Şimdi Ara

Akü şarj sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar birkaç ay önce 2006 model Jetta aldım. Aracın 90 bin bakımını felan yaptırdım birkaç gün kullandım sonra arabayı bir hafta hiç kullanmadım. Bir hafta sonra aracın yanına vardığımda kumanda dahil hiçbir elektronik aksam çalışmıyordu. Ustaya tel açtım, akü bitmiş dedi ve takviye yaptık aracı çalıştırdık.Birkaç gün boyunca hergün çalıştırdım sorun olmadı araç çalıştı müsait olunca Oto elektrikçiye gittim akü de ölmüş olabilir araçta kaçak da olabilir dedi. Yedek aküsü olmadığı için şarja koydurtmadım. Neyse ben birkaç gün sonra kayseriden konyaya gittim ordan döndüm aracı park ettim aradan beş gün geçti aracın yanına vardım kumanda felan çalışıyordu ama marş basacak kadar şarj yoktu ve bunu takip eden birkaç günde de tamamen bitti.
    Aracı aldığım kişiye sordum aküyü değiştireli 1 ya da 1.5 sene olduğunu söyledi. Klas marka bir akü. Şimdi
    1- ben bunu şarj mı ettireyim yoksa yeni bir akü mü alayım? 2-
    Bir akünün ölüp ölmediğini elektirikçi nasıl anlamaz?
    3-Ben bunu doldurtsam iki gün sonra kışın bana sıkıntı çıkarır mı yoksa akü sağlamsa uzun süre işimi görür mü?

• Sorularınıza cevap verebilmek için akünüzü ölçmek lazım sadece şuna cevap verebilirim birçok elektrikçi akü arızasından tam olarak anlamaz deneme yanılma yoluyla sorunu çözerler buna servislerin bir kısmıda dahildir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.