Şimdi Ara

AKN falan kalkmadı sadece 'limitsiz internet' ifadesi yok artık.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar günlerdir AKN kalktı kalkmadı tartışmaları devam ediyor. Ortada anlaşılmayacak bir durum yok aslında BTK'ya İSS'ler hakkında bolca şikayet gidiyordu. Limitsiz dediler ama hızım tam gelmiyor vs şeklinde.

Yani ISS'ler AKN olmasına rağmen reklamlarında ve Tarife isimlerinde LİMİTSİZ falanca filan paket diyorlardı oysa limitsiz dedikleri paketler hız olarak limitleniyordu. Abonelerden gelen şikayetlere istinaden BTK aksiyon aldı ve ISS'lere biz bu şikayetlerden bıktık yeter artık bu şekilde limitsiz falan adı altında ifadeler kullanamazsınız dedi. İSS'lerde tamam o zaman kullanmayız dediler. Bundan sonra 100 GB 32 Mbps kotalı kota bitince 16 Mbps ek ücretsiz paket tanımlıyoruz dediler. Bu ne anlama geliyor Daha önceki Paket 100 GB 32 Mbps Limitsiz AKN sonrası 16 olan paket özelliklerinden sadece Limitsiz ifadesi ile AKN ifadeleri kaldırıldı. Yani ortada değişen bir şey yok.

Şimdi gelelim asıl konuya kardeşim ben anlamam o kota kalkacak o akn kalkacak o kedi buraya gelecek diyen arkadaşlara o kotalar kalkarsa İSS'ler yanında başka şeyleride kaldırırlar altından kalkamayız bilginiz olsun. Çünkü port ve transmisyon maliyetleri diye bir şey var en özet hali ile 50 Mbps sınırsız bir tarifenin ortalama maliyeti 80 TL'yi bulabilmektedir. Bunu issler bize kaça satmalılar sizce? yani diğer maliyetleri hesaplarsak ve kar eklersek en azından 130 TL gibi bir fiyatla bizlere sunmaları lazım. Bu fiyatlarada kusura bakmayında eşşeğin mikini tutarız.

Çözüm Nedir hele onu anlat? BTK'nın Türk Telekoma port ve transmisyon kiralama maliyetlerini düşürmesi için baskı yapması gerekiyor. Bunun dışında kotasız ve ucuz paketleri sadece rüyanızda görürsünüz. Saygı ve Hürmetlerimi sunarım. "Yazdı AKN sonrası 24 Mbps internetiyle"

• Çok boş yapmışsın. Akn komple kaldırılıyor fakat bu issler kaldırmamak için müşterilerini daha iyi öpebilmek için dolaylı yoldan akn imiş gibi kotalar ve yahut başka türlü şeyler getirmeyi planlıyorlar. Ama senin gibi umudunu kaybetmiş kişiler olursa ses etmezse daha çok öpülürüz. O yüzden bu işleri geç BTK kesin ve net kararını verdi gerisi isslere kalmış bir durum. Ha baktın kaldırmıyorlar ve ya farklı isimlerde yine kota uygulamaya kalkarlar işte o zaman ses çıkarıp engel olmaya çalışacağız. Zaten hazırlanan bir etkinlik var ana konulardan takip edersek daha iyi olur. Herkes kafasına göre bir şeyler yazıp konu açıyorlar bir sürü kirlilik oluyor. Ana konuda güncel durumlar mevcut ordan takip etsin herkes.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuoYuanJi

Çok boş yapmışsın. Akn komple kaldırılıyor fakat bu issler kaldırmamak için müşterilerini daha iyi öpebilmek için dolaylı yoldan akn imiş gibi kotalar ve yahut başka türlü şeyler getirmeyi planlıyorlar. Ama senin gibi umudunu kaybetmiş kişiler olursa ses etmezse daha çok öpülürüz. O yüzden bu işleri geç BTK kesin ve net kararını verdi gerisi isslere kalmış bir durum. Ha baktın kaldırmıyorlar ve ya farklı isimlerde yine kota uygulamaya kalkarlar işte o zaman ses çıkarıp engel olmaya çalışacağız. Zaten hazırlanan bir etkinlik var ana konulardan takip edersek daha iyi olur. Herkes kafasına göre bir şeyler yazıp konu açıyorlar bir sürü kirlilik oluyor. Ana konuda güncel durumlar mevcut ordan takip etsin herkes.
    Boş yapan sensin yazıyı iyi okumamışsın maliyetler yüzünden uygulanabilirliği yok diyorum. Hangi kısmı sana uymadı kafan basmıyorsa git açılmış saçma sapan konunda öt. Burada maliyeti 80 TL olan tarifeyi sana 60 TL ye vermezler diyorum bu kadar basit istediğin kadar bağır çağır yine vermezler. Çözümün ne olduğunuda yazmışım hayal aleminde yaşıyorsunuz ifinim kitiliri kildirtiyiriz he yavrum he verirler sana o fiyatlarda ama ne verirler bilmiyorum. Hadi şimdi kış kış.

• dediğin şey fiberde sanırım.. adsl'de 0.67 mbps üstü upload teknik olarak mümkün değilmi merak ediyorum...

Hem sınırsız hem hızlı internet eskiden de vardı 89 lira gibi bir fiyatı vardı... millet 40 liraya AKK kalkınca olacak diye düşünüyor ,meclislere kadar gidildi CHP mv'lerle fotolar çekildi vs. millet bu enerjisini cari açık nedir devalüasyon nedir cari açık nasıl kapanır diye düşünse ve öğrendiklerini cahil halka anlatsa daha faydalı olurdu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumagir

dediğin şey fiberde sanırım.. adsl'de 0.67 mbps üstü upload teknik olarak mümkün değilmi merak ediyorum...

Hem sınırsız hem hızlı internet eskiden de vardı 89 lira gibi bir fiyatı vardı... millet 40 liraya AKK kalkınca olacak diye düşünüyor ,meclislere kadar gidildi CHP mv'lerle fotolar çekildi vs. millet bu enerjisini cari açık nedir devalüasyon nedir cari açık nasıl kapanır diye düşünse ve öğrendiklerini cahil halka anlatsa daha faydalı olurdu
    Dostum bunu öğrenmek için filozof olmaya gerek yok VAE şeklinde sunulan hizmet türünde PORT + TRANSMİSYON + BAĞLANTI ÜCRETİ telekom tarafından alınmakta bunun dışında sağlayıcı firmanın kendi maliyetleri eklenecek google'da vae port ve transmisyon ücreti yazsanız bulabiliyorsunuz. Sadece yapada sistem farklı işliyor onda maliyetler daha düşük fakat çok kısıtlı bölgelerde sunulabiliyor yani emin olun Türkiye genelinde yapa kullanan toplam abone sayısı 30 ile 40 bin civarındadır (tüm sağlayıcılar dahil) bu yüzden 85 TL'ye 50 ve üstü hızlarda sınırsız internet vermek akıl karı değil eğer verilebiliyor ise işin içinde bir bit yeniği var diyebiliriz.

• YirmiDortUzeriiki Y kullanıcısına yanıt
    İşte senin gibiler böyle hırsızlıklara kucak açarsa ttnette her şeyi yapar. Senin gibilere müstehak zaten. 80 liraya elin romanyasında Bulgaristanında 100mbpsten aşağı aknsiz kotasız internet yok. Sen sürünmeye devam et sesini çıkarma boşver. Seni kapsamıyor bunlar. Çok şey biliyormuş gibi kendinden emin cümlelerle yazmış. :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

İşte senin gibiler böyle hırsızlıklara kucak açarsa ttnette her şeyi yapar. Senin gibilere müstehak zaten. 80 liraya elin romanyasında Bulgaristanında 100mbpsten aşağı aknsiz kotasız internet yok. Sen sürünmeye devam et sesini çıkarma boşver. Seni kapsamıyor bunlar. Çok şey biliyormuş gibi kendinden emin cümlelerle yazmış. :D
    Cidden IQ düşük sende bilader bu fiyatları ben koymadım telekom koymuş tüm sağlayıcı firmalar bu fiyatlara tabi fiyatlarda belli 80 TL maliyeti var babanın hayrına sana hizmet vermezler diyorum. BTK Telekoma baskı yapacak port ve transmisyon ücretlerinde indirim için baskı yapacak böylece sağlayıcı firmalar daha uygun tarifeler sunabilecek. Kosta istemiyürük diyerek olmaz diyorum sana sorunun kaynağını söylüyorum hala bik bik bik ötüyorsun.
    al bakalım sen incele (kafan o kadar basarmı bilmiyorum ama yinede bir deneme yap.)

Transmisyon için kapasitehttps://kurumsal.turktelekom.com.tr/_files/me-int-toptan-30EE0.pdf
    Port ücretihttps://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/duyurular/Documents/turk-telekom-ucret-revizyonu.pdf

• YirmiDortUzeriiki Y kullanıcısına yanıt
    Zaten yurtdışında ki internetlerin maliyetleri yok di mi babalarının hayrına 210 liraya 1gbps internet veriyor kotasız aknsiz. Türk telekomdan daha mı büyük o firmalar? Boş yapıyorsun anca. Gelmiş porttan bahsediyor maliyetten bahsediyor he anacım he ondan.

• quote:

Zaten yurtdışında ki internetlerin maliyetleri yok di mi babalarının hayrına 210 liraya 1gbps internet veriyor kotasız aknsiz. Türk telekomdan daha mı büyük o firmalar? Boş yapıyorsun anca. Gelmiş porttan bahsediyor maliyetten bahsediyor he anacım he ondan.

“Ne kadar az bilirseniz, onu o kadar şiddetle savunursunuz.”

• Yalnız Bulgaristan üzerinden verilen örnekler pek sağlıklı değil. İnsanların ıskaladığı şey, Avrupa ülkelerinin aksine bizim ülkemizde büyük servislerin(Google,Microsoft,Facebook vs...) verimerkezi bulunmuyor olması. Yani alt yapı Türk Telekom'un ama, veriyi ithal ediyoruz.

Euro'nun geldiği noktada göze alındığında, ciddi bir veri maliyeti ile karşı karşıyayız.
    @YirmiDortUzeriiki arkadaşımız bu gerçeklikten söz etmiş. AKN'yi savunduğu falan yok.

Ne zaman ki büyük servisler ülkemize gelir, verimerkezi kurarlar o zaman trafik ülke içinde kalır; bu durumda hem sevdiğimiz servislere düşük pingler ile ulaşırız hem de ISS'lerin veri maliyetleri azalır ciddi şekilde. O zaman SINIRSIZ internet vermek daha rahat olur.

Ama öte yandan, BTK'nın almış olduğu karar açık. 31.12.2018 itibariyle AKN uygulamasına son verilecektir deniliyor. Şimdi BTK bu kararı alırken kendi kafasına göre almadı. Türk Telekom ve diğer sağlayıcılar ile illa görüşmüştür.

Burada AKN'yi kaldırıyorum KOTA getiriyorum denildiği zaman, arkadan dolaşılmış olunuyor ve bu hiç etik değil.

Bu konuda BTK çıkıp açıklama yapması gerekiyor. Arkadaşlar, biz sizi dinledik böyle bir karar aldık ama dövizin durumu ve maliyetler hesaplandığında şu an için tamamen sınırsız sistemin ISS'ler için çok zorlayıcı olacağı görüldü, kuralda revizyona gidiyoruz falan dese insanlar da ne olduğunu tam olarak bilir.

Ama bırakın böyle bir açıklamayı, Ulaştırma Bakanı kotaların 2019'un değişik dönemlerinde kalkacağı ifadesini kullandı geçenlerde.

Neler olacak göreceğiz...

• Yada aknsiz paket 100 tl geçer uzun lafın kısası giren girdi çıkmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.