Şimdi Ara

Aktifbank Nkolay Bono faiz oranı %18,50 (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
82
Favori
366.557
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aktifbank' ın N Kolay Bonosuna yatırım yaptım. Geçen hafta %14,5 faizle aldığım bonolar şu an %14,25' e düşmüş. 2 gün önce %14,25' ten de aldım. Bonolarda bu şekilde faiz oranı değişimi olabiliyor mu? Sabit olması gerekmez mi? Bu şekilde bir değişim oluyorsa faiz arttığında yatırımdaki bonoları bozup tekrar almak kazancı arttırmak için yapılabilir.

Bir de N kolay bono için bazı yorumlarda faizin getirisinin faizini de almak için haftada bir satın tekrar alın diyorlar ama bence bu doğru bir bilgi değil. Sonuçta bononun birim fiyatı üzerine faiz işlediği için satıp alsanız da hiç satmadan 365 gün sizde de kalsa aynı miktar kazanç olur değil mi?

• Faizi 15.35 den 15.09 a düşmüş bende yeni farkettim

Diğer konu ise faizin faizini alamıyon yani yüksek miktar parada ayda bir bozup tekrar almak daha mantikli görünuyor faizi 15.35 ten alsaniz bile en fazla 3 ay sonra bozup tekrar 15.09 dan yenilemek daha mantikli. ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 birim için tüm parayı riske atmak akıl karı değil.

Devlet güvencesi önemli değil diyorsanız zaten borsa en iyisi. O da bilene :)

• 14.50 den almıştım.yani 15.35 e denk geliyor.simdi 14.25 yani 15.09 a düşmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duygusal4802 -- 17 Eylül 2017; 13:7:1 >
  • Aktifbankın internet sitesine girebilen var mı? Ben giremiyorum da bi türlü

• quote:

Orijinalden alıntı: kanka59

Aktifbankın internet sitesine girebilen var mı? Ben giremiyorum da bi türlü

Yangın çıkmış deniliyor

Bilet de satamıyor adamlar

!!!!

• Bu bankaya siz güvenmeye devam edin!!!!

Yangın çıktı ve yedek server hak getire!!!!

Aktifbank Nkolay Bono faiz oranı %18,50

• ajhahahaha gitti paracıklar :)
  • en yuksek hangisi veriyor faiz ben ziraattan halka gecmıstım ama onlar da 12 felan verıo
  • En yüksek aktifbank 15.09 şu an

• 13,75 ing

14,50 odeo

14,25 Burgan

• yapı kredi 13.80
    fibabanka 14.00
    on bin liraya, büyük meblağ şart değil
  • 8 aydır aktifbanktayım sorun yaşamadım.yaşayabilirim belki bilemem tabiki.

• Bursa'da oran alanlar mevduata enyuksek kac aldılar ?
    Bana 14 verdi ICBC
    Hoşgeldin'de 14.30 muş ama benim hesap var
  • Günlük faiz olarak Enpara'dan iyiler mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teddy-westside

Günlük faiz olarak Enpara'dan iyiler mi acaba?

Günlükte en iyi ing hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teddy-westside

Günlük faiz olarak Enpara'dan iyiler mi acaba?

Şu an günlük getiride en iyi N kolay bono. Günlük kazandırıyor ve işlem görüyor.
    ING e turuncuyu günlük getiride ikinci sıraya atabiliriz. (Daha fazla getiri veren bankalarda var ama 1 yıl gibi uzun bir süre yüksek getiri veren olmadığından ING ikinci sırada.). 1 Yılın sonunda hiçbir özelliği kalmıyor.

Ama hem getirisi yüksek olup hem de işlevi çok olan bir hesap istiyorsanız Enpara birikim hesabından iyisini tanımam. Süre sınırı yok. Mobil kullanım çok rahat. Sabah 9' da çek paranı ihtiyacın kadarını harca gece saat 23' e kadar kalan kısmını geri yatır faiz kaybın yok. Çok esnek bir hesap hafta sonu diye bir şey yok. Hafta sonu da para yatır faiz gelirini al.

Bu şekilde hem avantajı olan hemde para kazandıran hesap Cepteteb' de mevcut.

Ben Enpara' yı gündelik para ihtiyaçlarım için kullanıyorum. ING e turuncu' yu ise kredi kartı ödemeleri, kredi ödemeleri gibi işlerde eft işlemi yaparken büyük para gerektiren işlerde kullanıyordum. Yani paranın büyük kısmı ING' de idi. Diğer bankalarda kampanya olduğunda ve ING e turuncuyu geçtiklerinde onlara da para aktarıyordum mesela. Ama 1 yılım dolmak üzere ve E turuncu hesabın bono versiyonu olan N kolay bonoya geçtim. Yine Enpara gündelik işlerimde kullanılacak, N kolay bono' da büyük para ihtiyaçlarım da.

• Milliyet' in 03.02.2011 tarihli bir haberi var. 2011 yılında devletin bankalara bono ihracı yetkisi vermesiyle birlikte Vadeli Mevduat hesabı yerine banka bonosu kullanımının bireysel yatırımcının ne kadar ilgisini çektiği anlatılıyor. O yıllarda bireysel alım ve satımın çok karmaşık olduğundan ve yatırım seviyesi vadeli mevduat olanların ilgisini çekmeyeceğinden bahsetmiş. Gerçekten de Aktif Bank' ın N kolay bono' nun çıkışına kadar vadeli mevduat yatırımı yapanların bu şekilde banka bonolarını etkin bir şekilde kullandığını sanmıyorum. Yani Aktif Bank' ın N kolay bonoyla bir devrim yaptığı söylenebilir bence.
    1. Diğer bankalardan da bu konuda bir atak gelecek mi? Böyle birşey bekliyor musunuz?
    2. Yaklaşık 7 - 8 aydır N kolay bono var ama diğer bankalarda bir hareketlilik yok hala. Acaba N Kolay Bono istenen ilgiyi görmedi mi?

Yukarıdaki 2 soruna çok değerli yorumlarınızı alabilir miyim.

İlgili yazı Güngör Uras' ın link aşağıdadır.

http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/gungor-uras/banka-bonosu-simdilik-ayse-hanim-icin-cazip-degil-1347623/

• Arkadaşlar yeni bir konu başlattım. N kolay bonoyla ilgili vadeli mevduat yatırımcılarının ilgisini ölçmek düşüncelerini almak için. Konu linki aşağıdadır. Yarum bırakarak ve beğenerek destek olur musunuz? Yorumlarınız benim için değerlidir.

https://forum.donanimhaber.com/vadeli-mevduat-yerine-banka-bonosu-kullanimi-yayginlasir-mi-ornek-n-kolay-bono--129041975#129041975
  • Aldığım bir bilgiye göre Aktifbank N kolay bonosu tükenmiş. Yani şu an yatırım yapmak isteseniz de yatırım yapamıyorsunuz. N kolay için 2 farklı vade tarihli bono söz konusu. Toplamda 500 milyon TL' lik bir borçlanma aracı diye biliyorum. Tükenmesi talep gördüğünü gösteriyor. Tekrardan yatırım yapabilmek için birilerinin elindeki bonoları satmasını beklememiz gerekecek. Ama bu şekilde mevduat benzeri bono ürününün bir yatırım kotası olması da ayrı bir dezavantaj olmuş oldu.

Yarın Aktifbank' a bir miktar para aktarıp kontrol yapacağım. Bakalım N Kolay bono alımı yapabilecek miyim, yapamayacak mıyım? Ardından bilgi vereceğim.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.