Şimdi Ara

ALC887 sorunu - Giriş ve çıkış olarak atanabilme özelliği olan ses kartı önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Eski anakartım alc888 kullanıyordu ve istediğim bağlantıyı giriş yada çıkış olarak belirtebiliyordum.(Gigabyte P35DS3-L)
    Yeni anakartım ise alc887 kullanıyor ve 2 tane 2+1 sistemi bir nevi 4+2 olacak şekilde kullanamıyorum.(Asus M5A97)
    Bende bu sorunu pcidan bağlanabilecek bir ses kartıyla çözmek istiyorum. Ancak dediğim özelliği kartlarla alakalı hiç bir ayrıntıda yakalayamadım. Eğer bu tarz kart kullanan biri varsa yada bilen varsa önerebilir mi acaba? alc887 kullananların benzer sorunu var mı?
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinagumus -- 12 Temmuz 2012; 8:07:51 >

• sorunu başta sonra ve sondan başa doğru okudum ama ne demek istediğini anlamadım

lütfen tane tane anlaşılır bir şekilde sorar mısın !?
  • her jacka ayrı bir çıkış atamak istiyorsanız(ben böyle anladım)
    jackı taktığında realtek programı ufak penecere açıp oraya ne taktığını sorar.
    jackı taktıktan sonra neyi taktıysanız onu tıklamanız lazım .her jack için bunu yaparsanız aynı anda
    front l/r , rear r/l,cent/sub,mic,line gibi her çıkış ayrı ayrı kullanabilmeniz gerekir.

ikinci seçenek 2 tane 2+1 varsa birini öne birini arkaya bağlayabilirsiniz.öne jack takıldığında arka çıkıştaki sesi kes seçeneğini kaldırırsanız
    aynı anda iki settende aynı sesi alabilirsiniz.

sorunuz zaten bira karışık ben bu kadar anlayabildim bu kadar cevap verebildim.
  • Merhaba benim anakartımda da ALC887 ses codeci var.(asus p5g41t m-lx) Muhtemelen kullanıcı arayüzlerimiz aynıdır ve sanırım sana yardımcı olabirim.

Realtek HD audio yöneticisini açtığında aygıtın gelişmiş ayarları isminde bir buton olmalı. Ona tıkladığında karşına iki seçenek gelicek.

1- Aynı türdeki jakları bağlayın, örn. giriş aygıtı olarak hat girişi veya mikrofon
    2- Tüm giriş jaklarını bağımsız giriş aygıtları olarak ayırın.

Sen ikinci seçimi kullanmak istiyosun sanırım. Bu seçeneği seçtiğinde sorununun çözüleceğini düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chinos -- 6 Ekim 2012; 4:42:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

her jacka ayrı bir çıkış atamak istiyorsanız(ben böyle anladım)
    jackı taktığında realtek programı ufak penecere açıp oraya ne taktığını sorar.
    jackı taktıktan sonra neyi taktıysanız onu tıklamanız lazım .her jack için bunu yaparsanız aynı anda
    front l/r , rear r/l,cent/sub,mic,line gibi her çıkış ayrı ayrı kullanabilmeniz gerekir.

ikinci seçenek 2 tane 2+1 varsa birini öne birini arkaya bağlayabilirsiniz.öne jack takıldığında arka çıkıştaki sesi kes seçeneğini kaldırırsanız
    aynı anda iki settende aynı sesi alabilirsiniz.

sorunuz zaten bira karışık ben bu kadar anlayabildim bu kadar cevap verebildim.

2sinide arkadan bağlamaktı amacım, önde kalabalık bir durum oluşturduğundan dolayı. bu şekilde olmayacağını anlayınca z506 aldım zaten yoksa 2tane 2+1 kullanacaktım dediğiniz gibi.
    alc 888de 2 tane hat çıkışı atayabiliyordum, alc887de mümkün değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.