki burnumu çekmekten burnumun üzerinde çizgi şeklinde bir çizgi bile oluştu. O da bu hastalığın bana olan hatırası

her şeyi yazmışsın, tedaviyi yazmamışsın.
  • benim de oyle mevsim degisikligine alerjim var her mevsim deistiginde 2-3 gun geniz akintim oluyor burnum akiyor sile sile bi hal oluyor gece uyutmuyor tek taraf tikali oluyor bazen nobeti digerine birakiyor orasi acilip diger delik tikaniyor cok kotu bi durum yazarken bile gozum kizardi
  • merhaba arkadaşlar ben de yıllardır bu hastalığı çekiyorum baharın gelmesiyle yakın zamanda başlar yine. Geçen sene yine tedavi araştırırken ışın tedavisi diye birşey bulmuştum belli başlı hastaneler uyguluyor bu tedaviyi bir araştırın derim bu tedaviden olanlar çok memnun olmuşlar. Ne kadar illet bir hastalık olduğunu bilen biri olarak hepimize acil sifalar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahing

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    Bende forumdaki bu konuyu yeni gördüm.Yıllardır claritine,allerset vs birçok antihistaminik kullandım belli aralıklarla.Şu aralar geniz akıntım,gözlerde sulanma ciddi biçimde arttı.Dün forumda yazılanları okuduktan sonra flyingfork'un kullandığı propolisten aldım.Balen marka kapsül şeklinde olandan buldum.Dün akşam ve bugün sabah çörek otuyla kullandım.İnşallah işe yarar.Propolis uzun kullanımda bağırsak florasına zarar veriyormuş şeklinde bilgi vardı internette.Kesin bir bilgisi olan varmı?
    Herkese acil şifalar

Alıntıları Göster

Merhaba,
    Herkese acil şifalar

Selam,
    Bu dediğinizin propolis için olduğuna emin misiniz? İnternette şöyle bir makale var; makalede propolisin bağırsaklardaki zararlı mikroorganizmaları öldürerek toksisiteyi azalttığı ve yararlı micro flora sayısını da katladığı yazılı(sayfa 422 bölüm 3) Ben de açıkçası bağırsak düzenimde hiç bir sıkıntı yaşamadım aksine sindirim sistemimin çok daha iyi durumda olduğunu düşünüyorum.

Çörek otu ile karıştırıyor olmayasınız? Bende çörek otu için bir kaç yerde fazla kullanımda bağırsak florasını kötü yönde etkilediğini okumuştum.Nedeni ise propolisten farklı olarak çörek otunun aşırı kullanımla birlikte bağırsaklardaki zararlı bakterileri ortadan kaldırdığı gibi yararlı olanları da öldürüyor olması diye hatırlıyorum. Benim çörek otu ile ilgili gözlemlediğim şey bir süre sonra dilimin ucunda hassasiyete neden olması. Zaten bu nedenle çörek otu yerine çörek otu yağı tüketmeye başladım.
    Balen markasının propolisini hiç kullanmadım ama sanırım gördüm; kapsül hap halindeydi. Umarım şifa bulursunuz, iyi haberlerinizi bekliyorum. Geçmiş olsun.
  • Orijinalden alıntı: flyingfork

Merhaba,
    Herkese acil şifalar

Selam,
    Bu dediğinizin propolis için olduğuna emin misiniz? İnternette şöyle bir makale var; makalede propolisin bağırsaklardaki zararlı mikroorganizmaları öldürerek toksisiteyi azalttığı ve yararlı micro flora sayısını da katladığı yazılı(sayfa 422 bölüm 3) Ben de açıkçası bağırsak düzenimde hiç bir sıkıntı yaşamadım aksine sindirim sistemimin çok daha iyi durumda olduğunu düşünüyorum.

Çörek otu ile karıştırıyor olmayasınız? Bende çörek otu için bir kaç yerde fazla kullanımda bağırsak florasını kötü yönde etkilediğini okumuştum.Nedeni ise propolisten farklı olarak çörek otunun aşırı kullanımla birlikte bağırsaklardaki zararlı bakterileri ortadan kaldırdığı gibi yararlı olanları da öldürüyor olması diye hatırlıyorum. Benim çörek otu ile ilgili gözlemlediğim şey bir süre sonra dilimin ucunda hassasiyete neden olması. Zaten bu nedenle çörek otu yerine çörek otu yağı tüketmeye başladım.
    Balen markasının propolisini hiç kullanmadım ama sanırım gördüm; kapsül hap halindeydi. Umarım şifa bulursunuz, iyi haberlerinizi bekliyorum. Geçmiş olsun.

Kesin bilgimi bilmiyorum ama arıcılıkla ilgili forumda aşağıdaki şekilde yazmışlar.Kesin birşey öğrenirsem paylaşırım.

(http://aricilik.gen.tr/index.php?topic=5807.0
    Moral bozmak istemem ama propolisi hangi halde olursa olsun çok dikkatli ve mümkün olan en düşük dozda, mümkünse doktor gözetiminde ayrıca belirli aralıklar ile kullanılması konusunda uyarayım bir daha. Ayrıca bu ürün kesinlikle insan sağlığında kesinlikle koruyucu olarak değil, bir hastalık durumunda hekim tavsiyesi ile ve onun gözetiminde kullanılmalı. Apiterapi semineri esnasında Sayın Dr. Cristina Mateescu'nun anlattığı ve Sayın Prof. Dr. Muhsin DOĞAROĞLU'nun çevrisinden dinlediğim kadarı ile propolisin gereksiz yere, bilinçsiz bir şekilde, yüksek dozda kullanımı bağırsak florasını kötü etkiliyor. Bunun sonucu çok ağır olabilir. Lütfen dikkat edelim.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NorveçliMühendis

bende 7 yıldır bu hastalık var .Gitmediğim doktor kalmadı.Ama benimki biraz farklı .

Her sabah kalktığımda boğazdan büyük balgam gelmesi ;

Gün içerisinde en az 4 yada 5 kere hapşırma ve buna bağlı olarak akıntı .

Varmı buna benzer bir sorunu arkadaşlar ?

Gerçekten çok kötü birşeyç

Alıntıları Göster
    bendede var bu sorun . çok olumsuz etkiliyor beni boğazıma akıyor gıcık-birikinki-kalıntı yapıyo.. sürekli öksürme ve balgam atma isteği.. ama ne balgam var ne bişey.. bununa birlikde yazın 50 derece bile olsa hava sabah kalktığımda yazın o haliyle bile burnum akıyor. konuşamıyorum sesimi kesiyo boğazımda birikinti yapıyo. bakalım ne yapıcaz.. çıldırmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayyadkn

quote:

menekşe suyu dikecen bahçeye sonra koparıp suyunu çıakrıcan çekicen burnuna oh mis
  • quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

bendede var bu sorun . çok olumsuz etkiliyor beni boğazıma akıyor gıcık-birikinki-kalıntı yapıyo.. sürekli öksürme ve balgam atma isteği.. ama ne balgam var ne bişey.. bununa birlikde yazın 50 derece bile olsa hava sabah kalktığımda yazın o haliyle bile burnum akıyor. konuşamıyorum sesimi kesiyo boğazımda birikinti yapıyo. bakalım ne yapıcaz.. çıldırmak istiyorum

çörek otu içiceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gayipten Gelen Ses

quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

çörek otu içiceksin

geçici çözüm.. ben içerdeki sorunu çözmek istiyorum. dışardaki yansımasını kısa süreli bitirmek değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ünalın fikri

Allerjik Rinitin Tedavisi : Eşimde de bende de bu illet hastalıktan var!Yaşam kalitemizi düşürüyor ki denemediğimiz ilaç ve tedavi kalmadı.İkimizde de sadece bu yazacağımız iksir (ki bizim için hakikaten iksir)çözüm oldu.Antihistaminik ve bilumum ilaç kullanmamıza gerek kalmadı.Bizde genizden mukoz şeklinde akıntı ve nefes darlığı,kulak kaşıntısı ve ağrısı,ağız kuruluğu,ağız kokusu,burun içinde kuruma,farenjit vb belirtileri oluyordu.Eşim midesinden rahatsız ona bile iyi geldi.Kısaca bu illeti çeken bilir!Ben de küf mantarı,akar,tüylü ev hayvanlarına allerji çıkmıştı.İnşallah bu yazacağım sizlere de iyi gelir.
    Aktarlarda kaynar diye de satılıyor.Yine de ayrıca satın alıp karışımı hazırlamak mümkün.
    İÇERİĞİ:
    1 tutam yenibahar(parmak ucuyla bir tutam)
    4-5 adet zencefil
    6-7 adet zerdeçal
    4-5 adet havlıcan
    4-5 adet çubuk tarçın(bunun piyasada sahtesi de olabiliyor ona dikkat etmek lazım.Kokusundan kırıp anlayabilirsiniz)
    1 tutam karanfil(parmak ucuyla)
    1 adet muskat(bu olmasada olur)
    HAZIRLANIŞI
    bunların hepsini karışıtırıp bir çaydanlıkta 1,5 lt su ile iyice kaynatın.İlk seferde özü çıkmadığı için biraz uzunca kaynatın.Zaten kaynarken köpürüyor,taşmasın,takip edin.
    Aynı karışımı su ekleyerek 4-5 kez daha kaynatarak kullanabilirsiniz.Zaten adı üstünde kaynadıkça özü çıktığı için kaynar deniyor.Yalnız ertesi güne bırakacaksanız içinde suyuyla bırakmayın,küflenmemesine dikkat edin.Özü çıkmadığı(rengi çok açık olur) zaman yeni karışım hazırlamak gerektiğini anlarsınız.Dilerseniz şeker de koyup çay gibi içebilirsiniz(sıcak tüketiniz)Biz 2 kişi günde toplam 3 lt tüketiyoruz.Allerjik sorunumuz %99 çözüldü.Lütfen uyguladıktan sonraki tedavi sonuçlarınızı bizimle paylaşın ve bu sorunu yaşayanlara da bu karışımı önerin.İlk içtiğinizde başınızda farklı bir yoğunluk hissedebilirsiniz.Hatta biz ilk içtiğimizde tansiyonumuzun çıktığını zannedip ölçtük.Tansiyonumuz normal çıktı.Büyük olasılıkla sinüsleri açıp oksijen alımını kolaylaştırdığı için böyle hissetiriyor.
    Üstelik içimi de çok leziz.

Dikkat:(Sadece hipertansiyon sorunu olanlar varsa tarçının kan dolaşımını hızlandırıcı etkisinden dolayı daha temkinli içmelerini öneririz)
    Sizlere de acil Şifalar diliyoruz.

bunu yapan varmı ? düşünüyorum çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gayipten Gelen Ses

quote:

Orijinalden alıntı: sayyadkn

quote:

menekşe suyu dikecen bahçeye sonra koparıp suyunu çıakrıcan çekicen burnuna oh mis

su dikecez bahçeye anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OOOOOO

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Japonya

quote:

Evet arkadaşlar dün en son ayak olan bronş provokasyon testini de oldum. Sonuç alerjik astım tabiki malumun ilamı oldu :p Test çok ama çok uzun sürüyor bana sorarsanız (1buçuk saat sürdü benimki) Ayrıca çokta yorucu. İçine çek, üfle, nefes al, ver, alma, tut derken mosmor oldum ilacında etkisiyle.
    Dün akşam propolise tekrar çöktüm ve gece süper bir uyku uyudum. Daha önce çörek otunu bıraktığımı çünkü dilimde hassasiyete yol açtığını yazmıştım. Dün yaptığım karışımı biraz değiştirdim; çörek otu yerine bir kaşık çörek otu yağı, bir kaşık bal ve arifoğlundan aldığım bir kaşık toz propolisi ekledim. Yağ eklediğimden yutması ve kaşıktan sıyırması daha kolay oldu. Sanırım böyle devam edeceğim şimdilik çünkü propolis kullandığım sürece ilaca ihtiyaç duymuyorum. Tecrübeyle sabit artık.
    Sevgiler.

Sorun bitkiselde olsa çözüm bulmak değil.Sorun kalıcı çözüm bulmak.Doktora gidince verdiği hap sprey ikilisi de çözüm oluyor ama 1-2 ay sonra ilaçlar etki etmiyor.

Bir tavsiyeniz varsa çekinmeden söyleyin lütfen? Yukarıda ne anlatmak istediğinizi açıkcası anlayamadım. Kalıcı çözümü ben de arıyorum ancak geçici de olsa ilaçlarla böbreklerimi yorup, hormonlarla vücut dengemi altüst edeceğime hiçbir yan etkisini görmediğim doğal "geçici" çözümü tercih ederim. Nihayetinde sizinde dediğiniz gibi şuan için var olan tüm çözümler geçici.

Bende bitkiselden yanayım çok araştırmadım sadece menekşe suyunun iyi geldiğini biliyorum sizden istediğim kullandığınız bitkisel tedavinin uzun süreli mi yoksa geçici bir çözüm mü olduğunu belirtmeniz.

Alıntıları Göster
    yahu siz alerji testi yaptırıp nelere alerjiniz olduğunuzu öğrendiniz mi

benim mesela otlara alerjim var. ıhlamur, bal falan yasaktı küçükken. kafanıza göre ilaçlar hazırlayıp kullanmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: interesante

benim mesela otlara alerjim var. ıhlamur, bal falan yasaktı küçükken. kafanıza göre ilaçlar hazırlayıp kullanmayın

diyelim yaptırdık ve ortaya çıktı . bu alerjiye karşı yapılacak bişey varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: interesante

Çocukluk alerjileri ile yetişkin alerjisi birbirinden çok farklı şeyler.
    Ayrıca alerji testleri her insanda işe yaramıyor olabiliyor.
    Bizde biliriz modern tıpta çözüm aramayı, lakin 3 yıldır sürünüyorum hiç bir ilaç çözüm olmadı aksine hepsi zombileştirdi. Umarım siz hiç bir zaman ottan baldan medet umacak kadar çaresiz duruma düşmezsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.