Şimdi Ara

Akaryakıt zamlarına karşı protesto - Sende Katıl! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
2.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öyle korna çalmayla hiç bir şey olmaz en azından bizim ülkemizde.Yöneticilerimiz zaten sağır işine geleni duyuyor,işine gelmeyeni duymuyor.Eylem dediğin nasıl mı olur,bir saat belirlenir ve o saatte tüm ülkede herkes trafiğe çıkar ve en az 30 dakika ana yollarda kontak kapatıp trafiği ve ülkeyi kilitler belki o zaman ne olup bittiğini anlar sayın yöneticilerimiz.
  • etkili bir eylem lazım ama bizim milletin pek protesto etme kültürü yok,, istediğin kadar zam yap itiraz olmazz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Leite

etkili bir eylem lazım ama bizim milletin pek protesto etme kültürü yok,, istediğin kadar zam yap itiraz olmazz

olsa zaten bu fiyatlara ulaşamazdı.
  • En güzel protesto 1 gün bile olsa araçla trafiğe çıkmamaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burak[Alper]

En güzel protesto 1 gün bile olsa araçla trafiğe çıkmamaktır.

Protesto dediğin binlerce kişi aynı anda her ilde sokaklara dökülüp akaryakıt fiyatlarına lanet okumasıdır.

Yoksa 1 gün çık veya çıkma bişey farketmez.
  • valla bu tip protestoya aldırmazlar bile.şöle gece uykularını kaçırtacak bişii lazım ama ne?
  • quote:

Orjinalden alıntı: necmi42

valla bu tip protestoya aldırmazlar bile.şöle gece uykularını kaçırtacak bişii lazım ama ne?

taksiciler lazım tabiki de of süper olurdu yaw..
  • uygulama başarılı olur mu bilemem.
    zira başarısız olabilme ihtimali çok yüksek.
    çünkü herkes arabaya;motora;otobüse vs. hepsine de biniyor,kullanıyor
    yani bu benzini;mazotu almaya mecburuz
    ha dersiniz ben almam;o almasın en fazla 15-20 kişi almasın şu forumdan.
    sabah 15-20 km'lik yolu yürüyerek ya da bisiklet kullanacak olan varsa almasın.

demem o ki biz bu benzini alırız
    5 ytl olsa da alırız;çünkü almak zorundayız o kontağı çevirebilmek için.
    devlette bunu bildiği için habire akaryakıt zammı oluyor;neden;vatandaş çünkü alıyor da ondan;hem vergi kaybı olmadan alınan ürünlerin ilk sırasında
    hâl böyle olunca da normal yani zam gelmesi sürekli.

bu arada bu uygulamayı bilmeyen arkadaşlar bu tip 4'lü yakıp;korna basan aracı acele işi var;hasta taşıyor vs. zannedebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 19 Nisan 2008; 2:35:24 >
  • Duyarsız kalındıkça zam furyası devam edecektir. Korna çalmaktan daha etkili bir şeyler yapılmalı bence. Burak [alper] in önerisi düşünülebilir mesela
  • quote:

Orjinalden alıntı: lastkhan07

Akaryakıt zamlarına karşı protesto - Sende Katıl!

olacak olacak...

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lincoln10

gerek saat itibariyle gerek uygulama biçimiyle( korna çalmak ne kadar uygarca) bence diğer insanları rahatsız etmekten öteye geçmez

kesinlikle katılıyorum korna çalmak hiç doğru değil..
  • istediği kadar eylem olsun bu hükümet eylemleri dinleyip benzini indirir mi hic
  • valla eylem şeklimiz bile arabanın içinde ilerlerken olcak bence böle zor engüzeli almayalım 1 ay benzin binmeyelimde (ama bu yemez herkes biner) o zaman işci eylemi gibi olcakki yankı bulsun ne biliyim istanbul da taksimde ankarada kızılayda yolu kapatıp araclarla trafiği tıkıcan 2-3 saat bence anca böle ses getirir yoksa arabanın içinde dörtlüleri yakarak korna calarak, protesto ettiğimiz benzini harcamaya devam ederek cok etkili olmaz bence
  • Desenize hükümet yetkilileri o gün kulaklarına pamuk tıkayacaklar....
  • Vergiler düşürülmeli mutlaka..Basında bile en ufak bir tepki göremiyorum..Köşe yazarları da sessiz..Basını da tel fax yağmuruna tutmak gerek..

zamlara
  • Evet bune bölee yaa.Benzinmi alıyoruz altınmı belli değil.Bende katılıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: SLMVER

quote:

Orjinalden alıntı: lastkhan07

Akaryakıt zamlarına karşı protesto - Sende Katıl!

olacak olacak...

+1

imzama bu fotoğrafı ekliyorum artık
  • Nedir bu çektiğimiz ya..Herşeye zam herşeye zam zam zam zam...yeteeeeeeerrrrr...Ne bu yaa...Daha bi kaç sene önce 2.50 ytl ye alıyoduk benzini.Bence bu hükümet başta oldukça bu benzin değil 3,50 , 4,50 bile olur....yazıklar olsun..
  • Bütün kalbim ile destekliyorum ama işe servis ile(mecburen)gittiğimden dolayı o saatte bunu gerçekleştiremeyeceğim.
  • Gazetelerde okumuştum: bir Afrika ülkesinde akaryakıt fiyatlarının aşırı pahalılaştırılmasını protesto için
    halk, iktidar partisinin bütün il ilçe teşkilat telefonlarını çaldırıp kapatarak hem rahatsız etmişti hem de günlerce telefonlarını kullanamaz hale getirmişti. Sokaklarda korna çalarak herkesi rahatsız etmek yerine iktidar partisine sorununu sürekli hatırlatmak yararlı bir eylem.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.