Şimdi Ara

albea kullananlar (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
7.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Fiatci

Arkadaşım araba ilk olarak hayırlı olsun. Sen clio demişsin ama ben olsam yine albea derdim clionun tabi bu görsel ancak tasarımı hiçte güzel durmuyor bence albeadan tek artısı arka süspansiyon sistemidir ancak gerek çarpışma durumunda gereksede devrilme gibi olaylarda albea daha sağlam çıkıyor. Araca ilk olarak nasl bir lpg sistemi taktın bilmiyorum ama eğer montaj doğru yapıldıysa ve gerek lpg gereksede aracın bakımlarını ihmal etmezsen sorun yaşamazsın..

şimdi sağlamlık derken sana torsla bu arabayı karşılaştıramam.hatta bir konuda torosla mercedes sağlamlığında baya bir tartrışmıştık ve benim gözümde toros çıktı..türkiye yollarına en uygun araçlardan birisi toros.Ha şimdi sağlamlık derken albea yeni nesil bir araç bunun illaki elektronik parçalarının belli süre sonra değişmesi gerekir ancak dediğim gibi bakımlar tam olursa ve araba TEMİZ KULLANILIRSA kolay kolay sorun çıkarmaz için rahat olsun..

+10000
    güzel açıklamış arkadaşımız

• quote:

Orjinalden alıntı: lebu

bir aydır dikattimi çeken olay , kaloriferi açınca içeriye soba tütünü gibi koku doluyor. önce öndeki arabaların egzoz gazları olabilir dedim, ankaranın hava kirliliğidir dedim ama yok degil. kendi egzozum mantıken olabilir mi mümkün müdür?

elbette olabilir...manifoltta yada boğaz contasının yanmasıyla bu olay meydana gelir...servise ya da iyi bir eksozcuya acilen müracaat edin sağlığınız söz konusu!!!!!!!!!
  • olaydan önce de kaloriferden yanık lastik kokusu geliyordu, anlam verememiştim demekki conta yandı. kaloriferi kapalı tutuyorum boğulmaktansa üşümek daha iyi, şofben zehirlenmesi gibi olur sonra.
    önlere sis farı taktırmayı düşünüyorum, hazırlık tesisatı var mı acaba, yoksa kablolar yeni mi cekilecek. bilen var mı?
    ön panelde sis lambası ve rezistans dügmeleri var , onun yanında iki adet boş yer var ordan kumanda edilebilir mi acaba?
    quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orjinalden alıntı: lebu

bir aydır dikattimi çeken olay , kaloriferi açınca içeriye soba tütünü gibi koku doluyor. önce öndeki arabaların egzoz gazları olabilir dedim, ankaranın hava kirliliğidir dedim ama yok degil. kendi egzozum mantıken olabilir mi mümkün müdür?

elbette olabilir...manifoltta yada boğaz contasının yanmasıyla bu olay meydana gelir...servise ya da iyi bir eksozcuya acilen müracaat edin sağlığınız söz konusu!!!!!!!!!

• servise gittim baktılar kokladılar , yok abi kokmuyor egzos degil dediler, egzozun kaloriferden gelmesi imkansız dediler, ben ısrarcı olunca belki polen filtresi kirlidir ısınınca kokabilir dediler, polen filtresi değişti, egzoz kokusu kayboldu, ücret 20 ytl tuttu.
  • motor yağ filtresinin altından yağ kaçırıyor.(multijet 1.3 dizel 2006 albea)filtrenin lastiğinden olmadığı kesin.Motor yağ soğucusu olabilirmi.Eğer o ise arkadaşların başına gelenler suyla yağı birbirine karıştırıyor arıza yapınca motor yağı soğutcusu.O yüzden o olamaz diye düşünüyorum.Peki orada yağı kaçıran ne gibi bir organ var .Tam filtrenin altından veriyor.Servise gitmeden bir ön bilgi almak istiyorum.Ve servis aynı parçaya 80 ytl fazla istiyor.işiçilik ise 50 ytl daha fazla yağ değişimi falan hesapta değil.Bu yağ soğutucusu dediğim parça için istenen fiyat bu.
  • Evet kullanım çok önemli. Arkadaşımın Babasının 2005 model 1.2 albeası vardı araç daha 1 senelikti otobanda benimle yarışırken arıza yaptı yolda kaldı bu arada bende 1.6 polo classic vardı. serviste subapların eğildiği çıktı ve garantiden yaptılar.

Şimdi burada Albea kalitesiz gibi görunmesin. o arkadaşım bana Arabanın yağ lambası yanıyor birşey olurmu diyen bir insan. Artık yağ lambası yandığında ne olacağını biliyor

Bence Clio dan kat kat üstün bir araç hiç olmazsa kazalarda öyle çok kötü bir ününü duymadık ve Fiat gerçekten sağlam motor yapıyor. Kazasız Belasız sürüşler dilerim iyi bir seçim yapmışsınız.

• Merhaba Arkadaşlar

2003 1,2 albeam var. sorum sis rölesi nerede bilen varmı
  • merhaba Arkadaşlar
    baya bir araştırdım ama bulamadım.
    şu buton grubundaki en sağdaki boş buton illaki bir işlev için yapılmıştır ama bilgi bulamadım bileniniz var mı ?
     albea  kullananlar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.