Şimdi Ara

Akım Korumalı Prize Ek yapılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar,yakın bir zamanda akım korumalı bir priz almak istiyorum ama mesafe 3 metre civarı olduğu için priz bulamıyorum ya da bulduğum prizler çok pahalı oluyor.Merak ettim konu ise duvardaki prize normal bir uzatma kablosu taksam sonrasında akım korumalı prizi,uzatma kablosuna taksam herhangi bir sıkıntı olur mu?

• Akım korumalı priz nedir ? Gerçekten meraktan soruyorum. Bana pazarlama stratejisi gibi geliyor.
  • Kesinlikle kaliteli bir 3x2.5 mm TTR kablo ile istediğiniz boyda uzatabilirsiniz.

Pazarlama stratejisi diyen arkadaşın tv sinde akım korumalı priz yok galiba... Tv de oluşabilecek yüksek voltaj yıldırım düşmesi ve daha bir çok arızaya karşı firmalar garanti vermiyor...
  • Yaklaşık 65 senedir hiçbir elektronik ev aletimde akım korumalı priz kullanmadım. Hiçbir eşyam da bozulmadı. Belki de benim yaşadığım şehre yıldırım düşmüyordur kim bilir
  • Akım korumalı prizi bende çok düşündüm ama bi işe yaradığı yok.
    Gelen voltajı regüle etmedikten sonra hiç anlamı yok zaten. İçinde bir adet varistör var, o da ancak pik gerilimlerde işe yarıyor. Voltaj regüle edecek olsa 10sn de ısıdan yanar sanırım.
    Bulunduğunuz yerde yıldırım filan düşmüyorsa, sadece voltaj dalgalanmaları yaşıyorsanız ihtiyacınız olan şey akım korumalı priz değil, voltaj regülatörü.

Ben kendim için baktım fakat benm kasa 1000lik psu, prizden max çekeceği 1250w olsa 2k lık regülatör lazım. Fiyatları bu standartlar için çok pahalı.
  • O şekilde bir sıkıntı olmaz, gerilim yükselmelerinden korumaya devam eder. Bu tür prizlerin içinde 1 TL bile etmeyen elektronik parça var. Varistör. Elinizden geliyorsa mevcut 3lu prizlere kendinizde yapabilirsiniz.
  • ruzgarnufel kullanıcısına yanıt
    Monitör'ün güç girişinden sesler geliyor oynayınca o yüzden güç kablosu sipariş ettim birde düzgün bir priz almak istiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.