Şimdi Ara

Alba Ford 2 Elekrikli Katlanabilir Bisiklet Kullanıcıları Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
65
Cevap
6
Favori
6.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 15
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 gün 5 saat 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 9
  • Favoriye Eklediklerim 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • KYRIE IRVING (17 mesaj) bosjo (15 mesaj) yekzan (7 mesaj) NKK19 (4 mesaj) ebasal (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (11 mesaj) Mobil (21 mesaj) Uygulama (33 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Bisikletler >> Alba Ford 2 Elekrikli Katlanabilir Bisiklet Kullanıcıları Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    206 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar,

Alba Ford 2 almaya karar verdim. Kullanan ya da bilgi sahibi olanlar için konu açtım alba ford ile ilgili hiç konu açılmamış. Tecrübelerinizi buraya aktarabilirsiniz. Herkes burdan faydalanabilir.

Bu bisiklet, yeni nesil bisiklet sürme yönteminden yararlanmanız için elektrikli pedal çevirme desteği ile donatılmıştır. Pedal çevirme yardımı pedal çevirmeyi hiçbir zaman yaşamamış olduğunuz kadar hafif ve

rahat kılmaktadır. Bisikletinizi evinizden işinize, uzun mesafeleri kat etmek ve ya sadece eğlenmek için kullandığınızda, rüzgarı her zaman arkanızda hissedeceksiniz. Güvenilir ve kullanılması kolay elektrik desteği sayesinde yolculuğunuz bir zevke dönüşecektir.

2.el satan varsa pm bekliyorum

İnceleme tanıtım

1) Alba Fold 2 Elektrikli Katlanır Bisiklet İncelemesi :https://www.youtube.com/watch?v=_zQWeFUGVPk

2) Alba Ford 2 Kutu Açılımı ve Kurulumu :https://www.youtube.com/watch?v=RUJY812eerc

3) Alba Ford Birinci Modeli Ürün İncelemesi :https://www.youtube.com/watch?v=nyTnEPjEy5Q

Bisikletin satış yapan siteler

1)https://www.hepsiburada.com/alba-fold2-elektrikli-katlanir-bisiklet-p-HBV00000GZKMF

2)https://alba-ebikes.com/collections/alba-fold

Ürün Özellikleri

TEKNİK ÖZELLİKLER

KADRO :Aluminyum 6061, batarya kadro içine gömülü

RENK: Mat Siyah veya Beyaz

MENZİL:35-60 Km

MOTOR : BAFANG Arka tekerlekten tahrikli, bakım gerektirmeyen Hub Motor

Nominal Güç :250W

Maksimum Güç :450W

Nominal Voltaj :36V

HIZ: 24Km/Saat

BATARYA :LG, 7.8Ah Kadro içine gömülü Li-Ion Batarya

Kontrol Ünitesi :15A, 6 Mosfet Sinwave

Şarj Aleti :240V AC 50-60Hz, 36V2A

Gösterge : Alba için Kingmeter OEM T320 LED Gösterge

Frenler :Ön-Arka Tektro V-Fren

Aktarıcı :Shimano Tourney 7 Vites

Lastikler :1,95 x 20'' Kenda K924 E-bike Lastiği

Ağırlık :19 Kg (Batarya ile birlikte )

Katlanır Halde Ölçüler :89cm x 48cm x 71cm

Montaj ve Kullanım Klavuzu

https://cdn.shopify.com/s/files/1/2632/4080/files/Alba_Fold_Kurulum_Kullanim.pdf?8573970117427192743

BATARYA HAKKINDA BİLGİLER

• Bataryanın pozitif ve negatif terminallerini direk olarak birbirine temas ettirmeyin.

• Bataryanız yalıtımlıdır ve dolayısıyla yağmura karşı dayanıklıdır. Dolayısıyla bisikletinizi yağmurlu günlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak akünün aşırı miktarda suya maruz kalmasına engel olunması gerekir.

• Elektrik enerjisi temizdir ve doğaya zarar vermez. Ancak ömrünün sonunda geri dönüşüme tabi olması gerekmektedir.

• İdeal koşullarda bataryanız yaklaşık 1000 kez şarj edilebilir. Zaman içerisinde bataryayı ömrünü tamamladıkça kapasitesi yavaş yavaş azalacak ve sonunda değiştirmeniz gerekecektir.

• Bataryayı doğrudan güneş ışığı, ateş gibi yüksek ısılara (>50 C) maruz bırakmayınız.

• Batarya kutusunu açmayınız. Herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda bizimle iletişime geçiniz(Alba). Sökülen bataryalar garanti kapsamından çıkmaktadır.

• Uzun süre muhafaza etmek istediğinizde bataryayı gölge, serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz.

• Sadece size verilen özel şarj aletini kullanınız, aynı voltaj değerinde olsa bile farklı tipte şarj aletleri ile şarj edilmesi sakıncalıdır.

BATARYANIN ŞARJ EDİLMESİ

Alba Fold elektrikli bisiklet, motoru besleyen Li-ion batarya paketi ile donatılmıştır. Diğer akülerin tersine, Lithium-ion bataryalar bir ‘’Bellek etkisi’’ ne sahip değildir ve tamamen boş olmasalar bile şarj edilebilirler.

Akünün toplam kapasitesine birkaç tane yükleme boşaltmadan sonra ulaşılır.

+'ları

+Motor arkada olması

+Ağırlığı 19 kg olması

+Pil kadronun içinde olması(Elektrikli bisiklet olduğu pek anlaşılmıyor)

+Alba'nın servisi olması-Yedek parçalar olması(2 mail attım yedek parçalar için hemen cevap verildi)

+Su/Toz Dayanıklılığı

+Katlanabilir olması

+Usb'den cihazlara sarj etmesi

+Yokuşlarda pedal desteği ile cıkabiliyorsunuz, asla terlemiyorsunuz.

+Ehliyet yok, sigorta yok, muayene yok, yıllık vergi yok, benzin yok. Vakit kazancı var, spor var, her yere sığan (eve, arabaya vs.)

-'leri

- Orjinal Sele koltuğu epey rahatsız (Seleyi daha konforlu bir sele ile değiştirmenizi tavsiye ediyorum)

SAKLAMA ÖNERİSİ

Her kullanımdan sonra şarj ediniz. Batarya boşaldıysa en kısa sürede şarj etmelisiniz. Batarya çok uzun süre boş kalırsa tamir edilemeyen sorunlar oluşabilir

Okumanizi tavsiye ederim :https://alba-ebikes.com/blogs/news/li-ion-batarya-paketinizi-nasil-daha-uzun-omurlu-hale-getirebilirsiniz

UYARILAR

Akrobatik hareketlere uygun değildir.

Facebook Elektrik Katlanır Bisiklet Grubuhttps://www.facebook.com/groups/703048406561087/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosjo -- 19 Nisan 2019; 17:19:57 >

|
    |

• Onbaşı
    21 Mesaj
    Cok iyi bir bisiklet ama camurluk paketi ile almanizi oneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: ctapmex

Cok iyi bir bisiklet ama camurluk paketi ile almanizi oneririm.
    Bisiklet katlanmış haldeyken tekerlekleri üzerinde ilerletmek kolay mı?
    |
    |

|
    |
    Merhaba,

Ben de Alba Fold 2 comfort paketini 36 v 10.2 amper batarya secenegini Ile satin aldim. Urun 19 agustos pazartesi gunu elime ulasti. 2 gunluk surede test imkani buldum. Urun gercekten kaliteli 250 watt arka motor gercekten gucu hissettiriyor. Ancak 4. kademe guc modunda ortalama 45 km de bataryanin sarji tamemen tukendi. Rotam Sariyer- Gayrettepe arasindaydi. Sahil seridi neredeyse dumduz yokus yok denecek kadar az. Yalnizca Barbaros Bulvarinda yokus ciktim diyebilirim. Bakalim Alba Teknik Servis yetkilisi Mesut Bey Ile gorustum o da daha fazla km almaniz gerekirdi dedi.Birkac kez daha test ettikten sonra ayni km menzilini alirsam bataryayi incelemeleri icin kendilerine gonderecegim. Gelismeleri size aktaririm. Farkli sorulari olanlar bana ulasabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NKK19 -- 21 Ağustos 2019; 13:9:38 >

Beklemedeyiz. Hayırlı olsun. Keyifli sürüşler. Ben çok araştırdım soru yok aklımda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    NKK19 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    206 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hep 4. Kademe de mi 45 km yol yaptınız birde sürekli pedalladiniz mi ?

Düz yollarda kademeyi düşürün derim.

|
    |
  • Er
    5 Mesaj
    Evet. Hep 4.kademede pedalladim. Vitesi de 5 in altina dusurmedim. Yarin da buyuk ihtimalle ise gidip gelecegim. Kademe dusurursem hiz da otomatik olarak dusuyor. Yani 4. Kademede size 20 km hiza kadar destek veriyor. Hizin 20 km altina dustugunde motor hemen devreye giriyor. 3. Kademe den ise 15 km altina dustugunde hemen devreye giriyor gibi. Ayrica yarin strava verilerini de paylasabilirim.

Yardimci olmasi acisimdan boyum be kilom 1.80 cm / 74 KG

74 kilosun 45 km az götürmüş seni. 4 kademe veya 5. Kademe var mı bilmiyorum yokuslar içindir. Düz yolda hızlı gidersen sıkıntılı olabilir.

Verileri paylasirsaniz memnun kalırız. Almak isteyen ve ya düşünenler vardır.

|
    |
  • Er
    5 Mesaj
    Hiz siniri 24 km, bu hizi motor gucu ile asamiyoruz. O yuzden sikinti olmuyor. Siz hangi sehirdesiniz ?

İstanbul pendik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosjo -- 21 Ağustos 2019; 13:48:59 >
    |
    |
  • Teğmen
    136 Mesaj
    Bugün almayı düşünüyorum. Kullananlar memnun mu, batarya gücü çabuk zayıflar mı merak ediyorum. İndirimle 5500tl'ye alacağım, az para değil ama işe spora giderken kullanmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sh33p3r -- 28 Ağustos 2019; 11:57:49 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: bosjo

İstanbul pendik
    Bende Tuzla dayim. Tern Node C8 24 inch katlanir bisiklet kullaniyorum.
    Alba Fold 2 yi kiralayip uzun yolda bi test etmek istiyorum aslinda. Bisiklet hic Sile yolunda veya Pendik koylerine yollarinda test ettiniz mi ?

length 4491 mm height 1372 mm weight 1,549 kg
  • Teğmen
    206 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Merhaba henüz almadım daha.

|
    |
    Awsful kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    351 Mesaj
    bende bundan almayı planlıyorum. uzun süredir kullananların yorumlarını okumak isterim, konu pasif kalmış biraz.
    |
    |
    |
    |
    @NKK19 adlı kullanıcı kullanıyor. Ona sorabilirsiniz.

|
    |
  • Çavuş
    52 Mesaj

Hocam aldınızmı bisikleti? Bende almak istiyorum. En iyi fiyatı araştırıyorum.

|
    |
    Marksman84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam Merhaba. alba ford 2 modelini bende almak istiyorum. Tavsiye edermisiniz? En ugun fiyatı araştırıyorum.

|
    |
Reklamlar
Webtures SEO;SEO Nedir?
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,279
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.