Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.848
Cevap
59
Favori
224.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    15 inç çok fazla gelir bende vardı 25m2 kullanamadım,12inç 30cm en ideal bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunshines35

subwoofer çapının sese nasıl bir etkisi var, örneğin 15-20 m2 bir odaya nasıl bir subwoofer seçilmeli, net bir yanıt bulamadım bu konuda.

AKTİF SUBWOOFERLAR

Çap kısmını bilmiyorum ama forumda iyi bir sub için minimum 1500-2000 tl'lik bütçe gerektirir denir. Aslında sub için ayıracağınız bütçe, ürünün kalitesini belirleyecektir.

• dediğiniz gibi, iyi bir bas için o bütçelere çıkmak gerek. aklımda definitive pro200 ya da pf12 modeli var şu an için.
  • Evet, Üstadlara bir fikir danışayım.

Yine bir ev taşınması sonrası sistemini klasik şekilde kurdum ve ses optimizasyonunda her iki sub'dan ses gelmediğini gördüm. Yamaha Z11'in sub çıkışlarını aux girişi olan bir radyo ile test ettim, her iki sub çıkışından da ses aldım. Böylece Yamaha Z11 de sorun yok diye düşünüyorum.

Sonra da sub'ların line in girişlerine rca kablo takıp sub'ları güç düğmesinden açtım. Sub ışıkları yanmasına rağmen rca kablonun diğer ucuna vurunca ses gelmediği gördüm. Ses açma düğmelerini kontrol ettim defalarca açıp kapattım, sigortalarını kontrol ettirdim. Hala ses yok.

İkisini de buradaki servise yollamayı düşünüyorum ne dersiniz?

Benim sistem.

AKTİF SUBWOOFERLAR

Sub'lar Jamo D7

AKTİF SUBWOOFERLAR

AKTİF SUBWOOFERLAR

AKTİF SUBWOOFERLAR

AKTİF SUBWOOFERLAR

• asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Sn. asukrumercan uzun süredir sistem kullandığınızı bildiğim için
    1) Kullandığınız rca nın sub için üretilmiş kablo olmadığı (önceden kullandığınız kablodur diye tahmin ediyorum),
    2) Kullandığınız ayarlarda suba giden sinyallerin olmadığı veya ayarlarda seçeneğin kapalı olduğu (yine önceden kullandığınız ayarları istemeyerek te olsa değiştirmediğinizi tahmin ediyorum)
    seçeneklerini söylemek istemiyorum.
    Her iki subunda aynı şekilde zarar görmüş olması aynı anda elektrik ile ilgili bir sıkıntı olmadıkça çokta mümkün olmadığını düşünüyorum.

Buna göre:
    elinizde veya yakınlarınızda başka bir cihaz var ise farklı bir kablo ile bildiğiniz bir medyayı tekrar oynatmanızı tavsiye ederim.
    Yine sonuç alamıyorsanız sw larınızı o zaman bir servise götürmelisiniz bana göre.
    Keyifli hobiler dlerim.
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Hem orjinal hemde daha önce kullandığım rca kabloları ile test ettim. Hiç ses yok, sanki protection moduna girmiş gibi. Elektrik akımından kaynaklansa diye düşündüm ama ikisini de ups ile kullaniyordum, sigortaları da sağlam.

Ups den çıkartıp fişini direk duvara bağladım yine ses alamadım.

Herhalde servis dışında bir yol gözükmüyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İkisinin birden aynı nedenden kaynaklı sorun çıkarması açıkcası biraz garip geldi.
    Keşke elinizde başka bir sw daha olsaydı onunla da deneyimleme şansınız olsaydı.
    Cut off Frequency kapalı mı yoksa fotoğrafta mı öyle görünüyor?
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Cut off foto da max'da. THX 80 Hz'i biraz asimetrik koymuşlar, düğmeyi max'a alınca altta kalıyor. Ama her iki düğmeyi de her pozisyonda denedim. Hiç ses yok.
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Başka sub ile deneme yapamadım ama aux girişli hoparlöre bağladım, yamaha'nin her her iki çıkışından ses aldım.
  • Her ikisinin de elektrikle bağlantısını kes

Fişleri çekik iken boşta 8 10 kere aç kapa butonuna basıp açıp kapa. Hatta fişler elektrikten çekik iken sinyal kablosu da tak girişine ve parmağını ıslatarak tekrar tekrar orta damara ıslak parmağını deydir. Sanki tetik aldıracakmış yani distorsion sesi almak için uğraşıyormuş gibi ve fişten çekik halde de biraz daha bekle bir yarım saat kadar. Sonra sinyal kablolarını Avr'ye tekrar tak ve voltaj kablolarını da fişe takıp dene.

Bu yaptığın işlem Subwoofer'lerin içinde kalan tüm elektriği tamamen boşaltacak ve bir nevi resetlenmesini sağlayacak. Eğer buna rağmen yine ses alamazsan prizdeki topraklama nötr arasında voltaj olup olmadığını ölçü aleti ile ölçmem gerekir. Normalde voltajın 0 ile 3 volt arası bir şey çıkması gerekir. Eğer daha yüksek bir voltaj çıkıyorsa Özellikle de 30 volttan yukarı sinyal girişleri tersten voltaj yemiştir ve bir arıza olabilir. Ama muhtemelen bu işlemden sonra çalışacaktır diye düşünüyorum.

• teknika kullanıcısına yanıt
    Teknika yine ses çıkmadı. Ben de ikisini de arabaya atıp servise götürdüm.

Bakalım ne diyecekler.

AKTİF SUBWOOFERLAR
  • Arkadaşlar definetive pro sub 800 kullanan varmıdır varsa performansı nasıldır yorumlarsanız sevinirim

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Definitive sub yapıları biraz kendini hırpalayan cinsten , fiyat bütçeye uygunsa alınabilir.

• Benim aklımı karıştıran çift sürücüsü olması kaliteli olur diye düşünüyorum cevap içün teşekkürler

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Süpercüp serilerinin 3 er driver var 1 aktif diğerleri pasif ama onlarda tam istenileni veremiyor bence bekleti ve maddiyata dayalı tamamen.

• Arkadaşlar merhaba svs sb2000 subb sahibiyim yamahanin kalibrasyon mic kulladigim da -10db atıyor basa arkasından da full açık şimdi bundan memnunum ben ideal ama subb arkasından full açık olması herhangi bir zarar teşkil eder mi seste herhangi bir şekilde rezonans duymadim ama size de bir danışayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaandeniz13

Arkadaşlar merhaba svs sb2000 subb sahibiyim yamahanin kalibrasyon mic kulladigim da -10db atıyor basa arkasından da full açık şimdi bundan memnunum ben ideal ama subb arkasından full açık olması herhangi bir zarar teşkil eder mi seste herhangi bir şekilde rezonans duymadim ama size de bir danışayım dedim.

Bende de öyle. Bir sıkıntı olur mu bilmiyorum.

• kaandeniz13 K kullanıcısına yanıt
    Full açık olan ses ise bence %60-75 gibi bir seviye ile kalibrasyondan sonra db daha yukarıya çıkabilir. Ne kadar az müdahale o kadar iyi benim tercihim böyle kullanmak olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Genelde kalibrasykn yapilmaadan once sub ses seviyesinin tam yariya getirilmesi onerilir . Htt bzi sublrin arkasinda yazar veya bir isaret vardir

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.