Şimdi Ara

Akşamları İnternetiniz Yavaşlıyor mu? TürkNet Hız Testlerinde Hile Yapıyor!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı arkadaşlar demiş yurtdışı çıkışı yetersiz diye. Bende yurtdışı değil il dışına bile çıkmıyorum. Sabah hızım 14Mbps akşam olunca 3-4 Mbps. Speedtest de burdahttp://beta.speedtest.net/result/6876678619.png . Artık siz düşünün yurtdışına çıkarsam nolur.
  • Konuyu açan arkadaş ya karalama kampanyası başlatmış yada bu işlerden uzak.
    Dediğiniz siteye girdim.Download hızım 25 Mb gözüküyor.speedtestte ise 71 Mb.
    Eğer sizin dediğiniz site gerçekse ki değil şuan pardüs indiriyorum 9.300 Mbs ile.yani bu indirme hızını 25 Mb hız ile yapamayacağıma göre hızım 71 Mb doğru.
    Verdiğiniz site büyük ihtimalle yurtdışı çıkışı aldığı için bu şekilde.

Akşam 6-7 ile gece 23-24 arası bir düşüş sözkonusu hızda bu doğru.Buda kotasıza geçildiğinden beri böyle,kapasite ile alakalı.
  • Hız testlerinde 30 mbit çıkarken geceleri 25 çıkıyor ancak sabah 15-20 mbit olan youtube bağlantısı akşam 2-3 mbit oluyor. Bariz olarak throttle uygulanıyor. Bunlarla alakalı video hazırladım çektim sabah nasıl akşam nasıl. Yurtiçine tam hız iken google play, google drive, youtube sunucularının 2mbit olduğunu kanıtladım. Destek kaydı açtım kapatıldı 2. de direk tehdit ettim bidaha ankastre diyerek kapat şikayet direk BTK da diye 1 haftadır ellemiyorlar. Arayan falan da yok. Artık akşamları 25 mbit alıyorum YouTube da. Yine ankastre diyecekler ama sorunu da çözecekler.

Kısaca :
    Yurtiçi : 30 mbit
    Yurtdışı : 2 mbit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

Konuyu açan arkadaş ya karalama kampanyası başlatmış yada bu işlerden uzak.
    Eğer sizin dediğiniz site gerçekse ki değil şuan pardüs indiriyorum 9.300 Mbs ile.yani bu indirme hızını 25 Mb hız ile yapamayacağıma göre hızım 71 Mb doğru.

Akşam 6-7 ile gece 23-24 arası bir düşüş sözkonusu hızda bu doğru.Buda kotasıza geçildiğinden beri böyle,kapasite ile alakalı.

Bilgisayar Mühendisiyim. Speedtest'te neden o hızı aldığını açıkladım ilk postta, testmy.net'teki senin gerçek hızın. Hadi sunucuları o an kötüydü de +5mbps ekle. Ayrıca okumayı öğrenin, karalama kampanyası böyle olmaz. Yaşına veriyorum bu saçma postunu.

Neyse bu da şu an cuma akşamı 21:33 itibariyle hızım:

Akşamları İnternetiniz Yavaşlıyor mu? TürkNet Hız Testlerinde Hile Yapıyor!!!

al bu da tele serverlarından dosya indirme hızı:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogi_can -- 14 Aralık 2017; 21:36:16 >

• Buda bu akşam ki aynı ilde bulunduğum bir noktadan yaptığım hız testi sonucuhttp://beta.speedtest.net/result/6879835276.png
    3. kere arıza kaydı bıraktım hepsini özellikle 19dan sonra kontrol edin dediğim halde sabah baktıkları için arıza bulunamamıştır deyip kapattılar. Ben kararımı verdim isterlerse fiber versin türknet ocak ayı bedava olduğu için ocak ayı sonunda iptal dilekçesini fax çekip ttnet'e geri döneceğim.
  • Bu sorun ttnet kaynaklı akşamları 08.00-11.00 yurt dışı çıkışları göçüyor.Ben ttnete 1aydır 10 kere arıza bıraktım + modemi değiştirdim +tesisatı kontrol ettirdim sorun hala çözülmedi, çözülmiycek gibide.
  • Hocam sorun yurtdışı çıkışlarında değil Ben Kocaeli/Gölcük'te oturuyorum Kocaeli/Gebze deki sunuculardan test yapıyorum sonuç aynı il dışına bile çıkmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogi_can

quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

Konuyu açan arkadaş ya karalama kampanyası başlatmış yada bu işlerden uzak.

Bilgisayar Mühendisiyim. Speedtest'te neden o hızı aldığını açıkladım ilk postta, testmy.net'teki senin gerçek hızın. Hadi sunucuları o an kötüydü de +5mbps ekle. Ayrıca okumayı öğrenin, karalama kampanyası böyle olmaz. Yaşına veriyorum bu saçma postunu.

Neyse bu da şu an cuma akşamı 21:33 itibariyle hızım:

al bu da tele serverlarından dosya indirme hızı:

Akşam oldu düzeldi hız...

• Arkadaslar IDM indirin.Saglam bir kaynaktan da dosya indiririn.Bakin kac ile indiriyor.Cikani 8 ile carpin.Odur sizin hiziniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ogi_can O kullanıcısına yanıt
    Yaşım 39
    yahu sizin dediğiniz sitedeki hızım olsa (25 Mbps) ben nasıl 9.5 Mb ile download yapabilirim?
    Paranoyanızı gidin arkadaşlarınıza anlatın okulda,genele yazıp da kendinizi rezil etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 15 Aralık 2017; 16:20:38 >
  • Belirli saatlerde yurt dışı veya yurt içi trafiklerinde kısıtlama yapıyorlardır.

Yurt dışı çıkışlarında bandwitch yetersizdir.
  • Buyrun buda TTnet:

• Sabahları sıkıntı yok akşamları tam bir rezalet!

Defalarca destek kaydı açtım olması, twitter dan yazdim olması, buradan görüştük olmadı, BTK ya yazdım olmadı.

İptal edip kurtuluyorum yeni yılla beraber, ben artık iyi niyetli düşünmekten, beklemekten bıktım! Sizde boşuna uğraşmayın derim, 20 lira fazla verin kafanız rahat olsun arkadaşlar! Çekilecek çile değil,

• Ciğerimi söktün turknet

@TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fofer -- 15 Aralık 2017; 22:48:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Filtre sistemi değilde bilinçli kısıtlama diyelim. Forumda detaylı bir paylaşımım bulunuyor. İşiniz zor 😂

Link rica edebilir miyim hocam? Teşekkürler.

• Akşamları koduğumun firması çöküşe geçiyor. Sabah mükemmel olan değerler akşam 8:30 da yavaşlamaya başlayıp 12 kadar rezil bir durumda oluyor.
  • Başvuru yaptım, sizlerede tavsiye ederim.

• Buda benim yaptığım bu geceki test hadi kısıyorsun hep benden mi kısıyorsun sadece. 3 arkadaş geçtik sadece benim internetim böyle.Ocak ayı bedava sonra TTNET yolları gözüktü. Akşamları İnternetiniz Yavaşlıyor mu? TürkNet Hız Testlerinde Hile Yapıyor!!!
  • Bu normaldeki hızım

Bu da son bir kaç gündür yaşadığım hız düşümü ve daha önemlisi ping artışı

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.