Şimdi Ara

akım korumalı priz sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba geçen haftalarda vestelden şu ürünü aldım.

www.vestel.com.tr
    Vestel CD6001 E Dikey Derin Dondurucu| Vestel
    https://www.vestel.com.tr/vestel-cd6001-e-dikey-derin-dondurucu-p-1174

sonrasında yaşanabilecek akım gelgitlerinden dolayı tunçmatik akım korumalı priz aldım.

amazon
    Tunçmatik Tsk5078 Akım Koruyucu Prizler, Beyaz, 1'Li 525 Joule
    https://www.amazon.com.tr/Tun%C3%A7matik-TSK5078-Koruyucu-Prizler-Beyaz/dp/B07CSRT6WN?th=1

bugün dondurucuyu akım korumalı prize takmadan önce vestel ile görüştüm. bu prizin yeterli olmayacağını aksine cihazı bozabileceğini belirtti. söylenene göre cihaz 16 amper kullanıyor. bu priz 10 amperlik akış sağlıyor. yanlışta biliyor olabilirim bilgim yok kısacası ben bu dondurucuyu akım korumalı prize takmadan direkt ev prizine bağlasam oradan kaç amper kullanabilecekte zarar görmeyecek. yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican0689 -- 21 Eylül 2022; 22:45:19 >

• Bağlı olduğu hatta kaçlık sigorta vars max o değere kadar kullanabilir...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • prizler zaten standart en fazla 16 amperlik olur özel bir durum yoksa ,söyledikleri o amperde motor çalışırken anlık olarak çekilir ,akım korumalı priz bunu karşılamaz direk tak prize başına dert alma

• bu servislerin her dediğine inanmamak lazım. aynı cihazın 2li olanını bende kullanıyorum buzdolabı ve derin dondurucu bağlı sorun yok kullanıyorum.

bi ara servisler bu akım korumalı cihazları satmak için yarışıyorlardı hatta öyle ki ürünün motoru bozulursa garanti dışı kalır diye üstü kapalı korkutuyorlardı insanları. akım koruma prizini alırsan garantin devam eder ayagına.

• Servisler maalesef bu tip yan ürünleri size satmak için doğru olmayan şekilde tüketiciyi yanıltıyorlar yönlendiriyorlar. Evinizdeki diğer beyaz eşyalarda şimdiye kadar bir sorun oluşmadıysa, bu yeni üründede oluşmayacaktır, oluşsa bile garanti kapsamında yapmak zorundalar. Akım korumalı priz şart ise, bu özelliği cihazın içerisine fabrikasyon olarak monte etsinler.  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.