Şimdi Ara

alan ve bölüm önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • geçen yayınlanan örnek Tyt'de mat 40 soruda 21 doğru yapmıştım ama malumunuz çok kolaydı. matematigim zayıf. tm mi ts mi mf mi hazırlanayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urung7 -- 6 Ocak 2018; 17:56:59 >

• Tabikide MF en azından mühendislik gelir
  • latif.07 L kullanıcısına yanıt
    evet benim de isteğim mf, lisede tm iken sözel bölüme gittim sonra bölümü bıraktım bazı durumlar oldu derken baya geç kaldık zaten.. şimdi tek isteğim mühendislik ama 240 bin barajı var, düşük puanlı mühendisliklere bile giremeyebilirim.

bu mf1-2-3-4 de kalktı, hepsi tek puan türü oldu, hem tyt hem yks'de fizik-kimya-biyolojim sıfır, yani ancak şansa kolay bişey çıkarsa yaparım, mat2 de yok sadece mat1 var, tyt mat netleriyle 240 bine girebilir miyim sence? türkçem sosyalim iyi pek etkisi olur mu bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urung7 -- 8 Ocak 2018; 17:38:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: urung7

evet benim de isteğim mf, lisede tm iken sözel bölüme gittim sonra bölümü bıraktım bazı durumlar oldu derken baya geç kaldık zaten.. şimdi tek isteğim mühendislik ama 240 bin barajı var, düşük puanlı mühendisliklere bile giremeyebilirim.

bu mf1-2-3-4 de kalktı, hepsi tek puan türü oldu, hem tyt hem yks'de fizik-kimya-biyolojim sıfır, yani ancak şansa kolay bişey çıkarsa yaparım, mat2 de yok sadece mat1 var, tyt mat netleriyle 240 bine girebilir miyim sence? türkçem sosyalim iyi pek etkisi olur mu bilmem.

240 bin barajı ziraat mühendisliğinde yok diye biliyorum, hatta 240.000 barajı bir kaç mühendislikte yok diye biliyorum. En kötü ihtimalle 240 bin barajına takılırsan ziraat mühendisliğine gidersin olmazsa orman mühendisliğine gidersin.
    Üzülme bende liseden mezun olduğum yıl parantez içi işlemleri bile yapamıyordum, işlem önceliği hangisinin onu bilmiyordum bilinmeyenli denklemler hakkında hiç bir fikrim yoktu. Tüm bilgilerim sıfırdı. 3 sene mezuna kaldım sıfırdan başladım 4 yıllık liseyi 3 yılda a dan z ye bitirdim benimde kafam sayısala basmıyordu tüm konuları çalıştım matematik çalıştım fende çalıştım tüm derslere çalıştım 3 yıl mezuna kaldıktan sonra akdenizde ziraat mühendisliği kazandım şimdi okumaya çalışıyoruz RUZ yani burada çogaltma eki kullandım fark edersen çünkü gelen arkadaşlarla birlikte, hep birlikte okumaya çalışıyoruz, okul zor, okuması zor...
    Yapsanda yapamasanda sayısala geç sözelden gidip işletme okuyacagına sayısaldan su ürünleri mühendisliği oku en azından gider köy gibi kent gibi bir göl kenarında balıkları yemlersin güzel bir hayatın olur ama sözelden işletme okumak yani ben olsam hiç masraf etmezdim. Balık mühendisliği okurken yabancı dil yapıp yurt dışında çalışabilirsin buda var ama yani ben olsam gene ziraate gelirdim en azından önü hep açık olan bir meslek.

Unutmadan söyliyim; Mühendisliği kazanması 160 dakika, çıkması yıllar alır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi latif.07 -- 9 Ocak 2018; 21:8:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: latif.07

quote:

Orijinalden alıntı: urung7

240 bin barajı ziraat mühendisliğinde yok diye biliyorum, hatta 240.000 barajı bir kaç mühendislikte yok diye biliyorum. En kötü ihtimalle 240 bin barajına takılırsan ziraat mühendisliğine gidersin olmazsa orman mühendisliğine gidersin.
    Üzülme bende liseden mezun olduğum yıl parantez içi işlemleri bile yapamıyordum, işlem önceliği hangisinin onu bilmiyordum bilinmeyenli denklemler hakkında hiç bir fikrim yoktu. Tüm bilgilerim sıfırdı. 3 sene mezuna kaldım sıfırdan başladım 4 yıllık liseyi 3 yılda a dan z ye bitirdim benimde kafam sayısala basmıyordu tüm konuları çalıştım matematik çalıştım fende çalıştım tüm derslere çalıştım 3 yıl mezuna kaldıktan sonra akdenizde ziraat mühendisliği kazandım şimdi okumaya çalışıyoruz RUZ yani burada çogaltma eki kullandım fark edersen çünkü gelen arkadaşlarla birlikte, hep birlikte okumaya çalışıyoruz, okul zor, okuması zor...
    Yapsanda yapamasanda sayısala geç sözelden gidip işletme okuyacagına sayısaldan su ürünleri mühendisliği oku en azından gider köy gibi kent gibi bir göl kenarında balıkları yemlersin güzel bir hayatın olur ama sözelden işletme okumak yani ben olsam hiç masraf etmezdim. Balık mühendisliği okurken yabancı dil yapıp yurt dışında çalışabilirsin buda var ama yani ben olsam gene ziraate gelirdim en azından önü hep açık olan bir meslek.

Unutmadan söyliyim; Mühendisliği kazanması 160 dakika, çıkması yıllar alır..

Alıntıları Göster
    240 bine girmek için ne yapmam gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urung7 -- 11 Ocak 2018; 0:48:1 >

• 240.000 barajına girmek için ne yapmalısın,

Benim sana nacizane tavsiyem öncelikle telefonunun sim kartını çıkart ve düşük model bir telefona sim kartını tak maksat arayan soran olursa cevap verebilesin sosyal medya yada pc ile gezmek bunları da rafa kaldır sınav sonuçları açıklanana kadar kaldır. Hiç girme sosyal medyayı dondurmak en dogru çözüm olabilir. Günlük 50 fizik 50 kimya 50biyoloji 100 matematik 100 geometri çöz, sabahtan akşama kadar bunlarla ugraş, en önemlisi beynin tıkandığında yapamadığın anda kesinlikle tv yi açma veya müzik dinleme git yatagının üzerine gözlerini kapat beyninin çalışmalarını kaydeder, 1 saat uyursan daha iyi olabilir. Emin olduğun konular olacak matematikten veya fizikten o konularda bol bol soru çözerken yani emin olduğun konularda sorularla tekrar yaparken müzik dinleyebilirsin çünkü insan sıkılıyor zaten biliyorum neden çözüyorum diyor o şekilde sıkılmamak için müziği öneriyorum. Yeni ögrendiğin bir konuda soru çözerken sessiz bir ortamda çözmeye çalış müzik dinleme. Yani yaklaşık günlük 350 soru çözeceksin ocakta başlayıp sınav gününe kadar. ders çalışırken müsait oldugun zamanlarda günlük 50 sayfa aralıksız kitap oku, tüm ihtiyaçlarını gider masaya atur ve 1 kerede 50 sayfa kitap oku. Sınava son 2 hafta kala sen yarış atısın sakın hızını düşürme hatta sonuna kadar koşmaya çalış günlük soru sayısını arttırabiliyorsan arttır arttıramıyorsun da düşürme. Sınava son 1 hafta kala günlük 2 tane deneme çöz sakın vageçme son virajdasın 1 hafta sonra tatile çıkacaksın günlük kitap oku en az 100 sayfa.

Bunları yaparsan kazanırsın en azından ben böyle kazandım sanada tavsiyem bu şekilde hazırlanman olacaktır. Ben haziran aynıda ders çalışmaya başlamıştım gelecek hazirana kadar çalışmıştım sonra kazandım inşallah sende kazanırsın bu yıl

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.