Şimdi Ara

Akustik gitar tavsiyesi (Max 2000 TL)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar max 2000 TL'lik bir aküstik gitar arayışı içerisindeyim. Ne önerirsiniz? Nelere dikkat etmeli? Yeni başlayacağım.

• düşündüğün gitar modelini internetten arat, ingilizce specs veya review bulmaya çalış.

burada gitarın üst bölümünün ve yanlarının ve arkasının solid wood olup olmadığını öğren. solid wood değil ise laminat kaplama oluyor. üstünün solid olması önemli (türkçe sitelerde yekpare veya katı diye yazar), yanlar önemli değil fakat indirimde olan daha yüksek fiyatlı ürünlerde bazen her tarafı solid wood olabiliyor. her tarafının solid wood olması daha iyi. yanları ve arkası gül ağacı olursa daha iyi olur algısı da var.

tellerin markası vs önemli değil, teller 30-60 tl arası gitar fiyatı yanında az, istediğini alıp değiştirebilirsin sonra.

takamine'yi marka olarak öneririm. birkaç arkadaş cort önerdi, fiyatına göre iyi dediler.

full dreadnought yerine cutaway dreadnought öneririm tiz notalara da erişmek için.

gidip denediğinde sesine bak, sevdiğin sesli gitarı al. teller sapa yakın mı ona bak, yakın olursa çalması kolay oluyor. gitar sapının eğri olup olmamasına bak, bunu öğrenmek için internetten videolar izleyebilirsin.
    https://shop.zuhalmuzik.com/Takamine-GD51-NAT-Akustik-Gitar_858.html

üst sınır olarak bu üstteki güzel gitardır. bunun cutaway modeli 2800 olmuş.

sonradan gelen edit:

yardımcı olmak için yazayım:

takamine gd10 üst ve yanlar/arka laminat (solid değil)
    takamine gd15 üst ve yanlar/arka laminat

takamine gd20 üst solid, yanlar/arka laminat
    takamine gd30 üst solid, yanlar/arka laminat
    takamine gd51 üst solid, yanlar/arka laminat
    takamine gd71 üst solid, yanlar/arka laminat
    takamine gd93 üst solid, yanlar/arka laminat
    takamine gd90 üst solid, yanlar/arka laminat

takamine EG530DLX üst solid, arka solid, yanlar laminat

takamine TF340SBG her taraf solid
    takamine P7DC her taraf solid

Martin D28 her taraf solid

bazı gitarların neden pahalı bazılarının neden ucuz olduğunu burdan çıkarabilirsin. solid wood olup olmama konusunda farklılar çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 19 Ocak 2020; 22:42:40 >

• Merhaba hocam öncelikle gösterdiğin ilgi ve emek için çok teşekkür ederim. Aküstik gitar almak için yola çıktım piyano almaya karar verdim . Bayağı radikal bir değişim değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 22 Ocak 2020; 23:4:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan301

Merhaba hocam öncelikle gösterdiğin ilgi ve emek için çok teşekkür ederim. Aküstik gitar almak için yola çıktım piyano almaya karar verdim . Bayağı radikal bir değişim değil mi?
    ben de piyanodan gitara geçtim, sorun yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.