Şimdi Ara

AKN konusunda merak ettiklerinizi sorun! TurkNet ile Röportaj yapacağız! (Güncellendi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
3
Favori
9.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen yaz başı telefon ettim müşteri hizmetlerindeki arkadaş telefon yoksa internet bağlayamayız dedi. Hizmet anlayışı bu mu?
  • EDIT """KOTALI""" HALE GETİRMİŞLER

100Mbps (Hız modemde sonlandrıldığı için tamamı modeme ulaşıyor)

TurksatKablo 100Mbps100Gb (ekstra tv paketleri dahil) 79.99tl kampyasını 31.12.2017'ye kadar uzatmış
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,523,100-unuzu-gulduren-kampanya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 3 Mayıs 2017; 11:59:50 >
  • Merhaba,

Devletin yeni bir düzenleme yaptığı ve kotalı interneti servis sağlayıcılara zorunlu hale getirdiği gibi bir söylenti dolaşıyor. Hatta kotalı sisteme geçmeyen servis sağlayıcıların Haziran ayı sonunda bu sisteme geçmek zorunda oldukları, devletten 2 ay ek süre istedikleri için şu anda böyle bir tarife değişikliği yapmadıkları da konuşulanlar arasında...

Gerçekten de böyle bir durum var mı? Örneğin; önümüzdeki 6 aylık süreçte Turknet'in kotalı internete ve kota aşım durumunda gb başına ücretlendirmeye geçmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackdaniels™

EDIT """KOTALI""" HALE GETİRMİŞLER

100Mbps (Hız modemde sonlandrıldığı için tamamı modeme ulaşıyor)

TurksatKablo 100Mbps100Gb (ekstra tv paketleri dahil) 79.99tl kampyasını 31.12.2017'ye kadar uzatmış
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,523,100-unuzu-gulduren-kampanya

Kotalı internet tarifelerinde tarifede belirlenen GB`lar için ücretler her ay sabit olarak faturalara yansıtılır. Kotalı hizmetler için aylık olarak ödenecek ücret, aynı hızın sınırsız tarifesinin %30 fazlasını geçemeyecektir. Tüm kotalı hızlarda kullanılan her artı GB için (GB Sabiti 2 TL x Kullanılan GB miktarı) kadar tutar faturaya eklenecektir. En son içinde bulunulan GB miktarı için kıst ücret uygulanmayacak olup tam GB ücreti alınacaktır.

• Sorar mısınız bu şirketler paraları nereye balyalıyorlar? Karlarının yüzde kaçını altyapıya ve ülke geneline yayılmaya harcıyorlar? Abone olmak istediğimizde "Henüz aktif altyapımız kapsamında değilsiniz. Ama yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. En kısa zamanda size de AKN’siz hizmetimizi sunabilmek için çalışıyoruz." ifadesini artık ne zaman görmeyeceğiz.

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Şu saçma sapan kota işini halledelim upload içinde bi atak yapalım firmalara ve btk ya kalırsak yıllarda geçse 4 mbiti geçmez.
  • baba1993 kullanıcısına yanıt
    Aynı Kampanya İsmiyle Çıkmak Tam Gizli Soygun

100mbps ile youtube'da video açık unutsa yada çocuk 2 çizgi film izlese max 10günde dolar insanlara çok fazla faturalar gelecektir.
  • Jizzy Quuatily kullanıcısına yanıt
    Telefon şart değil, telefon hattı şart. Telefon bağlantısı yapıp üzerine xDSL çekiyorlar. O telefonu kullan ya da kullanma. Size ait bir telefon numarası oluyor ama splitter takmayıp doğrudan hat girişini modeme yapın. Telefonun zararı yok. Bedava zaten. Kapatırken ikisini birden kapatıyorsunuz açarken ikisini birden açıyorsunuz. Ne zararı var anlamadım? Üstelik yararı var. Cep telefonunuzun şarjı bitti, dakikası bitti vs. ev telefonunda 1000 dk her yöne bedava olması güzel bir şey.

• Merhaba. Öncelikle 75 mbit tanımlı olan hattım neden.24 mbit i geçemiyor onu sorabilir misiniz ? Bu kısıtlamayı TürkNet bilerek mi yapıyor.Yoksa Malum firmanın kısıtına karşı koyamıyor mu? :) Teşekkürler

• bu ücretli ek kotayı sorun 1gb-1 lira gibi ileride butun iss ler boyle mi olacak diye sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patapon_00 -- 3 Mayıs 2017; 12:8:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackdaniels™

Aynı Kampanya İsmiyle Çıkmak Tam Gizli Soygun

100mbps ile youtube'da video açık unutsa yada çocuk 2 çizgi film izlese max 10günde dolar insanlara çok fazla faturalar gelecektir.

ve hocam sınırsızı 500tl artı yüzde 30 fazla geliyor fatura 650tl gelebilir
    normal sözleşmeli türksat abonesinin 15 aylık faturasından fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaTürk

Telefon şart değil, telefon hattı şart. Telefon bağlantısı yapıp üzerine xDSL çekiyorlar. O telefonu kullan ya da kullanma. Size ait bir telefon numarası oluyor ama splitter takmayıp doğrudan hat girişini modeme yapın. Telefonun zararı yok. Bedava zaten. Kapatırken ikisini birden kapatıyorsunuz açarken ikisini birden açıyorsunuz. Ne zararı var anlamadım? Üstelik yararı var. Cep telefonunuzun şarjı bitti, dakikası bitti vs. ev telefonunda 1000 dk her yöne bedava olması güzel bir şey.

şirket çalışanı mısınız? onların ağzından konuşuyorsunuz? benim ihtiyacım internet. versin internetimi alsın parasını ben istediğim zaman da kapatıyım bitti gitti. daha şarj dakika muhabbetine falan ne gerek var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nokata

Merhaba. Öncelikle 75 mbit tanımlı olan hattım neden.24 mbit i geçemiyor onu sorabilir misiniz ? Bu kısıtlamayı TürkNet bilerek mi yapıyor.Yoksa Malum firmanın kısıtına karşı koyamıyor mu? :) Teşekkürler

wifi kullanıyorsanız wifi de hız düşüyor, modem arayüzünde wifi ayarlarından 11N Bant Genişliğini 40 Mhz yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

quote:

şirket çalışanı mısınız? onların ağzından konuşuyorsunuz? benim ihtiyacım internet. versin internetimi alsın parasını ben istediğim zaman da kapatıyım bitti gitti. daha şarj dakika muhabbetine falan ne gerek var?

hee şirket çalışanı, ya arkadaş nasıl bi kafa yaşıyorsunuz adamlar yanında bedava telefon veriyor ister kullan ister kullanma ona bile b*k atıyorsunuz

• Hız kısıtlamasını sorun. Türkiye'nin farklı yerlerinden bir çok kişinin 75 mbps de 60 ve 24 mbps de 20 mbps hız alması tesadüf mü? Ve müşteri sayılarındaki artış ne durumda. Başka bir röportajda bölgenizdeki türknet abonesi ne kadar çok olursa yapa ya geçmeniz o kadar hızlanır demişlerdi. Hani olmaz ama 2 kat bir müşteri sayısını kaldırabilirler mi? Ve akşam saatlerindeki hız kayıplarıyla ilgili kısa vadede yapacakları birşey var mı? Ben akşam hız kaybı var diye müşteri hizmetlerini bile aramıyorum. Birşey yapamayacaklarını düşünerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: bombombombom

quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

quote:

hee şirket çalışanı, ya arkadaş nasıl bi kafa yaşıyorsunuz adamlar yanında bedava telefon veriyor ister kullan ister kullanma ona bile b*k atıyorsunuz

İSTEMİYOM İSTEMİYOM. BEDAVA TELEFON VERMİYOR. TELEFONU ŞART KOŞUYOR. UĞRAŞ DUR.

kapatırken de faks isterler.

https://www.youtube.com/watch?v=0gpyPvxyYfY

• Türksat olsa sövcektim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bombombombom B kullanıcısına yanıt
    Video 4:59 dk. 5:18 de ne var diye bakayım dedim 😄

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, abonelerinize taahhüt olmadığını söylüyorsunuz, çok güzel. Benim aklıma takılan soru şu: Taahhütün olmaması size istediğiniz zaman mevcut müşterilerinizin tarife fiyatlarını artırmanıza olanak sağlıyor mu? Eğer sağlıyorsa sizin bu hakkı kullanmayacağınızdan nasıl emin olabiliriz? İstenildiği takdirde taahhütlü abonelikler alıyor musunuz? Bunu sormamın bir nedeni turksat ın taahhütler bitince mevcut tarifeye devam etmek için 'yeni' fiyatlar sunacağını her yerde okuyor olmam. Turknette direkt olarak taahhüt yok. Teşekkür ederim.

• özellikle kendi altyapısında olmayanlar için hiç bişe yapmadılar yapacagız dedikleri halde, muhtemelen buna kota ve zam yapmadık daha ne yapacagız gibi bi cevap verecektir siz yinede bir sorun.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.