Şimdi Ara

akp-rte nefreti ülke nefretine dönüşmüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akpli değilim kesinlikle akp ve rte'nin bu ülkeyi geçmişteki hal ve hareketleriyle uçuruma sürüklediğini de düşünüyorum ancak;

Dünkü uçak hadisesinden sonraki sosyal medyadaki yorumlara şok oldum rusya seviciliği almış başını gidiyor hadi hdplileri falan anladık da bunu milliyetçi-atatürkçüler de dile getiriyor en basitinden "rusya haklı türkiye kendi kaşındı" "savaş çıksa savaşmam ben tayyip için akpliler savaşsın" "rusya ışidle savaşıyor biz ışide destek veriyoruz ondan indirdik"....vs vs böyle yorumlar görüyorum.

• Yazık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkede "muhalefet" olgusu "devlet düşmanlığı" anlamına geliyor. Eğer iktidara muhalifsen, başında muhalif olduğun iktidarın olduğu devlete de muhalif olmak zorundaymışsın gibi hissediyor millet kendini. O yüzden de birlik falan hak getire. "Muhalif olma"nın anlamını öğrenemedik daha.
  • Başta Kılıçdaroğlu olsaydı bu sefer AKP'liler diyecekti önce CHP'liler gitsin diye.Yani demek istediğim sorun A veya B partisinden kaynaklı değil.Her kesimde acayip bi tutuculuk var.herşey holiganca,hayvanca savunuluyor.Her olayda böyle.Yanlış olan kafa yapısı
    Bkz. Spor,siyaset,din,kadın erkek....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni nesil diye övünüyoruzya kendimizle,yobazlaşmısız haberimiz yok
  • Hocam çok ezberci milletiz, RTE ülkeyi uçuruma nerde sürüklemiş, kanıtın nedir, bahane bulmak kolay, ben de seni insanlık suçu işlemekten hapse attırabilirim, Afrikadaki çocuklar insanlardan dolayı açlıktan ölüyor derim sen de bir insan olduğuna göre sen de suçlusun derim atarım seni kodese, bahane bulak kolay, asıl kanıt bulmak mesele, kanıtıdır nedir kanıtın

Sanki eski nesil çok sağlamdı da yeni neslin sağlam olmadığından dem vuruyorlar. Asıl eski nesil bizden daha berbat, gücenmeyin amcalar, dedeler, hahalar, teyzeler, kuzenler... hepimiz bozuğuz, bozuk nesilden bozuk nesil çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 25 Kasım 2015; 16:19:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Judge JR. kullanıcısına yanıt
    Maalesef Menderes'ten bu yana böyle durum
  • AKP'den ve Recep Tayyip Erdoğan'dan nefret ederim,ülkeme karşı ise gram nefretim yok...
  • Şu da bir gerçek ki rte ve akp dışında bir parti olsa idi o uçağı düşüremezdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi belli. Tayyip Erdoğan'ın milleti yönetme biçimi, böl ve yönet oluyor. Eskiden büyük ülkeler diğer ülkeleri bu şekilde idare ederdi.

Bir ülkeyi bölüp yönetmesi daha kolaydı çünkü. Şu an bunu mevcut iktidar yapıyor. Halkı ikiye bölüyor, seküler ve muhafazakar diye.

Böl, parça ve yönet ile yönetim yaparsan, yüz çevirdiğin %50 halk da yarın sen dara düştüğünde, sana yüz çevirir. Zira sen, bize: "Onlar," diyerek
    ayırıyorsun. Bunlar Cumhuriyet bayramına vals yaptılar, bunlardan her şey beklenir diyorsun. Sonra da dara düştüğün zaman sana yardım etmemizi
    bekliyorsun. Önce birleştirici olmak gerekir. Bir ülkeyi kalkındırmak istiyorsan, ilk şartın o ülkeyi birleştirmek olmalıdır. Ama amacın sürekli iktidarda kalayım,
    kendi amaçlarımı gerçekleştireyim, kendi cebimi doldurayım dersen bölmen lazım bu ülkeyi ki. iktidarda kalabilesin.

Bakın bu ülkedeki insanlar darbeden bu yana hiç bu kadar kutuplaşmamıştı. 80 darbesi zamanında kanlı, bıçaklı olmuştu bu insanlar.

Okula çocuğunu gönderiyor adam, akşama eve dönebilecek mi belli değildi.

Tamam dünya değişti ama şu an o durumdan çok uzakta da değiliz, söyleyeyim. Gezi gibi bir kıvılcım daha bu ülkeyi bölmenin eşiğine getirebilir.

• Bu kendi yarattiklari bir problem

• Kaç sene oldu Erdoğan'ı hep kötülediler, yok ülke elden gidiyor, yok böyle oluyor diye.
    Böyle zihniyete "hee bilader hee" dicen geçicen. (:
  • O tiplerin yarısı blokluydu diğer yarısı olaydan sonra ortaya çıkmaya başladı onlarıda sırayla blokluyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.