Şimdi Ara

Aküye saf su ilavesi yapmam gerekiyor??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
84.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

Bir akü kaç yılda bir bakım ister?
    bu bakım sadece su koymak mıdır?

90'lı yıllarda low maintenance ( üzerlerinde öyle yazdığı için belirttim ) yani az bakımlı aküler mevcuttu. Bu akülerin suları kontrol edilirdi.

Şimdi üretilen akülerin hemen hepsi maintenance free, hiç bakım gerektirmeyen aküler.
    Üzerlerinde tam bakımsız yazan akülerin suyunu kontrol etmenize gerek yoktur. Zaten genellikle kapakları sizin açamayacağınız şekildedir.

evet, bakım olarak eksildiyse saf su ilavesi, akü üzerinin temiz tutulması, büyük araç ise kutup başlarının sıcak suyla yıkanıp yağlanması, araç uzun süre yatacaksa haftada bir çalıştırılması, çalışamayacak durumdaysa akülerin araçtan sökülmesi ve en geç ayda bir şarj yapılması kullanıcıların menfaatinedir.

Araçları konusunda titiz müşterilerin akülerini 7-10 yıl kullandıklarına rastlanabilmektedir.

• teşekkürler
  • bende akü suyunu bir kontrol edeyim iyi oldu bu konuyu okumam
  • benim içinde faydalı oldu..eğer ki beya lamba yanıyorsa saf su ilave etmemiz sonrada şarj etmemiz gerekiyor herhalde..uzun yolda kendi kendine şarj etmez mi şarj dinamosu aküyü??
  • vallahi geçen ben unutmuşum akü perte çıktı yeni akü almak zorunda kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

benim içinde faydalı oldu..eğer ki beya lamba yanıyorsa saf su ilave etmemiz sonrada şarj etmemiz gerekiyor herhalde..uzun yolda kendi kendine şarj etmez mi şarj dinamosu aküyü??

düzenli olarak binilen araçlar da sorun olmaz. doldurur tekrar.
  • tam bakımlı akü candır. 2004 den beri mutlu bir beraberliğimiz var şu anki tam bakımlı akümle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

benim içinde faydalı oldu..eğer ki beya lamba yanıyorsa saf su ilave etmemiz sonrada şarj etmemiz gerekiyor herhalde..uzun yolda kendi kendine şarj etmez mi şarj dinamosu aküyü??

düzenli olarak binilen araçlar da sorun olmaz. doldurur tekrar.

evet işe gidip gelirken kattettiğim 3-5km ile olmaz galiba:)
  • serdar marka, muhtemelen tırt bir akü kullanıyorum, arabayı aldığımda üstündeydi, eski sahibi 4 yıl kullanmış, 2 yıl da ben kullanıyorum şu an, yılda 5000 km yapıyorum, genelde yatıyor araç, buna rağmen tık yok aküde.

galiba biraz şans işi, babam mutlu akü alır, aracı günlük 60-70km kullanır, buna rağmen 3-4 yıl anca gidiyor aküsü :)
  • merhaba,
    evde ofiste kullandığımız klimaların hortumundan damlayan yoğuşma suyu da saf su.

bunu ben cam suyu olarak kullanırım, araca motor suyu olarak kullanırım şimdi de aküye kullancam da.. mevsim nedeniyle zor,klima artık iç değil dış üniteden yoğuşma yapıyor, o da temiz olmaz. hiç stok kalmadı. :) (bu arada yoğuşmalı kombilerin yoğuşma suyu da OLUR DEMEYİN. OLMAZ! BACA GAZI KARIŞTIĞINDAN ASİTLİDİR. HİÇBİRŞEYE KULLANILMAZ)

yukarıda arkadaşın bahsettiği çaydanlığa metal folyo ile düzenek kurmak çok mantıklı. çok teşekkür ederim. hiç aklıma gelmemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerzevat44

merhaba,
    evde ofiste kullandığımız klimaların hortumundan damlayan yoğuşma suyu da saf su.

bunu ben cam suyu olarak kullanırım, araca motor suyu olarak kullanırım şimdi de aküye kullancam da.. mevsim nedeniyle zor,klima artık iç değil dış üniteden yoğuşma yapıyor, o da temiz olmaz. hiç stok kalmadı. :) (bu arada yoğuşmalı kombilerin yoğuşma suyu da OLUR DEMEYİN. OLMAZ! BACA GAZI KARIŞTIĞINDAN ASİTLİDİR. HİÇBİRŞEYE KULLANILMAZ)

yukarıda arkadaşın bahsettiği çaydanlığa metal folyo ile düzenek kurmak çok mantıklı. çok teşekkür ederim. hiç aklıma gelmemişti.

yoğuşma suyu asitliyse daha iyi
    zaten akünün içinde asitli su var
  • Aküye su eklenir, asit eklenmez!

Olurda akü delinmişse eklenir, onunda miktarı bilinmediği için, çok riskli olduğunu söylüyor az yukarda bir arkadaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.