Şimdi Ara

Akpli vekil rtenin sözünü kandilin lafı sandı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DarqSWorD

quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

quote:

quote:

Plan basit.
    Pydye kanton kurduracaklar turkiye sinirlarina komşu olarak.
    Sonra ozerklik isteyecekler. Sonra ozerk yonetimde oylama yapilacak. Ayrilmak istiyoruz diyecekler ve pydnin kantonuyla birlesip devlet kuracaklar. Yoksa bunlarin baska bi derdi yok.

Evet haklisin Chp olsaydi bunu yapardi gecmiste musulu verdikleri gibi...

Simdi bakiyorm da Way be seklimiz Yeter Irak a asker cikaran ucak dusuren PKK yi Tukurugu ile bogan Bir TURKIYE var <3

Cok hayalcisiniz, fazla hayal kurmayin gorun iste ne kadar zararli oldugunu biraz Tarih arastirin farkli farkli kaynaklarla gelecege bi bakin ya COK guluyoruz size bu Hayallerle cok zor iktidar olursunuz.

Ben sana tarihi anlatayim mi?
    Bulgarlar arnavutlar ve yunanlilar ayrildi
    Ermeniler yeltendi gec kaldi cezalarini cekti.
    Kurtler 1930da denedi basaramadi. Simdi olanlar 1930un devami. Yine ayni rol yine ayni aktor yine ayni yonetmen ve senarist.
    Senin dusuncene gore Senin gibi dusunmeyen herkes muhalefet ve parti temsilcisi. Sozlerine dikkat et bu ulkede iki tarafi tutmayan insanlar da var. Ya siyah ya da beyaz olmak zorunda degil kimse. Griyim ben. Biraz siyahtan biraz beyazdan. Ama dogrularini aliyorum senin gibilerden olup gozu donmus fanatiklik seviyesinde degilim. Chp mi? Hayatta oy vermem.

Oyun ayni ise sorunu goruyorsaniz neden istikrarsizligi isteyenlerin pesinden gidiyorsunuz boyle dahami iyi olacak ?

Cozumun varmi ?

La havle.
    İstikrarsizligin peşinden giden kim?
    1 haziran secimlerinde başka bir partiye oy vermisken 1 kasim secimlerinde de senin oy verdigin partiye oy verdim. Daha kendimi ne kadar ifşa edeyim?
    Ben ilk yazimi da malum topluma ithafen yazdim ne bir parti ne de baska bir seye değil.
    Yani okudugunuzu algilamaktan acizsiniz saldiriyorsunuz. Beni CHP ile itham etmek gozumde bir hakarettir.
    Ayni noktaya baska acilardan bakiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nerde seğişik var düzceden çıkıyor. Hayır bende düzcede doğup büyüdüm, utanıyorum artık hz ibrahimim diyende düzcedendi mv adayı seçilemeyince düzcelilere sövende vardı daha neler neler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Plan basit.
    Sonra ozerklik isteyecekler. Sonra ozerk yonetimde oylama yapilacak. Ayrilmak istiyoruz diyecekler ve pydnin kantonuyla birlesip devlet kuracaklar. Yoksa bunlarin baska bi derdi yok.

Simdi bakiyorm da Way be seklimiz Yeter Irak a asker cikaran ucak dusuren PKK yi Tukurugu ile bogan Bir TURKIYE var <3

Cok hayalcisiniz, fazla hayal kurmayin gorun iste ne kadar zararli oldugunu biraz Tarih arastirin farkli farkli kaynaklarla gelecege bi bakin ya COK guluyoruz size bu Hayallerle cok zor iktidar olursunuz.

Kurtler 1930da denedi basaramadi. Simdi olanlar 1930un devami. Yine ayni rol yine ayni aktor yine ayni yonetmen ve senarist.
    Senin dusuncene gore Senin gibi dusunmeyen herkes muhalefet ve parti temsilcisi. Sozlerine dikkat et bu ulkede iki tarafi tutmayan insanlar da var. Ya siyah ya da beyaz olmak zorunda degil kimse. Griyim ben. Biraz siyahtan biraz beyazdan. Ama dogrularini aliyorum senin gibilerden olup gozu donmus fanatiklik seviyesinde degilim. Chp mi? Hayatta oy vermem.

Oyun ayni ise sorunu goruyorsaniz neden istikrarsizligi isteyenlerin pesinden gidiyorsunuz boyle dahami iyi olacak ?

Cozumun varmi ?

La havle.
    1 haziran secimlerinde başka bir partiye oy vermisken 1 kasim secimlerinde de senin oy verdigin partiye oy verdim. Daha kendimi ne kadar ifşa edeyim?
    Ben ilk yazimi da malum topluma ithafen yazdim ne bir parti ne de baska bir seye değil.
    Yani okudugunuzu algilamaktan acizsiniz saldiriyorsunuz. Beni CHP ile itham etmek gozumde bir hakarettir.

O zaman ilk yorumumda ne yanlis var hangi sozume karsin yorumda bulundun hangi sozum rahatsiz etti soyle ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Plan basit.

Cozumun varmi ?

La havle.

O zaman ilk yorumumda ne yanlis var hangi sozume karsin yorumda bulundun hangi sozum rahatsiz etti soyle ?

Siyasi yakinligini bilmedigin birine ithamda bulunma.
    Asla CHP ile dusuncem bir degil. İstikrarsizlastirdigim yok. İstikrar devam etsin diye oyumu kullandim.
    Son olarak İktidar olamazsiniz degil zaten iktidariz şuan. Oldu mu arkadaşim?

• Adamın şaşırması normal bence. Kafalar aynı sonuçta.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Plan basit.

Cozumun varmi ?

La havle.

Siyasi yakinligini bilmedigin birine ithamda bulunma.
    Asla CHP ile dusuncem bir degil. İstikrarsizlastirdigim yok. İstikrar devam etsin diye oyumu kullandim.
    Son olarak İktidar olamazsiniz degil zaten iktidariz şuan. Oldu mu arkadaşim?

Bak kardes diyorsun ki pyd ye kanton yaptirlanacak vs diye once problemin ozune inelim.

1-) Sen Savasi kazanmissin ! Neden topraklari veriyorsun neden antlasmalara variyorsun ? Kazanan sensin neden elini kolunu mahkum birakiyorsun.

2-) Bizim silahimiz olsaydi yerli fuzelerimiz vs olsaydi ABD pyd ye bugun silah atan bir devlet bizim elimizi kolumuzu baglamasalardi bu sorunlar olacak miydi ?

3-) Musula gelelim Nie veriyorsun Petrolu asker cikartiyorsun neden askeri tekrar geri cekiyorsun ordaki kurtlerin guvenini kaybediyorsun ve sonunda komik bir sekilde satiyorsun parayida alamiyorsun.

4-) Kim imzaladi Ankara anlatlasmasini kim bedavadan verdi musulu ? Sorunlarin ozu aciklik kavustu oyle degilmi ?

5-) Benim sana kizmamdaki sebep olmayacak seyi olacak olarak soylemen sanki bu iktidar buna izin verecek gibi anlasiliyor biraz acik yazsan hicbirsey sorun olmayacak dogrumudur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Pabliato

Darqsword nikine sahip+akp'li olan birisine laf anlatmak çok enteresan. Zeki demirkubuz filmleri gibi

Anlat o zaman elini kolunu tutanmi var konus iste iki laf sallayip kacma bi yere anlat ogrenelim yada ogretelim.

• İşin bir ilginç tarafı onu Kandil'mi verdi diyenler, bundan kısa süre önce Kandil'le de görüşürüz diyenler

Beşir Atalay " Oluşacak heyetimizin kandil ile görüşmesini ben arzu ediyorum "

Özerklik diyen bunlar, kandil ile görüşen bunlar, pkk ile oslo'da gizli saklı görüşen bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırılanhayaller -- 3 Ocak 2016; 3:19:12 >
  • Tayyip bunu duyduysa muhtemelen şöyle bir şey yapmıştır.

Akpli vekil rtenin sözünü kandilin lafı sandı!
  • Akp mesaj grubundan cevap gelmedi

• Hala chp filan diyor.Hala hdp askerlerimizi şehit ediyor diyor.Knklar siz anlamadınız mı olayı rtenin sözünü KANDİL (YANİ ANLAMAYANLAR İÇİN PKKNİN MERKEZİ) sözü sanan bir akpli vekil var Asıl teröristler belli

• quote:

AKP kurucusundan AKP'ye sert sözler
    AKP eski milletvekili Ersönmez Yarbay, AKP'yi eleştirdi.

ERKAN ACAR - ÖZGÜR DÜŞÜNCE GAZETESİ - “Terörist” kavramının içinin boşaltıldığını söyleyen Ersöznmez Yarbay, “28 Şubat’ta da AK Parti yöneticilerine terörist gözüyle bakılıyordu. 12 Eylül’ün teröristi, 28 Şubat’ın teröristi, AK Parti’nin teröristi olmaz” tepkisini gösterdi.

AKP 22. Dönem Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay, muhalif seslerin “Terörle Mücadele Yasası”ndan kaynaklanan avantajlardan yararlanarak “terörist” ilan edilip susturulmaya çalışılmasını eleştirdi.

İNTİKAM DUYGUSUYLA HAREKET EDİLMEMELİ

Son 2 yıl içinde paralel devlet yapılanması adı altında yapılan operasyonları da değerlendiren Ersönmez Yarbay, gelinen noktada “terör örgütü”, “terörist” ve “terör örgütüne yardım yataklık” kavramlarının içinin boşaltıldığını söyledi. Terörle mücadelenin hukuk devletlerinde hukuk çerçevesi içinde yapılması gerektiğini ifade eden Yarbay söyle konuştu: “Terörle Mücadele Kanunu’nun avantajlarından yararlanmak için her önüne gelen terörist ilan edilip rencide ediliyor. Böylece hukuk dışına da çıkılıyor. İntikam duygusuyla bir grubu tamamen imha etmek için hareket edilmemeli. Suçlular varsa ortaya çıkarılmalı. Ama her şehirde terör örgütüne yardım ve yataklık gibi muğlak bir ifade ile operasyon yapılıyor.

İKTİDARA GÖRE TERÖRİST DEĞİŞİYOR

Terör örgütü ve terörist ifadeleri de tartışmalı. Çünkü savcı ve hakim ‘terörist’ diyebilir. Ancak Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi’nin bunu kesinleştirmesi lazım. Yönetimler bir grubu terör örgütü ilan edemez. Kızdığınız her insanı terör örgütü üyesi ilan edemezsiniz. 28 Şubat’ta da AK Parti yöneticilerine terörist gözüyle bakılıyordu. 12 Eylül’ün teröristi, 28 Şubat’ın teröristi, AK Parti’nin teröristi olmaz. Ancak her grup kendi başına gelinceye kadar terör ile ilgili düzenlemelere destek veriyor. İktidara göre terörist değişiyor. Ayrıca bu kadar çok teröristi olan ülkenin çok sağlıklı bir ülke olduğuna da inanmıyorum.”

12 Eylül darbesinden sonra kendisinin de “terörist” olarak yargılandığını hatırlatan Yarbay, o günler hakkında şu anekdotları verdi:

"12 EYLÜL’DE TERÖRİST OLARAK YARGILANDIM “

Ankara Mamak’ta 1. Sıkıyönetim Mahkemesi’nde Akıncılar Davası’nda silahlı terör örgütü kurma ve yönetme suçlarından yargılandım. Akıncılar Derneği Genel İdare Kurulu üyesi idim. 105 sanıktık. 105 sanık için mahkemeye 7,65 çapında 5 tane tabanca getirdiler. Şimdi Kızılay veya Taksim’de 100 kişiyi çevirseniz üzerlerinde 5 tane bu tabanca çıkar. Terörist ilan edilince paçayı kurtarıncaya kadar 10 sene geçiyor. Biz 1981’de yargılanmaya başladık. 163. maddeden 20 ay ceza verdiler. 1990’da 163. madde kaldırılınca bizim cezalar düştü. Ama ömrümüz gitti. Ben de hep kaçtım. Bunu şunun için anlatıyorum. Aslında bütün insanlar iyidir. ‘Her insan suçludur’ şeklinde olaya yaklaşamazsınız. İyi insanlar içinde suç işleyenler olabilir. Onları da topluma kazandırmayı hedeflemeliyiz. Nefret, dışlama, muhalifleri susturma işin içine girerse hukuk devleti olamazsınız.

'NEDEN MUHALİF GAZETECİLER TUTUKLANIYOR'

Son dönemde medyaya yönelik baskılara da değinen Ersönmez Yarbay, “gazetecilik faaliyetlerinden dolayı tutuklanmıyorlar” söylemini de gerçekçi bulmadığını söyledi. Basının özgür olmadığı ülkelerde ekonominin de sorunlu olacağına işaret eden Yarbay şöyle konuştu: “1. dünya ülkesi olmak istiyorsak basının üzerindeki baskılar kaldırılmalı, soruşturmalar gözaltı yapılmadan yürütülmeli. Bütün muhalif gazeteciler tutuklanıyor. İktidara mensup gazeteciler tutuklansa bunu anlayabilirim. Ama 31 gazeteci içeride, hepsi hükümete muhalif. Ortada bir problem var. Neden muhalif gazeteciler tutuklanıyor? Bu kadar tesadüf olamaz. İçeri al iddianamesini 8 ay sonra yaz. Böyle hukuksuzluk olmaz. Aldığında iddianamen hazır olacak.

” UZUN SÜRELİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HALKI DEVLETTEN SOĞUTUR

Yarbay, ülke gündeminin ana maddelerinden biri olan Güneydoğu’daki sokağa çıkma yasağı ve beraberindeki operasyonlarla ilgili önemli uyarılarda bulundu. Güneydoğu sorununun Kürt ve Türk tartışmaları üzerinden değil İslami temelli çözümle biteceğine inandığını belirten Yarbay, “Bunun için de insan haklarına saygılı bir söylem geliştirilmesi gerekiyor. Bir-iki gün neyse de 30-40 günlük sokağa çıkma yasakları insani değil. Halkı devletten soğutursunuz” uyarısında bulundu.

Güneydoğu’daki sorunun güvenlikçi politikalarla çözülemeyeceğini kaydeden Yarbay şöyle devam etti:

SURİYE’DEKİ GÖRÜNTÜLER GİBİ

“Bu yöntemle ancak kısa süreli bir sessizlik sağlanır. Oradaki yerleşim yerlerinin görüntüleri, Suriye gibi. Öldürerek bir yere varamayız. Öldürülenlerin bazılarının terörist olup olmadığı tartışmalı. Öldürdükçe zafer kazanmaz, düşmanınızı çoğaltırsınız. Bu işin başka yöntemlerin bulunmalı. 10 yıl sonra sokağa çıkma yasaklarının yaşandığı bu bir-iki aylık dönemin politikalarını eleştiren yüzlerce kitap yazılacak. Yaşananlar kamuoyu ile iyi paylaşılmıyor. İyi paylaşılmadığı için de yaşananlar çeşitli adlar altında eleştirilere konu olacaktır. Dikkatli olmak lazım.

TAHİR ELÇİ'NİN FAHİLLERİ BULUNMAZSA YENİ CİNAYETLERE ZEMİN HAZIRLAR

TBMM Uğur Mumcu Cinayeti Araştırma Komisyonu Başkanlığı dönemindeki tecrübelerinden hareket ederek son 15 yıl içerisinde yaşanan faili meçhul cina- yetlerin aydınlatılmamasını değerlendiren Yarbay, şu açıklamalarda bulundu: “Bir faili meçhul cinayeti eğer istihbarat örgütleri işlediyse failleri bulunmaz. Şimdi de aynı görüşteyim. Ben şu grup yaptı bu grup yaptıdan çok devleti hükümeti sorumlu tutarım. Örneğin Necip Hablemitoğlu cinayeti işlendiğinde ‘AK Parti’ye karşı bir hareket mi? Cinayetlerin arkası gelecek mi?’ diye endişeye kapıldım.

DEVLET TÖHMET ALTINDA KALIR

Hablemitoğlu cinayeti de çözümlenemedi tabii ki. Olması gereken devlet failleri bulup ‘budur’ demesidir. Ancak bugün geldiğimiz noktada kim fazla propaganda yapıyorsa suçu istediği kişiye yıkıyor. Cinayet, propagandayı az yapanın üzerine yıkılıyor. Karaborsaya düşmüş durumda. Örneğin Hrant Dink cinayeti. O soruşturmada tutuklanan kamu görevlileri, göz yumma, bilgileri paylaşmamakla suçlanıyor. Ama tetikçilerle bu polislerin irtibatına dair bir şey yok. İhmal ve göz yummadan çok, işbirliğinin ortaya çıkarılması lazım. Yoksa sadece kuru bir ihmal yeterli değil. Son olarak Tahir Elçi cinayetinin de failleri ortaya çıkarılmadı. Fail bulunmayınca bu tür cinayetlerde devlet töhmet altında kalır. Devletin yapmış olup olmadığı önemli değil. Devletten beklenen bu tür cinayette failleri ortaya çıkarması. Böyle olmaz ise yeni cinayetlere zemin hazırlanır. Hem de cinayette devletin eli var söylemlerine haklılık payı verenler olur

DEĞERLER POLİTİKASI YERİNİ PRAGMATİZME BIRAKTI

AKP’nin İsrail konusunda söylem değişikliğini de sorduğumuz Yarbay bu konuda şu yorumda bulundu: “Başlangıçtaki sıfır sorun politikası iyiydi. Ama bugün Rusya, İran, Suriye, Irak’la sorunlar var. Irak, İran ve Rusya ile ara bozulunca Batı’ya yaklaşılıyor. Batı da İsrail ile ilişkilerinizin düzeltilmesini istedi. Türkiye’nin Doğu ve Güney’i kuşatılmış durumda. Artık daha önceki değerler politikasından öte yeni bir pragmatist bir dış politika geliştiriliyor. Şartlar zorluyor. Şartlar zorlayınca değerler ikinci planda kalıyor.”

http://www.gercekgundem.com/siyaset/180058/akp-kurucusundan-akpye-sert-sozler

• Bunlar da ülke yönetiyor işte.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

bunlar gibi mi ? ''Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız'' ,https://www.youtube.com/watch?v=pUl46rxYKTM

Tamam dostum bana cozum soyle bu AKP gitti diyelim ne olcak sonra 7 haziranda gorduk kimin ne oldugunu birilerinin soylediklerinden ote hareket etmeyen muhalefet ile ne yapabilirsin cozum ????????

mevzu yönetimde hangi partinin olduğundan çok partilerin içinde bulunan şeref yoksunu insanların meclisten uzaklaştırması, bunlar her partide var.

• DarqSWorD D kullanıcısına yanıt
    Secim de yapmayalim o vakit

• DarqSWorD D kullanıcısına yanıt
    bir musuldur dilinize sakız olmuş gidiyor, batıda yunanın işgal ettiği adalara bayrak diker haberlere çıkamaz, umursamazsınız, yunanistan bakanını taşıyan uçak bile hava sahası ihlali yapar umursamazsınız. her konuda işinize geldiği gibi eskiden şu oldu şu yoktu mevzusuna çekmekten ileri gidemiyorsunuz. hani çözüm nerede,

20 sene önce adsl yoktu biz getirdiiikk tarzı boş söylemleri aşın artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 3 Ocak 2016; 13:28:42 >
  • ama kandırıldılar
  • Bu AKP belasından elbet bir gün kurtulacağız ama zararlarını atlatmak on yıllar alacak belki de.
  • Diyecek söz yok. Onun yerine
  • Yazıp yazıp silen bir ben miyim ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.