Şimdi Ara

AKILLI EV SİSTEMLERİ İNCELEME (Alpsmart ve Google Home Mini)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
4
Favori
1.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Alpsmart akıllı ev sistemlerini inceledim. Akıllı priz , akıllı ampul, kumanda merkezi, akıllı kamera , tüm bunları hem tek tek, hem de google home mini ile entegre ederek inceledim.Sonuç başarılı oldu.Çok beğendiğim bu sistemi google home uygulamasına da entegre ederek sizlere sundum.Cihazların alexa ile de uyumlu olduğu yazıyor.Umarım sizler de beğenirsiniz.
    -Alp Smart Uygulaması google play store ve apple markette var.
    -Alpsmart sistemini Google Home Uygulamasında Smart Life olarak tanıtabilirsiniz.
    -Kameranın sd kart girişi , siyah kürenin tam altında , kameranın bulunduğu siyah küreyi mercek yukarı bakacak şekilde yavaşça çevirin.
    -Bağlantılar çok basit , sadece kamerada zorlandım onda da kullanıcı klavuzunu okuyup kare kodu okutunca kurdum.
    - Wifi şifrenizi telefonunuzda not bolumune vs bir yere yazın , tüm cihazlar bağlantı için wifi şifresi istiyor, kopyala yapıştır yapar uğraşmazsınız.
    Akıllı ev sistemlerine bir kez alışınca insan vazgeçmek istemiyor, bu cihazlarla keşke daha önce tanışsaydım dedim :),

Tanıttıklarım
    ALPSMART AS810EU Akıllı WiFi Priz
    ALPSMART AS-680 Wifi kamera
    ALPSMART AS-8227 cw wifi led
    ALPSMART AS840-IR WiFi Akıllı Infrared Kumanda Merkezi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 24 Aralık 2019; 17:43:21 >

• Emeğinize sağlık hocam bilgilendirici bir içerik olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • işe yarar konu
  • Alpsmart sistemini Google Home Uygulamasında Smart Life olarak tanıtabilirsiniz demişsiniz. Kullanım klavuzunda da aynı ifade var fakat ben bu etabı yapamadım bir türlü. Alpsmartın kendi appi ile TV tanıtmayı başardım fakat Google Home Mini içerisine ekleyemedim. Yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur.

Ayrıca Baymak marka klimayı tanıtabilen varsa nasıl yaptığını izah ederse sevinirim.

Teşekkürler
  • Azim ve deneme yanılma yoluyla Google Home entegrasyonunu şu şekilde çözdüm, olur da benim gibi kullanma kılavuzundaki muhtemelen bozuk çeviri yüzünden kafası karışan olursa yardımı olsun.

Bahsettikleri "smart life olarak tanıtabilirsiniz" den kasıt, google home ve asistan entegrasyonu için, alpsmartin kendi appini değil, playstoredaki Smart Life aplikasyonunu indirmeli ve tüm kurulumu onun üzerinden yapmalısınız. Bu şekilde pırıl pırıl çalışıyor TV kumandası olarak, Google Home içerisinden.

Ancak klima konusu hala çok karışık. Aplikasyon içerisinde sıralanan markalar içerisinde Baymak yok. DIY kısmından yüklemek istedim, başaramadım. Acaba Baymak klima kumandaları ile aynı çalışan ve aletin desteklediği başka marka var mıdır, bilen var mı?
    Ya da bu cihaz üzerinden DIY kumanda nasıl programlanır daha detaylı bilgi verebilecek varsa harika olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sontse

Azim ve deneme yanılma yoluyla Google Home entegrasyonunu şu şekilde çözdüm, olur da benim gibi kullanma kılavuzundaki muhtemelen bozuk çeviri yüzünden kafası karışan olursa yardımı olsun.

Bahsettikleri "smart life olarak tanıtabilirsiniz" den kasıt, google home ve asistan entegrasyonu için, alpsmartin kendi appini değil, playstoredaki Smart Life aplikasyonunu indirmeli ve tüm kurulumu onun üzerinden yapmalısınız. Bu şekilde pırıl pırıl çalışıyor TV kumandası olarak, Google Home içerisinden.

Ancak klima konusu hala çok karışık. Aplikasyon içerisinde sıralanan markalar içerisinde Baymak yok. DIY kısmından yüklemek istedim, başaramadım. Acaba Baymak klima kumandaları ile aynı çalışan ve aletin desteklediği başka marka var mıdır, bilen var mı?
    Ya da bu cihaz üzerinden DIY kumanda nasıl programlanır daha detaylı bilgi verebilecek varsa harika olur.
    Selamlar , videomun 8. dk sında gösteriyorum, cihazlar elimde yok hepsini yılbaşı çekilişi ile hediye ettim :) DIY da ek le , setup , cihaza klima kumandasını yaklaştırın , telefonda hangi tuşu atayacaksanız onu seçin, , klima kumandasına basın , , alpsmart kumandası , klima kumandasını gösrsün, böylece her tuşu atayabiliyoırsunuz.. Hatırladıklarım bunlar , eksiklik varsa affola..

• sontse S kullanıcısına yanıt

Bende başka bir marka evrensel uzaktan kumanda var ama yazılım kısımları birbirine benziyor zannedersem. DIY uzaktan kumandalarını maalesef Google Home tanımıyor. DIY yerine en azından 1-2 tuşu çalışan hazır kumandayı modifiye ederseniz o zaman Google Home tanıyor kumandayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentcandan -- 13 Şubat 2021; 0:59:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alpsmart AS680 akıllı kamera için; Tuya Smart App ve/veya Smartlife uygulamasında, kameranın yazılım özellikleri sayfasında Google Asistan ve Amazon Alexa tarafından desteklendiğini gösteren ifadeler görünüyor mu?

Görünüyorsa zaten Google Home tarafından da kamera destekleniyor demektir ve sesli komutla bazı özellikler kolayca yönetilebilinir, örneğin; 'Televizyonda kamera görüntüsünü aç' gibi bir sesli komutu Google Asistan yerine getirebilir.

Var mıdır kameranın Google Asistan/Google Home desteği?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.